Şimdi Ara

Tatil Soruları Yardımcı Olabilirim (Marmara-Ege-Karadeniz Ağırlıklı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
4
Favori
1.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sadece soru soran olmayayıp , bilgilerimi paylaşmak istedim.Yaş ve iş nedeniyle 30-40 il uzun soluklu gezdim , kimisinde uzun süre yaşadım. Kısa süreli olanları yazmayacağım. Burada herkes sadece soru soruyor cevap ya yok yada 1-2 yorum sonra konu çöp ;) Eksik yada yanlış yazdığım şeyler olabilir bir seferde aklım da olanları yazmaya çalışacağım. Düzeltirim sonra bir sıkıntı olursa. Son olarak bunları sıralarken benim gezdiğim ve tavsiye edeceğim gezilecek yerleri düşünerek yazdım , kimisi çok iyi kimisi eh ama size yakın ise gidilip değecek yerler olarak düşünerek yazıyorum. Bunların harici o illerde bir çok yer daha var ama benim gidebildiklerim bunlar detaylı soru soracak olan burdan sorsun karşılıklı cevaplayalım insanlar da faydalansın.
    PLAKA SIRASINA GÖRE İLLER .

1) Ağrı

*Doğubeyazıt ( Çarşı - Ahşap ilginç ürünler )
    *İshakpaşa Sarayı ( Görülmesi gereken yerlerden tabi hususi olarak burası için çooook uzaktan gelmek zor )
    ( Ilk yerden ısıtma sistemi , manzarası ve zindanları çok iyiydi. )
    *Urartu Kalesi ( Tırmanması o zaman zordu )

*Süphan Dağı ( Göl de vardı sanırım , uzaktan temiz havada manzarası müthiş , volkanik taş kalıntıları da oluyor )

*Patnos ( Pek bişey yok )

2) Ankara

*Merkez ( Anıtkabir - Hamamönü - 1. Ve 2. Meclis - Kale - Kuğulu Park - Seğmenler Çankaya vs vs .
    Özellikle Anıtkabir ve Müzeler , ilk meclisler ve Hamamönü mutlaka gidilmeli )

*Beypazarı Tarihi Evler Havucu Çarşısı Eski Ev Müzeleri Beypazarı Kurusu ( Görülmesi gereken yerlerden )

3) Antalya

Merkez güzeldir ve sıcak tabi

Manavgat çok güzel , piknik yerleri yerden yüksek çok iyiydi o zamanlar ve tavşan eti yapmıştı ordakiler bize

Kaş

Burada Patara plajı - Kaputaş Plajı - Küçük Çakıl ( Merkez de ) Büyük Çakıl - Akçagerme ( Merkeze yakın uygun temiz) - Antiphellos gibi bir çok gezme noktası var otel ve yemek tavsiyesi isteyenler sorabilir.

Kekova Batıkşehir
    Simena ( Kaleköy ) dondurma her yerde yedim ancak Ali Usta ve burası favorim oldu artık. Ayrica lütfen Caretta Caretta ları rahatsız etmeyin dokunmayın ve beslemeyin. Çok degisik tipte insanlar gördüm uzaktan fotoğraf çektim sadece oda rahatsız etmez.
    Antik Kentler

Safari turu önerilir. 75-100 tl arası ucuz olanlar da yemekte ucuz vs .

Tekne turları müziksiz. 50-75 arası

Yemek için çok meşhur dedikleri bir lokma diye bir mekan var biz beğenmedik aşırı kalabalık pahalı ve ilgi sıfır asmaalti deniz kenari mekanlar iyi , uygun sayılır ama lezzet orta . Detaylı bilgi için soru alabilirim.

4) Artvin

Borçka
    Karagöl
    Macahel
    Bardnala Şelalesi

Çok iyi yol yorucu

5) Aydın

Kuşadası ( İstanbul gibi )
    Dilek Yarımadası çok iyi
    Zeus Mağarası güzel
    Güvercinada Kalesi

6) Balıkesir

Ayvalık ( Tost - Pazarı - Arka eski sokaklar )
    Şeytansofrası
    Cennet Tepesi
    Badavut
    Sarımsaklı

Cunda ( Meze - Balık )
    Patricia Koyu - Pateriça Köyleri

Manyas Kuş Cenneti

Erdek yakın olması nedeniyle iyi ama eh fena değil

Bandırma

Altınoluk
    Altınoluk Pazarı Cumartesi
    Kazdağları
    Hasanboğuldu
    Sutüven Şelalesi 15 tl
    Şahindere Kanyonu ve Yüzme ve piknik 3 tl kişi başı
    Eski Altınoluk Köyü Kapakta Börek
    Abdullah Efendi Konağı
    Afrodit Plajı
    Mıhlı Şelalesi biraz uzak
    Andros Antik Kent
    Kadıköy ve Zeytinli
    Güre eski evler

7) Bitlis

Adilcevaz
    Ahlat
    Tatvan
    Selçuklu Mezarlığı
    Kümbetler
    Süphan Dağı ( Buradan da gezilebilir )

8) Bolu

Abant ( Bahar da ) ( Kışın da ayrıca tavsiye )
    Gölcük ( Bahar da ) ( Kışın da ayrıca tavsiye )
    Merkez
    Göynük ( Zafer Anıtı ) Tarihi Evler
    Yemekler

9) Bursa

Merkez ( Dönerrrrr:)
    Ulu Cami
    Yeşil Cami
    Uludağ ( Teleferik ile )
    Cumalıkızık ( Müthiş )
    Cin Çıkmazı
    Gölyazı
    Ağlayançınar
    Ulubat Gölü

10) Çanakkale

Şehitlik
    Müzeler
    Truva
    Aynalı Çarşı
    Saat Kulesi
    Assos
    Ayvacık
    Bozcaada ( Müthiş )

11) Erzurum

Merkez ( Cağ Kebabı - Kadayıf Dolması )
    Pasinler

12) Gaziantep

Müzeler ( Müthiş , En eski uygarlıklar demem yeterli olur sanırım )
    Şehir Müzesi
    Tarihi Evler
    Bedestenler
    Zeugma Antik Kent
    Yemekler ( Evet gezilecek yer gibi resmen )
    Antep Kalesi
    Bakırcılar Çarşısı
    Hayvanat Bahçesi
    Tatlılar ( Ayrı Kategoriyi Hakkediyor )
    Yesemek

13) Giresun

Giresun Kalesi ve Adası

14) Gümüşhane

Santa Harabeleri ( Yol Kötüydü O Zamanlar )
    Karaca Mağarası

15) Hatay

Burada da yemek kültürü
    Müzeler
    İskenderun

16) Mersin

Silifke
    Kız Kalesi ( Belenkeşlik )
    Cennet Cehennem Mağaraları
    Astım Mağarası
    Susanoğlu

17 ) İstanbul ( Eveeeet İstanbul , aslında bunu yazmayacaktım ama Istanbul'da yaşayıp ta hala bilmediğimiz o kadar güzel yerler var ki yardımcı olmak adına yine yazayım )

Riva
    Ağva ( Kale ve Plajlar )
    Yakacık Göleti ( Piknik ve Göl bisikleti )
    Aydos Tepesi ( İstanbul'un en yüksek noktası olması lazım çıkışı baya zordu araç ile ama manzara müthiş , tüm adalar , temiz hava , ayrıca Aydos Kalesi mevcut Keçi Kalesi de denirmiş Bizans zamanı 12 .y.y civari yapılmış ayrı bir hikayesi var )
    Atatürk Arboretumu
    Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı ( Mevsiminde Dünya çiçek türleri arasinda müthiş kahvalti keyfi . Kendiniz götürüyorsunuz , masa mevcut ( Buraya gitmeden önce kahvalti için yakınlarda Gaziantep Katmer ı yapan bir yer var İçerenköy 'de oraya uğrayıp alıp geçilebilir tam Antep ayarında katmeri var Istanbul'un lüks mekanlardan bile iyi yapan salaş bir yer Merkez Cami arkasi Şahsinan gibi bir yerdi )
    Süreya Operası
    Şile - Ağlayan Kayalar - Deniz Feneri - Saklıgöl
    Polenezköy ( Cumhuriyet Köyü , Tabiat Parkı , Kelebek Çiftliği , Tabiat Parkı )
    Akvaryumlar ( Tuzla - Florya - Turkuazoo )
    Çengelköy
    Oyuncak Müzeleri ( Ataşehir ve Göztepe' de )
    Adalar ( Heybeli - Büyük - Burgaz - Kınalı popüler olanları ve gezilmesi gerekenler bence özellikle Adalar arka tarafları kayalıklardan inilen temiz koylar ama artık oralarda keşfedildi iyice : )
    Kadıköy ( Yeldeğirmeni Yeni Karaköy gibi oldu ) Eski pastaneler , cafeler - Moda Kalamış - Caddebostan Yat Limanlarının oralar vs
    Bostancı - Tuzla boyunca tüm sahil ( Drogos ve Orhangazi şehir parkı özellikle )
    Tuzla - Mercan kafeler
    Çamlıca ve Ordaki otantik Kahvesi eskisi gibi degil gerçi ama
    Miniatürk
    Vialand
    Beykoz genel olarak çok yer var
    Yıldız Sarayı
    Emirgan
    Hidiv Kasrı
    Yoros Kalesi ( Mehtaplı Geceler )
    Anadolu Feneri
    Rumeli-Anadolu Hisarları
    Karaköy Yeni Mekanlar
    Sabancı Müzesi
    Kız Kulesi Salacak Gün Batımı
    Pierre Loti
    Fener - Balat - Cibali

Aklıma gelenler bunlar ,
    Çok bilinen yerleri yazmadım zaten bilmeyen yok :) Mısır Çarşısı , Ayasofya , Taksim , Istiklâl , Yerebatan , Galata vs vs onlar zaten standart Müzeler de aynı şekilde zaten , tek tek yazmaya gerek yok ama özelikle Koç müzesi gerçekten çok iyi Topkapı zaten olmazsa olmazlardan.

18 ) İzmir

Çeşme
    Altınkum Plajı
    Pırlanta Plajı
    Efes - Yedi Uyuyanlar - Meryem Ana - Celcus ( Müthiş )
    Şirince Köyü
    Alaçatı ( Kumru - Plaj - Çarşı )
    Dikili - Bademli
    Urla
    Selçuk
    Ilıca Plajı

19) Kırklareli

İğneada
    Longozlar
    Burada Çorlu - Tekirdağ - Edirne kısa tur tabi , beraber de yapılabilir. (Ciğer ve Köfte)

20) Kocaeli

Maşukiye
    Kartepe
    Darıca Sahil
    Hayvanat Bahçesi
    Yuvacık-Karaaslan-Servetiye - Kirazdere Barajı ( Kamping ve Doğa )
    Ballıkayalar ( Beyaz Kiraz - Dere Yürüyüşü - Mağaracılık - Kalabalık yalnız )
    Kerpe
    Kefken
    Pembe Kayalıklar ( Müthiş )
    Kandıra

21 ) Muğla

Fethiye

Saklıkent
    Gizlikent
    Kelebekler Vadisi
    Kabak Koyu
    Üzümlü Köyü
    Kral Mezarı
    Kaya Köy
    Köyceğiz

Ölüdeniz

Datça

Ahhhh Datça
    Eski Datça
    Palamutbükü
    Hayıtbükü
    Kızılbük
    Ovabükü
    Kargı Koyu
    Knidos
    Şarapçılık bağları ve Zeytin

22) Muş

Malazgirt Kalesi
    Lale Ovaları

23) Ordu

Boztepe
    Fatsa
    Ünye
    Merkez
    Ulubey ( Yol Çalışması Devam Ediyor ) Göl ve Kale seçenekleri var.

24) Rize

Fırtına Vadisi
    Enfes Köprüler ve Rafting yada Zipline
    Ayder Yaylası
    Çayeli ( Kuru Fasülye - Sütlaç )
    Pileki Mağarası ( Bu bölge de İnsan eliyle yapılmış en büyük mağaraydı sanırım )
    Bol bol yeşillik enfes doğa

25) Sakarya

Taraklı ( Eski Osmanlı Köyü - Uhut Tatlısı )
    Asırlık Çınar
    Sapanca
    Merkez ( ıslama köfte )
    Istanbuldere
    Naturköy

26) Samsun

Terme
    Merkez ( Çok iyi )
    Bandırma Vapuru

27) Sivas

Çifte Minareli Medrese
    Gök Medrese
    Ulu Cami

28) Trabzon

Sümela ( Harika ama çok kötü durumda zarar verilmiş ve restorasyona alınmıştı )
    Ayasofya Müzesi ( Kahvaltı yapılabilir )
    Cephanelik ( Akşam çay vs keyfi )
    Boztepe ( Manzara , kuş bakışı Trabzon )
    Uzungöl ( Pahalı artık , araplara yönelik otopark bile yersiz pahalı , tepeden manzara ya bakılabilir )
    Çaykara Hopşera
    Sera gölü
    Akçaabat ( Tabiki Köfte )
    Yaylalar ( Sultanmurat "otel mevcut " gibi şenlikler yapan yaylalar eğlenceli ayrıca Limonsuyu yaylası otel mevcut )
    Ganita ( Çay Keyfi )
    Atatürk Köşkü ( Harika )
    Zaonos Vadisi Yeni Yapılan Parklar
    Memişağa Konağı ( Çok iyi )
    Hapşiyas Köprüsü ( Uzungöl üzeri )
    Sürmene ( Bıçak alınabilir ama bildiğim yol üzerinden daha uyguna satan yerler mevcut aynı bıçağı )

29) Van

Van Kalesi ( Çok İyi )
    Akdamar Adası ve Kilisesi
    Van Gölü ( Sodalı Su )
    Muradiye Şelalesi
    Van Kedi Evi
    Müze
    Tabiki kahvaltı
    Mevsimin de inci kefali

30) Bayburt

Yeraltı Şehri ( Etkileyici )

31) Karabük

Safranbolu ( Harika )
    Bulak Mencilis Mağarası ( Harika )
    Kristal Cam Teras
    Kanyon
    Hıdırlık Tepesi
    Eski Evler

32) Yalova

Yürüyen Köşk
    Karaca Arboretumu
    Su Düşen Şelalesi ( Çok iyi ayaklarınız suyun içinde kahvaltı)
    Erikli

33) Düzce

Güzeldere Şelalesi ( Tr nin en yüksek şelalelerinden kademeli olarak 135 metreden düşüyor )
    Efteni Gölü ( Kışın ayrı güzel )
    Kuş Cenneti
    Pürenli Yaylası

Bilgi ve resim almak istediğiniz zaman buradan sorun detaylıca o zaman anlatabilirim.

Aklıma gelenler bunlar , sonradan ekleme yada düzeltme gerekirse yapacağım. Belki resim de eklerim zamanla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abidig -- 16 Ağustos 2017; 23:28:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çeşme - Bozcaada - Ayvalık - Şeytansofrası - Mencilis Mağarası çekimlerim ara ara yine eklemeye devam edeceğim.

• Öncelikle konu için teşekkürler, güzel düşünülmüş.

Kısmet olursa ağustos sonu gibi araba ioe iki arkadaş izmit'ten assos'a gitmeyi düşünüyoruz amacımız kafa dinlemek. Bütçe biraz vasat bu yüzden nerede kalınır ne yenir ne içilir sormak istedim.50 tl ye pansiyon bulduk ama sadece sabah kahvaltısı veriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner4141

Öncelikle konu için teşekkürler, güzel düşünülmüş.

Kısmet olursa ağustos sonu gibi araba ioe iki arkadaş izmit'ten assos'a gitmeyi düşünüyoruz amacımız kafa dinlemek. Bütçe biraz vasat bu yüzden nerede kalınır ne yenir ne içilir sormak istedim.50 tl ye pansiyon bulduk ama sadece sabah kahvaltısı veriyor.

Merhaba Assos için 3-4 Yıl önce olsa cok çok iyi bir tercih derdim sakin, sessiz gerçek bir ege köyü havasını bozmamıştı o zamanlar enfesti ama şimdi de iyidir . Sebebi ise çok popüler olmaya başladı bu nedenle oteller ve esnaflar fiyatları çok şişirdi . Bütçeniz vasat ise dediginiz gibi , zorlayabilir sizi . 50 tl kahvaltı içinde orası için iyi fiyat , yalnız 2 erkek için sıkıcı olabilir eğlence mekanı değil çünkü, küçük bir yer ayrıca. Daha çok kız arkadaş ve araç ile en fazla 3 gün tatil yapilacak biryer tabi bence.

Denizi çok güzeldir temizdir ama taşlıdır ben pek taşlı deniz sevmem. Suyu berrak ve soğuktur ki gerçek deniz bence biraz soğuk olmalı. Bozcada kadar olmasa da soğuktu. Büyük otelleri eskiden beri pahalıdır ismini hatırlayamadım ama eden gibi birşeydi. Fena değildir. Yakınında gezecek antik sehir gibi yerler var. Tepede deniz manzaralı köy kahvesi var. Kahve icilebilir. Kaz dağlarına da uğranabilir giderken.

• quote:

Orijinalden alıntı: caner4141

Öncelikle konu için teşekkürler, güzel düşünülmüş.

Nerede kalınır ne yenilir içilir konusu ise düşük bütçe ile sınırlı eğer 2 erkek iseniz kesinlikle kamp öneririm

( rahatına düşkün iseniz zor ama doğayı sevenler için tavsiye ederim ayrıca ekipman yoksa bir tanıdıktan ödünç alın yada direk kamping ten kiralayın yoksa pansiyon ile ayni hesaba gelir ) pansiyondan kalan para ile de güzel yemekler yersiniz. Yalnız kamp yerine çok cüzi yada hiç para vermeyin ki kahvaltı içinde 50 tl olan pansiyondan mantıklı olsun . Yemek konusu da gozleme +ayran bile 15-20 tl olan yerler var cuzi butce ile mekan tavsiyesinden ziyade bence fiyat sormadan kesinlikle girmeyin zaten mekanlar sınırlı mavikapi ve uzun ev var ama pahalıdır . Siz orda dediğim gibi kıyaslama yaparak tercihte bulunun

• Göynük

Cumalıkızık

• Ancak cevap verebiliyorum kusura bakmayın , forum da bu aralar baya yavaş gerçi

Özel mesajdan cevap vermiyorum ki sizin gibi olanlara da yardımımız dokunsun. Konunun amacı o zaten

Hocam öncelikle Çeşme en beğendiğim yerlerden ancak araç ile çünkü civari gezince ayrı keyifli olan bir yer . Şirince ( Çok iyi şaraplar ama genel de dışarıdan geliyormuş ama görülmesi gerekli ve tepe de , hafif yorucu olabilir) , Selçuk , Efes ( Bunlar aynı gün gezilir ) pırlanta plajı vs vs derken uzar gider ama 4-5 gün kesinlikle yetmez. Merkezi küçüktür. Ilıca plajı müthiş ancak pahalı.

Marina , sahil , çarşı derken bir bakmışsın bitmiş ama keyifli ve nezihtir. Yemek için çok fazla alternatif yok . Çarşı da arka sokakta bir pideci yada meşhur lokantası yada ılıca da meşhur pideci tavsiyedir. Kumru nun pek bir numarası yok. Alaçatı mutlaka uğranmalı. Seferihisar ve Urla benim çok hoşuma gitmedi ayrıca 4-5 güne buralar sığmaz zaten. Öğrenci için Çeşme pahalıdır ancak fiyatlar bu sene kismen uygun cok turist yok diyor millet 100 den basliyor oda fiyatları ama 150 yi bulur oda fiyatı ( biz 2 sene önce merkezde butik otel de 150 tl verdik müthişti tekrar kalacağım orda şimdi 200-300 tl ama :( ) az düzgün olsun derseniz oda en az tabi. 5 gün olsa en az 750 tl konaklama diyin. 2 kisi 300 tl de yol olsa. 1000 tl en az bu ikisi. Günde 2 kişi 100 tl harcasa öğrenci kafasıyla 500 tl yapar yani en az 1500 tl lazim ama mutlaka ekstra cikacaktir . 2 kisi 2000 tl rahat gider ama tabi 500 tl ile de tatil yapanlar çıkar otostop yada yemekten kısma, plaja para vermeme , çadırda kalma yani para işi size göre değişir. Eski Foça da tavsiye olabilir. Ayrıca erkek erkeğe iseniz Ölüdeniz yada Fethiye önerebilirim. Ölüdeniz bu sene çok pahalıydı ( Kaş ve Datça dan da pahalıydı hatta Ceşme den de ) ucuz yer yok mu tabi var ancak onlar da sarmadı bizi yada bize denk gelmedi bilmiyorum bakmanız lazım. Yemek yenecek sahil havasında bir balıkçı, mezeler vs pek yok . Kebapçı , Hint Restaurant ı falan var. ( 2 kişi tavuk yemeği + 1 pilâv + 1 pide = 70 tl manzarasiz siradan bir mekanda ;(( ) Ölüdeniz ve Fethiye de Yabancı turistlerin bir tuhaf kesmi vardı hiç keyif almadım tam apaçi mekanı denilen bir yer olmuş. Ancak Kelebekler Vadisi , Kabak Koyu , Köyceğiz , Kral Mezarı , Kaya Köyü , Gemiler Adası , vb gezme noktaları için 1 kere gidilip görülmeli ama bir daha tercih etmem. Tur tercih edilebilir burası için. Cunda da

4-5 gun tavsiye edebilirim. Ayrica uygundur. Cunda biraz pahalı ama Ayvalık 'ta kalıp Cunda ya gezmeye gidilir. Yada lale adası ( Çok çok yakındır. ) Yemek Cunda da pahalı ancak mezeler ve mekanlar 10 numara en azından değer. Bozcaada aynı şekilde. Yalnız konaklama pahalı ama kamping kısmı uygundur. Bence 4-5 gun için ya Bozcaada ya Cunda - Ayvalık - Sarımsaklı yada Çeşme ve civari iyi bir tercih olacaktır. @Kezahakeza @Kezahakeza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abidig -- 16 Ağustos 2017; 13:49:20 >

• Merhabalar
    Güzel bir konu başlığı ve içerik.Teşekkürler.
  • abidig kullanıcısına yanıt
    Fazla oldu galiba isim kezahakeza

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

Merhabalar

Teşekkürler hocam. Burada herkes soru sorup kaçıyor biraz yardımcı olmak istedim . Ancak konu pek , hatta hiç ilgi görmedi. Hâlâ hiç okumadan diğer konulara bakmadan hususi olarak konu açanlar var hemde peş peşe.

Bende soru soran konular açıyorum ama en azından birkaç sayfa öncesine bakıyorum, google da aratıyorum çok benzer konu yoksa yada çok eski konu ise konu açıyorum. Ama olabilir tabi. Bende bu tarz konular açıyorum bari arada da yardimci olalım diye açtım.

• quote:

Orijinalden alıntı: abidig

quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

Merhabalar

Teşekkürler hocam. Burada herkes soru sorup kaçıyor biraz yardımcı olmak istedim . Ancak konu pek , hatta hiç ilgi görmedi. Hâlâ hiç okumadan diğer konulara bakmadan hususi olarak konu açanlar var hemde peş peşe.

Bende soru soran konular açıyorum ama en azından birkaç sayfa öncesine bakıyorum, google da aratıyorum çok benzer konu yoksa yada çok eski konu ise konu açıyorum. Ama olabilir tabi. Bende bu tarz konular açıyorum bari arada da yardimci olalım diye açtım.

Merhabalar
    Bende müsait oldukça elimden geldiğince yanıtlayabilirim.Malesef böyle güzel konular böyle bilgi birikimine sahip üyelerin konuları bir ççok sığ konunun içinde kaybolup gidiyor.Buna izin vermiyelim..

• Arkadaşlar ayın 21 i gibi böyle bir rota yapmayı planlıyorum acaba bu rota üzerinde veya rotaya yakın gezilecek yerler vs varsa bilgilendirir misiniz yada nereleri tavsiye edersiniz ?Tatil Soruları Yardımcı Olabilirim (Marmara-Ege-Karadeniz Ağırlıklı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Sonidito

Arkadaşlar ayın 21 i gibi böyle bir rota yapmayı planlıyorum acaba bu rota üzerinde veya rotaya yakın gezilecek yerler vs varsa bilgilendirir misiniz yada nereleri tavsiye edersiniz ?Tatil Soruları Yardımcı Olabilirim (Marmara-Ege-Karadeniz Ağırlıklı)

Aynı rotayı ben yaptım feci yorucu detayları yazacağım birazdan şu an meşgulüm

• quote:

quote:

Arkadaşlar ayın 21 i gibi böyle bir rota yapmayı planlıyorum acaba bu rota üzerinde veya rotaya yakın gezilecek yerler vs varsa bilgilendirir misiniz yada nereleri tavsiye edersiniz ?Tatil Soruları Yardımcı Olabilirim (Marmara-Ege-Karadeniz Ağırlıklı)

Aynı rotayı ben yaptım feci yorucu detayları yazacağım birazdan şu an meşgulüm

Tamamdır hocam deneyimleriniz için beklemedeyim

• quote:

Şimdi hocam Sakarya'lısınız galiba ( Çok güzel ) bende İstanbul Tuzla'dan çok benzer bir rota izledim . Eskişehir başlı başına bir gezi noktası 1-2 gün kalmanız lazım ve tavsiye edilir. Sonrası Salda Gölü'ne kadar birşey yok. Amaaa Salda Gölü soru işareti ???? çünkü iyiki gitmişim diyorum ama bir daha gider miyim , aslaaaa . 1. Si bu rotadan Akdeniz yada Güney Ege'ye inmek cok yorucu yollar kötü ve sürekli bir çalışma var. Özellikle Salda Gölü girişi felaket. Mıcırlı yol gördüm ama böylesini görmedim. Sürekli ve uzun süre arabaya alttan taşlar vurdu durdu 10 la 20 yle gittik. Jeep ise sorun yok zati son surat gecti onlar 😁 Mermer ocakları mı ne vardı kamyonlar sürekli döküyor yollar çok kötü birde üstüne bazı noktalarda çalışma ve Salda ya kadar hiç birşey yok sıkıcı. Salda da 2 tane yemek yenecek yer var. Giriş teki tavsiye diğeri çok uzak ve salaş. Biz gölün etrafını araba ile dolaştık ve sonda ki yerde yedik pideciydi ve pidesi iyiydi biz de çok açtık gerçi. Manzara güzel ama salaş bir mekan. Birde paralı bir tesiste vardı yüzüp piknik yapmak için. Ancak ben yüzmedim çünkü Türkiye'de en derin göl ve balçıklı çok ölen de olmuş riskli. Fethiye ve Ölüdeniz i ben beğenmedim tabi merkezini ve kalma imkanlarını yoksa doğası çok güzel ama merkez ne yazık ki giderek bozulan yerlerden olmuş. Mutsuz oldum resmen.Mekanlar pahalı uygun olanlar diğer yerlere göre daha kalitesiz . Ancak gezmek için güzel yerleri var 1 gün de buralar gezilip başka yerlerde kalınabilir. Önceki mesajlarda yazdım. Kelebekler Vadisi , Kabak Koyu , Ölüdeniz , Kaya Köy , Kral Mezarı, Saklıkent , Gizlikent için gidilir yada safari turu yapabilirsiniz. Bu rota da mutlaka Kaş ve Datça tavsiyedir ancak bunlarin da yollari cok yorucu . Eski Datça ve Datça civari sakin tatil isteyenlere göre. Bükler Kargı Koyu vs. Kaş ta aynı şekilde sakin bir yer ve zevkli gezecek çok yeri var Fethiye nin gezilecek yerleride çok uzak sayılmaz, yazmıştım. Marmaris fena değil güzeldi ama tam gezemedim. Çok yorum yapmam doğru olmaz.Kuşadası Istanbul gibi. Civarında gezilecek yerleri yazmıştım. Izmır ise neresi çok çok fazla gezecek yeri var. Ben Çeşme Alaçatı civari öneririm. Kuşadası'ndan geçerken Selçuk Efes Şirince mutlaka görülecek rotalardan . Dönüşte ise Gölyazı Cumalıkızık kombo olabilir. 😂 Iyi tatiller dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abidig -- 16 Ağustos 2017; 22:37:23 >

• quote:

quote:

Şimdi hocam Sakarya'lısınız galiba ( Çok güzel ) bende İstanbul Tuzla'dan çok benzer bir rota izledim . Eskişehir başlı başına bir gezi noktası 1-2 gün kalmanız lazım ve tavsiye edilir. Sonrası Salda Gölü'ne kadar birşey yok. Amaaa Salda Gölü soru işareti ???? çünkü iyiki gitmişim diyorum ama bir daha gider miyim , aslaaaa . 1. Si bu rotadan Akdeniz yada Güney Ege'ye inmek cok yorucu yollar kötü ve sürekli bir çalışma var. Özellikle Salda Gölü girişi felaket. Mıcırlı yol gördüm ama böylesini görmedim. Sürekli ve uzun süre arabaya alttan taşlar vurdu durdu 10 la 20 yle gittik. Jeep ise sorun yok zati son surat gecti onlar 😁 Mermer ocakları mı ne vardı kamyonlar sürekli döküyor yollar çok kötü birde üstüne bazı noktalarda çalışma ve Salda ya kadar hiç birşey yok sıkıcı. Salda da 2 tane yemek yenecek yer var. Giriş teki tavsiye diğeri çok uzak ve salaş. Biz gölün etrafını araba ile dolaştık ve sonda ki yerde yedik pideciydi ve pidesi iyiydi biz de çok açtık gerçi. Manzara güzel ama salaş bir mekan. Birde paralı bir tesiste vardı yüzüp piknik yapmak için. Ancak ben yüzmedim çünkü Türkiye'de en derin göl ve balçıklı çok ölen de olmuş riskli. Fethiye ve Ölüdeniz i ben beğenmedim tabi merkezini ve kalma imkanlarını yoksa doğası çok güzel ama merkez ne yazık ki giderek bozulan yerlerden olmuş. Mutsuz oldum resmen.Mekanlar pahalı uygun olanlar diğer yerlere göre daha kalitesiz . Ancak gezmek için güzel yerleri var 1 gün de buralar gezilip başka yerlerde kalınabilir. Önceki mesajlarda yazdım. Kelebekler Vadisi , Kabak Koyu , Ölüdeniz , Kaya Köy , Kral Mezarı, Saklıkent , Gizlikent için gidilir yada safari turu yapabilirsiniz. Bu rota da mutlaka Kaş ve Datça tavsiyedir ancak bunlarin da yollari cok yorucu . Eski Datça ve Datça civari sakin tatil isteyenlere göre. Bükler Kargı Koyu vs. Kaş ta aynı şekilde sakin bir yer ve zevkli gezecek çok yeri var Fethiye nin gezilecek yerleride çok uzak sayılmaz, yazmıştım. Marmaris fena değil güzeldi ama tam gezemedim. Çok yorum yapmam doğru olmaz.Kuşadası Istanbul gibi. Civarında gezilecek yerleri yazmıştım. Izmır ise neresi çok çok fazla gezecek yeri var. Ben Çeşme Alaçatı civari öneririm. Kuşadası'ndan geçerken Selçuk Efes Şirince mutlaka görülecek rotalardan . Dönüşte ise Gölyazı Cumalıkızık kombo olabilir. 😂 Iyi tatiller dilerim.

Çok teşekkürler hocam deneyimleriniz ve önerileriniz için özellikle o Selçuk civarındaki Efes ve Kral mezarı aşırı ilgimi çekti açıkçası.Kelebekler vadisini de es geçmemek lazım tabiki

• quote:

Ancak cevap verebiliyorum kusura bakmayın , forum da bu aralar baya yavaş gerçi

Özel mesajdan cevap vermiyorum ki sizin gibi olanlara da yardımımız dokunsun. Konunun amacı o zaten

Hocam öncelikle Çeşme en beğendiğim yerlerden ancak araç ile çünkü civari gezince ayrı keyifli olan bir yer . Şirince ( Çok iyi şaraplar ama genel de dışarıdan geliyormuş ama görülmesi gerekli ve tepe de , hafif yorucu olabilir) , Selçuk , Efes ( Bunlar aynı gün gezilir ) pırlanta plajı vs vs derken uzar gider ama 4-5 gün kesinlikle yetmez. Merkezi küçüktür. Ilıca plajı müthiş ancak pahalı.

Marina , sahil , çarşı derken bir bakmışsın bitmiş ama keyifli ve nezihtir. Yemek için çok fazla alternatif yok . Çarşı da arka sokakta bir pideci yada meşhur lokantası yada ılıca da meşhur pideci tavsiyedir. Kumru nun pek bir numarası yok. Alaçatı mutlaka uğranmalı. Seferihisar ve Urla benim çok hoşuma gitmedi ayrıca 4-5 güne buralar sığmaz zaten. Öğrenci için Çeşme pahalıdır ancak fiyatlar bu sene kismen uygun cok turist yok diyor millet 100 den basliyor oda fiyatları ama 150 yi bulur oda fiyatı ( biz 2 sene önce merkezde butik otel de 150 tl verdik müthişti tekrar kalacağım orda şimdi 200-300 tl ama :( ) az düzgün olsun derseniz oda en az tabi. 5 gün olsa en az 750 tl konaklama diyin. 2 kisi 300 tl de yol olsa. 1000 tl en az bu ikisi. Günde 2 kişi 100 tl harcasa öğrenci kafasıyla 500 tl yapar yani en az 1500 tl lazim ama mutlaka ekstra cikacaktir . 2 kisi 2000 tl rahat gider ama tabi 500 tl ile de tatil yapanlar çıkar otostop yada yemekten kısma, plaja para vermeme , çadırda kalma yani para işi size göre değişir. Eski Foça da tavsiye olabilir. Ayrıca erkek erkeğe iseniz Ölüdeniz yada Fethiye önerebilirim. Ölüdeniz bu sene çok pahalıydı ( Kaş ve Datça dan da pahalıydı hatta Ceşme den de ) ucuz yer yok mu tabi var ancak onlar da sarmadı bizi yada bize denk gelmedi bilmiyorum bakmanız lazım. Yemek yenecek sahil havasında bir balıkçı, mezeler vs pek yok . Kebapçı , Hint Restaurant ı falan var. ( 2 kişi tavuk yemeği + 1 pilâv + 1 pide = 70 tl manzarasiz siradan bir mekanda ;(( ) Ölüdeniz ve Fethiye de Yabancı turistlerin bir tuhaf kesmi vardı hiç keyif almadım tam apaçi mekanı denilen bir yer olmuş. Ancak Kelebekler Vadisi , Kabak Koyu , Köyceğiz , Kral Mezarı , Kaya Köyü , Gemiler Adası , vb gezme noktaları için 1 kere gidilip görülmeli ama bir daha tercih etmem. Tur tercih edilebilir burası için. Cunda da

4-5 gun tavsiye edebilirim. Ayrica uygundur. Cunda biraz pahalı ama Ayvalık 'ta kalıp Cunda ya gezmeye gidilir. Yada lale adası ( Çok çok yakındır. ) Yemek Cunda da pahalı ancak mezeler ve mekanlar 10 numara en azından değer. Bozcaada aynı şekilde. Yalnız konaklama pahalı ama kamping kısmı uygundur. Bence 4-5 gun için ya Bozcaada ya Cunda - Ayvalık - Sarımsaklı yada Çeşme ve civari iyi bir tercih olacaktır. @Kezahakeza @Kezahakeza

Hocam çok teşekkürler bilgilendirme için. Biz arkadaşla ege tatilini seneye erteledik düzgün bir şekilde para koyalım dedik kenara.Bu sene avşaya gidicez. Dediğin gibi çadırla falan ucuz yollu bişeyler yapabilirdik ama hem kamp deneyimi yok hem titiz bir insanım hiç risk almayalım dedik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kezahakeza

quote:

Hocam çok teşekkürler bilgilendirme için. Biz arkadaşla ege tatilini seneye erteledik düzgün bir şekilde para koyalım dedik kenara.Bu sene avşaya gidicez. Dediğin gibi çadırla falan ucuz yollu bişeyler yapabilirdik ama hem kamp deneyimi yok hem titiz bir insanım hiç risk almayalım dedik.

En güzeli iyi tatiller dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kezahakeza

quote:

Naptınız hocam merak ettim

• quote:

Salda Gölü'ne gittiniz mi ? Pek burası hakkında tavsiye yok , sizin deneyimleriniz nasıl oldu acaba

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.