Şimdi Ara

The Avengers (2012) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.555
Cevap
1
Favori
60.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Maximum_Carnage

Türkçe çizgi roman çeviri yapan siteler dışında Türkçe çizgi roman bulmak zor. Onlarda da çok çeşit olmuyor maalesef. İngilizce cbr formatında çizgi roman indirmek isterseniz link verebilirim onun için, Captain America'nın ilk 24 sayısı var bende PC'de, belli bir yere kadar geldim, devamını da indireceğim sonra. Şu sıralar Spiderman Noir'i okuyorum, sanırım 4 sayı sadece. D&R'da falan da pahalı satıyorlar yani çizgi romanları, atıyorum 150 sayfalık çizgi romanı kuşe kağıda acayip kaliteli falan yapıyor adamlar, sonra fiyat 15 lira civarında geziyor. E ben sadece bir kere okuyacağım zaten onu, bilemedin iki? Bas parşömen kağıdına, onun gibi kalitesiz bir kağıda, daha ucuz olsun. Ülkemizde çizgi roman kültürü de çok yok maalesef, gitmiyor yani. Daha 6-7 sene önceye kadar Arka Bahçe Yayıncılık'tı sanırım onlar da uğraştılar Ultimate Spiderman falan çıkardı Türkçe olarak dergi kalitesinde kağıda, fiyatı çok anormal pahalı da sayılmazdı normaldi ama sonra sonra gitmemeye başladı, kayboldu gitti ortadan çizgi romanlar. Şimdi geçen yine New Avengers ile ilgili bir çizgi roman çıkmış, 21 lira fiyatı var. Yuh yani.

Bucky serum yiyor mu orayı tam bilmiyorum, emin değilim. Captain America ile bir görev sonucunda kayboluşu ve öldü sanılışı, Rusların onu bulup vücudunu özel bir biçimde yaşlanmaması için saklayışı falan var (Hatta o patlamada tek kolunu kaybediyor diye hatırlıyorum, Sovyetler ona teknolojileriyle biyonik bir kol yapıyorlar.) ama tam net hatırlamadığımdan şu an anlatamıyorum. Sonra işte onu Winter Soldier projesinde Sovyet suikastçi yapma planları da var ama Bucky oradan kurtuluyor. Captain America'nın çizgi romanlarına baştan başladım zaten onlar da netleşir okuduktan sonra. Black Widow ilişkisi daha çok Steve'in ölümünden sonra, Bucky Cap olduktan sonra oluyor evet. Reborn serisinin başında Steve'in mahkemede ölümünden başlayıp Bucky'nin Captain America olması ele alınıyor başlangıç olarak. Ama sonra Bucky de ölüyor, Steve'in tekrar Captain America olduğu seri başlıyor, karışık yani Bucky işi biraz. Bir ara da Captain America'nın yanında sidekick görevini üstleniyor Bucky.

Evet New Avengers var D&R de 21 normal fiyat internet fiyatı 15 ...Düşünürdüm ama sadece 2-3 ÇR almak ile birşey olmayacağını bildiğim için vazgeçtim.
    Yok İngilizce ÇR okuyacak kadar iyi değil malesef sağol.Civil War'ın devamını okuyabilirsem çok iyi olur yalnız..ÇR sitelerinden finali falan öğrenmedim ama şöyle birşeyler okumuştum...
    Arka Bahçe Gerekli Şeyler falan iyi bu bakımdan ama hem yeterli değil "gibi " hem de pahalı.
  • Eyoruk burda çizgi roman satan yerler var.Belki yararı dokunabilir.
    http://cizgiromankulubu.blogcu.com/cizgi-roman-almak-istiyorum-ama-nerden/10554427

Maximum_Carnage hocam pm atarmısın?Bu ingilizce olanlar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fujitora -- 10 Eylül 2011; 21:31:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mjollnir

quote:

Orijinalden alıntı: sniper83us

quote:

Orijinalden alıntı: Jokě

Sayfadaki trailer silinmiş daha doğrusu teaser.
    İzledim daha yeni müthiş :) Tony Stark gene yaracak bizleri

THOR değişmiş olabilirmi?

Trailerdeki bana da ilkte farklı geldi ama oyuncu değişmedi. Chris Hemsworth bu filmde de Thor'u canlandıracak.

o kaptan amerika
  • quote:

Orijinalden alıntı: evohan

quote:

Orijinalden alıntı: Mjollnir

quote:

Orijinalden alıntı: sniper83us

quote:

Orijinalden alıntı: Jokě

Sayfadaki trailer silinmiş daha doğrusu teaser.
    İzledim daha yeni müthiş :) Tony Stark gene yaracak bizleri

THOR değişmiş olabilirmi?

Trailerdeki bana da ilkte farklı geldi ama oyuncu değişmedi. Chris Hemsworth bu filmde de Thor'u canlandıracak.

o kaptan amerika

Trailerin sonundaki sahneden bahsediyoruz. Chris Hemsworth, gözlerim kör değilse Thor'u canlandırıyor.
  • "Chris Hemsworth" evet , son Thor filmindede o oynuyor yani değişme yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artyom

Eyoruk burda çizgi roman satan yerler var.Belki yararı dokunabilir.
    http://cizgiromankulubu.blogcu.com/cizgi-roman-almak-istiyorum-ama-nerden/10554427

Maximum_Carnage hocam pm atarmısın?Bu ingilizce olanlar için.

Sağol...

Bu arada Cap America ile bir sorum daha var ; şimdi Cap 60-70 yıl buzullarda kaldı tamam,sonrasında öldü yerine Bucky geçti tamam..Bu durumda Bucky 'nin tek açıklaması Ruslar tarafından saklanmış olması olacak herhalde yukarıda belirtildiği üzere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk
    Bu arada Cap America ile bir sorum daha var ; şimdi Cap 60-70 yıl buzullarda kaldı tamam,sonrasında öldü yerine Bucky geçti tamam..Bu durumda Bucky 'nin tek açıklaması Ruslar tarafından saklanmış olması olacak herhalde yukarıda belirtildiği üzere.

Evet.

Bu arada sevgili falan da demişken Steve Rogers da bir dönem Sharon Carter ile birliktelik yaşıyor. Peggy Carter da Sharon Carter'ın teyzesi oluyor. Bucky de Sovyetler tarafından kendi çıkarları dahilinde Winter Soldier olarak kullanılıyorken, Winter Soldier Red Skull'ı öldürüyor ve Cosmic Cube'u ondan alıyor. Sovyet general Alexander Lukin'in emrinde ve Philadelphia'da bir terör saldırısı düzenliyor, yüzlerce insan ölüyor, Lukin'in getirmesi için yolladığı küpü aktif ediyor. Sharon Carter'ı kaçırıyor (Sharon Carter da S.H.I.EL.D. ajanı) Sharon kurtarıldıktan sonra, Yüzbaşı Amerika'ya askerin Bucky'e benzediğini söylüyor. Nick Fury de Winter Soldier'ın varlığını doğruluyor ama kimliğini bulamıyorlar. CA Winter Soldier'ı takip ediyor ve onunla karşı karşıya geliyor. Küpün kontrolünü eline aldıktan sonra WS'a kim olduğunu hatırlamasını söylüyor. Bucky anılarını geri kazandıktan sonra (Ruslar onun eskiyi unutması için çalışmalar yapıyorlar çünkü WS olmadan önce.) daha önce yaptıklarından suçluluk duyuyor ve küpün de etkisiyle (tam olarak nasıl olduğunu hatırlamıyorum.) teleport oluyor. Daha sonra Londra'da ortaya çıkıyor ve Londra da onun terörist saldırısına karşı CA'ya yardım ettiği yer. Nasıl olduğunu hatırlayamadığım bir şekilde Rusların onun için yaptığı biyonik kolu kaybediyor ve Nick Fury'den ekipman konsunda yardım istiyor. Sonra Bucky tutuklu bulunan Steve Rogers'ı kaçırma planında Nick Fury'e yardım ediyor, ama bunu başaramadan Steve öldürülüyor. Bucky, Steve'in ölümünden Tony Stark'ı sorumlu tutuyor, en büyük şüpheli o oluyor ve Bucky intikam için Tony Stark'ı öldürmeyi düşünüyor. Bunun aksini ispatlamak için de Tony, yeni Captain America'nın kim olacağı konusunda faaliyetlerde bulunuyor. Bucky, Black Widow'dan Steve'in kalkanını çalıyor. Lukin ve yanındaki psikopat doktorun karargahına gidiyor, burada Bucky'i yakalıyorlar ve başarısız sonuçlanan bir beyin yıkama girişiminde bulunuyorlar. Buradan S.H.I.EL.D. sayesinde kurtuluyor. Bucky buradan kurtulduktan sonra, Steve Rogers'ın Tony Stark'a bir mektup bıraktığını ve mektupta Bucky'i izlemesi gerektiğini, Captain America'nın devam etmesi gerektiğini söylediğini öğreniyor. Tony, Bucky'e yeni CA olma konusundan bahsediyor, Bucky Tony'e özerk olma garantisi verirse kabul edeceğini söylüyor. Tony'nin desteğiyle Süperkahraman Yasası'nda (Ciwil War'daki mesele.) yasadışı, illegal olarak faaliyetlerde bulunuyor. Bucky, yenilenmiş ve adamantium destekli bir kostümle Captain America oluyor. (Yeni CA çizimlerini şu yapıyor, artık kostüm şu şekilde oldu haberleri Bucky'nin Cap olduğu zamanlara denk gelir.) Ayrıca Steve'den farklı olarak bıçak ve farklı tabancalar ve el bombası taşıyor. Bucky, yanındakilerle de birlikte Red Skull'ın (Red Skull daha önce Bucky tarafından WS iken öldürülüyor ama bir tane Red Skull yok, üç tane RS var farklı zamanlarda ve ilk ikisi Nazi, üçüncüsü Sovyet. Burada bahsedilen de Sovyet olanı diye hatırlıyorum, Lukin olabilir.) planlarına taş koyuyor ve Demokrat olsun Cumhuriyetçi olsun farklı kesimlerden başkan adaylarını suikastten kurtarıyor. Bunun üzerine toplumun da desteğini kazanıyor ve Black Widow ile olan ilişkisine yeniden başlıyor.
  • Vayy ne güzelmiş..Red Skull ölüyor demek..Hangi dönem/bölümlerde oluyor bunlar Nasıl okunabilir.
    Bir de düşman olarak Herr Kleiser varmış o daha beter gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Vayy ne güzelmiş..Red Skull ölüyor demek..Hangi dönem/bölümlerde oluyor bunlar Nasıl okunabilir.
    Bir de düşman olarak Herr Kleiser varmış o daha beter gibi.

İngilizce olarak çizgi romanlarını indirip sayı sayı okuyamam dersen Marvel karakterlerini biyografi gibi anlatan siteler var İngilizce olarak, oradan da okuyabilirsin. Herr Kleiser hakkında bu anlattıklarım kadar detaylı bilgi sahibi değilim ama, o daha çok Ultimates serisinde çıkıyor diye biliyorum. İkinci Dünya Savaşı zamanından, Nazi, savaşın sonunda Captain America ile karşı karşıya geliyor ama kaba kuvvet dövüşle değil, akıl ve stratejiyle yeniliyor ve bunu hiç unutamıyor. Kleiser zaman içinde güçlenme ve ele geçirme için çalışmalarına devam ediyor, sonraları S.H.I.E.L.D.'a bile sızıyor. Orada nükleer bomba ile herkesin sonunu bile getirmek istiyor ama Iron Man ve Thor sayesinde yırtıyorlar, ama geri kalan S.H.I.E.L.D. personelleri ölüyor. Sonra sonra bu arkadaş Captain America ile tekrar karşı karşıya geliyor, Kleiser insan üstü bir güce, yüksek dayanıklılığa ve hızlı iyileşme özelliklerine sahip. Captain America onu alt ediyor ama öldürmüyor, Hulk'a götürüyor ve Hulk onu "hırpalayıp", parçalarına ayırıp sonrasında da yiyor. Bunun sebebi için falan aşağıdaki linke de bakabilirsin.

http://marvelanimated.wikia.com/wiki/Betty_Ross_(Ultimate_Avengers)
  • Artı olarak Old Logan serisinde de Red skull vardı.Orda da ölüyordu sanki.
  • Ohaa yiyor mu..Ama nedeni için okumama gerek yok asnırım Betty ile ilgili ise yeterli sebep..Zaten Kleiser 'i güç ile yenmek mümkün gözükmüyor..
  •  The Avengers (2012)

The Avengers (2012)  The Avengers (2012)

Lexus Tony'nin, motor da Steve'indir kesin.
  • Herkes kendi içindeki farklı çizgi roman serilerinde ölüyor şimdiye kadar ve benim bildiğim Spider-Man 2 Wolverine 1 Captain America 1 Thor 1 kere öldü zaten.
  • Filmin fragmanının yakında çıkabileceği söyleniyor. 7 Ekim'de vizyona girecek olan Reel Steel öncesi gösterilebilirmiş fragman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intruder

The Avengers (2012)

Süper kahraman yağmuru. Bu film kaçmaz
  • Çizgi romanları ve karakterleri bilmeyenler için 'İntikamcılar' ismi olumsuz düşüncelere neden olabileceği için büyük ihtimalle 'Yenilmezler' olarak çevirirler.
  • the incredible hulk captain america iron man falan izlenmeli mi bundan önce ? bağlantılı mı yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Days Grace

the incredible hulk captain america iron man falan izlenmeli mi bundan önce ? bağlantılı mı yani?

İzlemesen de çok şey kaybetmezsin ama birbirleriyle bağlantılı hem izlerken 'vay be adamlar kaç sene öncesinden The Avengers'a hazırlık yapmış diyorsun' The Incredible Hulk'da Thor'un arka planda düşmesini göstermeleri gibi.
  •  The Avengers (2012)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Days Grace

the incredible hulk captain america iron man falan izlenmeli mi bundan önce ? bağlantılı mı yani?

konu olarak bağlantılı değiller ancak arkadaşında dediği gibi güzel bir şekilde bağladıkları yerler var izlemeni mutlaka tavsiye ederim
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.