Şimdi Ara

TC KİMLİK NOSU SONU TEK SAYI İLE BİTEN VAR Mİ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
12.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TC KİMLİK NOSU SONU TEK SAYI İLE BİTEN var Mİ ?

Farkındaysanız hep çift sayıyla bitiyor neden ?

• sistem kabul etsin diye mi neydi.tek haneli olan varsa gitsin düzeltirsinler diye okumuştum bi yerde.galiba gene konu dısındaydı.
  • çift
  • Benimde çift.
  • çift
  • Kemik_iligi.gif

Çift
  • sonunda tek sayı var sonuçta
  • bilgisayarlar 0 ve 1 li sistemle çalışır
    kimlik no'ları da 0'lı sisteme göre ayarlanmıştır
  • Önceden yabancı uyruklu kişilerin tek sayı olurdu hâlâ öyle mi bilmiyorum.
  • TC Kimlik numaraları 11 basamaktan oluşmaktadır. İlk 9 basamak arasında kurulan bir algoritma bize 10. basmağı, ilk 10 basamak arasında kurulan algoritma ise bize 11. basamağı verir.
    * 11 hanelidir.
    * Her hanesi rakamsal değer içerir.
    * İlk hane 0 olamaz.
    * 1. 3. 5. 7. ve 9. hanelerin toplamının 7 katından, 2. 4. 6. ve 8. hanelerin toplamı çıkartıldığında, elde edilen sonucun 10'a bölümünden kalan, yani Mod10'u bize 10. haneyi verir.
    * 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. ve 10. hanelerin toplamından elde edilen sonucun 10'a bölümünden kalan, yani Mod10'u bize 11. haneyi verir.

Buda son sayınun çift olmasını açıklar
  • TC kimlik numaraları tek sayısyla bitmez. biterse kimlik sahtedir.
    Nüfus Cüzdani seri nosu hk da da ipuçları var..
    ve Nüfus cüzdanı üzerinde bir sürü bir bakışta sahte olup olmayacağına ilişkin ufak ipuçlaru var.. tabi bunları paylaşmak doğru olmaz heralde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Üstü Kalsın

TC Kimlik numaraları 11 basamaktan oluşmaktadır. İlk 9 basamak arasında kurulan bir algoritma bize 10. basmağı, ilk 10 basamak arasında kurulan algoritma ise bize 11. basamağı verir.
    * 11 hanelidir.
    * İlk hane 0 olamaz.
    * 1. 3. 5. 7. ve 9. hanelerin toplamının 7 katından, 2. 4. 6. ve 8. hanelerin toplamı çıkartıldığında, elde edilen sonucun 10'a bölümünden kalan, yani Mod10'u bize 10. haneyi verir.
    * 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. ve 10. hanelerin toplamından elde edilen sonucun 10'a bölümünden kalan, yani Mod10'u bize 11. haneyi verir.

yeteri kadar bilimsel acıklama gelmis :D

• quote:

Orijinalden alıntı: 10ur

quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl_Şaman

quote:

TC kimlik numaraları tek sayısyla bitmez. biterse kimlik sahtedir.
    ve Nüfus cüzdanı üzerinde bir sürü bir bakışta sahte olup olmayacağına ilişkin ufak ipuçlaru var.. tabi bunları paylaşmak doğru olmaz heralde..

Tamam ben bu ülkenin vatandaşı değilim o zaman.Kaynak gösterin lütfen hemen öyle sahte demeyin kimliğe

Emniyetten belgelerde güvenlik özellikleri hk. eğitimi aldım. kulaktan dolma bilgilerle yazmıyorum bunu. Sizin Tc niz tek hane ile mi bitiyor??

7-8-9 için bir şeyler var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Kabuska

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl_Şaman

quote:

TC kimlik numaraları tek sayısyla bitmez. biterse kimlik sahtedir.

Tamam ben bu ülkenin vatandaşı değilim o zaman.Kaynak gösterin lütfen hemen öyle sahte demeyin kimliğe

Emniyetten belgelerde güvenlik özellikleri hk. eğitimi aldım. kulaktan dolma bilgilerle yazmıyorum bunu. Sizin Tc niz tek hane ile mi bitiyor??

7-8-9 için bir şeyler var mı

var mı yok mu bilemiyorum:) ki varsa da bunu söylemek doğru olmaz..
    TC kimlik nosunun çift le bittiğini söyledim sadece o da konu hkkında yazılan yazılardan belli olacaktı zaten.

ama bir bakışta elimizdeki kıytırık gözüken nüfus cüzdanlarının (ondan daha kaliteli gözüken ehliyetlerin) sahte olup olmadığının anlaşılması adına birçok gizli ipuçları var ve bunu uzman kişiler biliyor.. meselğiyle ilgili gerekli kişilere de bu eğitimler veriliyor.

kaynak mı? tabiki yazılı olarak bizim bulabileceğiiz dolandırıcılarında bulabileceği anlamına gelir. o yüzden kaynak kamuya açık bi kaynak yok.

• Çift rakamla bitenler Türk, tek rakamla bitenler Kürtmüş. İnsanları işaretlemek için yapıyorlar. (mış)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TEK
  • quote:

Orijinalden alıntı: meliksah55

Çift rakamla bitenler Türk, tek rakamla bitenler Kürtmüş. İnsanları işaretlemek için yapıyorlar. (mış)

• quote:

Orijinalden alıntı: :::Banner:::

quote:

Çift rakamla bitenler Türk, tek rakamla bitenler Kürtmüş. İnsanları işaretlemek için yapıyorlar. (mış)

Neresi komik açıklar mısın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: :::Banner:::

quote:

Neresi komik açıklar mısın?

• quote:

Orijinalden alıntı: Üstü Kalsın

TC Kimlik numaraları 11 basamaktan oluşmaktadır. İlk 9 basamak arasında kurulan bir algoritma bize 10. basmağı, ilk 10 basamak arasında kurulan algoritma ise bize 11. basamağı verir.
    * 11 hanelidir.
    * İlk hane 0 olamaz.

bu yöntemle zamanında bircok arkadasımı ayar etmiştim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.