Şimdi Ara

Tavada Waffle Tarifi - SS li (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
33
Favori
13.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheMüb

quote:

Orijinalden alıntı: lgndkgn

haha bu kadar zahmete ne gerek bar bizde waffle makinesi var ;) daha türkiyede waffle falan yokken dışarıdan getirmiştik valla on numara oluyor ne kaçırdığınızın farkında değilsiniz ;)

1 Ocak 1996

yaş ile waffle makinesi araasında bi ilişki olması gerektiğini de öğrendim ya, bi 17 yıl daha yaşarım heralde ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

haha bu kadar zahmete ne gerek bar bizde waffle makinesi var ;) daha türkiyede waffle falan yokken dışarıdan getirmiştik valla on numara oluyor ne kaçırdığınızın farkında değilsiniz ;)

karşısındakine görmemiş muamelesi yapıp hava atmaya mı çalışıyosun, waffle yemek lüks bişey mi ne bu laflar: "millette yokken bizde vardı"

ne kaçırdığımızın farkında değilmişiz, bu cümleyi söylemek demek; karşındakinin hayatında waffle görmediğini varsaymak demektir. ben türkiyede marka olan çoğu yerden waffle yedim. şu yukarıda yaptığımın hiçbirinden eksiği yok. bi halt kaçırdığım da yok.

biz burda dünyanın en iyi waffle nı yaptığımızı iddia etmiyoruz zaten, başlıkta eşşek kadar yazmışım "Tavada Waffle" diye, bu ülkede birçok kişide waffle makinası yok, (kaldı ki bence illa almalarına gerek de yok) ve waffle makinası olmadığı için bu tarifi benden isteyen çok kişi oldu ve bu konuyu açtım. gelip de bu yapılanları "haha..." diye başlayan cümlelerle eleştirince marjinal olmuyosunuz.

görmediğin biri değilim, waffle konusunda da tekerleği icat etmeye çalışmyorum.

tmm reis sakin ol şakasına demiştik bu kadar alınacağını bilsem demezdim yani :/

• quote:

quote:

quote:

karşısındakine görmemiş muamelesi yapıp hava atmaya mı çalışıyosun, waffle yemek lüks bişey mi ne bu laflar: "millette yokken bizde vardı"

ne kaçırdığımızın farkında değilmişiz, bu cümleyi söylemek demek; karşındakinin hayatında waffle görmediğini varsaymak demektir. ben türkiyede marka olan çoğu yerden waffle yedim. şu yukarıda yaptığımın hiçbirinden eksiği yok. bi halt kaçırdığım da yok.

biz burda dünyanın en iyi waffle nı yaptığımızı iddia etmiyoruz zaten, başlıkta eşşek kadar yazmışım "Tavada Waffle" diye, bu ülkede birçok kişide waffle makinası yok, (kaldı ki bence illa almalarına gerek de yok) ve waffle makinası olmadığı için bu tarifi benden isteyen çok kişi oldu ve bu konuyu açtım. gelip de bu yapılanları "haha..." diye başlayan cümlelerle eleştirince marjinal olmuyosunuz.

tmm reis sakin ol şakasına demiştik bu kadar alınacağını bilsem demezdim yani :/

tam elimde waffle varken bu mesaj geldi ama elimdeki waffle kendi yaptığım waffle değil.

bu konuda bukadar tepki alınca gidip dışarıdan waffle alayım dedim tekrar, sırf deneme olsun diye fatih te bubble tea diye bi yerden waffle aldım, valla yemin ederim hiç beğenmedim adam waffle ekmeğine şekeri basmış, zaten waffle'ın kendisi şekerli bişey (çikolata-meyve) ekmeğe fazla şeker koyunca çok kötü olmuş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

tam elimde waffle varken bu mesaj geldi ama elimdeki waffle kendi yaptığım waffle değil.

bu konuda bukadar tepki alınca gidip dışarıdan waffle alayım dedim tekrar, sırf deneme olsun diye fatih te bubble tea diye bi yerden waffle aldım, valla yemin ederim hiç beğenmedim adam waffle ekmeğine şekeri basmış, zaten waffle'ın kendisi şekerli bişey (çikolata-meyve) ekmeğe fazla şeker koyunca çok kötü olmuş.

tmm reis affettin mi yani ? :P

• affetmek? estağfrullah.

ben bişeyleri dahayatmaya çalışmıyorum aslında, sadece bukadar tepki almak anlamsız gelmişti.
  • 01001101 kullanıcısına yanıt
    valla diğer yorumlara bakmadım, mesajı gördüm bayaa uzunca. öyle yazdım. fazla ciddi anlaşılmasın diye de içine smiley falan kattım ama işe yaramamış anlaşılan .. neyse
  • quote:

affetmek? estağfrullah.

ben bişeyleri dahayatmaya çalışmıyorum aslında, sadece bukadar tepki almak anlamsız gelmişti.

Donanım haberdesin tabi tepki alırsın , Öğrenmekten çok eleştirinin olduğu bi forum.Sen aç konunu konuya ilgili insanlarla muhattap ol , gerisini boşver bence
  • Waffle zaten krepden yapılıyor.Farklı birşey beklemek hata olur.ama şu da var tavada yaptığın için ince olmuş waffle makinesinde yapsaydın daha kalın olurdu.yinece canımın çekmesine yetti.eline sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan G.

Waffle zaten krepden yapılıyor.Farklı birşey beklemek hata olur.ama şu da var tavada yaptığın için ince olmuş waffle makinesinde yapsaydın daha kalın olurdu.yinece canımın çekmesine yetti.eline sağlık

bunu bilerek ince yaptım çünkü bundan iki adet yapıp üst üste koydum. resimde iki adet waffle ekmeği var. yoksa normalde daha kalın yapıyorum, hatta bazen fazla kalın olduğu için sandviç olarak katlarken kırılacak gibi oluyo.

waffle krep ten yapılır dermişsiniz ama aslında hem malzeme olarak hemde lezzet olarak arada baya fark var.

• quote:

quote:

Waffle zaten krepden yapılıyor.Farklı birşey beklemek hata olur.ama şu da var tavada yaptığın için ince olmuş waffle makinesinde yapsaydın daha kalın olurdu.yinece canımın çekmesine yetti.eline sağlık

bunu bilerek ince yaptım çünkü bundan iki adet yapıp üst üste koydum. resimde iki adet waffle ekmeği var. yoksa normalde daha kalın yapıyorum, hatta bazen fazla kalın olduğu için sandviç olarak katlarken kırılacak gibi oluyo.

waffle krep ten yapılır dermişsiniz ama aslında hem malzeme olarak hemde lezzet olarak arada baya fark var.

Malzeme olarak ne fark var bilmiyorum lezzet olarak illaki fark vardır.pişme süresi, pişme şekli malzeme yoğunluğu herşeyi farklıdır, doğal olarakntadı da farklıdır ama bildiğim kadarıyla temelde aynı.

• quote:

quote:

quote:

Malzeme olarak ne fark var bilmiyorum lezzet olarak illaki fark vardır.pişme süresi, pişme şekli malzeme yoğunluğu herşeyi farklıdır, doğal olarakntadı da farklıdır ama bildiğim kadarıyla temelde aynı.

krep=un+yağ+süt+yumurta

waffle=un+yağ+süt+yumurta+limon+k.tozu+vanilya+şeker.

ikisi kökten farklı. krep yumuşacıktır, kabarmaz, kıvrılabilir, tuzludur. waffle yumuşaktır ama hamur gibi değil, hafif böyle sünger gibi. kabarır, kabarınca kıvırması zordur, kırılabilir. tadı yaş pasta içindeki kek kıvamındaki pasta ekmeklerini andırır.

• Senin yaptıgın krep olmus kardes waffle dedıgın bıraz daha kalın olur.
  • biri hendek kazsın, ben deve bulmaya gidiyorum. bu forumda millete laf anlatmaya çalışacağıma daha kolay işlere yöneleyim en iyisi.

• Hala krep diyenler var. Daha ne diyelim yahu.
    Alın yaptım. Kaç gündür kız arkadaşımla deli gibi waffle yiyorduk. Artık bana sürekli waffle yapacaksın diye tutturdu hatta
     Tavada Waffle Tarifi - SS li
    Bimden aldığım maraş usulü dondurmayla beraber on numara oldu
    Ben tavada değil bildiğimiz tost makinesinde yaptım. Hamur kabardığı için zaten kek kıvamına geliyor. Fakat yapışma sorunu vardı biraz. Yine de oldukça güzel oldu.
    Sıcak suya nutella kavanozunu koyup biraz akışkan olmasını bekledik ve üzerine sürdük. Meyvelerle süsledikten sonra üzerine çilek reçelini sos olarak döktüm biraz. Daha sonra çerez döküp dondurmayla servis ettim.
    Valla artık dışarıda waffle yemenin mantığı yok bence. Çünkü dışarıdakinden daha ucuza ve çok daha bol malzemeyle yapabiliyorum evde. Waffle lüksten sıradan tatlıya dönüştü benim için

• quote:

Orijinalden alıntı: AnonimAdam

Valla artık dışarıda waffle yemenin mantığı yok bence. Çünkü dışarıdakinden daha ucuza ve çok daha bol malzemeyle yapabiliyorum evde. Waffle lüksten sıradan tatlıya dönüştü benim için

afiyet olsun, sizin süslemeler de iyi olmuş. canım çekmedi değil, akşam tekrar yapayım bari

yukarıda da yazdım, geçen gün dışarıdan aldım tekrar, yok abi yok kendi yaptığım çok çok çok daha iyi. dışarıda yemenin hiç alemi yok, çünkü bu hakkaten çok üst düzey lezzetli oluyo.

bu arada, çikolata üzerine antep fıstığı ezmesi şiddetle tavsiye ederim, mükemmel bi lezzet katıyo.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AnonimAdam

afiyet olsun, sizin süslemeler de iyi olmuş. canım çekmedi değil, akşam tekrar yapayım bari

yukarıda da yazdım, geçen gün dışarıdan aldım tekrar, yok abi yok kendi yaptığım çok çok çok daha iyi. dışarıda yemenin hiç alemi yok, çünkü bu hakkaten çok üst düzey lezzetli oluyo.

bu arada, çikolata üzerine antep fıstığı ezmesi şiddetle tavsiye ederim, mükemmel bi lezzet katıyo.

Valla hocam elimde fındık ezmesi vardı ama buna sürülecek gibi değildi o. Antep fıstığı alayım dedim üstüne eklemek için ama bulamadım onun yerine normal kavrulmuş fıstık aldım ezdim onu gayet iyi oldu.

Valla dışarıda en ucuz 5 liraya yedim ben şimdiye kadar. E gidip 2 kişi yiyoruz 10 TL ediyor. Malzemeleri alınca da taş çatlasa 15 TL tutuyor zaten meyvesiyle vs. 15 TL'lik malzemeyle de en az 8-10 tane waffle yapılıyor. Hiç gerek yok dışarıda yemeye. İstediğiniz malzemeyi istediğiniz kadar koyup yiyorsunuz gayet iyi böyle.

Daha önce de tavada yapmıştım ama vaktim yoktu sıvı haldeki harcı yarım saat bekletmek gerekiyordu bekletmemiştim kabarmamıştı pek. Bunun oranları gayet iyi. Tam 4 porsiyon çıkarıyorum ben bundan bol kalın hamur olacak şekilde. Eğer tavada yaparsam 6 porsiyon falan çıkar muhtemelen.

• AnonimAdam A kullanıcısına yanıt
    yaptım iftarda busefer kalın yaptım, güzel oldu yine.

Tavada Waffle Tarifi - SS li
  • 01001101 kullanıcısına yanıt
    Ya hocam yapma ne olursun, çok canım çekiyor zaten ama yapacak kimsem yok şuan
  • Hım.
  • Yaptım geçenlerde süper oldu

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.