Şimdi Ara

Tam bir arabaya heveslendim, yazılım atılmış çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aradığım özelliklerdeki sciroccoyu buldum, adam r8 bobini takmış, yazılım var mı dedim yok dedi bobin ne alaka dedim stage1 yüklemiştim sildim muayeneyi geçsin diye dedi
    Birader araba zaten hızlı başımıza bill gates mi kesildin ya ne diye yazılım atıyosun
    Boyasız temiz bi roccoydu... motoruyla oynanmış araba risk diye almayacağım. İlk arabam olcak uğraşmak istemiyorum

Not:
    Kaputu boyasız-değişensiz, otomatik satılık scirocco bilenler pm atabilir 2009-2010-2011 civarına param yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazılımın nerede yapıldığına bağlı olarak, motorun tolerans sınırları içinde bırakılır. Sorun çıkaracak bir durum yoktur.
    Fakat arabaya yazılım yapan sürücünün kullanım şekliyle ilgili bir kaygı yaşıyorsanız, burada haklısınız tabii ki.

Not: R8 bobin varsa stage 2'den aşağı değildir. Sadece yazılım ile misfire yaşanmaz. Stage 2 remap+filtre+dp+buji yapmış olması gerek ki r8 bobine ihtiyaç duysun. Hatta wastegate modifiyesi de olabilir.
    Yazılımlı araç alınmaz. İyi yapıldıysa işte şu şu yapıldıysa alınır diyenlere de boşuna artı atmayın bu ülkede kaç kişi işini iyi yapıyor da rahatlıkla alırdınız ?

Başkası sorunca alınır ama Aynı aracı siz alacak olsanız 100000 tane soru sorar sonra da bilemedim deyip vazgeçerdiniz.
  • manuel almak daha mantıklı değil mi?

makine de yılann ha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bellup -- 11 Eylül 2018; 1:15:25 >
  • Yazılımın nerede yapıldığına bağlı olarak, motorun tolerans sınırları içinde bırakılır. Sorun çıkaracak bir durum yoktur.
    Fakat arabaya yazılım yapan sürücünün kullanım şekliyle ilgili bir kaygı yaşıyorsanız, burada haklısınız tabii ki.

Not: R8 bobin varsa stage 2'den aşağı değildir. Sadece yazılım ile misfire yaşanmaz. Stage 2 remap+filtre+dp+buji yapmış olması gerek ki r8 bobine ihtiyaç duysun. Hatta wastegate modifiyesi de olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekoman245 -- 11 Eylül 2018; 2:2:48 >
  • Adam seni keklemeye çalışmış R8 bobini giriş seviyesinde modlara takmaz kimse. Benim bir abimde var 2011 interlagoss, cam tavan, ekran, dsg, bi-xenon kısaca olması gereken her şey var. Beyaz renkti ve sanırım boya bile yoktu araçta satar mı satmaz mı sormak lazım tabi ben olsam bu dönemde temiz araba satmazdım

• Ben aldim sansliydim bu konuda sanirim. Aldigm kisi paraya sıkışmış. 20bin km de 2013 full. Boyasiz degisensiz. Oto rapora soktum. Nerden buldun bunu abi dediler. Kismet bende boyasiz kazasiz yoktur diye dusunuyordum. 1-2 tanede olsa var hocam.

• Kesinlikle boyalı almayın Allah korusun yolda takla atabilir. Gerekirse sanayiye götürüp zımpara ile boyalarını kazıtıp öyle alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Kesinlikle boyalı almayın Allah korusun yolda takla atabilir. Gerekirse sanayiye götürüp zımpara ile boyalarını kazıtıp öyle alın.
    Sorunlu musun? Kaputu boyalı-değişenli istemiyorum dedim, kapıdaki boya değişen umrumda değil

• ne güzel işte hazır yazılımlı. napacaksın stok arabayı?
  • MajoooR kullanıcısına yanıt
    Kaputu değişeni istemezsiniz anlarım ama 5-10 yıl sokakta duran arabanın sağı solu, tamponu, kaputu boyanabilir bu da gayet normaldir şu galerici kafasından çıkamadığımız sürece daha çok düdükleniriz.
  • hayırlısı de geç hocam, emin ol roccolar sıkıntılı ellerden sana geldi mi çok canın yanardı

• Kaput demek motorun üzerindeki hareketli kaporta parçası.

Kaput, tavan bagaj kapağı boyalı araba almak istememesi gayet normal.

Her acayip tipin altında olan Rocco gibi bir arabada boyle bir model bulmak zor.

rocco s2000 falan bunların adam gibi olanlarını bulmak zordur.

Kaldı ki dürüst bir insandan sadece r8 bobinleri var ise st1 var ise alınabilir, ancak tip yazılım yaptırdım sildirdim falan binbir yalan dolan olan adamdan pek bir alet alınmaz.

• R8 bobin, stage 1, remap ,filtre, dj ,buji, wastgate, interlagoss... bunlar yetersiz.

Hede hede güç kalkanı ve hiper optik basküler dondurucu da ilave edilse tam olacakmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

R8 bobin, stage 1, remap ,filtre, dj ,buji, wastgate, interlagoss... bunlar yetersiz.

Hede hede güç kalkanı ve hiper optik basküler dondurucu da ilave edilse tam olacakmış.
    Kutsal taşları da es geçmeyelim

• Yazılımlı araç alınmaz. İyi yapıldıysa işte şu şu yapıldıysa alınır diyenlere de boşuna artı atmayın bu ülkede kaç kişi işini iyi yapıyor da rahatlıkla alırdınız ?

Başkası sorunca alınır ama Aynı aracı siz alacak olsanız 100000 tane soru sorar sonra da bilemedim deyip vazgeçerdiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MHEC

Kutsal taşları da es geçmeyelim

Alıntıları Göster
    ateş su toprak
  • quote:

Kaputu değişeni istemezsiniz anlarım ama 5-10 yıl sokakta duran arabanın sağı solu, tamponu, kaputu boyanabilir bu da gayet normaldir şu galerici kafasından çıkamadığımız sürece daha çok düdükleniriz.
    Para benim değil mi kardeşim? Hayırdır kaputu boyalı araban mı var?

Kaputta asla en ufak bi kusur olsun istemiyorum, var mı diyebileceğin bi şey?

Kapısı değişmiş olur, yanlar boyanır, alırım ben çizdirirm boyanır oralar önemli değil, hatta gelir biri arkadan vurur bagaj boyalı olur o da önemli değil. Ama kaputta boya-değişen istemiyorum, galerici kafasıysa evet galerici kafasına sahibim.

Tüh ya o kadar belli mi ettim. Elimde kaputu boyalı bir CC var piyasa fiyatından 10 bin TL aşağı veriyorum kimse almıyor.

• quote:

Tüh ya o kadar belli mi ettim. Elimde kaputu boyalı bir CC var piyasa fiyatından 10 bin TL aşağı veriyorum kimse almıyor.
    20 hatta 30 bin lira aşağı vermen (bu şekilde arabayı satmak isteyenlere bu sözler) lazım. Çünkü kaput güneş yanığı oldu ya da saksı düştü dersen kimse inanmak istemez. Motoru hatta şase zarar görmüş olabilir ve bu 15-20 bin lira masraf yapılsa bile düzenleyen sürekli devam eden sorunlar açabilir. Yüzde 5 bile olsa bu ihtimal arabayı aldırmaz.

Kaput ve tavanı boyalı araba alınmaz.

• Tork değiştikçe motorun bası noktaları değişir.

Yazılımlı araç alınmaz. En doğrusunu yapmışsınız uzaklaşmakla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Yazılım istemiyorsun , kaputta işlem olmayacak baktığın araç scirocco garip karşılanması gayet doğal. Otomatikte istersen zaten geriye max 170-180 ilan kalıyor. İstediğin tipte max 5 ilan vardır...

İlk aracın için riskli bir tercih yapıyorsun yazılımdan çok anlamıyorsan anlayan birileri ile bak r8 bobinlere stage1 demiş. Araçta kim bilir ne vardı yalan söyledi... Kaputtaki boyayı boşver hasar küçük bişeyse önemsiz, şasi podya ve direkler traverse kontrol ettir.

Bu tip araçların sahipleri teknikten iyi anlar kusurunu vs saklamasınıda iyi bilir. Corolla vs almak gibi olmuyor, basit bir boya dyno ekspertiz testi ile anlaşılmıyor. Mesela airbag sensörünü kapatıp direnç bağlayanlar vs çok fazla hile hurda işi var. Benimde bu tip araçlarla ilgilenen bir arkadaşım var, şu an Ds3 1.6thp (stage 2) arabası var. Antalyada temiz scirocco bulamadı, temiz gözükende temiz değil. Sahiplerinin çoğu çakal , kolayca temiz stok bir araç bulamazsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 11 Eylül 2018; 14:5:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.