E

Teğmen
27 Mart 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 32 (Bu ay: 0)
Gönderileri
??
başlıktan da anlaşılacağı gibi word te bir resim üzerine bir resim ekleme nasıl yapılır. benim bilgisayarımda 2010 office beta sürümü ingilizce olduğundan zorlanıyorum. yardım ederseniz sevinirim
taşra konya tapu kadastroya atandım. bilgili tecrübeli arkadaşlardan bi açıklama gelirse sevinirim
PES 2011 ve yenilikler!
Futbolseverlerin, sanal dünyadaki en büyük tutkularının başında futbol oyunları geliyor. Ve futbol oyunu diyince de akla ilk gelen oyun şüpnesiz PES. Konami her sene merakla beklenen PES'in 2011 sürümü ile ilgili ilk bilgileri açıkladı. PES 2011 ile ilgili ipuçlarını soluksuz okuyacaksınız.
Konami Digital Entertainment GmbH, PlayStation®3, Xbox 360, PC-DVD, Wii, PlayStation 2 ve PSP™ (PlayStation®Portable) için yıl sonuna doğru çıkacak PES 2011 ile, uzun zamandır devam eden oyun serisinin tarihindeki en büyük değişiklikleri yaparak yepyeni bir futbol deneyimi sunacak.

PES serisi her zaman için sunduğu inanılmaz gerçekçilik ve kontrolü ile tanınmıştır, PES 2011 ise en gelişmiş oynanış yenilikleri, kontrol seçenekleri ve animasyonlarla gerçek hayat futbolundaki evrimi ekranlarınıza taşıyacak. PES 2011’in sınırsız özgürlük sloganının merkezinde, oyuncuların her bir pas ve şutun tam olarak gücünü ve yerini belirlemelerini sağlayacak olan güç çubuğu bulunuyor. Artık topu istediğiniz yere tam bir kesinlikle atabilecek, maçın temposunu ve kontrolünü belirlemek için boş alanlara uzun paslar yollayabilecek, ayağa kısa paslar verebilecek ve gerçekçi verkaçlara girebilecekler.

Bu oyun özgürlüğü her bir hareket ve kararı oyuncuların ellerine bırakan yeni yapay zeka rutinlerinde de kendisini gösterecek. Artık yardımcı yapay zeka maçlar sırasında araya girmeyecek; oyuncular içinde bulundukları durumu değerlendirip uygun biçimde davranmak zorunda olacaklar, paslar artık otomatik olarak en yakındaki futbolcuya ulaşmayacak. Bunun yerine yeni rutinler hem oyuncuları, hem de sahada verdikleri kararların kontrolünü destekleyecek ve oyunculara hareketleri üzerinde asıl kontrolü verecek.

"Değişim zamanı gelmişti"

“PES’in değişim geçirmesinin zamanı gelmişti, PES 2011 serinin tarihindeki en köklü tasarım değişikliğine sahne olacak,” diyor Konami Digital Entertainment GmbH Avrupa PES Ekip Lideri Jon Murphy. “Gerçek futbolda olup da PES’te yansıtamadığımız şeyleri tespit etmek için hayranlarımızla birlikte çalıştık. Önceliğimiz sınırsız özgürlük sağlamaktı ve yeni animasyonlar da şarttı. PES 2011 bunların ikisini de gerçekleştiriyor – gerçekten de bu iki özellik de doğrudan birbirine bağlı; yeni oyunun bir PES olduğunu bilecek, ama çok ciddi değişiklikler geçirdiğini de göreceksiniz.”

PES 2011’in yeni yaklaşımının temellerinden birini de maçın her bir öğesi üzerinde gerçek kontrol imkanı veren, özel tasarlanmış kontrol sistemi oluşturuyor. Pasları düzgün biçimde yönetmek ve akıllıca koşularla boş alan yaratmak büyük önem kazanacak ve doğru biçimde oyun kurmak gerekli olacak. Benzer şekilde top sürmek ve kontrol etmek zorlaşırken, gerçek hayat futbolunu taklit eden PES’de sahanın ortasından doğrudan kaleye ulaşmak tarihe karışacak.

Sonuç, bugüne kadar görmüş olduğunuz en eksiksiz ve en gerçekçi PES oyunu. PES 2011 özünde PES temellerini korurken, evrim geçirmiş bir deneyim sunacak. Oyunun bir çok başka özelliği de tamamen yenilendi, örnek olarak:

· Sınırsız Kontrol: PES Productions 360 derecelik pas imkanını daha da geliştirerek her bir pas, şut, taç, koşu yoluna top ve havadan topta eşi benzeri olmayan bir kontrol sunuyor. Böylece oyuncular topu boş alana atıp, oyunu diledikleri gibi yönlendirebilecekler. Oyuncular paslarının şiddetini kesin olarak belirleyip takım arkadaşlarının nereye koşacaklarını tahmin etmeye ve bundan faydalanmaya çalışacaklar. Oyuncular rakiplerinin topun kontrolünü kaybetmesi için pres de yapabilecekler.

· Şut & Dayanıklılık Göstergesi: Genel güç göstergesine ek olarak Şut ve Dayanıklılık göstergesi futbolcuların o andaki kondisyon durumunu yansıtacak. Sürekli olarak depar atmak futbolcuların hareketlerini etkileyecek ve hatalı paslar ve hız kaybı gibi olumsuz etkilere neden olabilecek.

· Yeni Defans Yapay Zekası: Defans oyuncuları artık mevkilerini doğal biçimde koruyacak, gelen her topa körlemesine koşmayacak, bunun yerine hücum oyuncusuna yaklaşarak onu hata yapmaya zorlayacaklar.

· Animasyon ve Futbolcu Fizikileri: PES Productions oyun içinde tüm animasyonları tamamen elden geçirdi. Bu yenilikleri henüz santra atışı yapılmadan bile fark edeceksiniz, futbolcular daha akıcı ve doğal hareketlere sahip olacak, daha gerçekçi biçimde ivme kazanacak ve yorgunluklarını gösterecekler. PES forumlarında öncelikli olarak talep edilen futbolcular arası fiziksel kapışmalar da geliştirildi. Omuz omuza mücadeleler ve engellemeler artık inanılmaz görünüyor ve topa bir çok farklı şekilde müdahale imkanı bulunuyor. Ortam animasyonları da maçın atmosferini geliştirmeye büyük katkıda bulunuyorlar, futbolcular topsuz alanda bile yürür ve koşarken farklı stillerle hareket edecekler.

· Maç Hızı: Yeni kontrol seviyesi aynı zamanda PES 2011’de koşullara göre değişiklik gösteren daha tempolu maçları müjdeliyor. Kontraatak sırasında maç bir anda canlanırken, futbolcular diledikleri taktirde top dolaştırarak ve boş alanları kullanarak tempoyu düşürebilecekler. Orta sahadan ileriye uzun koşular yapmak daha zor olacak ve başarılı biçimde oyun kurmak için kısa paslarla kendinize boş alan yaratmanız gerekecek.

· Estetik: PES 2010 gerçek futbola en çok benzeyen futbolcuları sunmuştu, PES 2011 ise bunu bir adım daha ileri taşıyor. Yüz animasyonları geliştirildi, ama asıl değişiklik 100 saatten fazla hareket yakalama görüntüsü ile baştan yaratılan 1000’in üzerinde yeni animasyon. Futbolcu hareketlerinin her bir anı baştan tasarlandı ve daha gerçekçi koşular, dönüşler, taçlar, müdahaleler ve etkileşimler yaratıldı. Futbolcuların hızlanıp yavaşlamaları da daha doğal hale getirildi; tekrar görüntülerinde ise hareket bulanıklığı efektleri kullanıldı.

· Taktik ve Strateji: PES serisinde bulunan seçeneklerin çeşitliliği oyunun esnek simülasyon özelliğine katkıda bulunmuş ve oyuncuların oyun stilleriyle maçlara damgalarını vurmaları sağlanmıştı. PES Productions ekibi PES 2011 için yalnızca oyuncu ve formasyon değişikliklerinde değil, takım yönetiminin her alanında kullanılabilecek ‘Sürükle ve Bırak’ mekaniğini hayata geçirdi. Bu seçenekler, değişen oyun şeklini daha iyi anlamanızı sağlayacak görselliğe de sahip olacak.

· Hareket ayarları: PES serisi her oyundan bir çok aldatma hareketi, dönüşler ve yetenek hareketleri sunmuştur; PES 2011 ise oyuncuların favori hareket serilerini sağ kola atamalarını sağlayarak bu hareketlerin erişilebilirliğini son derece arttırıyor.

· Ana Lig Online: Ana Lig de yepyeni bir mücadele sunuyor, kullanıcılar online olarak diğer menajerlere karşı yeteneklerini sergiliyorlar. PES 2011 çok sevilen Ana Lig unsurunun online ortama taşındığı oyun olacak, oyuncular dünyanın en iyi futbolcularını kapmak için birbirleriyle yarışacak ve dünyanın dört bir yanındaki oyunculara karşı şans sahibi olabilecek bir kadro kurmaya çalışacaklar.

KAPAK YILDIZI MESSİ

PES 2011 ayrıca genel oyun deneyimini geliştirecek bir çok küçük yenilik de içerecek. Daha geniş kontrol imkanı sayesinde oyunun zorluk seviyesi artarken, yeni kamera açıları oyunun inanılmaz görsellerini ve animasyonlarını gözler önüne serecek. Benzer biçimde oyunun hayranlarının yoğun biçimde talebi doğrultusunda hakem ve kaleciler de hem estetik, hem de yapay zeka bakımından geliştirildi. Yeni yorumcular da maçta olan biten hakkında daha isabetli ve daha az tekrarlanan yorumlarla atmosfere katkıda bulunacaklar.

Oyun ayrıca günümüz futbolunun tartışmasız en büyük yıldızlarından Lionel Messi’yi kapağına konuk ederken, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi öğelerinin yanı sıra Güney Amerika’nın en önemli turnuvalarından Copa Liberadores de oyunda bulunacak.

"BUZ DAĞININ GÖRÜNEN KISMI"

“Bu PES 2011 için yalnızca buz dağının görünen kısmı,” diyor Murphy. “Oyun modları ve oynanış işlevleri hakkında da çok önemli açıklamalar yapacağız. Yeni oyundan ilk görüntüler, oyunun kalbini oluşturan yeni animasyonları ve özgürlük hissini gösterecek. PES 2011’in futbol hayranlarını hem şaşırtıp, hem de çok memnun edeceğine inanıyoruz. Oyunu nasıl oynayacaklarını yeniden öğrenmeleri gerekecek, çünkü bu çok farklı bir oyun; ama akıllarını başlarından alacağımıza da eminim.

PES 2011, sonbaharda PlayStation®3, Xbox 360, Wii, PlayStation®2, PSP™ (PlayStation®Portable) ve PC-DVD için piyasada olacak.
dv6 1235et me win7 yüklemek istiyorum. driverları indirdimdim hp nin sitesinden. bilgisayarımı ekim ayında aldığım için ücretsiz yükseltme hakkına sahibim ama sitesinde bu hp win7 yükseltme yardımcı denen zımbırtıyı bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

http://h30458.www3.hp.com/tr/tr/smb/869866.html?JUMPID=EM_TAW_TR_OCT09_ACROSS-PSG_581230_HPGL_TR_869866_0&DIMID=1170554902&DICID=null&MRM=1-4BVUP
bluray filmlerden 1080p olupta 720p'ye nazaran net olmayan filmler hakkında bi sorum olacak.

full hd bir televizyonda 1080p olup renklerde hafif karıncalanma olan mı yoksa net gösteren 720p de mi daha net gösterir?

720p nin 1080pden daha iyi gösterme imkanı varmıdır? şimdiden teşekkür ederim
jdownloader ile yukleme yapamıyorum. yuklemeyr başladığımda ''sie sind nicth angemeldet. Das Produckt kann Ihnen nicth zugeordnet werden. bitte loggen sie sich ein'' deyip yüklemeyi yapmıyor.
almancası olan varsa bi çevirisi yapsın yada çözümü hakkında bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın
1235et kullanıyorum. jdownloader yükleme yaparken aynı anda pes2010 oynadığımda bilgisayar çok fazla ısınıyor hatta geçenlerde kendikendine kapandı. bunun için notebook soğutucu olmak istiyorum

14.90a avec lys-nb7 adlı bi fanlı soğutucu gördüm. işimi görür mü? özellikleri şunlarAvec LSY-NB7 Laptop Soğutucu
* Sessiz çalışan ergonomik Şeffaf mavi ışıklı dizayn
* 15.000 Saat çalışma ömrü
* Tak çalıştır Usb usb bağlantısı sayesinde düşük enerji tüketimi
* 15 cm lik fanı sayesinde bilgisayarınız günlerce haftalarca ısınmadan çalışır
* Bütün Notebooklar ile uyumludur
Teknik Özellikler
Ebatlar : 30*29*3.5 cm
Fan hızı : 1500 Rpm
Voltaj Değeri : DC 5V
Elektrik Sarfiyatı : <0.9w
Akım Değeri : <180mA
samsung 1.5tb story hdd kullanıyorum. geçenlerde indirdiğim filmi hdd içine atayım dedim ama ''hedef dosya için çok büyük'' uyarısı veriyor. ancak diğer filmleri attığımda bi uyarı almıyorum. bunun nedeni ne olabilir. şimdiden teşekkürler
bilgisayarım'dan yerel sürücülerde yerel disk q diye bişi gözüküyo. geçenlerde avg yüklemiştim. Sıfır byte kullanılan ve boş alan olarak gözüküyor. avg ile alakası varmı? şimdiden teşekkürler

(office 2010 u da yüklemiştim. onunla da alakalı olabilir. bilgisi olan paylaşırsa sevinirim)
Hakkında
Konum: Eskişehir
Forum İmzası:

DH Motorola ATRIX Kullanıcıları
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Mesaj Sayısı: 231
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 271
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 9.320 (Bu ay: 316)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.