Şimdi Ara

Tampon boyanır mı yakılır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tamponun rengi gunesten solmus kaportaciya sordum 500 tl para istedi on arka boyamaya bende kendim boyayayim dedim. Galerici arkadasa sordum o da atesle yak canlanir dedi. Atesle yakinca zarar vermez mi ? Sprey alip boyamayi dusunuyordum ama ates olayini ilk defa duydum.

• pürmüzle yakanlar var. birisinde işe yaramıştı ama garanti veremem. çakmakla tut az bir yere belli eder zaten.

• Böyle bir video var

maruf şahinyoutube
    car bumper polishing with fire!! Kolay tampon parlatma pürmüz ile!!
    https://www.youtube.com/watch?v=wePBySZ7VMM&feature=youtu.be

• Oto kuaförüne gidip, sıcak hava tabancasını rica ettim. Aldım tabancayı, kendim yaptım, yeni gibi oldu tamponlar.
  • Siyah bi parlatıcı var süngerle sürülüyo plastik yerleri simsiyah yapıyo al ondan sür
  • Tamponu boşver. Çamurluk ağzındaki çürükleri yaptır önce.

• Yakma olayı aracı satarken kullandıkları bir yöntem, bir süre sonra eski haline gelir.
  • Zımparalayıp far parlatıcısı buharı tutulsa yani bildiğin far parlatma gibi yapılsa olur tahminim.
  • Sinirli ve Süratli kullanıcısına yanıt

Zımpara yapıp piknik tüpüyle yakayım en güzeli. Far parlatmaya 200 tl istiyorlar 2 kg piknik tüpü zaten 70 TL pürmüzü bir yerden bulurum. Boyama yapsan dökülür dediler.

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Benim tamponun boyası 8 sene sonra falan döküldü
  • Tadında ateş iyidir
  • Hocam ateşi falan boş verin. Biraz eski gazete, biraz maskeleme bandı alın. Bir de zımpara kağıdı. Sonrası siyah sprey boya. Tercihen mat da olabilir yapı marketlerden alabilirsiniz.

O yıpranmış şeritleri söküp tamponu zımpara kağıdı ile güzelce zımparalayın. Sonrası maskeleme bandı ve gazete yardımı ile boyanın gelmesini istemediğiniz kaporta kısımlarını güzelce maskeleyin. Sprey boya ile katlar arasında 1 saat bekleyerek 3-4 kat (Kaç kat olursa artık) boya atın. İsterseniz astar alıp ilk önce astar da atabilisiniz ben atmadım, zımparayı güzel yaparsanız boya tutunuyor. Bende bir iki yerde zımpara zayıf kaldığı için atma olmuştu ama devamında olmadı.

Ha sprey boya ile o pütürlü görüntü gider belki zımpara yapacağınız için ama kötü bir görüntü oluşmaz.

Son olarak söktüğünüz şeridin yerine tampon bandı satılıyor. İsterseniz ondan alırsınız isterseniz çıkanı elden geçirip takarsınız size kalmış. Mis gibi olur. Yakmak geçici çözüm. Uygulama öncesi fotoğraf çekmemişim ama şöyle bir çalışmam olmuştu. Fikir vermesi açısından.

Uygulamadan aylar sonra tamponun sol köşesinde gözüken ufak bir atma dışında atma olmadı. Muhtemelen ya zımparayı iyi yapmadım ya tam oraya basınçlı suyu yakın tuttular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 27 Mart 2023; 13:43:6 >

• @Spirited

Daha önce aynı sorunu yaşamış biri olarak en mantıklısı hiç dokunmamak ya da pürmüzle ısıtıp rengini geri getirmek. Boya işi çok sırıtıyor. Dalga dalga oluyor. Kısa zaman İçinde de dökülüyor. Tamponun dokusu ve yapısı uygun değil. Uygun macunla tüm tampon macunlanıp zımparalanırsa ve astarla birlikte boya atılırsa daha sağlam olur. Biraz zor gibi ama maalesef yapılacak diğer tüm işlemler kısa ömürlü olacaktır.

______

Burada macun sürme olayini anlamadim.

Mat siyah boya ve zimpara alacagim anladim tesekkur ederim. En mantiklisi bu duruyor yakma olayi uzun omurlu olmaz mi ?

Hocam yerinizde olsam dokunmazdım, 1996 senesinde 1992 broadway im vardı. Tamponlara kendimce müdahalede bulunmuştum, sonrasında daha kötü olmuştu. Bu hali de güzel bence. Güle güle kullanın.

• Ben olsam yeni tampon alırım veya çıkma bakarım.

Broadway'ın tamponu kaç para ki boyatmaktan uğraşmaktan daha ucuza gelir.

tampon yüzeyi pürüzlü. Direkt olarak zımparalayıp boyarsanız dalgalı ve pürüzlü bir yüzey elde edeceksiniz ve hoşunuza gitmeyecek. Diğer türlü tüm tamponun ince dolgu macunla macunlanıp pürüzlerinin doldurulması daha sonra da boyanması gerekiyor. Düzgün yapacak bir boya ustası bulmalısınız. Yakma olayına gelince, kısa sürede kendi kötü rengine geri dönecek ve gevrek bir hal alacaktır. Kısaca ben olsam dokunmazdım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.