Şimdi Ara

Telefonla Rahatsız Eden Birisini Savcılığa Versek Sonuç Alırmıyız ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
1
Favori
50.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Başımızda bir bela var.Yaklaşık 1 aydır bir kızla birlikteyim.Öğrendiğime göre kız arkadaşımı yıllardır telefondan rahatsız eden birisi var.Yıllar önce 1 hafta falan çıkmışlar ayrılmışlar.O zamandan beri hergün arıyor mesaj atıyor.Kız arkadaşım hiçbir şekilde açmıyor telefonu hatta mesajları okumadan siliyor.Ama yıllardır bu olay devam ettiği için artık psikolojisi bozulmuş ve durumu gerçekten kötü.Bunu rahatsız eden eleman başka şehirden baya bir mesafe var.Aşağı yukarı 1 günlük yol.Daha önceleri konuşarak halletmeye çalışmışlar.Kavgalar tartışmalar ailesinden başkaları da girmiş araya ancak sonuç yok.Eleman laftan anlamıyor saplantılı birisi.Telefon numarasını değiştiriyoruz ne yapıyor ediyor buluyor numarayı.Bazen kendi telefonundan arıyor bazen internet üzerinden arıyor Skype vs. gibi programlardan bazende farklı numaralardan arıyor.

Biz bunu savcılığa şikayet etsek bir sonuç alabilirmiyiz acaba ne gibi yaptırımlar uyguluyor savcılık ?

• Al o telefonu kızın elinden elemanı sağlam bir tehdit et ayağını denk al oraya gelir bulur vururum seni falan tarzı konuşmalar yap evlencem ben bu kizla falan de geri vites yapacaktır.
  • Kız arkadaşımı rahatsız eden biri vardı..Savcılığa suç duyurusunda bulunduk.Telefonda karşı tarafın attığı mesajlar ve çağrılar vardı onları silmedik,delil diye gösterdik...4-5 ay sonra karar elimize ulaştı.1500 lira para cezası verilmişti.Daha da aramadı zaten :) Suç duyurusunda bulunun,kesin sonuç alırsınız.Ama mesaj ve çağrı kayıtlarını silmeyin.
  • Bir tanıdığıma aynı olay denk geldi , tabi bizimki rahatsız eden tarafmış , emniyete çağırdılar sonra ne oldu bilmiyorum.Doğruysa para cezası vermişlerdir.Sizin olayda da aynısı olur , 2. defa 3. defa yyapmaya devam ederse , hapis yatabilir ama ilk seferden uyarı veya para cezası verilir.Hiç değilse bir daha yapmaz , kurtulursunuz , şimdiye kadar neden emniyenete bildirmediniz o da enteresan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazymotherfuka

Al o telefonu kızın elinden elemanı sağlam bir tehdit et ayağını denk al oraya gelir bulur vururum seni falan tarzı konuşmalar yap evlencem ben bu kizla falan de geri vites yapacaktır.

Arkadaşım o yolu çok denemişler.Eleman hasta biri laftan , tehditten , küfürden anlamıyor.O yüzden son çare savcılık kaldı artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Micro_Processor

Kız arkadaşımı rahatsız eden biri vardı..Savcılığa suç duyurusunda bulunduk.Telefonda karşı tarafın attığı mesajlar ve çağrılar vardı onları silmedik,delil diye gösterdik...4-5 ay sonra karar elimize ulaştı.1500 lira para cezası verilmişti.Daha da aramadı zaten :) Suç duyurusunda bulunun,kesin sonuç alırsınız.Ama mesaj ve çağrı kayıtlarını silmeyin.
    la hattını değiştir lae aveada 35 tlye :D yıllardır rahatsız ediyomuş ohanesburger yani..
  • Arayip tehdit etme gibi ilkel islerde bulunma direk sikayet et sonra o dusunsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lion_koc

la hattını değiştir lae aveada 35 tlye :D yıllardır rahatsız ediyomuş ohanesburger yani..

Alıntıları Göster
    Numarayı değiştirdikten sonra nasıl buluyor ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dimox

Alıntıları Göster
    Numarayı bloklayın,
  • quote:

Alıntıları Göster
    Ya şöyle bir durum var bu eleman benim kızın memleketinden birisi.Kız numarasını değiştirince mecburen memlekettekilerde öğreniyor.Büyük ihtimal oradan birilerinden öğreniyor bizde bilmiyoruz.

Bugüne kadar niye şikayet etmemişler bilmiyorum ama ben çözücem bu işi.

Savcılığa vericez artık inşallah çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Numarayı bloklayın,

Farklı farklı numaralardan arıyor.Bazende Skype vs. tarzı programlardan internet üzerinden arıyor.Dolayısıyla bloklama işi pek çözüm olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rietveld

Ya şöyle bir durum var bu eleman benim kızın memleketinden birisi.Kız numarasını değiştirince mecburen memlekettekilerde öğreniyor.Büyük ihtimal oradan birilerinden öğreniyor bizde bilmiyoruz.

Bugüne kadar niye şikayet etmemişler bilmiyorum ama ben çözücem bu işi.

Savcılığa vericez artık inşallah çözülür.

Alıntıları Göster
    çözülür
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Numarayı bloklayın,

Farklı farklı numaralardan arıyor.Bazende Skype vs. tarzı programlardan internet üzerinden arıyor.Dolayısıyla bloklama işi pek çözüm olmuyor.

Kaç tane numarası varki, iphone tüm numaraları bloklar ayrıca tabikide savcıya verin geç ama temiz işlem yapar onlar
  • Tamam arkadaşlar sağolun bir dilekçe verelim savcılığa bakalım kurtuluruz inşallah.O hasta eleman yüzünden ilişkimiz sarsılıyor kızın psikolojisi bozuldu iyice.
  • quote:

Tamam arkadaşlar sağolun bir dilekçe verelim savcılığa bakalım kurtuluruz inşallah.O hasta eleman yüzünden ilişkimiz sarsılıyor kızın psikolojisi bozuldu iyice.
    Yav ne kafana taktın ver savcılığa yok olmadı git evinin kapısına pıçağı sok kaç sabah kapıyı açamasın.
  • quote:

Tamam arkadaşlar sağolun bir dilekçe verelim savcılığa bakalım kurtuluruz inşallah.O hasta eleman yüzünden ilişkimiz sarsılıyor kızın psikolojisi bozuldu iyice.

Dilekçe çözüm olur mu ki hocam, adam bu seferde telefonla aramak yerine şurda burda karşısına çıkmaya başlarsa
  • Rietveld kullanıcısına yanıt
    Dilekçe çözer bu işi hocam. Gelişmeleri takip ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joe.Joe

Dilekçe çözer bu işi hocam. Gelişmeleri takip ediyorum
    hazır konu açılmışken bende sorayım.

geçende biri aradı telefonu açar açmaz küfür, adamı tanımıyorum adamda beni tanımıyor sonra bende onun 7 ceddinden girip küfür ettim yarım saat küfürleştik.

şimdi bir dahaki arama olaylarında daha temkinli davranıp küfür eden biri olursa süründürmek istiyorum. ama sms felan yok gelen aramadaki küfürü nasıl belgeleyeceğim bilmiyorum açıkcası.
  • quote:

quote:

Dilekçe çözüm olur mu ki hocam, adam bu seferde telefonla aramak yerine şurda burda karşısına çıkmaya başlarsa

Karşısına çıkma olayı pek olmaz.Hem bizim buraya 1 günlük mesafede hemde ben burda sürekli yanındayım zaten.Şuan tek derdimiz hergün arayıp rahatsız etmesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

hazır konu açılmışken bende sorayım.

geçende biri aradı telefonu açar açmaz küfür, adamı tanımıyorum adamda beni tanımıyor sonra bende onun 7 ceddinden girip küfür ettim yarım saat küfürleştik.

şimdi bir dahaki arama olaylarında daha temkinli davranıp küfür eden biri olursa süründürmek istiyorum. ama sms felan yok gelen aramadaki küfürü nasıl belgeleyeceğim bilmiyorum açıkcası.

Valla hocam telefonunuzda konuşmayı kaydetme özelliği varsa eğer tüm konuşmayı kayıt altına alıp şikayet edebilirsiniz.Ama siz kesinlikle küfür veya hakaret etmeyin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.