Şimdi Ara

Tavada Waffle Tarifi - SS li (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
131
Cevap
33
Favori
13.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hikmet548 H kullanıcısına yanıt
    afiyet olsun.
  • genel yapımı basit, süslemesi biraz kasıyor. kırılmış ceviz, fındık,fıstık varsa rahat olur. benim yaptıklarım küçük oluyor. bazılarıda kalın oldu ince tutun geniş yapın tavsiyem.
    çikolata ve fındık kreması sürebilirsiniz. wafflecılarda olan kremaları nerde bulurum bilemedim. muz kesinle doğrayın yanına da mevsimine göre, şeftali, kivi veya çilek
  • hikmet548 H kullanıcısına yanıt
    evdeki waffle'ın dışarıdaki waffle'a göre en büyük avantajı antep fıstığı ezmesidir bence. inanılmaz lezzet katıyo ve pahalı olduğu için birçok waffle'cı bu opsiyonu vermiyo müşteriye.

birde, sandviç şeklinde yapınca gerçekten daha lezzetli oluyo ama kolay ve temiz yiyebilmek için ben de genelde tabakta yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anarchistdoomer

haha bu kadar zahmete ne gerek bar bizde waffle makinesi var ;) daha türkiyede waffle falan yokken dışarıdan getirmiştik valla on numara oluyor ne kaçırdığınızın farkında değilsiniz ;)

Laflara bak , sanki Mars'tan uzay mekiği getirmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

quote:

haha bu kadar zahmete ne gerek bar bizde waffle makinesi var ;) daha türkiyede waffle falan yokken dışarıdan getirmiştik valla on numara oluyor ne kaçırdığınızın farkında değilsiniz ;)

bro 23 haziranda yazmışım yazıyı şimdi ne gerek vardı hortlatmaya asdfghslhb neyse hazır yazmaya başlamışken ekleyeyim, böle arkadaş ortamında sağda solda falan genelde öyle diyorum hafif dalga geçmeyle karışık. ondan yani hava atmak zengin p.çleri gibi davranmak falan değildi amacım sadece samimi bi havada yazmıştım ;)

• Güzel tarif. Bunu da denemem lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ar_tryk

Güzel tarif. Bunu da denemem lazım.

tavsiye ederim, antep fıstığı ezmesi sayesinde dışarıda yapılan waffle lardan net olarak daha lezzetli oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Krep bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eostre

Krep bu

hayatta yaptığım en büyük hata bu foruma bu konuyu açmak.

bu forumun insanları şeker basılarak yapmacık tatlandırılmış, fıstık ezmesi kullanılmayan kalitesiz-lezzetsiz waffle'lara 10TL vermeye muhtaçlar.
  • yaptım çok güzel oldu teşekkürler tarif için.

5 tane waffle çıktı.4 ünü fıstık ezmesi,nutella,fındık ve muzlu yedim sonuncuyu krem peynir + bal ile yedim daha güzel oldu
  • HEISENBERG kullanıcısına yanıt
    afiyet olsun. hep söylerim bu evde yaptığımız waffle'ı dışarıdakinden üstün kılan şey: 1- antep fıstığı ezmesinin verdiği müthiş lezzet, 2- waffle ekmeğine fazla şeker koymamamızdır (dışarıda genellikle şekerli yaparlar, üst malzemeler de şekerli olduğu için insanı bayar)

ben artık kalın ekmek + muz ile yapıyorum. diğer meyvelere pek girmiyorum. muz tek başına çok hoşuma gidiyo.

yanlız antep fıstığına zam gelmesi kötü oldu.
  • 01001101 kullanıcısına yanıt
    Yaptım şuan hamur dinlenmede de size birşey sorucaktım acaba buzdolabındamı dinlendiricez hamuru?

Not:şuan buzdolabında.
  • yoo gerek yokdışarıda dinlendirin farketmez.
  •  Tavada Waffle Tarifi - SS li

ben de dün yaptım baya güzel oldu. resmi teleden çektiğim için kalınlığı belli olmuyo, tavaya neredeyse iki kepçe döktüm ve baya kalın yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

yoo gerek yokdışarıda dinlendirin farketmez.

Buzdolabına koymuştum ben 1 saat dinlendirim. Bu arada güzel oldu tarif için teşekkürler

• Yapıyorum bakalım. Şu karışımı buzdolabına atıp isteyince yemek güzelmiş. Bu arada hep nutella yiyenlere sözüm bir kere de sarelle yiyin çok daha güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nyan Cat

buna uğraşacağıma gider bim'den holland caramel waffle alırım

aynısını yazacaktım görünce hayal kırıklığına uğradım.
  • akşama yapacağım bakalım nasıl olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

quote:

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.