Şimdi Ara

Tavada Waffle Tarifi - SS li (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
33
Favori
13.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

quote:

Orijinalden alıntı: AnonimAdam

Krep krep diyenler evlerinde waffle tavası veya waffle makinesi varsa karışımı onunla pişirin.

Krep içine şeker kabartma tozu vanilya konmaz. Hayatınızda krepte mi yapmadınız

Krep'e kabartma tozu konur, birazcık.

Kabartma tozu adı üstüne kabartmak için konur ve aslında hamur için kullanılır ayrıca bekletilmesi gerekir. Krep için ihtiyacınız yok. Krepin özelliği ince olmasıdır. Kalın krep beceriksizliğin işareti gibi görünür biraz.
    Tabi ben kalın krep daha çok severim içi de piştiyse o ayrı mesele

Krep için tarif basit:
    Süt
    Un
    Yumurta
    Tuz

Su falan koyanlar var su da koymayın derim. Çok seyreltiyor ve tat yoğunluğunu azaltıyor su. Direk sütle yapılabilir krep.

• adamsın
  • adam inanmış başarmış bulunsun bi ara deneyeğim
  • adam krep yapmıs la allahtan inip en alttaki resme baktım hocam kendini kandırma içine baska bişe koy tadı hiç bişeye benzemesin onnunda adını sen koy olur mu oyle allasen
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

quote:

Krep krep diyenler evlerinde waffle tavası veya waffle makinesi varsa karışımı onunla pişirin.

Krep içine şeker kabartma tozu vanilya konmaz. Hayatınızda krepte mi yapmadınız

Krep'e kabartma tozu konur, birazcık.

Kabartma tozu adı üstüne kabartmak için konur ve aslında hamur için kullanılır ayrıca bekletilmesi gerekir. Krep için ihtiyacınız yok. Krepin özelliği ince olmasıdır. Kalın krep beceriksizliğin işareti gibi görünür biraz.
    Tabi ben kalın krep daha çok severim içi de piştiyse o ayrı mesele

Krep için tarif basit:
    Süt
    Un
    Yumurta
    Tuz

Su falan koyanlar var su da koymayın derim. Çok seyreltiyor ve tat yoğunluğunu azaltıyor su. Direk sütle yapılabilir krep.

Hafif kabarık ve kalın oluyor kabartma tozuyla, annem hep kullanır. Demek ki koymasak ince olacka ama olsun, böyle de iyi :)

Bu arada ölçüsü de 1-1-1. Yani 1 bardak süt, 1 bardak un, 1 yumurta diye biliyorum.

• haha bu kadar zahmete ne gerek bar bizde waffle makinesi var ;) daha türkiyede waffle falan yokken dışarıdan getirmiştik valla on numara oluyor ne kaçırdığınızın farkında değilsiniz ;)
  • makinesi olmayan tost makinesiyle yapsın en azın'dan çevirmek zorun'da kalmazsınız konu güzel ama krep ile waffle'ı bir birine karıştıran bile olmuş
  • AnonimAdam A kullanıcısına yanıt
    Bunu yazmak için girmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lgndkgn

haha bu kadar zahmete ne gerek bar bizde waffle makinesi var ;) daha türkiyede waffle falan yokken dışarıdan getirmiştik valla on numara oluyor ne kaçırdığınızın farkında değilsiniz ;)

karşısındakine görmemiş muamelesi yapıp hava atmaya mı çalışıyosun, waffle yemek lüks bişey mi ne bu laflar: "millette yokken bizde vardı"

ne kaçırdığımızın farkında değilmişiz, bu cümleyi söylemek demek; karşındakinin hayatında waffle görmediğini varsaymak demektir. ben türkiyede marka olan çoğu yerden waffle yedim. şu yukarıda yaptığımın hiçbirinden eksiği yok. bi halt kaçırdığım da yok.

biz burda dünyanın en iyi waffle nı yaptığımızı iddia etmiyoruz zaten, başlıkta eşşek kadar yazmışım "Tavada Waffle" diye, bu ülkede birçok kişide waffle makinası yok, (kaldı ki bence illa almalarına gerek de yok) ve waffle makinası olmadığı için bu tarifi benden isteyen çok kişi oldu ve bu konuyu açtım. gelip de bu yapılanları "haha..." diye başlayan cümlelerle eleştirince marjinal olmuyosunuz.

görmediğin biri değilim, waffle konusunda da tekerleği icat etmeye çalışmyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: NicolasBrody

adam krep yapmıs la allahtan inip en alttaki resme baktım hocam kendini kandırma içine baska bişe koy tadı hiç bişeye benzemesin onnunda adını sen koy olur mu oyle allasen

siz krep i nasıl yapıyosunuz, bana anlatırmısınız lütfen?

kendini kandırma ne demek? şu waffle ın tadına baktınız mı da böyle kendinizden emin konuşuyosunuz?
  • Waffle böyle birşey değil

Anlamıyorum tavada, tost makinesinde yapıp waffle diyorsunuz ama waffle için özel makineler vardır.

Bu yaptığınız krep ya da Türklerin deyimiyle akıtma
  • quote:

Orijinalden alıntı: battle35

Taze waffle demin yaptım aga , Malzeme bittiği için süsleyemedim böylede tadı çok güzel

Tavada Waffle Tarifi - SS li

Bizdekiyle aynı makine sanırım '' MELISSA exclusive ''

Fakat biraz daha pişirmelisiniz hocam sütlü kahve renginde olmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: JackGhosen

Waffle böyle birşey değil

Anlamıyorum tavada, tost makinesinde yapıp waffle diyorsunuz ama waffle için özel makineler vardır.

insanları yanlış yönlendiriyosunuz. söylediğiniz şey külliyen yanlış. krep ile bunun alakası yok. yukarıda 2-3 farklı yerde açıkladım nedenini.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: battle35

Taze waffle demin yaptım aga , Malzeme bittiği için süsleyemedim böylede tadı çok güzel

Tavada Waffle Tarifi - SS li

Bizdekiyle aynı makine sanırım '' MELISSA exclusive ''

Fakat biraz daha pişirmelisiniz hocam sütlü kahve renginde olmalı

pişirme mevzusu haknda farklı yerler farklı şeyler söyleyip uygulayabiliyo. nebileyim mesela mado biraz iyi kızarmış yapaerken, diğeri asla okadar kızarmaması gerektiğini söyleyebiliyo. ben de az kızarmış seviyorum şahsen

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

insanları yanlış yönlendiriyosunuz. söylediğiniz şey külliyen yanlış. krep ile bunun alakası yok. yukarıda 2-3 farklı yerde açıkladım nedenini.

Hocam tarifinize baktım gayet güzel fakat tavada pişirince ne yazık ki krep oluyor.

Yoksa bir çok waffle yapan arkadaşım içine limon ya da sirke eklemediği için çıtır olmuyor.

Bu çok önemli bir nokta bunu bir de makinede yaparsanız tadından yenmez

• quote:

quote:

quote:

Hocam tarifinize baktım gayet güzel fakat tavada pişirince ne yazık ki krep oluyor.

Yoksa bir çok waffle yapan arkadaşım içine limon ya da sirke eklemediği için çıtır olmuyor.

Bu çok önemli bir nokta bunu bir de makinede yaparsanız tadından yenmez

çıtır olmamasını ben özellikle istiyorum zaten, bu tarz meselesi biraz. yoksa ben burada zaten fazla pişirmedim bilerek.

waffle tavada pişirince akıtma ya dönüşmez, krep e dönüşmez. sadece tavada waffle a dönüşür. krepten farkı yok derseniz yanlış anlaşılır. çünkü krep çok farklıdır. ama sizin söylediğiniz gibi tabiki makinada yapılan farklı olabilir. ama tekrar söylemem gerek, yani kendim yaptım diye övmeye çalışıyomuş gibi görünebilirim ama tüm samimiyetimle söylüyorum, dışarıda yediğim waffle lara değişmem bunu. tabiki onlar da çok lezzetli ama, bunu yediğimde: "ya dışarıdaki farklı be, ben tam beceremiyorum" dediğim hiçbişey olmuyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 23 Haziran 2013; 9:53:47 >

• Akitma olmus o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GnyMade

Akitma olmus o

valla canım fena aktma çekti, şöyle kıymalı bi akıtma yapayım bari dicem de evde de tekim yav kim yiyecek okadar şeyi
  • Bildiğin krep.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GnyMade

Akitma olmus o

valla canım fena aktma çekti, şöyle kıymalı bi akıtma yapayım bari dicem de evde de tekim yav kim yiyecek okadar şeyi

Derd etme onu hemen adres ver. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.