Şimdi Ara

The Elder Scrolls 6 Gelir Mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
1.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar cidden çok korkuyorum.Warcraft da online oldu artık warcraft oyun serisi çıkmamaya başladı.TES serisi de böyle olur mu?Yoksa Bathesda devam eder mi?Devam ederse oyunun nerde geçmesini istersiniz?Benim görüşüm kaybolan 5 kıtanın birinde akavir kıtası olabilir(Ana görüşüm bence Nirn gezegeninde daha çok kıta var bunlardan birini keşfedip ordaki gizemli güçlerin sahibi olabiliriz vs vs daha birsürü şey olabilir)Ama o online cidden hoşuma gitmedi tüm resmen imperial city devil saldırsına uğramış ve bu çok saçma ben white tower için gelmiştimHala skyrim modlarıyla oynuyorum quest modu ne varsa artık bitirdim.Artık obliviana sardım ordaki modları oynuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barbadoslu -- 26 Temmuz 2014; 1:31:51 >

• Elder scrolls online tutmus olsaydi seriye devam etmezlerdi ama fazla tutmadigindan cikma ihtimali yuksek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Er ya da geç gelecek. Fakat daha önce Fallout 4'ü yapacaklardır muhtemelen. ESO, Bethesda'dan ziyade Zenimax'in (Bethesda'nın bağlı olduğu şirket) isteği üzerine yapıldı. Pek de tutmadı zaten.
    Elsweyr ve Valenwood tek bir harita şeklinde baya popüler talepler var. Summerset Isles ve Thalmor temalı bir şeyler bekleyen de çok. Lakin lore açısından biraz sıkıntılı oralar, Elf kültürü, izole coğrafya, Khajiit morfolojisi (17 farklı Khajiit türü var normalde) gibi şeyler yüzünden pek uğraşacaklarını sanmıyorum. Benim tahminim Hammerfell'de geçeceği yönünde. Skyrim için iptal edilen Redguard DLC'si söylentileri falan da düşünülürse, epey olası.
  • ESO çok kötü olduğu için yakın zamanda Free-to-Play olabilir. Çok aceleye geldi. TES VI için uğraşsalar çok daha iyi olurdu.
    Bu saatten sonra TES serisine insanlar başka gözle bakarlar. İşi bilmiyorsan bir bilene yaptıracaksın... balıklama atlayıp işi elini yüzüne bulaştırmayacaksın. Aynı şey BioWare içinde geçerli. SW:ToR örneği önümüzde.
  • eso balon dedim balon çıktı zaten. anasının gözü gibi fiyat, her ay ödeme vs. vs. oyunun ismi olmasa satışı ne kadar olurdu merak ediyorum.
  • Nightmist kullanıcısına yanıt
    Sana şöyle söyleyebilirim.Elder scrolls kehanetleri belirten parşömenler olduğu için bence hikaye farklı bir özel karakterde(dragonborn gibi önemli yani akatosh(ejder zaman tanrısı) bahşettiği bir peygamberlik gibi bişey(çarpılcaz bu gidişle )Bence onunla ilintili olursa kendimizi özel hissedip imparator korumayızSenin dediğin gibi Hammerfell olabilir.Ama 2 veya 3 bölge bir arada olacağını zannetmiyorum sonuçta her oyun bir bölgede geçiyor( daggerfall istisna)Ama Elder Scrollslardan birisi olan (Skylife) bunu kimse bilmez amabir npc ile konuçtuğunda bundan bahsediyodu hatta kütüphane gibi bişeydi(skyrimde)Gelecek hikaye buna bağlı olabilir.

• Darkstrom kullanıcısına yanıt
    hadi starwarsı geçtim tes çok farklı bir hikaye yani bişey unuttuğunda oyun gitti.Bende tesoyu sevmedim.TES bir kere singleplayer oyunuİçine ettiler güzelim atmosferi
  • Barbadoslu kullanıcısına yanıt
    Morrowind (Nerevarine) ve Skyrim (Dragonborn) dışındaki hiç bir oyunda o kadar özel karakterler olmadı. Açıkçası belli bir ünvanı, olayı olan karakterler olmasını tercih ederim. Oblivion'daki gibi ne idüğü belirsiz bir adamın dünyayı kurtarması fazla absürt kaçıyor. Özel karakter olarak, Elsweyr'de geçen Mane'i oynayacağımız (Khajiit toplumunun lideri olan, farklı bedenlere doğan tek bir ruh olduğu düşünülen 17. khajiit türü) bir yorum okumuştum. Zaten Great War sonrası ikiye bölünen Elsweyr'de Thalmor temalı bir ana hikayesi vardı. Fikir olarak baya hoş ama TES oyunlarının 10 ırktan özgürce karakter seçme olayına biraz ters düşebilir. Gerçi Dragonborn Nord olmak zorunda değilse, Nerevarine Dark Elf olmak zorunda değilse, Mane de Khajiit olmak zorunda olmayabilir. Baya garip olur ama bi'şeyler uydururlardı.

Muhtemelen Dragonborn ve Nord'lar ile uzun süreliğine işimiz bitti. Çok fazla yeni şey yaratmakla uğraşmamak adına Hammerfell ya da High Rock'ta geçme ihtimali en yüksek. Daggerfall çoğunlukla High Rock'ta geçiyordu, o yüzden benim oyum Hammerfell'e. Bol denizcilik, korsanlar ve orta doğu atmosferli bir TES fena olmazdı. Bağımsızlıklarını ilan ettikleri ve Thalmor ile burun buruna oldukları için de ana hikaye konusunda çok sıkıntı olmaz herhalde. Hatta belki Yokuda (Redguard'ların anavatanı) ile ilgili bir şeyler bile olabilir. İhtimal çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nightmist

Morrowind (Nerevarine) ve Skyrim (Dragonborn) dışındaki hiç bir oyunda o kadar özel karakterler olmadı. Açıkçası belli bir ünvanı, olayı olan karakterler olmasını tercih ederim. Oblivion'daki gibi ne idüğü belirsiz bir adamın dünyayı kurtarması fazla absürt kaçıyor. Özel karakter olarak, Elsweyr'de geçen Mane'i oynayacağımız (Khajiit toplumunun lideri olan, farklı bedenlere doğan tek bir ruh olduğu düşünülen 17. khajiit türü) bir yorum okumuştum. Zaten Great War sonrası ikiye bölünen Elsweyr'de Thalmor temalı bir ana hikayesi vardı. Fikir olarak baya hoş ama TES oyunlarının 10 ırktan özgürce karakter seçme olayına biraz ters düşebilir. Gerçi Dragonborn Nord olmak zorunda değilse, Nerevarine Dark Elf olmak zorunda değilse, Mane de Khajiit olmak zorunda olmayabilir. Baya garip olur ama bi'şeyler uydururlardı.

Muhtemelen Dragonborn ve Nord'lar ile uzun süreliğine işimiz bitti. Çok fazla yeni şey yaratmakla uğraşmamak adına Hammerfell ya da High Rock'ta geçme ihtimali en yüksek. Daggerfall çoğunlukla High Rock'ta geçiyordu, o yüzden benim oyum Hammerfell'e. Bol denizcilik, korsanlar ve orta doğu atmosferli bir TES fena olmazdı. Bağımsızlıklarını ilan ettikleri ve Thalmor ile burun buruna oldukları için de ana hikaye konusunda çok sıkıntı olmaz herhalde. Hatta belki Yokuda (Redguard'ların anavatanı) ile ilgili bir şeyler bile olabilir. İhtimal çok.

İyi düşünmüşsünDenizcilik çok mantıklı hatta bir şehrin yöneticisi olup(hammarfell de tabi ki )tüm hammerfellin high kingi olup yeni hırsız ordan burdan otlanan acımasız hiç kimseyi düşünmeyen birinden çıkıp soylu birine dönüşebilirdik(Kendi ordumuzu kurmak muheteşem olurdu)Aslında bir npc(adını hatırlamıyorum ama bir kütüphanedeydi)Skylife diye elder scroll dan söz etti diye hatırllıyorum onla ilntisi olabilir.Oblivion en saçma oyundu.Ama açık dünya bide dark brotherhood görevleri iyiydiThe Elder Scrolls VI:Hammerfell iyi olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: Barbadoslu

quote:

Orijinalden alıntı: Nightmist

İyi düşünmüşsünDenizcilik çok mantıklı hatta bir şehrin yöneticisi olup(hammarfell de tabi ki )tüm hammerfellin high kingi olup yeni hırsız ordan burdan otlanan acımasız hiç kimseyi düşünmeyen birinden çıkıp soylu birine dönüşebilirdik(Kendi ordumuzu kurmak muheteşem olurdu)Aslında bir npc(adını hatırlamıyorum ama bir kütüphanedeydi)Skylife diye elder scroll dan söz etti diye hatırllıyorum onla ilntisi olabilir.Oblivion en saçma oyundu.Ama açık dünya bide dark brotherhood görevleri iyiydiThe Elder Scrolls VI:Hammerfell iyi olurdu

Tes den o kadar ince olaylar beklemeyin.Yine atarlar önümüze çöp bi open world.Hikaye de değişen hiçbir şey olmadan cod gibi oynarız.Sonra buna en iyi rpg deriz.Witcher 3 u bekleyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Itachi-san -- 26 Temmuz 2014; 6:12:04 >

• Itachi-san kullanıcısına yanıt
    Uygulamada ne yazık ki öyle oluyor. Bethesda, lore'a önem verdiği kadar hikaye yazımını ve kurdukları dünyayı güçlendirse, çok efsane oyunlar çıkardı. Yine de Skyrim ile epey yol kat ettiler. Bazı çok ciddi mantık hataları dışında epey epik ve tutarlı bir hikayeydi. Özellikle DLC'ler çok iyiydi. Oblivion kadar moron bir dünya yoktu. Open world ve özgürlük anlayışları çok farklı adamların. Çok şeyi baltalıyor o. Witcher 3 o yüzden bambaşka olacak.
  • Gelecek ve haritası tüm Tamriel kıtası olacak Yokuda dan Argonia ya uçarak gidilebilecek.

The Elder Scrolls VI: Tamriel
  • Dur daha ben Skyrim'i bitirmedim
  • Hayatta gelmez.Anca esoya eklenti paketleri çıkarır allahın hıyarları.Sanki çok değişecekmiş gibi...

Yok yok ben bu adamları anlayamıyorum.Skyrim ve Oblivion gibi şaheserlere imza atmış insanlar bunlar yani belli bir zevk ve yaratıcılık sahibi kişiler.Peki nasıl oluyorda böyle saçma sapan bir mmo çıkartırlar ortaya ? Yahu oyun isterse zor olsun ya da ücretli olsun ama güzel olsun arkadaş.Zamanında Wow'a az mı para ödedik biz ? Oyunun atmosferi güzeldi ve alanında en iyisiydi çünkü yenilikçiydi.Eso'nun ne kadar zırto olduğunu daha ilk resimleri görünce anladı millet.

Artık ergen moba oyunları bu sektörün kralı oldu bunlar hala dungeonlu, raidli oyunlar yapsınlar
  • TORU-NAGA kullanıcısına yanıt
    O biraz sıkar ayrıca aldım haritanı bide yokuda adasının büyüklüğü bilinmiyor.Yani yok olan 5 kıta var bunlar sadece ada belki o adalar bulunabilir.
  • YuckFou kullanıcısına yanıt
    Dediğin doğru bende bir zaman lol dota oynuyordum.Ama cidden sıktı millet o aterili dönemden geçmemiş demekkiAdamlar alışmış tabi spiderman yok batman oo grafiklere bak çok güzel oyun crysis gibi vs.Gelecek oyun duyrulsun da isterse oblivon grafikleri olsun(biraz abartı oldu ama ciddiyim)Tabi Bathesdaya güvenim sonsuz onlar yaparlar yani.Oyunu ZeniMax denilen hayvanlar yaptı(Yani Bathesda yapmadı şuan fallout la veya doomla uğraşıyorlar)Bethesda yapsa o online oyun yine muhteşem olurdu tabi içimde ukte kalırdı tabiki seriyi bitirdiler diye(Oyun güzel olsa bile tes online olamaz çünkü bir singleplayer oyunu asla online olamaz.Ama oyun tutmadı şu an(Oyun gelebilir yani)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barbadoslu -- 26 Temmuz 2014; 15:44:57 >

• Itachi-san kullanıcısına yanıt
    rpg ile witcher 3 ne alaka
  • skyrim bitmiyo çok denemdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barbadoslu

rpg ile witcher 3 ne alaka

• Allah korusun. Bu Dünya tekrar bir elder scrolls faciasını kaldıramaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.