Şimdi Ara

Telefon Hattı Kablosunu Değiştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
12.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apartmanın 4. katında oturuyorum. Dışardan ayrı bir hat çekmeden, buata gelen hattı kendi döşeyeceğim kablo ile değiştirebilir miyim? Çünkü dışarıdan bir hat çekmeme apartman sahipleri izin vermezler, görüntü bozulur diye. Yapabilirsem nasıl yapabilirim? Yani şimdi kablonun ucunu evdeki buattan soksam giriş kattaki kutudan mı çıkacak? Çok saçma bir soru oldu sanırım ama iç tesisat hakkında bilgim yoktur.

• Çagırırsın bir elektrikçi o halleder,macera aramaya gerek yok
  • Yalnız ben macera arıyorum. Kendim işi öğrenmek istemesem buraya yazmam, direk bir elektrikçiye giderim. Boşu boşuna elektrikçiye verecek param yok. Eğer apartman elektrikçisi ve ya müteahhit tesisatı adam gibi döşeseydi sorun olmazdı. Artık komşunun fazına değer meğer karışmayacam, direk buattan salacam sustayı aşağıdan çıkarsa...
  • 1 kat 2.50 metre sayarsak 4 kat 11 metre kabloyu hazırla , dediğin gibi direk buattan sallayıp zemin kattan çıkma z, her katta pano vardır dairelere dağıtılan pano , senin katın panosundan gönderceksin 3. katın panosundan çekeceksin tüm kabloyu sonra tekrar kablo ucunu göndereceksin 2. katın panosundan çekeceksin hepsini ancak bu şekilde hedefe.
  • Cevap için teşekkürler. Peki modemin bağlı olduğu prizin buatından bunu yapabilir miyim? Yani telefon prizinin üzerinde buat var. Prizden buata, buattan evin çıkışındaki kutuya, oradan bizim katın kutusuna, oradan da birer kat aralıklarla kabloyu çekerek giriş kattaki telefon kutusuna ulaşacağım değil mi? Peki bunu susta olmadan yapabilir miyim? Kablo aralarda bir yerlere ya da köşelere takılma ihtimali var mıdır? Bina daha yeni iki senelik bina.
  • modeme bağlı olan kabloyu klavuz olarak kullanablirsin , uc uca bağlayıp iki kablo gönderirsin hem tel hemde modem için dışardaki buattan çekersin , diğer türlü seni biraz zorlayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmt- -- 1 Ocak 2012; 22:20:14 >
  • Kabloyu apartmanın içinde ilerletmek hiç sorun olmayacak sanırım çünkü katları arasında havalandırma boşluğu gibi bir boşluk bırakılmış. Ben bunu unutmuştum.

Resimdeki duvarın arkasında komuşunun evi var. Muhtelemelen duvara giren bir kablo düzinesi onun evine gidiyor. Sağ tarafta bir tane daha küçük giriş var ama o girişe kalın kablo düzinesinden gitmiyor sadece bir beyaz bir de mavi kablo, bir de küçük bir beyaz kablo gidiyor. Acaba evden kılavuzla göndersem oradan çıkar mı?

Telefon Hattı Kablosunu Değiştirme

• Güncel.

Hala anlayamadım şu kablolardaki karmaşayı.
  • Tek kat evde oturuyorum internet hızımdan oldukça şikayetçiyim ttnet net limitsiz 8 mbit'e kadar olan paketi kullanıyorum fakat internet hızım 1 mbit'ten yukarıya nadiren çıkıyor ttneti aradığımda eve kadar hatta hızda bir sorun olmadığını söylüyorlar evinde dışındaki telefon kutusundan direk modeme yeniden hat çeksem bir değişme olurmu bu arada modemim aradaki splitter kabloları vs. en fazla 2-3 aylıktır.Birde başlığa alakasız bir şey sorucam ama santrala uzak olabilirmişim fakat arka sokağımda oturanlar interneti en az 5 mbitle kullanıyorlar bende santral değişikliği talebi gibi bir şey yapabilirmiyim yada bildiğiniz daha farklı bir şey söylebilirmisiniz ?
  • hort
  • Niye hortlatiyon konuyu adam belki kabloyu doseyemedi
  • Hort

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hort bende kutuyu başka yere çektirmek istiyorum
  • Bende hortlatayım, evde odalara duvarın içindeki hattan ethernet kablosu çekmek istiyorum, nasıl olacak, kablolar bir kanalın içinden mi geçiyor yoksa direk tuğlalar kırılıp kablo içine bırakılıp sıva mı yapılıyor.

• maximus01982 M kullanıcısına yanıt
    buna benzer.. sen elle gönderecen
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim.

Yalnız video eski duruyor, o zamanlarda bile bu alet varsa şimdi neler vardır,

Ben bunu elle deneyeyim de adamınki gibi kolay olmayacak sanırım, Türkiye’de ki kablo kanallarının bu kadar iyi olduruğu çok sanmıyorum.

İnşallah başarırım, birde almışken cat7 düşünüyorum o kadar kablo boşa gitmein de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus01982 -- 13 Şubat 2019; 15:16:4 >
  • maximus01982 M kullanıcısına yanıt
    aleti boş ver susta ile çekilir kablo o buatların içinde plastik boru olur elektrik kablosu içinden geçer sistem aynı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.