Şimdi Ara

Teknik Yardımlar : Denenmiş ve Güncel (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
376
Cevap
4
Favori
89.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Mcaffe!i sildim ve windows gübncelleştirmelerini yaptım. Bilgisayarı açkapa yapınca mavi ekrandan kurtuldum.
  • merhaba flashplayer yüklerken dosya erekli Windows System32 Macromed flash flashplayer dosyası eksik diyor lütfen bilen sölesin
  • arkadaşlar benim bilgisayar sürekli aynı arızayı veriyo önce ekranda yeşil mor bi iki çizgi çıkıyor sonra da görüntü gidiyo bi kaç saniye sora mavi ekranda yazılar yazıp kendini resetliyor ekran kartı diye düşndüm garantiye yolladım arıza olmadığını başka parçaları kontrol etmem gerektiğini söylediler yalnız şu anda bilgisayarım format atılmış durumda ve gayet iyi çalışıyor fakat bazen format atmama rağmen arıza gitmiyor. lütfen yardım edin çok sıkıntı çektim 5 kez tamire götürdüm parçalarına bakılsın diye garanti sürekli sorun yok dedi. bilgisayarı vatandan toplamıştım
    anakart:gigabyte ma-770
    işlemci:amd 720black edition
    vga:zotac 9800gt
    ram:2x2 kingston 1066mhz ddr2 hyperx
    hdd:wd 160gb(ne yazıkki)
    400wlık feel kasam var.
  • Arkadaşlar benim sorunum şu şekilde:
    Bilgisayarda oyun oynarken 1-2dklık kasmalar oluyor yavaşlıyor anında pc. Sonra düzeliyor kendiliğinden fakat 5dk oynadıktan sonra tekrar aynı sorun. Sadece oyunlarda oluyor bu sorun normal işlerimi yaparken hiç bir takılma olmuyor.
    Bilgisayar özellikleri:
    2GB ram
    235 GB HDD
    NVIDIA 8600 ekran kartı
    MSI K2N anakart
    Realtek ses kartı
    AMD Athlon 64x2 işlemci(2.53 Ghz)

win 7 kurduktan sonra böyle oldu birde bilgisayarın yeri değişti. Araştırıyorum hep genellikle fanın tozlanması yüzünden olabileceği yazılmış bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler
  • arkadaşlar merhaba
    ben forumunuza yeni üye oldum
    ve sizden bir konuda yardım isteyecektim.
    doğru yere mi yazıyorum bilemiyorum.Ama eğer yanlışsa
    şimdiden özür dilerim.

benim D-Link DSL-264OU model kablosuz modemim var
    ona wireless şifresi koymak istiyorum ancak IP adresinden girince ne yapacağımı bilemedim.
    Bilen bir arkadaşımız bana yarımcı olursa çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler :)
  • Bilgisayar teknik servisi ve danışmanlık hizmetleri 0312 419 41 40 Firmamız hem şirketler
    hem de ev Kullanıcılarına yönelik bilgisayar ve dizüstü
    bilgisayar teknik servis hizmeti vermektedir.
    http://www.bilgisayar-teknikservis.org
  • arkadaşlar benim de sormam gereken bir şey var. Online oyun oynarken FPS normal düzeyde olmasına rağmen takılmalar oluyo. Ekran kartını güncelledim , oyunu silip tekrar yükledim , grafikleri düşürdüm ama sorun hala devam ediyor bir bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin teşekkürler.
  • Arkadaşım Atom işlemcili samsung netbook kullanıyor facebook taki bir oyunda aşırı yavaşlama söz konusu idi .ne yaptıysak sorunu çözemedik format dahil her şeyi denedim aynı bilgisayarın 1 mb lık modelinde dahi sorun yaşamıyorken bu 2 mb lık modelde neden böyle bir sorun yaşıyorduk anlayamıyoruz.
    En son ram yada işlemci sıkıntısı derken sıkıntının genelde bataryayla çalırken olduğu bilgisayar fiş te takılı iken daha hızlı olduğunu deneyerek gördük.
    Sizce ne gibi bir sorun olabilir.Ayarlarla oynayarak çözebilirmiyiz.
    Bu konuda fikri olup yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • selam arkdaslar. 4 5 ay önce masaüstü pc aldım özellikleri iyi olmasına ragmen berbat bi performansı var.forum da acemi oldugum icin yanlıs yere yazdıysam derdimi afoola. pc min özellikleri ;
    GTX470 NVİDİA 320 BİT EKRAN KARTI
    İNTEL CORE İ5 650 3.2 GHZ İSLEMCİ
    ASUS P7H55/USB3 ANAKART
    4GB (2*2GB) HYPERX DDR3 1600MHZ CİFT KANALLI BELLEK

Pc den hic anlamasamda bu özelliklerin idare eder oldugnun farkındayım. pc yi ilk alıdıgmda mafia 2 yi kasmaya basladı dedim w7 den.ama her oyunda kasıo.az önce gta 4 ü yükledim full grafikte kasıo grafikleri en düsüge getirdim yine inanılmaz derece kasıo.ne eksik bu pc de ne hata var.bios mu,driver mı ne? lütfen yarıdm edin kafayi yicem 2 milyar verdim bu pc ye hc b oyun oynayamıyorum emanet gibi duruo masada.
  • arkadaşlar iyi günler benim sıkıntım şu şekilde packard bell marka laptopum var ve ne kadar aradıysam sorunun cozumunu bulamadım "packard bell" marka laptoplar ıcın tabıkı lütfen bir yardım edin :( fn tuşları basmadan calısıyor :/ atıyorum ekranı karartıcam fn ye basmadan bıle kararrtabılıyorum
  • arkadaşlar merhaba,
    Bilgisayar işlerinden pek anlamazdım, ta ki geçen güne kadar.Bilgisayarla ilgili bayağı birşey öğrendim ama hala "sorun"umu çözemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Şöyle ki;
    Bilgisayarım açılınca ilk başta ekran kartımın reklamı çıkıyor(gigabit, nvidia).sonra device list gösteriliyor sonra da XP yükleniyor.Normalde düz ve temiz olması gereken bu ekranlar şimdi düzenli bir şekilde nokta nokta lekeli çıkıyor.sonra windows yükleniyor bölümübde kitlenip güç kesintisi oluyor..şöyle bir çözüm geliştirdim.bilgisayarı güvenli modda açıp aygıt sürücüsünden nvidia sürücüsünü kaldırınca herşey düzeliyor, bilgisayarı tekrar kapatıp açıabiliyorum.Ama bu seferde nvida sürücüsü yüğklü olmayınca bilgisaytar yavaşlıyor.

Bu sorunba çzöüm bulabilirseniz çok sevinirim arkadaşlar.

• Dostlar selamlar..

Elimden Pentium 4 3.2 ve 2 Gb. Ram'li kötü olmasada iyi seviyede bir pc var..
    80 Gb. HDD mevcut.. Aşırı kasma şikayeti sonucu mevcut bulunan XP Sp2'yi kaldırıp çözüm olur umuduyla Win7 Proffesional kurdum.Lakin format dahi aşırı uzun sürdü normalde 40 dakika civarı süren format işlemi uzadıkça uzadı yani cihazın kasma işlemi format atarken başladı..
    Daha sonra format atıp cihaz kendini topladığında halen aşırı bir kasma ve cihaz sisteminde ağırlık olduğunu gördüm yani değişen birşey olmamıştı..
    Bütün donanımı tek tek gözden geçirdim,kablo giriş yerlerinden sistem sıcaklığına kadar pekçok şeyi kontrol ettim..
    Sistem bakım,onarım ve hızlandırıcılarla cihazı test ettim,onardım..Ama hızda ve performansta hiçbir değişiklik yok..

Biraz araştırdıktan sonra HDD'de sorun olabileceğini anladım.Şimdi 3 yıllık HDD'yi onarma ve ilk gün performansına getirme durumumuz var mı..?
    Bunu en sağlıklı hangi program veya yazılımla yapabilirim..?
    Teşhisim de doğruluk payım ne kadar..? Win7'de sistemsel olarak HDD'ye müdehale edebileceğim noktalar neresidir..?

• APPCRASH ve Aphang1 Hataları alıyorum bazı uygulamalarda Windows 7 İşletim sistemim napmam gerek?
  • Güzel paylaşımlar var gerçekten...
  • QuickTime kurulduğundan beri mp3 indiremez oldum flash olarak açıyor. Ben bunu nasıl düzeltebilirim?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.