Şimdi Ara

Tanışacak kız yok (durum ciddi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
6
Favori
10.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir içanadolu şehrindeyim, tanışacak kız yok. İşin kötü yanı bu ortamı oluşturacak bi arkadaş çevrem de yok. Belki de temel sorun bu. Faceden gönderdiğimiz teklifler olumsuz, bi bahaneler veya cevaplamamalar falan. 20 kıza yazdım harbiden. Anladım ki netten olmayacak, karşılıklı tanışıp görüşmek şart. Gel gör ki ne öyle bir ortam var ne o heveste bi kız.

Ben önce kızın bi bakış atması, gülümsemesi erkeğin cesaret alıp yanaşması taraftarıyım. Benden hoşlanmayıp benim mesleğime parama gelecek kızla işim olmaz. Gidip de tanımadığım bi kıza senden hoşlanıyorum desem sapık ilan edilebilirim. Doktorluk mesleği gereği insanlarla içiçesin ama toplumdan bu konularda da biraz soyutlanmış durumdasın. Doktor doktorla evleniyor, bu bir saçmalık.
    Tanıdıkları da devreye soktuk şimdi. Ne dersiniz, biraz taktik lazım sanki.

Dipnot: Sosyal biri değilim ama önyargılı yaklaşmayın, yıllarca kafamı kitaptan kaldırmayıp çevreme bakmayan dersin içine gömülü yaşayan gözlüklü tiplerden değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rogersin -- 11 Ağustos 2016; 21:00:44 >

• Bir arkadaş ortamı edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seni havada kaparlar üstad durum böyle ne yazıkki paracı bütün kızlar
  • faceten rastgele kızlara yazma hocam belirli gruplardaki kızlara yaz ne bileyim bi meslek grubu olur bi sınav grubu olur falan onlar daha iyi anlarlar doktorun saygınlığını falan
  • Gelecekye bu durumda olmaktan korkuyorum. Üniversiteyi kazanalım dedik yerleştik en kızsız mesleğe bi 5 sene daha kız yok bize

• Abi ben şimdi tıp okuyorum sırf bunun için bile kızlar konuluyor ama bi çıkar ilişkisi var insana çok koyar bu. Bence sırf maddi durumuna sosyal statğne gelecek kız hiç gelmesin daha iyi, sen yoluna bak ne bileyim tusa falan hazırlan fakülte olur eah olur biyerlere yerleşirsin çevren olur belki oralardan çıkar acele etme

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kursa yazıl dans mans resim tiyatro dil vs kız bulamayınca bu kursu bırakır diğerine geçersin

• Öncelikle bunu dert etmeyi bırak ya da azalt en azından.
    Fernando nun dedigi gibi kurslara katıl. Boş zamanın çok azdır meslekten dolayı ama yine de katılmaya çalış. Bulunduğun şehir nasıldır bilmem ama, sen de bilirsin, bu kurslar yeni ortamlara girmene yardımcı olur.
    Bir de etrafına bak, belkide daha önce farketmediklerin vardır?

• Özet: doktorum, tıp okudum.

• bos zamanim cok sayılır ben asistanım zaten tusu falan hallettim. bir eksik kiz diyelim. derslerim şükür ağır değil. ilginçtir parama mesleğime de olsa kız gelmedi, yani oyle bi tanışma görüşme de olmadı. Çevreye baksan en şık kişi de benimdir, hergün farklı giyinirim.
    arkadas cevrem yok, kendi bolumumdekilerle aram kötü. cevre edinmek icin cabaliyorum cok ödün vererek. baska bolumlerle iliskiler zayif insanlarin oturup sosyallesecegi hastane icinde bir kafe yok. ama buna cok gerek de yok, insanlar genel olarak soguk mesafeli dedikoducu. baska bölümden 3-4 arkadas edindim yogun cabalarimla, onlara da soyledim. beni yasca buyuk biriyle tanistirdilar doktor, beğenmedim. begensem gene olabilirdi. kimseye onyargili yaklasmamak lazim. Geçen bi kız beni faceden ekledi kabul ettim fake miş,dedim sen kimsin anlat,hastammış. dedim olmaz :) ama şunu anladım benden hoslanan birileri cikabiliyor. Ben ilk adımı kızın atması düşüncesi icindeyim. o bakış gülüş atmazsa ben ne cesaretle yanına gidip konuşayım dimi. pas olmadan gol olmaz. Mesela trendesin hic tanimadigin 2 yan koltukta oturan kiza ne diyebilirsin? sana sapık dese ya da bağırsa ne yaparsin? biraz da cesaretsiz utangac olmakla birlikte bu konuda dogru düşündüğümü zannediyorum, toplumumuz cok kapali bu meselelere. her neyse, kısa vadede tanistiracak aracı olacak bi arkadaş cevrem ne yazık ki yok, ama kendime süre verdim ve kısa vadede kız arkadaşı edinmeliyim.
    Taktik verin kardeşinize. Kursa gidemem şimdi. haftasonlari ailemin yanindayim ya da nobette. hafta ici iş-ev-iş. Koca sehirde yalniz başıma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rogersin -- 12 Ağustos 2016; 7:13:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• rogersin R kullanıcısına yanıt
    way be biz her gun bi kiz degistiriyoruz koca doktor bosta

hoca borca harca gir git once bir Mercedes, audi veya bmw al, baslangic sevyesi modeller ucuzdur , sende gencsin uzun yillar binecen daha , gencligini yasa

bu kiz olaylarina , bak dinci biriysen bile 4-5 kizla ciktiktan sonra ciddi dusun, aslinda en iyi tavsiye akdenize in sen 4--5 turist kizla cik bakalim ne dusunecen? analdigim akdariyla sen ciddi iliski ariyon

an once konu okudum cocuk 4-5 sne cikiyor ama kiz hep daha zengini ariyor, daha kizla cikarken , obur erkek firansa tatili teklif edior kiz atliyor gidiyor :) simdi kizlari tanimadiysan tani boyledir senin kiz arkadasin bile olsa,hatta esler bile bakin , bayanlar maalesef hep daha iyisinin arayisinda, o yuzden bence hayatini yasa , acele etme 35 kadar civi cak bence ,

bencede hastanla felna cikma,cok gezer tozarim kizlarla ama presiplerim vardir , is yerinde olmaz, tanidik olmaz

haa simdi bayanlar sanki melekmis gibi giydirecek abna , onarada soylim he laaa aldatiyoruz , bizimde gozumuz hep disarida , daha sexi kiz bulsam ona gitmek siterim, verecegini bilsem (gonlunu tabiki:) direk giderim

bayanlar bile erkek olsan cok capkin olurduk diyor, bak kapali bayanlar bile boyle dusunuyor , sende saf olma, calistin cabaladin gidipte elin kizina kole olma , ye ic gez dolas ,

• Resmini at,ona göre yorum yapalım güzel kardeşim.

• Sanat kurslaına yazılman lazım. Sonra çember genişler.
  • Ona bakarsan pas vermeyene de pas vermezler.
    Trende kafede de futbol oynanmaz zaten.

İşin ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum. Ama çıkar karşına çok da dert etme. Şu an ilerde keşke o yaşıma dönebilsem diyeceğimiz yaştayiz. Ne kadar yorulsan da hafta içi iş ev iş monotonlugunun arasina birşeyler sıkıştırmayı dene.

• kesinlikle ek bişeyler yapmam lazım.İngilizce kursu nasıl olur? Yani değişik ortamlar şart. Ben ne ara gidip deniz kıyısında yaşayım, gerçekçi olun. Monoton bi hayatım var. Üzücü, can sıkıcı, işyerimde mutlu değilim. İzin istedim amirler vermedi.
    Pas vermeyene pas vermezler ilginç olmuş, filmlerdeki gibi olmuyor sanki bu paslaşmalar ha. Türkiyede sapık ilan edilme olasılığın yüksek bence. Hiç başıma gelmedi ama korkuyorum bakarken.
    Hastanenin başka bölümündeki asistan doktoru beğendim, nette sürekli yanında resmi bulunan (hiç tanımadığım) arkadaşına durumu yazdım uzunca. Kendimi tanıttım ve arkadaşınızdan hoşlanıyorum tanışma ortamı yok erkek arkadaşı var mı? Yardımcı olabilir misiniz? Araya birilerini koysaydı ben de kocamı kabul etmezdim, o kadar okumuş bi de doktor olmuşsun yazdı terbiyesizce. İnsanda biraz anlayış olur, biraz yardımseverlik olur. Üzüldüm tabi, ama dedim kızın suçu günahı yok. Kıza faceden arkadaşlık teklif ettim, kabul etmedi ve şuanda arkadaş ekle butonu yok(muhtemelen engelledi). Kızı sevdim hoşlandım ama dedim ki bu aşamadan sonra yapacak bişey yok. Kız 2-3 ay sonra bir gün odama geldi. Babası hastaymış neyse ilacını verdik teşekkür etti gitti. Şaşırdım beklemiyordum. 1 ay sonra kıza faceden mesaj attım babanız nasıl oldu bayramınızı da kutlarım dedim, kız teşekkür edip bayramımı kutladı o kadar. Ben daha ne yapayım siz söyleyin. Kız benden 1 yaş da büyük. Bana bir adım gelene ben 10 adım atarım görüşündeyim, ama belki de o adımı beklemekle geçti yıllarım.
    Ya ciddi bir ilişki sonraki aşama olabilir benim önce bi kızla konuşmam,tanışmam,buluşmam, elinden tutmam lazım abi anladınız mı? Bu da olmadı. Beni anlayın. Biraz kilom var, onun dışında saç boy orantılı. Pekçok erkekden de iyiyimdir yani.

• İngilizce kursu guzel olur.
    Direk kiza yazsan mesajı daha iyi olurmuş bence.

'Çoğu erkekten iyiyim' olayını unutalım çünkü o pek işe yaramaz. Tamam görüntü önemli ama başka seyler de lazım.

Bence şu an o kızı ilk veya ikinci kez gördüğünde bir şeyler içmeye davet et.

• adacali kullanıcısına yanıt
    Ben kendimi begenmislik icinde degilim bikere hatta hep ozelestiri yapan ve biraz ozguven eksikligi olan biriyim. Kiza karsi ofkeli hissediyorum, arada denk geliyoruz o kendi arkadaslariyla bense tek veya 1-2 arkadasla yanyana geciyoruz bakismadan falan. Kiza hem kiziyorum hem de ondan baska etrafta begendigim goze hos gelen yok, sinir bozucu bi durum yani. Mesela bu sabah kantinden tost aldim bahcede bi masaya oturdum. Baktim o kiz geliyor arkadaki bi masaya da o oturdu. Yanina gitmeyi bile dusundum ama beni engellemis ve bi adim atmamis kiza ne cesaretle gidip biseyler diyeyim? Tostum bitince saatime bakip cantami alip gittim. O benden hoslaniyosa zaten faceden arkadaslik yollar bi zahmet. Ama insanlar kendini pek bi kiymete bindirebiliyo iste o yuzden sen de bisey yapamiyorsun.
    Aile ve cevredekilerin bulmasi da garip, ben isterim ki kendim begeneyim hoslanayim o da benden hoslansin. Bu cok dogal degil mi? Baskalari bulunca ufak da bi baski hissi olusuyo insanda
  • hacı doktor adamı kim istemez, gel benle tanış forumu izdivaca çevirek
  • rogersin R kullanıcısına yanıt
    ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 21:48:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rogersin

kesinlikle ek bişeyler yapmam lazım.İngilizce kursu nasıl olur? Yani değişik ortamlar şart. Ben ne ara gidip deniz kıyısında yaşayım, gerçekçi olun. Monoton bi hayatım var. Üzücü, can sıkıcı, işyerimde mutlu değilim. İzin istedim amirler vermedi.
    Pas vermeyene pas vermezler ilginç olmuş, filmlerdeki gibi olmuyor sanki bu paslaşmalar ha. Türkiyede sapık ilan edilme olasılığın yüksek bence. Hiç başıma gelmedi ama korkuyorum bakarken.
    Hastanenin başka bölümündeki asistan doktoru beğendim, nette sürekli yanında resmi bulunan (hiç tanımadığım) arkadaşına durumu yazdım uzunca. Kendimi tanıttım ve arkadaşınızdan hoşlanıyorum tanışma ortamı yok erkek arkadaşı var mı? Yardımcı olabilir misiniz? Araya birilerini koysaydı ben de kocamı kabul etmezdim, o kadar okumuş bi de doktor olmuşsun yazdı terbiyesizce. İnsanda biraz anlayış olur, biraz yardımseverlik olur. Üzüldüm tabi, ama dedim kızın suçu günahı yok. Kıza faceden arkadaşlık teklif ettim, kabul etmedi ve şuanda arkadaş ekle butonu yok(muhtemelen engelledi). Kızı sevdim hoşlandım ama dedim ki bu aşamadan sonra yapacak bişey yok. Kız 2-3 ay sonra bir gün odama geldi. Babası hastaymış neyse ilacını verdik teşekkür etti gitti. Şaşırdım beklemiyordum. 1 ay sonra kıza faceden mesaj attım babanız nasıl oldu bayramınızı da kutlarım dedim, kız teşekkür edip bayramımı kutladı o kadar. Ben daha ne yapayım siz söyleyin. Kız benden 1 yaş da büyük. Bana bir adım gelene ben 10 adım atarım görüşündeyim, ama belki de o adımı beklemekle geçti yıllarım.
    Ya ciddi bir ilişki sonraki aşama olabilir benim önce bi kızla konuşmam,tanışmam,buluşmam, elinden tutmam lazım abi anladınız mı? Bu da olmadı. Beni anlayın. Biraz kilom var, onun dışında saç boy orantılı. Pekçok erkekden de iyiyimdir yani.

valla hocam kusura bakma bende senin gibiyim ama masayı yumruklayarak güldüm face olayına. Ha kızın arkadaşına mesaj atmışsın ha kızın kendisine. Kaldı ki kızın arkadaşı sonuna kadar haklı. Bu yaptığınızla özgüveninizin sıfır olduğunun altına imza atmış oluyorsunuz. Sonuçta o bayanı ilgilendiren bir durum yok ha sizi tanıyor olsa iş değişir ama hiç tanımıyor ve siz direk ilgilendiğiniz kişi yerine onun arkadaşına mesaj atıyorsunuz. Eğer kız sizin için kıymetliyse faceden arkadaşlık yollamak risktir, kabul etmeyebilir baştan gidersin. Bir ortak arkadaş bulup tanıştırılmayı sağlaman gerekiyor. Aynı hastanedeyseniz zaten bulursunuz bir tanıdık. En olmadı, gidip yanı boşken müsait mi burası deyip oturup konu açmak daha mantıklı. tanıştırıldıktan sonra faceden eklerseniz kabul eder, ya da kendi çabanızla tanıştınız kabul ederse eder, mesaj atar yürürsünüz. Değilse zaten siler uzaklaşırsınız. Çok takıp, değer verip hayal kurmamak gerekiyor. Yani karşınızdaki hiç tanımadığınız bir insan sonuçta. Yani özetle özgüven çok önemli. Her gördüğünüz kıza asılmıyorsanız, sadece birisine asılmanız oldukça normal. Kimse bunun için sapık demez. Sadece efendiliğinizi bozmayın, tanışabilir miyiz diye girmekten çok siz de bu hastanedesiniz galiba bayadır görüyorum dikkat çekici bir neşeniz var vs hafiften girmek lazım. Dan diye ben sizden hoşlandım tanışalım mı derseniz ani reflex olarak bile tersleyebilir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.