Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (584. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.224
Cevap
276
Favori
813.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 582583584585586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ben bangkokta 1 ay oda kiralamak istiyorum.apartment tarzı.acaba birkaç defa farklı kız arkadaşımızla odaya gelsek sorun çıkarmı.
    şimdi kalkıp 10.000 baht peşin veripte böyle bir sorun yaşamak istemiyorum.ayrıca bunu oda yönetimine nasıl ingilizce sözleyeceğim bilmiyorum.
    pattayada ladys free deyince otellerde sorun yaşamıyordum.ama oda kiralarsam bunu nasıl anlatıcam bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmzahunter

bende sürekli bilet fiyatlarını takip ediyorum fakat 1000 TL civarı fiyatları gözden kaçırdım söylenen biletlerin aktarma sürelerimi uzun ? ben açıkçası o fiyatları göremedim

Yok şuanki biletler nasılsa o şekilde idi. Sadece qatar da fiyat o şekilde olduydu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadas sunu demek istiyor ;

Kurumsal yada kurumsal olmaya calisan sirketler , rekabet sartlarini gelistirmek icin halihazirdaki sureclerin iyilestirilmesi icin fiziki veya hizmet konularinda yurumeyen yada aksak olan yada guncelligini kaybetmis sureclerin yerine cagdas, teknolojik, daha hizli ve faydali surecleri devreye sokmaya inovasyon denyoir. Inovasyon belirli araliklarla degil surekli var olan bir yontemdir. Sirket calisanlariini belirli periyodlarda farkli departmanlara kaydirararak emek-uretim kalitesini yukseltmeye calisiyor. Bu konunun en buyuk sebebi hem kilit personel yaratmamis olunuyor, hem izne cikan yada hastalanan yada isten ayrilan birinin backup calisani olmus oluyor, hemde sirket calisanlarini ise girdiginden ayrilana yada emekli olana ladar hep ayni isi yaparak mutsuz olmamasini saglamaya calisiyorlar. Sirketler kimi zaman calisanlara danisarak yada danismadan bu inavosyon adi altinda mevcut calisanlari yeni acilan departmanlara yada eksik personel olan departmanlara kaydiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sgtab1 -- 6 Haziran 2016; 18:13:25 >
  • TÜRK DONDURMACI 'MR BEAN'İ FENA ŞAKALADI

https://www.facebook.com/cetvizle/videos/943049642473057
  • quote:

Orijinalden alıntı: woxera1

merhaba siam dostarı..

ben bangkokta 1 ay oda kiralamak istiyorum.apartment tarzı.acaba birkaç defa farklı kız arkadaşımızla odaya gelsek sorun çıkarmı.
    şimdi kalkıp 10.000 baht peşin veripte böyle bir sorun yaşamak istemiyorum.ayrıca bunu oda yönetimine nasıl ingilizce sözleyeceğim bilmiyorum.
    pattayada ladys free deyince otellerde sorun yaşamıyordum.ama oda kiralarsam bunu nasıl anlatıcam bilmiyorum.

oda kiralayacaksan sana kimse karışmaz, istediğin kişiyle girip çıkarsın, sayısı yada kim olduğu önemli değil,

eğer 10 bin bahtı 1 ay için ödeyebiliyorsan, sana ayrıca tripadvisor dan hergün ama hergün bankok daki otelleride aratmanı öneririm,

gecen sene kaldığım otel için trip advisordan arama yaptım, o güne özel %75 indirimle 23 tl ye düşmüş,

böyle bir şey yakalarsan 1 aylığın hem otel kalitesinde, hem daha güvenli, hem dahada ucuza bile gelebilir,

zaten bu ülkede rezarvasyonunu iki kişilik yaparsan hiç bir sıkıntı çıkmaz, zaten çogu otelde 1 kişi yada 2 kişi ücreti aynıdır, istisnalarıda muhakkak vardır fakat fiyat cüzzi bir rakamdır
  • Herkese Merhabalar
    Okuduğum bir haberi paylaşmak istedim sizlerle..
    dün 12 sıralarında phi phi adaları yakınlarında çinli turistlerin yoğunlukta olduğu 2 tekne birbiri ile çarpıştı.
    bu kazada 2 kişi öldü.20 kişi yaralandı... bir teknenin aşırı hızlı gitmesinden dolayı kazanın meydana geldiği belirtiliyor..
    belkide hava koşullarından dolayı kısmi de olsa bazı ada turlarına son verilebilir..(hava ve deniz koşullarından dolayı)

Okadar uyarı bayraklarına rağmen inatla halen hırçın koylarda denize girmek isteyen turist ve tay vatandaşlarından da hergün neredeyse bir boğulma haberi okuyorum....
    Gidicek arkadaşlarımız lütfen gittiğiniz sahilde bayrakların hangi pozisyonda olduğuna bakınız
    kırmızı bayrak görürseniz kesinlikle girmeyiniz..
    sarı kırmızı bayrak olursa tehlikeli ama dikkatli şekilde kendine güveniyorsan gir anlamındadır.. yinede tercih etmeyiniz..
    geçen mesajımdada belirtmiştim..
    nai harn beach ve patong beach ve kata beach şuan yüzme aktivitesine kapalıdır..
    orada olan yada olucak arkadaşlarımız ada turlarını paket şeklinde satın almasın.. gidiceği günün hava tahmin raporlarına baksın hava ve deniz.... ondan sonra tur alımı yapsın..yinede aldınız tur iptal oldu paranızı geri alırsınız ama kısıtlı gününüzden gider..herzaman bir a birde b planı yapınız...

Herkese iyi günler dilerim..
    Özel mesaj yoluyla konuştuğum bana soru soran arkadaşlara bu akşam geri dönüş yapıcam..
    Sevgi ve Saygıyla..
  • x bir kişi benim cep telefonu no , uçuş programı üye numaramı ve ismimi soyadımı ve facebook profilimi öğrenirse bu bilgiler ile ne yapabilir ?

iptal ederken uçuş firmaları güvenlik sorularında sadece doğum tarihi mi soruyor?

iptal, değişiklik, bileti kendi üzerine geçirme vs herşeyi yapabilir mi?
  • Herkese merhaba,

Bende bayram tatilinde eylülde phuket'e bilet aldım, aksilik yaşanmazsa orada olacağım. İnternetten biraz araştırma yaptım fakat uyguna elektronik eşya satan bir yer bulamadım. sizlerin daha önce alışveriş yaptığı bir yer var mıdır phukette? özellikle iphone satan bir yer var mı uygun olarak almayı düşünüyorum. Aslında qatar doha aktarmalı gitseydim oradaki duty freelerden bakmayı düşünüyordum fakat qatar havayolları fiyatları fahiş derecesine yükselttiği için aeroflot ile uçacağım. Malum moskova çok daha pahalı ve ruslara güvenmiyorum.

Phukette güvenilir elektronik eşya satan bir yer arıyorum kısacası.
  • Aslında ucuza otel denk getirilse çok güzel olacak.
  • Merhaba, şu anda phuket kata beach deyim. Burada güvenli araç kiralayacak yer var mı? Yerel şirketler sigorta yapmıyor ve pasaport orjinali istiyorlar. Ancak pasaport verirsek yeni otele giriş yapamam . 6 gün kiralayıp hava alanına bırakacağım. 2 kişi gidiş dönüş taksi zaten araç kiralama parası. Yarın 12 de çıkış yapmam gerekiyor otelden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shallipushthebutton?

Herkese merhaba,

Bende bayram tatilinde eylülde phuket'e bilet aldım, aksilik yaşanmazsa orada olacağım. İnternetten biraz araştırma yaptım fakat uyguna elektronik eşya satan bir yer bulamadım. sizlerin daha önce alışveriş yaptığı bir yer var mıdır phukette? özellikle iphone satan bir yer var mı uygun olarak almayı düşünüyorum. Aslında qatar doha aktarmalı gitseydim oradaki duty freelerden bakmayı düşünüyordum fakat qatar havayolları fiyatları fahiş derecesine yükselttiği için aeroflot ile uçacağım. Malum moskova çok daha pahalı ve ruslara güvenmiyorum.

King Power Phuket Complex diye aratın, en sağlam ve güvenilir yer burası üstad.
  • jungcylon da yok mu teknolojik mağaza?

kaç defa gittim ama hatırlayamıyorum. hep yemek yediğim için
  • Arkadaşlar 2 sorum olacak, Phuket'te araç kiralamaya gerek var mı 5-6 gün için

Bir de gezime Pattaya'yı eklememe gerek var mı? (gece kulubü vs eğlence aramıyorum) tahminen 9-10 gün Tayland'da olacağım 3 gün Bangkok kalanını Phuket düşünüyorum
  • Qatar havayollarında kampanya var şu anda değerlendirmek isteyenler için

• Kasım sonu için 1316 tlye aerobiletten aldık biletimizi bunu bari kaçırmıyım diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufukk2003 -- 10 Haziran 2016; 12:58:31 >
  • Arkadaşlara merhaba,

Kısmet olursa 2 temmuzda Emirates ile taylanda eşim ile birlikte gideceğiz. Phuket 6 gün pattaya 4 gün bangkok 5 gün oalcak şekilde planlama yaptık.

Benim sormak istediğim Phukette motor kiralama ile ilgili;

-Motor ehliyetim yok araba ehliyetim var. Kiralarken sıkıntı oluyor mu? Yada polisler çevirme yapıyor mu? Ehliyet soruyorlar mı? Araba ehliyetini göstersek sıkıntı olur mu?

Motor kiralamak çok istiyorum çünkü Phukette çok zevkli olabileceğini düşünmekteyim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacikemal

Arkadaşlar 2 sorum olacak, Phuket'te araç kiralamaya gerek var mı 5-6 gün için

Bir de gezime Pattaya'yı eklememe gerek var mı? (gece kulubü vs eğlence aramıyorum) tahminen 9-10 gün Tayland'da olacağım 3 gün Bangkok kalanını Phuket düşünüyorum

Yok ve yok

• hacikemal kullanıcısına yanıt
    Hocam biz de eşimle gidiyoruz. Vakit bol olursa Pattaya'da gezilip görülebilecek yerler var dediler ama ben ondan ziyade tapınakları görmek için Kamboçya'ya geçiyorum. Phuket'e ben de 6 gün ayırdım ama nerede kalırsak heryere yakın olur gibi soruları araştırmaktayım. Henüz rezervasyon yapmadım Phuket için. Maymun tepesine yürüyüş yapmak, çarşı-pazar gezmek, hava müsait olursa adalar turları yapmak gibi niyetlerim var. Daha iyi bilgi almak için cihan veya serkan arkadaşlara sorarsan müsait olduklarında cevap veriyorlar.

Ben serkan'a pm attım ama daha müsait olamadı cevap bekliyorum ondan da :) Senin vesilenle de buradan tekrarlamış olayım. Phuket'te napcaz hacııı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan592

quote:

Orijinalden alıntı: shallipushthebutton?

Herkese merhaba,

Bangkokta olsa bildigim birkac firma var hongkong import iphone getiren ama phukette ucuz satan yerlerde kandirilma olasiliginiz cok yuksek o yuzden powerbuy diye bir firma var ordan alin problem yasamazsiniz. Hem vergi iadeside var cikarken odediginiz vergiyi geri alirsiniz.

Merhaba;

Cihan arkadasimizin size belirtmis oldugu Powerbuy in asagida size web sayfasini veriyorum. Free TAX (2000 Baht ustu) tum alimlarinizda evrak duzenleyip veriyorlar.
    Kredi kartinizlada alabilirsiniz. Tayland da ara sokaklardan, GSM shop lardan alis veris yapmayiniz. Powerbuy Turkiye deki Teknosa/Bimeks karsiligidir. Guvenli alis-veris yapabilirsiniz. TAX Free evraki alirsaniz verginizin bir kismini alabiliyorsunuz. (saniyorum su anda tamamini vermiyorlar artik)

http://www.powerbuy.co.th/en/d/iphone

bu site Tayland daki GSM operatorun internet sayfasi ama burasi Free Tax evraki vermez size. vergiyi geri alamassiniz.

http://truemoveh.truecorp.co.th/iphone/en/index.html

asagidaki de resmi Apple Tayland sayfasi bu site de indirim ve Promosyon fiyatlarini goremessiniz sadece kendi satis magzalarinin satis fiyati

http://www.apple.com/th/shop/buy-iphone/iphone6

hesaplamayi soyle yapacaksiniz ;

ornegin : http://www.powerbuy.co.th/en/p/apple-iphone-6-64gb-silver-mg4h2th-a

APPLE IPHONE 6 64GB SILVER ; ฿26,500.- / 34,80 (bugunku usd/Baht paritesi = 761,50 USD / 1,06 Tax free = 718,39 USD civari size maliyeti eger Tax Free evraki alip, hava limaninda bilet kontrolunden once dogru islemleri yapip, pasaport gecisinden sonra vergi iade ofisinden alabilirseniz.

718,39 * 2,9 = 2,083 TL civari bugunku sartlarda. Pariteler ve Powerbuy daki IPHONE fiyatlari degisebilir. Ggelmeden 1 gun once konyrol etmenizde fayda var.

NOT : Garanti icin bu formda bir kac arkadas Tayland dan alinan IPHONE lar icin Turkiye de garanti gecerli dedi ama ben emin olmadigim bir konu hakkinda size bilgi veremeyecegim.

Saygilarimla.
  • samkrt S kullanıcısına yanıt
    araba ehliyeti hic bi isinize yaramaz hatta turkiye motorsiklet ehliyetiniz olsa bile bir ise yaramaz polisin insiyatifinde . kiralarken sormazlar size ehliyetinizin olup olmadigini .polis cewirmesine girerseniz cezayi yersiniz net .

• 
Sayfa: önceki 582583584585586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.