Şimdi Ara

Start Stop tamamen iptal etme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
9.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1.6 tdci courier aracım var start stop kullanmayı sevmedigimden her bindigimde kapatmak zorunda kalıyorum sürekli kapalı kalması mümkün mü

• Rolesini veya sigortasını sökebilirsin hangisiyle çalışıyor bilmiyorum
  • ayarlardan falan olmuyor yani oylemi
  • Hayatımda gördüğüm en saçma teknolojidir start-stop. Yakıta tasarruf ettiği yok, aküye zarar çok mantıksız bir iş.
  • + bende nefret ediyorum keşke olmasa idi boyle bir ozellik
  • Yazılım yapan yerlere bir uğrayın kodlama ile belki sürekli kapalı tutma ayarı vardır onu açarlar
  • Benim motorda bile var
    Açma/kapatma mevcut
    Pek açmam ama anlatırken pek havalı oluyor🤣
  • Yakıt tasarrufu için değil emisyonu düşürmek için yapılan bir sistemdir.
    Rölesi/sigortası yoktur tamamen yazılımsaldır. Bazı araçlarda orjinal yazılımla bir kaç kodu değiştirerek tamamen iptali sağlanıyor.
  • aynen ole bazen kafasına gore yapması gereken yerde sto petmıyorda varıdım yere geldıgımde tık dıye duruyor arac motor kulaklarının katili ayrıca sureklı durup sureklı calısıyor...
  • Bende 2018 qq var kaput sensörünü gevşetince iptal oluyor
  • mantigi yakit tasarrufu degil zaten . sehiricinde 1kmde atiyorum 100 gram c02 vericegine 95 co2 veriyor 100 araba olsa ayni yerde 500 gr co2 bosuna atmosfere verilmeyecek . dogayi koruma amaçlı
  • Emisyon değerlerini kurtarmak ve tüketiciye bi kaç tribün şov yapmak için araçlara konulan bir şey.
    Ben hayatımda bu kadar saçma bir özellik görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T Square -- 11 Ocak 2020; 10:16:55 >
  • Benim akünün kapasitesi azalmış o yuzden açmıyor. ben de değiştirmiyorum, işime geliyor
  • Fiorino'da düğmeden kapatınca tekrar düğmeden açana kadar kapalı kalıyor
  • enesözel kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle Marş dinamosu sürekli devrrde dişilisi
  • Şu olabilir ama uyarı verir mi bilmem start stopsuz akü takın
  • bende citroen c4 de de vardı,, bilgisayara bağlattım tamamen kapattırdım,,,
  • Ya zaten bu start-stop aptallığını Türkiye’de şirket aracı umursamaz sürücüleri ve bazı hanımefendiler haricinde kullanan var mı Allah aşkına.Bela yemin ediyorum ayar oluyorum yahu her seferinde tuşa bas tuşa bas.Mercedes-Benz Vito’ların bir önceki kasalarında hepsinde vardı herkes uyuz oluyordu.Yeni modellerde kaldırdılar satış temsilcisine neden kaldırdılar diye sordum müşterilerden “Hem gereksiz her seferinde kapatmakla uğraşıyoruz birde yetmezmiş gibi aküsü pahalı”diye bir samimi geridönüş cevabı almıştım.
  • S&S'un amacı hem çevreyi korumak hem de ekonomi. Ekonomi derken AB ülkelerinde çevreye salınan gazlara oranla vergilendirme sistemi var, bu S&S sistemine sahip bir aracı seçen kişi bir alt dilimden yıllık araç vergisi ödeme imkanına kavuşabiliyor. Bizde hem böylesi bir indirim imkanı olmadığı gibi özel AGM üküsünün yüksek fiyatlı oluşu vb derken astarı yüzünden pahalıya gelebiliyor. Yine de o 2 dakikaya yakın bekleten ışıklarda devreye girmesi çok hoş, şahsen araç seçerken illa olsun diyeceğim bir özellik değil ama aldığım araçta varsa keyifle kullanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesözel

Hayatımda gördüğüm en saçma teknolojidir start-stop. Yakıta tasarruf ettiği yok, aküye zarar çok mantıksız bir iş.
    yakıta tasarrufu var. ama uzun süreli ışıklarda beklerken (mesela 1 dakikadan uzun yanan ışıklarda) ben böyle bir yerde yaşadığım için işime yarıyor.

aküye gelirsek, aracım 2013 model ve fabrika aküsü üzerinde. geçen ölçtürdüm bir sıkıntısı yokmuş çok şükür. bazı markalarda aküye zararı varmış ben de duymuştum. mesela volkswagen'de kuzenim polo'nun ikinci senesinde aküsünü değiştirmek zorunda kalmıştı. her markada sistem aynı şekilde çalışmıyor...

start stop'un birincil amacı karbon salınımını azaltmak. bu açıdan bakarsak çok faydalı bir sistem. ama türk insanının öyle doğayla çevreyle pek işi olmuyor ne yazık ki. dizel corsayla kara duman atıp 'ne kadar duman o kadar randuman' diyenlerden fazla bir şey beklememek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 13 Ocak 2020; 8:41:59 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.