Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (586. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: ruzgar63
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BuzParmak

Hocam biz de eşimle gidiyoruz. Vakit bol olursa Pattaya'da gezilip görülebilecek yerler var dediler ama ben ondan ziyade tapınakları görmek için Kamboçya'ya geçiyorum. Phuket'e ben de 6 gün ayırdım ama nerede kalırsak heryere yakın olur gibi soruları araştırmaktayım. Henüz rezervasyon yapmadım Phuket için. Maymun tepesine yürüyüş yapmak, çarşı-pazar gezmek, hava müsait olursa adalar turları yapmak gibi niyetlerim var. Daha iyi bilgi almak için cihan veya serkan arkadaşlara sorarsan müsait olduklarında cevap veriyorlar.

Ben serkan'a pm attım ama daha müsait olamadı cevap bekliyorum ondan da :) Senin vesilenle de buradan tekrarlamış olayım. Phuket'te napcaz hacııı ?

Merhabalar;
    Sizi bugün saat 10:30 gibi aradım uzun uzun çekinerek çaldırdım sabah saati diye.. akabinde hemen mesaj attım dh den serkan ertekin ben diye sizi aradım ama ulaşamadım müsait olduğunuzda geri dönüş yaparsanız size yardımcı olmaya çalışırım diye bilginiz olsun..Ardından.. sıra daki arkadaşımız @drhiro yı aradım.Kendisinin tatil planlarını üstü kapalı da olsa belirginleştirdik..sizden telefon bekliyorum bilginiz olsun.
    Sevgi ve Saygıyla..
  • fearlesspirate F kullanıcısına yanıt
    Gecen senede mi eylul ayinda gitmistiniz?

Tayland yagis miktarlarina bakiyorumda en cok eylul ayinda yagis aliyor

Eylul ayinda gidenler genelde yagmurlu gecirdiler tatillerini ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celilbey

Gökhan hocam ufak bir ekleme yapmak iyi olur sanıyorum, B sınıfı sürücü belgesi ile M, B1 ve F sınıfı sürücü belgeleri ile kullanılan araçlar da sürülebiliyor. Yani B ehliyet ile büyük motosikletler olmasa da Tayland'da yaygın olarak tercih edilen M sınıfına giren moped kullanılabiliyor.
    Saygılar...

bilgi için çok teşekkürler, sayende yeni bir şey daha öğrendim.İşte konumuzun en büyük özelliği bilgi bilgi bilgi

bende biraz araştırdım, bunları bulabildim

m sınıfı ile moped kullanabilirsiniz,

Moped kelime anlamı olarak motor ve pedal kelimelerinin birleşimidir.

Ama Avrupa Birliği ehliyet sisteminde motor hacmi 50cc'nin altında kalan, tasarlanmış maksimum hızı 45 km/h olan taşıtlardır.

Belirli bir wat gücüne kadar elektrikli bisikletler içinde geçerlidir.

Sonuç olarak M sınıfı ehliyetinizle kullanabileceğiniz motor tipi 50 cc nin altında olan, 49 cc ye kadar olan motorlardır.

M sınıfı ehliyetiniz varsa resmi olarak sadece bu tip motorları kullanma hakkınız var

50 cc ve üzeri motorlarda geçerli olan bir sınıf değil

M: iki, üç ve dört tekerlekli motorlu bisikletleri (moped) kullanacaklara verilir.

A1: Silindir hacmi 125 santimetreküpü, gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

A2: Gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

A: Sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.
  • Arkadaşlar ağustos sonu için yer ayırttık yağış durumu nasıldır?
  • En yagisli donemlerin baslangici agustos ayi fakat nasil bir yagis olur genus yuzunu gosterir mi bilmiyorum

• 25 hazirandan sonra gidiyorum bakalım bileti almadım hala ;)) güzel sezon olur inşallh ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: esmzahunter

Gecen senede mi eylul ayinda gitmistiniz?

Tayland yagis miktarlarina bakiyorumda en cok eylul ayinda yagis aliyor

Eylul ayinda gidenler genelde yagmurlu gecirdiler tatillerini ?

Yok geçen sene mart ayında (2015 in) gitmiştim. 15 günde sırasıyla pattaya-bangkok-phuket-singapur ve günü birlik kuala lumpur yapmıştım. hiç yağmur yoktu. Tadı damağımda kaldığından biran önce tekrar gitmek istediğimden eylül ayına planladım :)
  • Razer kullanıcısına yanıt
    Zor gibi yüksek sezona yaklaşıyor ama yaparsa bende kaçıcam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan592

quote:

Orijinalden alıntı: Aşırı Zeki Adam

dediğim gibi hocam, otel vs parasını ortaklaşa ödeyeceğiz. ve öyle aman aman bi otel değil..başka oneriniz varsa alabilirim ,topla 30000 baht yeterli olur mu 2 hafta için

Hocam simdi o paraya taylandda kalinirmi 2 hafta evet kalinir tatilde yapilir ama bu senin beklentine bagli. Geceligi 400 bahtlik hostelde kalirsiniz 3 ogun thai yemegi yersiniz sokaktan 35-40 baht arasi yanindada 10 baht sise suyu. Eger bu sekilde yaparsaniz yemek ve otele 250 dolar gider size geriye 250 dolar kalir 14 gun harcamak icin. Bu paraylada ancak tekneyle adaya gidersiniz pattayada. Pattaya gece hayati ve eglencesiyle meshur ama siz o parayla bunlarin hicbirisini yapamazsiniz. Ama ben taylandi gunluk 20 dolar limitle gezen backpackerlar biliyorum. Yani taylandda o paraya tatil mumkunmu mumkun ama kesinlikle pattayada degil ve backpacker tarzi sirt cantasiyla ve kendinizden cok fedakarlik yaparak. Bana gore bu bir tatil degil iskence ama kimisine gore bu bir yasam tarzi ve az parayla yeni yerler gormek bende o tarz insanlara saygi duyarim. Benim size tavsiyem ya sureyi 1 haftaya indirin yada butcenizi yukseltin yada taylandda degisik destinasyon belirleyin. Birde unutmadan soyliyim yaninizda yedekte para bulundurun her ihtimale karsi.

hocam tecrübeniz var belli,
    kim ne der bilmiyorum ama açık ve net yazmak istiyorum.
    29 Haziran gidiş 14:15 kalkış - 09:10 varış
    5 Temmuz dönüş 02:10 kalkış - 12:45 varış
    yani totalde 4 gece çünkü 5. gece havalimanında geçer.
    hotel, yemek, içki ve kızlar 500 usd yeter mi?
    ya da önereceğiniz bi taban fiyat var mı?
    bu arada kızları gecelik almak mı yoksa can çektikçe seç beğen al short time mı mantıklıdır?
    forumdaki tecrübeli arkadaşların önerilerine açığım.
    eşlik etmek isteyen veyahut tarihleri çakışan arkadaşlar varsa da ulaşırlarsa sevinirim.

yanlış anlaşılmak istemiyorum, kimseyi de zan altında bırakma veya itham etme gibi bir niyetim yok.

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • merhabalar
    bu arada kızları gecelik almak mı yoksa can çektikçe seç beğen al short time mı mantıklıdır?
    eşlik etmek isteyen veyahut tarihleri çakışan arkadaşlar varsa da ulaşırlarsa sevinirim.

yanlış anlaşılmak istemiyorum, kimseyi de zan altında bırakma veya itham etme gibi bir niyetim yok.

• bir de bol miktarda alkol getirme şansımız oluyor mu?
    yani açılan maddi yarayı biraz olsun kapatmak adına?
  • Durian gerçekten de ilginç bir meyvedir. Mantar kıvamında, hafif soğan ve sarımsak kokulu, hafif de şekerli olan ilginç bir meyve. Herkesin yiyebileceği bir şey değil. Ama nedense ben çok severek yiyorum.
  • Durian malumunuz kokusundan dolayı genellikle ön yargılı yaklaşılan bir meyve hatta malezya da yasak tabelaları bile var havaalanı, toplu ulaşım vs yerlerde, ben geçen yıl 2 kez denedim aman aman çok farklı bir tat yakalayamadım ama gene de beğendim sayılır, oralara kadar gitmişken bence denemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan592

quote:

Orijinalden alıntı: Razer

Durian gerçekten de ilginç bir meyvedir. Mantar kıvamında, hafif soğan ve sarımsak kokulu, hafif de şekerli olan ilginç bir meyve. Herkesin yiyebileceği bir şey değil. Ama nedense ben çok severek yiyorum.

ben hiç alışamadım özellikle olgunlaşmış ve içi daha yumuşak olanları hiç yiyemiyorum ama daha erken koparılmış sert olanları yiyebiliyorum. Durian alırkende çok ilginç hiç gördünüzmü bilmiyorum bitane ince bambu parçasıyla üzerine vurup meyvenin olgunlaşıp olgunlaşmadığını anlıyorlar ona göre size kesip veriyorlar.

Aynen hocam gördüm. Bahsettiğiniz şekilde yapıyorlar.
  • Durian meyvesini bir turlu sevemedim.ilk denedigimde tadi sarimsak gibi geldi.degisik tadi vardi.daha sonra fiyati bukadar pahali meyvr guzeldir ben yanilmisimdir dedim birdaha aldim gene yiyemedim atamadimda kiyamadim bir kosede masumca curudu gitti.benim en sevdigim meyve mangodur.birde mangomu veya ismi baskami bilmiyorum mangoya benziyo ama yesil renkde tadi eksi elma gibi cok begeniyorum.meyvemi genellikle meyve arabasinda satanlardan aliyorum pilav arabasi modunda satiyorlar ucuz oluyor.motorla giderken nerde gorsem durup aliyorum.karnim hafif acikmissa 10 baht a karpuz 20 baht a mango aliyorum deyme keyfime.alirken thai dilinde konusursam thaililarla ayni fiyata alirsin yoksa bazilari kaziklayabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emreast10

merhabalar

Yanlış anlaşılmak istemiyorum demişsiniz, eğlence ve kızlar (Seks turizmi) için gidiyorsunuz bunda yanlış anlaşılacak bir şey yok. Saygı duyarız, eleştirmek de kimsenin haddi değil.

Gitmedim ama inanın Taylandla alakalı en azından 50 saat araştırma yapmışımdır. 10'a yakın üzerine gopro kamera takıp sokak sokak gezen, alışveriş yapan, 100'e yakın insanların maceralarını anlatıp tavsiyeler verdiği, şuralara gidin buralardan uzak durun şuna şu kadar harcarsınız, şunu pazarlıksız almayın vs diye anlattıkları seyahat videosu izledim. Facebooktan başka sitelerden gezgin (Backpacker) gruplarına üye oldum, taylanda daha önceden giden arkadaşlarımla konuştum. Az çok bilgim var.

Ha ben bunu niye yazıyorum? O kadar giden adam var beni neden dinleyesiniz ki? Okudukça midem bulandı, yine Türk'lüğümüzü yapmışız maalesef. Burada 3-5 kişi ben şöyle biliyorum böyle gezdiririm diyip 2 hafta sonrasında hemen "masraflarımı karşılayın beni götürün ücretsiz rehberlik hizmeti vereyim" yapmış. Mide bulandırıcı. İnsanlar karşılıksız yardımı aklının ucundan bile geçirmiyor artık. Sözüm meclisten "kısmen" dışarı. Çok iyi niyetli, yardımcı olmaya çalışan, hiçbir beklentisi-ticari kaygısı olmayan arkadaşlar-abiler de var burada.

Neyse, konumuza dönelim. İlk olarak Pattaya'yı ---kesinlikle--- tavsiye etmiyorum. Hayat kadınları Taylandda neredeyse bütün turistik yerlerde var. Yaşadığımız coğrafyayı da göz önüne alınca, tropikal bir tatil yapıp orada da yapacaksanız çapkınlık yapmanız çok daha mantıklı olur bence. Tabi seçim sizin. Phuket de gece hayatı/canlılık bakımından ilk tercihiniz olmalı. En azından Pattaya gibi bok kokmuyormuş (muş diyorum, koklamadım ama bahseden herkes rezil bir yer olduğunu söylüyor) ve kolum kadar fareler de etrafta cirit atmıyormuş. Benim denizle işim olmaz, zaten akşam 5'te kalkar, sabah 10'a kadar eğlenirim diyorsanız Bangkok'a da gidebilirsiniz. Nana Plaza ve Soi Cowboy da gece hayatı beklentilerinizi karşılayacaktır.

Benim tavsiyem, Phuket'e gidip, 1 hafta civarı orada takılıp en azından Koh Lanta veya Koh Samui - Koh Tao - Koh Phangan üçlüsünden 1-2'sini görmeniz. Bu saydığım adalar (Koh Tayca ada demek) gerçekten doğa güzelliğine ve plajlara meraklıysanız çok çok güzel tercihler olacaktır. Koh Lanta Phuket'in güneyinde, Samui-Tao-Phangan doğusunda birbirine çok yakın adalar. Bu adalar Phuket - Pattaya - Bangkok kadar kalabalık değil ancak turistlerin aradığı "Her Hizmeti" bünyesinde bulunduran adalar.

Masraflara da gelirsek, uçak biletini ayarladıktan sonra gerisi bence daha kolay. İnsanlar harcadıkları paralardan bahsediyor, yemin ediyorum ağzım açık okuyorum. Bizim memlekette ne kadar zengin adam varmış arkadaş? Herkesin eğlence anlayışına saygı duyarım yine tekrar etmek istiyorum, kimsenin tercihlerini eleştirmek haddim değil ancak belli bir bütçe ile gidiyorsam 5 yıldızlı otele 300 lira verip 250 liraya ıstakoz yiyeceğime, gece kulübünde 500 Liraya maytaplı şişe açtıracağıma, Temiz, merkezi, klimalı 100 Liralık otelde kalır, Otantik sokak yemekleri, onların yerel yemeklerini yapan, esnaf lokantaları nerelerse oralarda yemeğimi yer (Bizim kebapçılarımız, pidecilerimiz ayarında yerel lokantalar yani), eğer kız satın almak istiyorsam kendim 2 mojito içer, 2 tane de bayan içkisi alır, odama geçer keyfime bakarım.

Konaklamaya lüks olmayan, temiz, klimalı, güzel merkezi bir otelde gecelik 100 (Taş çatlasın 150) Liraya oda bulursunuz. Yeme içme oralarda çok ucuz. Sokak yemekleri 50-120 baht arası (120 baht dediğim yemekler de KOCAMAN porsiyonları olan çok doyurucu yemekler), lokantalarda da Pad Tai vs Tay yemekleri 150-250 baht arası. Avrupai yemekler (Pizzadır hamburgerdir) daha pahalı. Yine de bir öğüne eğer makul yerleri tercih ediyorsanız 30-35 Liradan fazla vermezsiniz. Ulaşımı saymıyorum bile. Taksi parası 5 Lira 10 Lira, dokunmaz. Hayat kadınları da saatliği (Ya da boşalana kadar, tek sefer) 100-150 Liradan başlıyor, geceliği 300 Liraya kadar kızına göre değişiyor (Daha pahalısı da vardır muhtemelen ama ben genel fiyatlardan bahsediyorum.).

Türkiyeye gelecek orta sınıf, zengin olmayan, bütçesine dikkat eden bir turiste, "5 gün kal ama Hiltonda kal, boğazda lüks lokantada 750 Liraya yemek ye, reina'da şişe açtır" demekten ziyade "Temiz güzel 3 yıldızlı bir otelde kal, paşalar gibi kebap ye, reinada 2 cuba libre iç, tatilini 5 değil 25 gün yap" diyecek birisi olarak, böyle tavsiyeler vereyim dedim.

Ben de arkadaşımla 2017 Ocak-Şubat aylarında 4-5 haftalığına gideceğim, bizim bütçemiz de 6000-8000 Lira olacak (uçak bileti de bu paraya dahil) ve planlamalarımıza göre; tatili çok rahat, hiç strese girmeden çıkaracağız. (Hatta bu paranın da 2-3 bin lirası ekstra, kafamıza göre çapkınlık bile yapabiliriz 10-15 sefer)

Umarım bütçe planlaması yapanlara faydası olur.
  • Buraya yazdıktan sonra biraz konuyu okudum aklımda az çok planımı oluşturdum. Şimdi ise bir noktada takıldım. 28 ağustos 3 eylül arası phukette olacağım. phi phi'ye geçip orada da konaklama fikri geldi aklıma. Nasıl bir program yapmak uygun olacaktır ? Birde adalar turunu ne tarafta iken almak daha mantıklı olur bizim için ?
  • @cihan592

Duriani severek yiyen bi ben varim heralde burada Ilk karsilastigimda kokusuna dayanamamistim ama hic biseyi tatmadan kesin karar vermiyor oldugumdan dolayi 1 kez tadina baktim ve hosuma gitti. Sonralarda kokusuda pek rahatsiz etmemeye basladi. Adini unuttum simdi bi meyve daha var eksimsi ufak bisey oda cok fena kokuyor ama onunda tadi guzel. Adini hatirladigimda bidahaki postlarimda yazarim mutlaka. Bende hindistan cevizi suyunu icemiyorum bi turlu ne kadar farkli sekilde denediysemde sevemedim. Dondurmasina bayiliyorum ama hakkini vermek lazim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erotomaniac

quote:

Orijinalden alıntı: Emreast10

merhabalar

Yanlış anlaşılmak istemiyorum demişsiniz, eğlence ve kızlar (Seks turizmi) için gidiyorsunuz bunda yanlış anlaşılacak bir şey yok. Saygı duyarız, eleştirmek de kimsenin haddi değil.

Gitmedim ama inanın Taylandla alakalı en azından 50 saat araştırma yapmışımdır. 10'a yakın üzerine gopro kamera takıp sokak sokak gezen, alışveriş yapan, 100'e yakın insanların maceralarını anlatıp tavsiyeler verdiği, şuralara gidin buralardan uzak durun şuna şu kadar harcarsınız, şunu pazarlıksız almayın vs diye anlattıkları seyahat videosu izledim. Facebooktan başka sitelerden gezgin (Backpacker) gruplarına üye oldum, taylanda daha önceden giden arkadaşlarımla konuştum. Az çok bilgim var.

Ha ben bunu niye yazıyorum? O kadar giden adam var beni neden dinleyesiniz ki? Okudukça midem bulandı, yine Türk'lüğümüzü yapmışız maalesef. Burada 3-5 kişi ben şöyle biliyorum böyle gezdiririm diyip 2 hafta sonrasında hemen "masraflarımı karşılayın beni götürün ücretsiz rehberlik hizmeti vereyim" yapmış. Mide bulandırıcı. İnsanlar karşılıksız yardımı aklının ucundan bile geçirmiyor artık. Sözüm meclisten "kısmen" dışarı. Çok iyi niyetli, yardımcı olmaya çalışan, hiçbir beklentisi-ticari kaygısı olmayan arkadaşlar-abiler de var burada.

Neyse, konumuza dönelim. İlk olarak Pattaya'yı ---kesinlikle--- tavsiye etmiyorum. Hayat kadınları Taylandda neredeyse bütün turistik yerlerde var. Yaşadığımız coğrafyayı da göz önüne alınca, tropikal bir tatil yapıp orada da yapacaksanız çapkınlık yapmanız çok daha mantıklı olur bence. Tabi seçim sizin. Phuket de gece hayatı/canlılık bakımından ilk tercihiniz olmalı. En azından Pattaya gibi bok kokmuyormuş (muş diyorum, koklamadım ama bahseden herkes rezil bir yer olduğunu söylüyor) ve kolum kadar fareler de etrafta cirit atmıyormuş. Benim denizle işim olmaz, zaten akşam 5'te kalkar, sabah 10'a kadar eğlenirim diyorsanız Bangkok'a da gidebilirsiniz. Nana Plaza ve Soi Cowboy da gece hayatı beklentilerinizi karşılayacaktır.

Benim tavsiyem, Phuket'e gidip, 1 hafta civarı orada takılıp en azından Koh Lanta veya Koh Samui - Koh Tao - Koh Phangan üçlüsünden 1-2'sini görmeniz. Bu saydığım adalar (Koh Tayca ada demek) gerçekten doğa güzelliğine ve plajlara meraklıysanız çok çok güzel tercihler olacaktır. Koh Lanta Phuket'in güneyinde, Samui-Tao-Phangan doğusunda birbirine çok yakın adalar. Bu adalar Phuket - Pattaya - Bangkok kadar kalabalık değil ancak turistlerin aradığı "Her Hizmeti" bünyesinde bulunduran adalar.

Masraflara da gelirsek, uçak biletini ayarladıktan sonra gerisi bence daha kolay. İnsanlar harcadıkları paralardan bahsediyor, yemin ediyorum ağzım açık okuyorum. Bizim memlekette ne kadar zengin adam varmış arkadaş? Herkesin eğlence anlayışına saygı duyarım yine tekrar etmek istiyorum, kimsenin tercihlerini eleştirmek haddim değil ancak belli bir bütçe ile gidiyorsam 5 yıldızlı otele 300 lira verip 250 liraya ıstakoz yiyeceğime, gece kulübünde 500 Liraya maytaplı şişe açtıracağıma, Temiz, merkezi, klimalı 100 Liralık otelde kalır, Otantik sokak yemekleri, onların yerel yemeklerini yapan, esnaf lokantaları nerelerse oralarda yemeğimi yer (Bizim kebapçılarımız, pidecilerimiz ayarında yerel lokantalar yani), eğer kız satın almak istiyorsam kendim 2 mojito içer, 2 tane de bayan içkisi alır, odama geçer keyfime bakarım.

Konaklamaya lüks olmayan, temiz, klimalı, güzel merkezi bir otelde gecelik 100 (Taş çatlasın 150) Liraya oda bulursunuz. Yeme içme oralarda çok ucuz. Sokak yemekleri 50-120 baht arası (120 baht dediğim yemekler de KOCAMAN porsiyonları olan çok doyurucu yemekler), lokantalarda da Pad Tai vs Tay yemekleri 150-250 baht arası. Avrupai yemekler (Pizzadır hamburgerdir) daha pahalı. Yine de bir öğüne eğer makul yerleri tercih ediyorsanız 30-35 Liradan fazla vermezsiniz. Ulaşımı saymıyorum bile. Taksi parası 5 Lira 10 Lira, dokunmaz. Hayat kadınları da saatliği (Ya da boşalana kadar, tek sefer) 100-150 Liradan başlıyor, geceliği 300 Liraya kadar kızına göre değişiyor (Daha pahalısı da vardır muhtemelen ama ben genel fiyatlardan bahsediyorum.).

Türkiyeye gelecek orta sınıf, zengin olmayan, bütçesine dikkat eden bir turiste, "5 gün kal ama Hiltonda kal, boğazda lüks lokantada 750 Liraya yemek ye, reina'da şişe açtır" demekten ziyade "Temiz güzel 3 yıldızlı bir otelde kal, paşalar gibi kebap ye, reinada 2 cuba libre iç, tatilini 5 değil 25 gün yap" diyecek birisi olarak, böyle tavsiyeler vereyim dedim.

Ben de arkadaşımla 2017 Ocak-Şubat aylarında 4-5 haftalığına gideceğim, bizim bütçemiz de 6000-8000 Lira olacak (uçak bileti de bu paraya dahil) ve planlamalarımıza göre; tatili çok rahat, hiç strese girmeden çıkaracağız. (Hatta bu paranın da 2-3 bin lirası ekstra, kafamıza göre çapkınlık bile yapabiliriz 10-15 sefer)

Umarım bütçe planlaması yapanlara faydası olur.

Alıntıları Göster
    @Erotomaniac

ilginiz için teşekkür ederim.
    kendi adıma yanlış anlaşılmak değil kaygım
    zaten ne halt amacım olduğunu yazdım
    sadece bazı arkadaşlar turistik amaçlı, yani cowboyculuk oynamadan dönmüş gibi yazmışlar,
    belki doğrudur, sonuçta yanlarında değildim
    ne derlerse ona inanmam icabeder
    o arkadaşları ayırarak yardım istediğim için,
    yani motora binmek için gitmeyenleri benim mevzum dışında bırakmak için söyledim.

alakanız için teşekkür ederim tekrar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emreast10 -- 19 Haziran 2016; 16:04:44 >
  • 
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.