Şimdi Ara

TDCİ fusion için mod önerilerinizi alabilir miyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 16 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 9
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat 26 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • eradnan (2 mesaj) 34 SRY 86 (2 mesaj) nlty2000 (1 mesaj) GRKMKZN (1 mesaj) Rechtsanwalt (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> TDCİ fusion için mod önerilerinizi alabilir miyim ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3136 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar fordun fusion da kullandığı 1.4 TDCİ motora ne gibi modifikasyonlar yapabiliriz acaba ?

Bir tek chip hakkıda biraz bilgim var diğer modifikasyonlar hakkında bilgi sahibi arkadaşlarımdan yardım istiyorum daha önce hiç dizel kullanmadım mesela performans hava filtresi takılabilir mi bilmiyorum bu motorların turbolarına blow - off takılabilir mi bilmiyorum...

mesela fusion biraz yüksek bi araç, kule gergisi taksak sizce yol tutuşuna ne oranda etki eder yada bazı araçlardaki gibi yol tutuşunu düşürebilir mi ?

araca 17" jant taksam sizce 14 sn. olan 0-100 hızlanma süresi kaç saniyeye çıkar yada biraz kassak titanyum taksak fark ne kadar olur...

Bunun gibi aracı biraz daha spor bir havaya sokmak için ne gibi modifikasyonlar uygulayabiliriz eminim profesyonel arkadaşlar yardımcı olacaktır ...

son olarak belki bilen çıkar aracın üstünde gelen rds 3500 eon teybin amfi çıkışı var mıdır ?

final soru h4 xenon almayı düşünüyorum illaki bi-xenon mu almalıyım ???

Lütfen yardımcı olun arkadaşlar bi soru yanıtlayanın klavyesine sağlık...

|
    |

• Yarbay
    2276 Mesaj
    kardeşim fordçu! olmuşsun
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Hayırrr
    Fusion alınırmı yaw.
    Kalasın ötesinde bişe. Tourneo ondan iyi hatta süper
    Koltukları inanılmaz kötü... Direksiyonu sinirli... çok yüksek virajlarda korkutuyor... Kalitesiz malzeme ve işçilik v.s. v.s.
    Turbo motorlarda chip tuning daha fazla güç veriyor ama bazı fordlarda uyumsuz olabiliyor
    Hava filtreleri var... ama daha büyük daha pahalı fakat benzinlideki gibi ses alamazsın ve zararı daha fazla
    Kutu içi taksan daha iyi olur.
    blow-off takılabiliyor ama yine onunda zararı fazla
    kule gergisine gelince araç dar değil yüksek en iyisi aracı alçalttıktan sonra tak
    Jant bence sadece görüntüye etki eder.
    Aracın tavanına kapıya paralel çubukları var onlar araç yüksek gözüktüğü için cip havası veriyor
    Arkaya ufak bi spoiler, çift egzoz çıkışı, ön cam üstüne yeşil film, aracın kapı ve tampon korumalarını çıkarıp aynalar ve kapı kolu dahil her yeri aracaç rengine boyatabilirsin. kapı kolları ve yan cam altlarına krom kaplamalar. Yan kapı basamaklar, ön ve arkaya çok ince kibar koruma barları
    Aracın tipine uygun kare plakalar. Ahanda tam bu yazıyı yazarken fusionu süren bir vatandaş girdi içeri
    ve şaka yapmıyorum araç satılık ablam dedi (araç 1 senede 50.000km ama :)
    Araç tam bir kalas harbiden. bas bas gitmez anca bi kaçması var o kadar. bide direksiyonu güzel sayılır
    neyse dönelim modlamaya kaputa ufak bi hava deliği açılabilir. farları büyük kaş yapılabilir, camlara film
    arka kapı taraflarınada undergorund tarzı şekillli bi sticker olabilir.
    Teypde sanırım anfi çıkışı yok olsada bi işe yaramaz hoparlörleride çok kötü.
    en iyisi 7" lcd li ana ünitelerden takmak
    illaki bi-xenon almana gerek yok ama daha kuvvetlidir
    h4 xenon u 750ytl civarına bulursun

Sen en iyisi sat onu :)

satılık 2004 model var 50000km

• Yarbay
    2154 Mesaj
    eee
    aklın yolu bir
    ford çu olcak tabi

dimi görkem ?
  • Yarbay
    44856 Mesaj
    adnan ABİ powersystems ile 68den 85 bgye kadar çıkabiliyor bizim bi tanıdığınkine powersystems taktırdık aracın karakteri acaip değişti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 19 Ekim 2005, 11:07:05 >
  • Yarbay
    3136 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    hep beraber fordçu olduk

sadik kardeşim iyi diyosun hoş diyosunda dediklerinde hiç bi şey anlamadım sorduğum soruların net cevapları yok gibime geldi mesela illaki bi-xenon almana gerek yok ama daha kuvvetlidir demişsin aracın orjinal farı tek h4 ampul ve hem uzun hem kısa olarak kullanılıyor ben şimdi xenon u alırken bi-xenon almazsam uzunları ne ile yakıcam bi fikrin var mı ?

ayrıca 17" jant sadece görüntüye etki mi eder yoksa aracı kalkışta yığar mı sence? ben aracın stockta 14 sn. olan 0-100 ünün en az 16 sn. yeye çıkacağını düşünüyorum...

ayrıca kule gergisinide aracın yol tutuşunu arttırmak için takmayı düşünüyordum ancak sonradan düşündükçe araç yüksek olduğu için yol tutuşunu daha da bozacağına kanaat getirdim sizce haksız mıyım ?

ayrıca 17" jant taksam acaba garantisi bozulur mu yaw

• Binbaşı
    1758 Mesaj
    yol tutuş istiyorsan niye fiesta değil de fusion aldın? şimdi de alçaltacak mısın? kule gergisi hiç bir işe yaramaz.
  • Yüzbaşı
    816 Mesaj
    unichip olabilir... tdci araçlara ortalama 20 hp getiriyor...
  • Yarbay
    6025 Mesaj
    http://www.mybluefin.co.uk/

bunu düşünürsen türkiyede de yapan yerler var
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orjinalden alıntı: eradnan

hep beraber fordçu olduk

sadik kardeşim iyi diyosun hoş diyosunda dediklerinde hiç bi şey anlamadım sorduğum soruların net cevapları yok gibime geldi mesela illaki bi-xenon almana gerek yok ama daha kuvvetlidir demişsin aracın orjinal farı tek h4 ampul ve hem uzun hem kısa olarak kullanılıyor ben şimdi xenon u alırken bi-xenon almazsam uzunları ne ile yakıcam bi fikrin var mı ?

ayrıca 17" jant sadece görüntüye etki mi eder yoksa aracı kalkışta yığar mı sence? ben aracın stockta 14 sn. olan 0-100 ünün en az 16 sn. yeye çıkacağını düşünüyorum...

ayrıca kule gergisinide aracın yol tutuşunu arttırmak için takmayı düşünüyordum ancak sonradan düşündükçe araç yüksek olduğu için yol tutuşunu daha da bozacağına kanaat getirdim sizce haksız mıyım ?

ayrıca 17" jant taksam acaba garantisi bozulur mu yaw

neyi anlamadın

chip hakkında bilgim var blow-off ve hava filtresi takılırmı demişsin
    evet takılır... chip turbo olduğu için daha iyi sonuç verir

kule gergisi takılırmı demişsin
    fusionun ilk sorunu yüksek olması... ilk öncelik alçalt sonra kule gergisi tak dedim
    ki bu şart çünkü araç çok yatıyor... yarın zaten tam test mekanına gideceğim
    virajlı marmaris yoluna. araç neredeyse cip yüksekliğinde

17" jant taksam nasıl olur demişsin
    Bence senin dediğin gibi 2 saniyelik bi süreç etki etmez gibi.
    Pek hissedilmeyen bi düşüş olabilir
    zaten aracın gücünü arttıracaksın

aracı sportif yapmak için neler yapabiliriz demişsin
    dışarıda gördüğüm ve kendi kafamdan geçenleri yazdım
    tavan yan kapı basamakları ön ve arkaya barlar, koruma çıtalarının sökülmesi
    krom ızgara, kaputa subaru tarzı hava boşluğu v.s. v.s.

teybin amfi çıkışı varmı demişsin
    hiç sanmıyorum... olsada zaten çok dandik bişe
    Aktif crossoverla yaparsın
    onun yerine 7" lcdli bi sabit ünite taksan daha hoş olur

h4 xenon almayı düşünüyorum illaki bi-xenon mu almalıyım demişsin
    İlla h4 için bi-xenon almana gerek yok...
    ha uzunlarda xenon olsun dersen bi-xenon almalısın
    bi-xenon farda hem kısa hem de uzun far ışığı xenon projektöründe üretilir.
    bi-xenon sistemi kısa far açıkken çalışır, kısa far kapalıyken sellektör için ayrı bir halojen reflektörü ve ampulü kullanılmaktadır.
    Projektörün içindeki bir solenoide bağlanmış olan siperin yukarı-aşağı hareketi ile kısa-uzun far geçişi sağlanır.
    xenonlarda renk sıcaklığı vardır mesela 4000K bu neder kadar artarsa beyazlık oranıda okadar artar

Bunda anlamadım dediğin ne ?

İkinci mesajındaki sorulara gelince

Garanti sorusu...
    Dışarıda aracı yıkama ve benzin koyma dışında garantiden çıkartıyorlar
    ford bu konuda çok dandik
    Ha kendisi takarsa tamam...
    Mesela biz 3500 teybi çıkartıp pinoeer ünite takıp alt kısmınada kağıt, telefon bölümü gibi bi yer koydurtacaktım
    ama garanti dışına çıkıyormuş... cd çalabilmesi için fordun kendi orjinal ümitesi takılmalıymış
    en üst bölümdeki kaset deckinin cd olarak değiştirilmesine 400 ytl dediler.

• Er
    11 Mesaj
    Ya kardeş madem kule gergisi diyosun e niye fusion yani. Adamlar reklamlarında bile üstüne basa basa bu araç yüksektir mesajı veriyolardı.. Sat onu ve al bi focus tdci da gör ne modifikasyonlar olurmuş
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
valorant vp
valorant points
Webtures SEO;SEO Nedir?
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.