Şimdi Ara

Tanışacak kız yok (durum ciddi) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
6
Favori
10.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dusau

quote:

Orijinalden alıntı: rogersin

kesinlikle ek bişeyler yapmam lazım.İngilizce kursu nasıl olur? Yani değişik ortamlar şart. Ben ne ara gidip deniz kıyısında yaşayım, gerçekçi olun. Monoton bi hayatım var. Üzücü, can sıkıcı, işyerimde mutlu değilim. İzin istedim amirler vermedi.
    Pas vermeyene pas vermezler ilginç olmuş, filmlerdeki gibi olmuyor sanki bu paslaşmalar ha. Türkiyede sapık ilan edilme olasılığın yüksek bence. Hiç başıma gelmedi ama korkuyorum bakarken.
    Hastanenin başka bölümündeki asistan doktoru beğendim, nette sürekli yanında resmi bulunan (hiç tanımadığım) arkadaşına durumu yazdım uzunca. Kendimi tanıttım ve arkadaşınızdan hoşlanıyorum tanışma ortamı yok erkek arkadaşı var mı? Yardımcı olabilir misiniz? Araya birilerini koysaydı ben de kocamı kabul etmezdim, o kadar okumuş bi de doktor olmuşsun yazdı terbiyesizce. İnsanda biraz anlayış olur, biraz yardımseverlik olur. Üzüldüm tabi, ama dedim kızın suçu günahı yok. Kıza faceden arkadaşlık teklif ettim, kabul etmedi ve şuanda arkadaş ekle butonu yok(muhtemelen engelledi). Kızı sevdim hoşlandım ama dedim ki bu aşamadan sonra yapacak bişey yok. Kız 2-3 ay sonra bir gün odama geldi. Babası hastaymış neyse ilacını verdik teşekkür etti gitti. Şaşırdım beklemiyordum. 1 ay sonra kıza faceden mesaj attım babanız nasıl oldu bayramınızı da kutlarım dedim, kız teşekkür edip bayramımı kutladı o kadar. Ben daha ne yapayım siz söyleyin. Kız benden 1 yaş da büyük. Bana bir adım gelene ben 10 adım atarım görüşündeyim, ama belki de o adımı beklemekle geçti yıllarım.
    Ya ciddi bir ilişki sonraki aşama olabilir benim önce bi kızla konuşmam,tanışmam,buluşmam, elinden tutmam lazım abi anladınız mı? Bu da olmadı. Beni anlayın. Biraz kilom var, onun dışında saç boy orantılı. Pekçok erkekden de iyiyimdir yani.

valla hocam kusura bakma bende senin gibiyim ama masayı yumruklayarak güldüm face olayına. Ha kızın arkadaşına mesaj atmışsın ha kızın kendisine. Kaldı ki kızın arkadaşı sonuna kadar haklı. Bu yaptığınızla özgüveninizin sıfır olduğunun altına imza atmış oluyorsunuz. Sonuçta o bayanı ilgilendiren bir durum yok ha sizi tanıyor olsa iş değişir ama hiç tanımıyor ve siz direk ilgilendiğiniz kişi yerine onun arkadaşına mesaj atıyorsunuz. Eğer kız sizin için kıymetliyse faceden arkadaşlık yollamak risktir, kabul etmeyebilir baştan gidersin. Bir ortak arkadaş bulup tanıştırılmayı sağlaman gerekiyor. Aynı hastanedeyseniz zaten bulursunuz bir tanıdık. En olmadı, gidip yanı boşken müsait mi burası deyip oturup konu açmak daha mantıklı. tanıştırıldıktan sonra faceden eklerseniz kabul eder, ya da kendi çabanızla tanıştınız kabul ederse eder, mesaj atar yürürsünüz. Değilse zaten siler uzaklaşırsınız. Çok takıp, değer verip hayal kurmamak gerekiyor. Yani karşınızdaki hiç tanımadığınız bir insan sonuçta. Yani özetle özgüven çok önemli. Her gördüğünüz kıza asılmıyorsanız, sadece birisine asılmanız oldukça normal. Kimse bunun için sapık demez. Sadece efendiliğinizi bozmayın, tanışabilir miyiz diye girmekten çok siz de bu hastanedesiniz galiba bayadır görüyorum dikkat çekici bir neşeniz var vs hafiften girmek lazım. Dan diye ben sizden hoşlandım tanışalım mı derseniz ani reflex olarak bile tersleyebilir.

Alıntıları Göster
    Son olarak o mesajda bahsettiğiniz hanımla artık şansınız yok, arkadaşı söylemiştir ona. Onu unutup başkalarına bakın ama aynı hatayı yapmayın.

• dusau kullanıcısına yanıt
    işte bu kadar zor olmamalı her şeyin zaten hesabını kitabını yapıyoruz, ben tanımadığım biri ekleyince mesaj atıp soruyorum tanisiyor muyuz diye tanisabiliriz diyo sonra da kabul ediyorum. kızın gönlü varsa zaten kabul etmeli. Arkadasmis facemiş onemli olmamalı hiç olmadı normal bi arkadas olarak sonuçta aynı hastanede çalışıyorsun. belki arkadasi da yanlis tanitti beni gunahi boynuna serefsizin. ben sandım ki aracı olur bi halta yarar hani bazıları sever bu işleri. o kezbanlık yaptı.
    bana biri yazsa arkadaşınla tanışmak istiyorum falan diye ben ılımlı yaklaşır, yardimci olurum.
    tanıştiracak bi arkadaş çevresi yok öyle yerde olamaz da, kendi de benden 1 yaş büyük, abi o da bunları hesaba katacak. evde kalan şu an için ben değil o. Neyse ben başka kız da araştırıyorum saplantılı biri değilim neyse ki dünyada birçok güzel kız olduğunun da farkındayım, ama bakıp geçmek koyuyor insana harekete geçememek, dön dolaş aynı yer aslında. Millet 2 kızı bi arada idare ederken, her sacmaligi yaparken ben kızları zor olarak görüyorum. Çünkü tanistiracak cevre yok, tanimadigin kız da hayran hayran bakmayinca yanina gidip merhaba diyemiyorsun ben senden hoşlanıyorum diyemiyorsun, mekan market,otel,hastane,pastane farketmiyor özet bu. bizim insanımız kapalı böyle şeylere. insan bu saçma düzene ve onu devam ettirenlere isyan ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rogersin -- 13 Ağustos 2016; 7:23:18 >

• Parama meslegime gelmesin diyorsan arastiranlar meslegini soylemesin. Sorarlarsa da hastanede calisiyor falan desinler
  • Ben daha yeni birisiyle tanıştım arkadaşım tanıştırdı. Arkadaş edin.
  • quote:

işte bu kadar zor olmamalı her şeyin zaten hesabını kitabını yapıyoruz, ben tanımadığım biri ekleyince mesaj atıp soruyorum tanisiyor muyuz diye tanisabiliriz diyo sonra da kabul ediyorum. kızın gönlü varsa zaten kabul etmeli. Arkadasmis facemiş onemli olmamalı hiç olmadı normal bi arkadas olarak sonuçta aynı hastanede çalışıyorsun. belki arkadasi da yanlis tanitti beni gunahi boynuna serefsizin. ben sandım ki aracı olur bi halta yarar hani bazıları sever bu işleri. o kezbanlık yaptı.
    bana biri yazsa arkadaşınla tanışmak istiyorum falan diye ben ılımlı yaklaşır, yardimci olurum.
    tanıştiracak bi arkadaş çevresi yok öyle yerde olamaz da, kendi de benden 1 yaş büyük, abi o da bunları hesaba katacak. evde kalan şu an için ben değil o. Neyse ben başka kız da araştırıyorum saplantılı biri değilim neyse ki dünyada birçok güzel kız olduğunun da farkındayım, ama bakıp geçmek koyuyor insana harekete geçememek, dön dolaş aynı yer aslında. Millet 2 kızı bi arada idare ederken, her sacmaligi yaparken ben kızları zor olarak görüyorum. Çünkü tanistiracak cevre yok, tanimadigin kız da hayran hayran bakmayinca yanina gidip merhaba diyemiyorsun ben senden hoşlanıyorum diyemiyorsun, mekan market,otel,hastane,pastane farketmiyor özet bu. bizim insanımız kapalı böyle şeylere. insan bu saçma düzene ve onu devam ettirenlere isyan ediyor.

hocam bu işlerde çok tecrübesizsin. Kadınlar arasında referans sistemi denilen bir olay var. Şimdi sen Faceden ekledin ya bu kim lan deyip kabul etmeyecek. Neden çünkü tanımıyor belki de uzaktan gördü ama gelip tanışacak cesareti yoksa boş ver diyor. Ama aynı ortama bir kez girebilmiş olsan kabul eder ama o gün ekleyeceksin. Arkadaşına mesaj atman büyük hata. Kız kezbanlık falan yapmamış doğru söylemiş. Sen o kızıda tanımıyorsun. Üstelik yaptığın hata da onun egosunu da incittin ondan değil yanındakinden hoşlanıyorsun. O zaman neden ona mesaj yazıyorsun? Bu ciddi bir hata, özgüvensiz olduğunuz ve cesaretiniz olmadığının kanıtı.

Kız da pek evde kalmış gibi durmuyor, belki kaç tane adam red etti. 26 yaş doktor için çok geç değil. Bazısı sırf 1 yaş büyüğüm diye bile red edebilir. Tanımadığın kızla zaten çok zor. Aynı yerde çalışmıyorsan aynı ortama girmiyorsan hiç kız arkadaşın olmamışken yapamazsın. Kızın hoşlanmasını beklemen büyük hata zaten. Kız sana (ve her hoşuna gidene) hayran hayran baksa bir günde kaç kişiye öyle baktığını nerden bileceksin? Senin aradığın tipteki kızlar hoşlansa bile direk bakmaz. Ha face eklersen kabul eder. Ama sen o aşamaya gelemiyorsun. Sırf sosyal medyadan ekleyeyim diyorsan instagramı dene ama önce takipçi satın al, fotolarına beğeni attır doktor adamsın para harcamaktan kaçma. Ayrıca kızlarda yemez seni. Dediğim gibi her önüne gelene yavşamıyorsan kimse sapık demez. Sadece kızın sevgilisi olmadığından emin ol. Kızlarda ilgi görmekten, beğenilmekten hoşlanır. Etrafa da çok yakınların değilse kız bulun bana deme. Kızlar ilk anda dış görünüşe bakar ama sonrasında konuşma daha önemli. Çene olacak. Bakımlı ol birde.

• Ben de senin muhendis halinim. Ama bir sure once kiz aramayi biraktim. Evlilik,birine surekli bagli olma, evlenecegin kisinin ailesiyle de evleniyor olman, sacma sapan dugun rituelleri yapiyor olman, iki insanin eninde sonunda birbirinden bikacak olmalari, artik ozgur olamayacagin anlamina geliyor.

Yalnizligi sevmeye basladim. Kimseye bagli degilim istedigim seyi istedigim zaman yapabiliyorum. Tamamen ozgurum. Duygusal bir insan degilim o nedenle asik olamamak yada birini sevmemek sorun degil benim icin.

Bu yasam tarzimin tek eksikligi cinsellik olur. Onu da hastalik kapmadan duzgunce yapmanin evlenmeden baska yolu yok.

Evlilik sana toplumun dayattigi ve baskiladigi bir sey. Sana onerim facebook denen zimbirtiyi kapatman. Insanlari face te surekli evleniyor olarak gormen durumunu kotulestirecektir
  • Doktor bey,bak "doktor bey" dedim.
    Sevin diye demiyorum (bir tarafın kalkmasın ayıptır söylemesi)ama 1/0 önde başladın zaten.
    Üniversite 2.sınıfa geçtim.1. sınıftaki ev arkadaşım da Ege tıp okuyor.Doktor olacak yani.Yazmış instagramda biosuna böyle böyle diye.Ege Tıp vesaire falan.1 hafta olmadan yazdılar çocuğa.Kim yazdı biliyor musun ?
    Kendisinden 8 yaş büyük birisi.Matematik öğretmeni.Bizim ev arkadaşını beğenmiş.İnstagramdan da etiketlenmiş benim arkadaş.Bu bayan da benim ev arkadaşının arkadaşına sormuş.Çok hoş birisi,çok beğendim.Acaba sevgilisi var mı ? Gibisinden sormuş.Arkadaşı da benim ev arkadaşının yaşının 19 olduğunu söyleyince kadın özür dilerim,ben yaşı büyük sandım,büyük gösteriyor vs diyip silmiş bizim ev arkadaşını.Yazıları gördüm.Yalan konuşmuyorum.

Sen zaten doktorsun birader.Yaz instagrama,faceye doktor vesaire diye,benim arkadaş gibi takıl işte.Biraz havalı derler "doktor" vesaire yazdın diye ama madem kız diye yanıyorsun.1/0 öndesin.

Bir kıza takılma,biri olmazsa diğerine geç.

Bir de çok kasıyorsun be doktor,kasma bu kadar.Akışına bırak.Zorla kız mı bulacan Allah aşkına ?!

Edit: Haklısın,bende katılıyorum Türkiye'deki kızların çoğu kezbandır.Yanına gidip muhabbet kurmaya,tanışmaya kalksan laf olur.Kız büyük bir önyargıyla bakıyor çünkü.Türk kızlarından ümidimi keseli çok oldu.Sana da öneririm doktor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napalım yani -- 13 Ağustos 2016; 22:53:47 >

• Napalım yani N kullanıcısına yanıt
    faceimde zaten doktorlugum yaziyor, başta bunu gizlemistim, fakat bi anlamı yok çünkü açık da olsa hiç bi kızdan teklif falan yok. ha biliyorum ki kız değil ben teklif edicem. ya ortam çok önemli. sokakta gördüğün guzel bi kıza bisey diyemeden bakıp geciyorsun, arkadaş ortamı cidden şart. yaşadığım yerde bu yok. yaşadığım yerde tek kız var hoslandigim, ama baska bi sehre ya da tatile gidince çıkıyor tabi baska güzeller. beklemek hayırlısı demek bi yere kadar bence biraz da kendi kismetini kendin yaratacaksin dimi.
  • rogersin R kullanıcısına yanıt
    Haklısın evet ama her güzel şey sen beklemediğin zaman olur.

Benimde beğendiğim kızların ya sevgisi oluyor ya da senin de dediğin gibi yanından bakıp, geçiyorum.
    Armut piş,ağzıma düş misali. Olmuyor tabi bekleyince. Ama karşıdan da bir sinyal almak gerek. O da Türk kızlarında yok.
  • kız bulamaman senin hatan .hadi mühendislik okusan da bulamasan anlarım,6 sene boyunca bölümden hiç mi kız bulamaz insan.
  • o iş öyle değil. tipcilari bilmeden konusuyorsun. doktorun esi niye doktor saniyorsun,boyle bi basitlik olabilir mi oluyor iste benim ulkemde, bense karsiyim buna, bundan bulamadim. ben hicbi zaman olmus olmasi icin degil istedigim kisinin olmasini isterim, anlatabildim mi. umudum artarak devam ediyor, daha cok cabalayacagim demek ki benim de eksiklerim var.
  • rogersin R kullanıcısına yanıt
    bulunduğun şehirdeki halk kütüphanelerine de gidebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: fucker fuckera

bulunduğun şehirdeki halk kütüphanelerine de gidebilirsin
    Öncelikle... Playboy şekli, aşırı yakışıklı veya bu konularda profesyonel biri olmadığımı açıkça belirteyim.

İnsanlara Merhaba, Nasılsınız diyerek hal hatır sormaktan kesinlikle çekinmeyin ( Güler yüzlü tavır ile )

En büyük yanlışınız daha ilk kez Merhaba dediğiniz birine sizden hoşlanıyorum Vb. kelimelerde bulunmak. İki medeni insan gibi belli bir süre konuşun. Muhabbet edin. Sohbet edin. Çay için. Zaten olacağı varsa herşey şekillenir.

Bu konuları da akışına bırakmak lazım... 1 yıldan beri kafası rahat bir sap olarak yazıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Garip1Genç -- 16 Ağustos 2016; 17:02:06 >
  • Tıp fakültesinde okuyorum.Kız arkadaş edineceksem de bölüm içinden kız arkadaş edinmem konusunda gerek çevrenin gerek ailemin isteği var.Bense kendi mesleğimden biriyle mutlu olabileceğime inanmıyorum.Mesleğimiz gerçekten bizden hayatımızı adamamızı bekliyor.Birlikte olacağım kişi de böyle olursa ne anlarım yaşamaktan,hayatın tadını çıkarmaktan.
    Bazı düşüncelerim kimine güzel,olgun gelirken kimine fazla detay,kuruntulu.Karşı taraftan karşılık bekliyorum ben de.Tek başına uğraşıp elde etmek bilmiyorum usandırıyor gereksiz buluyorum.Bu yüzden yanlızım sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waswas12 -- 16 Ağustos 2016; 16:04:47 >
  • ders calisirken senden hoşlanıyorum mu diyim?
  • Sanırım pek yakışıklı bir kardeş değilsin yoksa çoktan seni alırdı biri, aşırı girişken bir kişi de olmayacağın için pek kolay gözükmüyor kendin bulman , senin yapman gereken ailenden yardım Alman onlar sana yardım edecektir.Umarım içine Sinen birini bulursun.
  • son durum ne hocam?
  • ingilizce kursuna değil ama konuşma kulüplerine katıldım. 3 farklı kulübe katıldım ve hepsinde aynı şey oldu. eğer iyi konuşabiliyorsan ilk hafta normal davranan ve hatta soğuk davranıyomuş gibi görünen kızlar bile sonra ağızları kulaklarında seni izlemeye başlıyorlar. tabi bu demek değil ki: "oo tamam kız benimle yatakta geçireceği dakikaları hayal ediyor" hayır, ama, bu neden önemli? eğer amaç kız bulmak ise böyle bir yöntem ile en azından arkadaşça tanışıklığa giriş kısmını süper yapabiliyorsun. ondan sonra amacın neyse ona göre devam et. sadece arkadaşlık / tanıdıklık istiyorsan öyle devam et, kızlar zaten o ortamda senin konuşmandan falan etkilenince sokakta görseler kendileri dönüp selam veren birine dönüşüyorlar. eğer amacın mercimeği fırına vermek ise, tamam işte gene en zor kısım olan tanışma kısmını hallettin. yürü şimdi.

tanışma kısmı için "en zor kısımlardan biri" dememin nedeni, biliyosunuz günümüzde tanışma için bahane gerekiyor. gidip kendin tanışmak istesen aşırı garipsenir. artık insanlar birbirlerine çok soğuklar. illa insanları konuşturacak özel bir ortak neden gerekli.

özel aktivite için gidilen her yerde tanışma olayı kolaylaşıyor. mesela 150-200 kişi kontenjanlı kamplı bir bisiklet turuna katıldığında insanlarla tanışıp arkadaş olma ihtimalin, bir otel tatiline gittiğinde otele gelen diğer tatilcilerle tanışıp arkadaş olma ihtimalinden daha yüksek oluyor. (Türkiye'de birçok bisiklet festivali var her yıl düzenlenen ama genç kız oranları düşük yani amacınız kız tavlamak ise çok ümitlenmeyin ama yine de çok eğlenceli turlardır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 17 Aralık 2019; 19:55:54 >

• Üniversite kapandığından beri bu durumdayım son 2 senem normal yaşantımda kadın yokmuş hayatımda onu farkettim çevremde yok nasıl olabilir karşı cins yok evden de çıkmıyorum evimizin konumu çok sıkıntılı ne olacak bu iş böyle
  • quote:

ders calisirken senden hoşlanıyorum mu diyim?
    4 sene gecmis, sonuc ne oldu hocam?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.