Şimdi Ara

Test Sürüşü Yaptığım Arabaya Vurdular - KADJAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
2.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Renault'un yeni arabası Kadjar'ın reklam filminde "reklamı shazamlayın test sürüşüne katılın" kampasına katılmıştım 2 hafta önce. 3-4 gün sonra geri dönüş sağlayıp lokasyon seçip gün belirledik. Hatta ben o sırada üniversitede (bilecikte okuyorum) olduğum için 2 hafta sonrasına tarih vermişlerdi. Bugün seçtiğimiz bayi olan Kartal ASF'ye gittik Babamla beraber yeni Kadjar'ı test etmek için. Test sürüşü için belirlenen bölge Kartal ASF'den arabayı alıp belki bilenleriniz vardır Turkcell fabrikasının yanındaki ışıklardan yani soğanlıktan çıkıp e-5'e inmek, e5'den Kartal köprüsüne bağlanıp tekrardan Kadiköy istikametine giderken yan yolda arabayı teslim etmekti. Arabayı aldık yanımızda teslimat görevlisi genç bir eleman ile birlikte.

Herşey Kartal köprüsüne kadar iyi güzel gidiyordu yanımızdaki görevli güzelce arabanın özelliklerini anlatıyor, bende seyir halindeyken anlattığı özellikleri deneye deneye yolumuza devam ediyordum lakin tam Kartal köprüsünden inerken bilenler bilir Kartal metro suda oradadır ve genellikle kalabalık olur. Dur kalk dur kalk ilerlerken köprü dönemecinden yan yola bağlanırken arkadan Gebze - Harem minibüsünün vurması bir oldu. İlk kazam olduğu için hem şaşkınlık ve korku içerisindeydim hemde araba test arabası olduğu için daha da tuhaf olmuştum. Hemen indik arabadan yanımda oturan Görevli arabayı az ileri al yolu kapatmayalım dedi arabaları ileri çektik. Minibüsçü yanımıza gelir gelmez ben suçluyum diyerek hiç diyalog yaratmadan tutanak kağıtlarını doldurmaya başladık. O durumda tek tesellim allahtan yanımda babamın olmasıydı(babamda 20-25 yıllık sanayicidir, hemde sigorta işleriyle uğraşır). Tutanakları tutup arabanın resimlerini çektikten sonra son teselliler verildi minibüsçüye "cana gelceğine mala gelsin, belki bu dalgınlıkla 500 mt ilerde daha büyük kaza yapabilirdin vs vs". Dönüşte yanımızdaki görevliye uzattım direk anahtarı o sürsün diye. Arabayı teslim ettik ASF'ye oradaki görevlilerde sağolsun öncelikle bizim durumumuzu sordular sonra arabanın durumunu sordular. Velhasıl kelam buda böyle bir anımdır bundan sonra nerde bir minibüs görsem 2-3 metre uzak durmaya çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ub58 -- 23 Kasım 2015; 18:44:57 >

• Şanssızlık tam.Geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gecmis olsun.

Yine insanina denk gelmissiniz, arabadan inip suclu olmasina ragmen " bogurmemis. "

• kartalus kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam teşekkür ederim.
  • supremum01 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam, diğer türlüsünü düşünemiyorum bile. Hem gel vur hemde üste çıkmaya çalış. İstenmeyen olaylar yaşanırdı
  • Cok gecmıs olsun gercektende cok kotu olmuş tam test zamanında ama maleeseff dolmuşçulara dıkkat etmek lazım arkayada goz takmak lazım wallaha..
  • Geçmiş olsun, can sıkıcı bir durum oluşmaması sevindirici.
  • Gebze harem dolmuşlarını görünce kaçabildiğiniz kadar kaçın.
  • lag3 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam sağolun, büyük tecrübe oldu gerçekten. Test aracı diye gerçekten acayip temkinliydim çıkarkende 2 defa kontrol ettim ama, çıktım az ilerledim küt
  • Teşekkür ederim hocam sağolun
  • gbzlim kullanıcısına yanıt
    Minibüslerin geneli için derlerdi ama bu şekilde tecrübe etmem kötü oldu
  • Test sürüşü crash test olmuş...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun öncellikle, test araçları ile kazaya karışıldığı zaman ilerleyen prosedürde sizinle irtibat halinde oluyorlar mı yani sizden bir ücret talep etme hakları var mı?
  • Geçmiş olsun. Aklıma su soru takıldı Bu test sürüşlerinde arabayı biryere vurduk bu hasarı kim karşılıyor acaba

• Geçmiş olsun. Her ne kadar suçlu olsa da minübüsçünün tutumu örnek bir davranış
  • Cruzer26 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, o konuda şu şekilde heralde geri dönüp satış temsilcisiyle konuşmamızda bir durum olduğunda geri dönüş yapıcaklarını söylediler. Ama benden ücret talep ediceklerini zannetmiyorum çünkü ben haklıyım yolumda ilerlerken arkadan bana vurdular.
  • Yani hocam prosedür normal trafikdeki kaza durumlarında yapılan işlemler gibidir heralde. Başkasının arabasını siz vuruyorsunuz siz yaptırırsınız, başkası vurur sizin suçunuz yoktur o yaptırır
  • RevivaL kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam o yönden şanslıydım, lakin minibüsçü arkadaş olanı söyledi ekstra bir şey almadı yada katmadı. Artık öyle bir hale geldik ki acaba başıma ne gelicek, gelince iftiraya uğrıcakmıyım diye düşünür olmuşuz.
  • ee ne bu şimdi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun .
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.