Şimdi Ara

Teknik Yardımlar : Denenmiş ve Güncel (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
376
Cevap
4
Favori
89.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok teşekkür
  • Başlattan Kapanmayan Bilgisayarı Kapatmak

baslat/calistir/regedit i aciyor duzen menusunden bul diyoruz ve ardindan "powerdownaftershutdown" yazin ve arama butonuna basin.

buldugu kayiıt anahtariınin uzerine cift tiklayin ve oradaki degeri "1" yapip bilgisayari yeniden baslatin.

veya bu yolu izleyin;

hkey_local_machine\software\microsoft\windows nt\currentversion\winlogon klasorundeki, sag tarafda yazili olan

"powerdownaftershutdown"a cift tiklayin ve degerini "1" yapip bilgisayari yeniden baslatin.

denetim masasindan "guc secenekleri"ne cift tiklayin acilan pencerede "apm" diye bir sekme varsa orayada tiklayin,

apm secenegini etkinlestir ve tamam ile onaylayin.

yani denetim masası/guc secenekleri/apm/apm secenegini etkinlestir.

yada biostan gelismis guc yonetimini acacaksiniz. ve bilgisayarinizin bir daha kapanmama gibi bir problemi kalmiyacaktır..

hocam emeğin için sağol bu anlattığın bölümde kapanma sorunu olan blgisayarınızı güvenle kapata bilirsiniz hatasınımı düzeltiyor.

• Eline sağlık hocam tsk ederiz..
  • Guzel ve yararli 1 blog olmus ojumasi guzeldi yazar arkadasa tesekkurler
    Benim acil bir ihtiyacim var..3-4 ay oce bir bilgisayar aldim,vista surumu..1 ay dan buyana mic.office proramlarinin hicbirisi calismiyor(word-excel fln)..lisans a gecmem gerektigini belirtoypr zirt pirt daral getirdi ..bunu sizlerde duydunuzmu,simdiye kadar hic karsilasmadim bole 1 olayla..ve cozum onerisi olan arkadaslar varmidir??Acil ofiice programlarna ihtiyacim var
  • quote:

Orjinalden alıntı: ILHAN

Guzel ve yararli 1 blog olmus ojumasi guzeldi yazar arkadasa tesekkurler
    Benim acil bir ihtiyacim var..3-4 ay oce bir bilgisayar aldim,vista surumu..1 ay dan buyana mic.office proramlarinin hicbirisi calismiyor(word-excel fln)..lisans a gecmem gerektigini belirtoypr zirt pirt daral getirdi ..bunu sizlerde duydunuzmu,simdiye kadar hic karsilasmadim bole 1 olayla..ve cozum onerisi olan arkadaslar varmidir??Acil ofiice programlarna ihtiyacim var

Kullandığınız, yada şöyle diyelim yeni aldığınız bilgisayar ile beraber yüklü gelen Office programı, deneme sürümüymüş.. Yani size 30günlük deneme sürümünü yüklemişler..
    Sizden geçerli bir serial ister. Bunun için yeni bir Office programı satın almanız gerekmekte, yada;
    www.google.com

• Evet Jant deneme surumlu idi,1-2 ay lik mi ne idi. serial isteyip duruyor makine..
    google dan nassi halledilir desem cok mu acemice olur isin gercegi yeni bir office programi alacak durumdada degilim,kasaya o kadar para saydiktan sonra
  • quote:

Evet Jant deneme surumlu idi,1-2 ay lik mi ne idi. serial isteyip duruyor makine..
    google dan nassi halledilir desem cok mu acemice olur isin gercegi yeni bir office programi alacak durumdada degilim,kasaya o kadar para saydiktan sonra

Bu konuyu google' de aratın. Dh'de bu tür paylaşımlar yasak. Fakat bu paylaşıma izin veren siteler mevcut... Yapmanız gereken serial aramak.
    Kolay gelsin.

jant değil JANTİ

• anladim Janti tesekkurler tekrar
  • quote:

anladim Janti tesekkurler tekrar

Rica ederim
  • openoffice.org ile microsoft ofiice anladigim kadariyla birbirine yakin programlar.alternatif olarak mic.office yerine kullanabilirmiyim-yukleyebilirmiyim arkadaslar..
  • quote:

openoffice.org ile microsoft ofiice anladigim kadariyla birbirine yakin programlar.alternatif olarak mic.office yerine kullanabilirmiyim-yukleyebilirmiyim arkadaslar..

Evet, aynı işlevi görüyorlar. OpenOffice ücretsizdir..
    http://www.inndir.com/Open_Office-33969p.html
  • Eyv,Tré janti
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustang

Değiştirilemeyen Başlangıç Sayfasını Değiştirmek

Başlat > Çalıştır'a giriyoruz ve 'regedit' yazıyoruz açılan sayfada F3'e ya da 'ctrl + F'e basıyoruz ve karşımıza 'bul' penceresi geliyor... Bu pencereye değişmeyen IE başlangıç

sayfamızın URL'sini yazıyoruz ve size bazı seçenekler buluyor bu seçenekler arasından 'start page'i bulup sağ tıklıyoruz ve 'değiştir' diyoruz. Size seçili olarak başlangıç sayfanızın

URL'si geliyor .. Siz bu adres yerine başlangıç sayfanız olmasını istediğiniz URL'yi yazıyorsunuz ve başlangıç sayfanız değişiyor...

Olmadımı

Başlat > Çalıştır > Regedit HKEY_CURRENT_USER > Software > Policies > Microsoft > Internet Explorer >

Control Panel sekmesindeki Homepage değerine tıklayarak 0 olan değeri 1 e değiştiryoruz. Şimdide internet

seçeneklerinden giriş sayfamızı değiştirerek çıkıyoruz..

hadi yine olmadı varsayarak birde bunu söylüyeyim.

çalıştır > regedit > hkey_current_user software >microsoft >internet explorer >main >start page

bu değere adresi yazın trojanden dolayı değişmeyen sayfayı değiştirin...

Açılış sayfamı bir türlü değiştiremiyorum malesef.

bu yukarıda anlatılan ilk yolu denedim ama olmadı. Orada zaten açılmasını istediğim url görünüyor ama o site açılmıyor..

Diğer 2 yolu da yapamıyorum çünkü "çalıştır > regedit > hkey_current_user software >microsoft >" ilerledikten sonra internet explorer gelmiyor. Bunun nedeni ne olabilir acaba? Ne yapmam gerekir?

• quote:

Orjinalden alıntı: dmltnman

bu yukarıda anlatılan ilk yolu denedim ama olmadı. Orada zaten açılmasını istediğim url görünüyor ama o site açılmıyor..

Diğer 2 yolu da yapamıyorum çünkü "çalıştır > regedit > hkey_current_user software >microsoft >" ilerledikten sonra internet explorer gelmiyor. Bunun nedeni ne olabilir acaba? Ne yapmam gerekir?

http://rs83.rapidshare.com/files/45781282/anasayfa.reg

Bu dosyayı indirip açın. Kayıt defterinde gerekli değişikliği yapacaktır.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: dmltnman

http://rs83.rapidshare.com/files/45781282/anasayfa.reg

Bu dosyayı indirip açın. Kayıt defterinde gerekli değişikliği yapacaktır.

Teşekkürler deniyorum hemen.

Ekleme:
    3. yolu denediğimde de yine istediğim url görünüyor..
    2. yolda ise denildiği gibi 0'ı 1 olarak değiştirdim ama değişen hiç birşey yok;
    yapmak istediğimhttp://www.google.com.tr yerine "http://runonce.msn.com/runonce3.aspx" sayfası açılıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmltnman -- 21 Ağustos 2008; 19:18:42 >

• Bu bilgileri verdin de teknik servisler batacak güzel kardeşim :)
  • ok faydalı bir konu sağol ellerine sağlık bu forumu seviyorum ya
  • Her derde deva bir paylaşım olmuş...
  • on numara çalışma emeğine saalık tskler
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.