Şimdi Ara

tapu kadastroya atandım. yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
8.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • taşra konya tapu kadastroya atandım. bilgili tecrübeli arkadaşlardan bi açıklama gelirse sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Real-Gamer

Bu mesaj silindi.
    kardeş öncelikle hayırlı olsun oraya git ordan sana bir görev verirler herşeyi söylerler merak etme ben adaha girecem atanmadım ama bu iş böyle olur hayırlı işler
  • quote:

Orijinalden alıntı: haziranyagmuru

kardeş öncelikle hayırlı olsun oraya git ordan sana bir görev verirler herşeyi söylerler merak etme ben adaha girecem atanmadım ama bu iş böyle olur hayırlı işler

Alıntıları Göster
    kaç puanla atandın ne mezunusun lise mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BR.YILMAZ

kaç puanla atandın ne mezunusun lise mi ?

Alıntıları Göster
    Tapu Sicil Müdürlüğü ise Allah belanı vermiş. Ben de atanmıştım, benim de vermiş sonradan anladım :(

Tapu, adliye ve bankalar sorumluluk ve çalışma şartları olarak zor yerlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gergozen

Tapu Sicil Müdürlüğü ise Allah belanı vermiş. Ben de atanmıştım, benim de vermiş sonradan anladım :(

Tapu, adliye ve bankalar sorumluluk ve çalışma şartları olarak zor yerlerdir.

Alıntıları Göster
    boş ver 657 ye tabisen iş bitmiştir... gerisi önemli değil deli işsizlik varken iş bulmak güzel bişey....
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeomuhemrealtintas

boş ver 657 ye tabisen iş bitmiştir... gerisi önemli değil deli işsizlik varken iş bulmak güzel bişey....

+1

mis gibi iş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

quote:

Orijinalden alıntı: jeomuhemrealtintas

+1

mis gibi iş..

Alıntıları Göster
    657 o kadar önemli ise bölüm seçiminde Tapu Kadastro Meslek Yüksek okulunu seçin. 45-50 puanla yerleşebilin :)
  • quote:

657 o kadar önemli ise bölüm seçiminde Tapu Kadastro Meslek Yüksek okulunu seçin. 45-50 puanla yerleşebilin :)

öle birşey yok hocam en az 80 alınması lazım cunku 75 alıpta atanamayan çok tanıgdıgım var ;)

erdemkurt

hocam siz ne mezunusunuz ? lise mi ön lisans mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atoxi

quote:

öle birşey yok hocam en az 80 alınması lazım cunku 75 alıpta atanamayan çok tanıgdıgım var ;)

erdemkurt

Alıntıları Göster
    İşini blirsen çok iyi para vardır tapuda.
    Arkadaşımın babası tapuda çalışıyo, 2 çocuğunuda vakıf üniversitesinde outtu + altında son model D sınıfı var

• quote:

Orijinalden alıntı: GötcüŞerafettin

Arkadaşımın babası tapuda çalışıyo, 2 çocuğunuda vakıf üniversitesinde outtu + altında son model D sınıfı var

İşi bilmek derken?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnuR

quote:

Orijinalden alıntı: GötcüŞerafettin

İşi bilmek derken?

Alıntıları Göster
    Ne demek olacak, bahşiş alacaksın :D Çok yakalandılar ama beraat verdi mahkeme. Verilen paranın bahşiş olduğuna kanaat getirildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: KuzeyNet

Ne demek olacak, bahşiş alacaksın :D Çok yakalandılar ama beraat verdi mahkeme. Verilen paranın bahşiş olduğuna kanaat getirildi.

Alıntıları Göster
    Devlet memurunun bahşiş alma hakkının olduğunu bilmiyordum, mahkemede onaylamış vay be!
  • quote:

hocam rüşvet olarak 10 tane çocuğumu vakıf üniversitesinde okutacağıma açlıktan ölürüm daha iyi
    bu zihniyette inşallah fazla memur arkadaşlar yoktur...
  • quote:

quote:

hocam rüşvet olarak 10 tane çocuğumu vakıf üniversitesinde okutacağıma açlıktan ölürüm daha iyi

Kesinlikle, hak yemek, hırsızlık çok kötü şeyler.

Yalnız doğruysa mahkemenin olayı defalarca yakalayıp (?) Bahşiş diye karar vermesi çok garip geldi bana, mahkemede mi işin içinde oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnuR

quote:

quote:

Kesinlikle, hak yemek, hırsızlık çok kötü şeyler.

Yalnız doğruysa mahkemenin olayı defalarca yakalayıp (?) Bahşiş diye karar vermesi çok garip geldi bana, mahkemede mi işin içinde oluyor.

Alıntıları Göster
    OnuR

hocam her duyulana inanmamak lazım.. bu şekilde olaylarla adalete olan güvenin azaltılması amaçlanıyo olabilir bu yüzden o şekilde mahkemelerinde işin içinde olduğunu vs. düşünmeyin bence

• quote:

quote:

erdemkurt

Öyle bir şey var. Ben şu an tapu'da 657 olarak çalışıyorum. 1.5 sene önce 75 puanla atandım. en yüksek 3. puandı. O atamada en düşük puan 60 oldu.

Son alımlarda 45'e kadar düştü. Çünkü tkmyo 4 yıllık artık. Zaten türkiyede 1 tane var bu okuldan. Emlak mezunlarını alıyorlar eleman bulamadıkları için. Diğer bölümler tercih edemiyor.

Bölüm avantajı olan nadir yerlerden tapu.

Kolej olayına gelince. Eş yardımı da dahil elime 1400 geçiyor. 900 maaş, 250 iyileştirme, 175 fazla mesai, 85 çalışmayan eş yardımı. Maaş düşük görünüp iyileştirme verdikleri için (bu iyileştirme en düşük memur maaşı seviyesine çıkartıyor maaşlarımızı) emeklilikte çok zarar görüyoruz. Ben küçük bir ilçede eşim de çalışamadığı için ay sonunu zor çıkartıyorum, ama çay bile içmiyoruz vatandaştan. Biz ısmarlıyoruz gerekirse. Bu şartlarda bırak koleje çocuk göndermeyi, bilgisayar parçası bile alamıyorum 1.5 yıldır. Gerisini siz düşünün.

Ve mahkeme vatandaşın tapuda verdiği küçük miktar paralara bahşiş kararı verdi. Ancak 3 milyon serveti olan tapucu da çıktı gazetelere. Google'da ararsanız bulursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gergozen -- 25 Temmuz 2010; 10:24:20 >

• quote:

quote:

quote:

erdemkurt

Öyle bir şey var. Ben şu an tapu'da 657 olarak çalışıyorum. 1.5 sene önce 75 puanla atandım. en yüksek 3. puandı. O atamada en düşük puan 60 oldu.

Son alımlarda 45'e kadar düştü. Çünkü tkmyo 4 yıllık artık. Zaten türkiyede 1 tane var bu okuldan. Emlak mezunlarını alıyorlar eleman bulamadıkları için. Diğer bölümler tercih edemiyor.

Bölüm avantajı olan nadir yerlerden tapu.

Kolej olayına gelince. Eş yardımı da dahil elime 1400 geçiyor. 900 maaş, 250 iyileştirme, 175 fazla mesai, 85 çalışmayan eş yardımı. Maaş düşük görünüp iyileştirme verdikleri için (bu iyileştirme en düşük memur maaşı seviyesine çıkartıyor maaşlarımızı) emeklilikte çok zarar görüyoruz. Ben küçük bir ilçede eşim de çalışamadığı için ay sonunu zor çıkartıyorum, ama çay bile içmiyoruz vatandaştan. Biz ısmarlıyoruz gerekirse. Bu şartlarda bırak koleje çocuk göndermeyi, bilgisayar parçası bile alamıyorum 1.5 yıldır. Gerisini siz düşünün.

Ve mahkeme vatandaşın tapuda verdiği küçük miktar paralara bahşiş kararı verdi. Ancak 3 milyon serveti olan tapucu da çıktı gazetelere. Google'da ararsanız bulursunuz.

Alıntıları Göster
    gergozen

sizin bu bahsettiğiniz tapu kadastroya HARİTA KADASTRO teknikerleri atanamıyor mu

• quote:

gergozen

sizin bu bahsettiğiniz tapu kadastroya HARİTA KADASTRO teknikerleri atanamıyor mu

tapu (tapu sicil müdürlükleri) ve kadastro (kadastro müdürlükleri) aynı genel müdürlüğe bağlı farklı işler yapan kuruluşlar. Onlar arazi ölçüm, biçim, yer gösterme, ayırma, birleştirme yapar. Biz alım satım, devir işleri ve kadastronun yaptığı işlemlerin tescilini yaparız genel olarak. Tabi bu basit bir ayrım.
  • quote:

quote:

gergozen

tapu (tapu sicil müdürlükleri) ve kadastro (kadastro müdürlükleri) aynı genel müdürlüğe bağlı farklı işler yapan kuruluşlar. Onlar arazi ölçüm, biçim, yer gösterme, ayırma, birleştirme yapar. Biz alım satım, devir işleri ve kadastronun yaptığı işlemlerin tescilini yaparız genel olarak. Tabi bu basit bir ayrım.

Alıntıları Göster
    Bu kurum neden bu kadar kötüleniyor anlamış değilim?

• Ergenekondom kardes sen bakma her isin bi zorlugu vardir tapuda dikkat ister mesela bnm de calisan arkadaslarim var hatta istanbulda onlar cok rahatlar suan banada tavsiye ediyolar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.