B

Teğmen
30 Ağustos 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 30 (Bu ay: 0)
Gönderileri
ALMANYA:

2006 Model E90 BMW 320i Limousine = 27.100 € (29 asgari ücret) (950 €)

2019 Model G20 BMW 320i Limousine = 39.950 € (26 asgari ücret) (1553 €)

TÜRKİYE:

2006 Model E90 BMW 320i Sedan = 84.491 YTL (222 asgari ücret) (380 TL)

2019 Model G20 BMW 320i Sedan = 331.300 TL (164 asgari ücret) (2020 TL)

Baz modeller kıyaslanmıştır, paketleri değiştirdiğimizde fark daha da artıyor.

fiyatlar için kaynak =www.otogazete.com
Arkadaşlar amerka ciddi ciddi tepemize bomba yağdıran teröristi yargılamamıza müsade etmiyor o geceyi unutmayın 250 yurttaş yok yere hayatından oldu yüzlerce insan kalıcı olaral sakat kaldı...

Ayrıca dibimizde bizden yardım isteyen el uzatmasak katledilecek milyonlarca insan var.. Buraya gelip plajda nargile keyfi yapıyorlar ama yapacak bir şey yok sırt dönemeyiz orada her bomba patladığında eminim bizde çok üzülürüz insanlığımıza mertliğimize yakışmaz.

Benim eleştirim şu;

Akarken doldurmalıydı iktidar.. Taşa betona milyarlarca para saçmak yerine bilim ve teknolojiye harcamalıydı o parayı.. Niye varolduğu hala bilinmeyen diyanete 8-9 milyar bütçe ayırmak yerine dev teknolojik yatırımlar yapabilirdi... Üretemediğimiz için şuan bu haldeyiz unutmayın
Beyler sadece bir düşünün. Aracınızın 50.000 bakımı geldi. Gönlünüzün rahat etmesi için servise götürmek istiyorsunuz ancak bir yandan da bile bile 2 katı fazla fark ödemek istemiyorsunuz.

Servislerin bakım için yazdığı fiyat ortalama: 1000 TL.
Oto sanayi'nin bakım için yazdığı fiyat ortalama: 500 TL. (Güncel 2018)

Çok kararsız kaldınız..

Aracınızla gezinirken bir dükkanın önünden geçtiniz üzerinde "Garantili Oto Bakım" tarzı ibareler var.. Aracınızı önüne park edip içeri girdiniz. Gayet güzel bir ofis güler yüzlü personel karşıladı sizi.. Aracınızın bakımını normal sanayi fiyatı olan 650 TL'ye yapabileceklerini, kullanılacak yağ ve filtreleri hemen yanınızda duran reyondan seçip ustaya kendi elinizle teslim edebileceğinizi ve bekleme salonunda ki camın arkasından çayınızı yudumlarken aracınızın bakımını hızlı bir şekilde yapabileceklerini söylediler. Ayrıca ustaya özellikle yapmasını istediğiniz bir şey varsa bakım kağıdında belirtebileceğinizi ilettiler.

Personelin tüm söyledikleri harfiyen oldu, siz daha fincanın dibini görmeden usta temiz ve titiz bir şekilde aracınızı gözünüzün önünde yaptı ve teslimat kağıdı gönderdi.

Kağıdın üzerinde ustanın notları var. Şu yapıldı, bu yapıldı tarzında ve son olarak "aracın bakımları x firması tarafından kullanıcının isteği doğrultusunda eksiksizce yapılmıştır. Bu malzemelerden veya işçilikten yana doğabilecek tüm sorunlar şirketimiz tarafından karşılanır" tarzı bir ibare yer alıyor. Ayrıca bakım sırasında aracın alttan ve üstten olmak üzere 2 farklı açıdan video görüntüleri kağıtla birlikte size geliyor işçilikte ki özeni görmeniz açısından.

Daha sonra dükkandan çıktınız, aradan aylar geçti siz aracınıza sorunsuz bir şekilde binerken yeni bakımınız geldi. Ne yapardınız?

Böyle bir servis olsa aracınızı kendi bayilerine bakıma götürür müydünüz?
Cezası 3 bin TL oldu geçen senelere göre vallahi hiç görmüyorum artık eksozlu warexli araba.

Daha da ağırlaşması lazım trafik cezalarının demekki işe yarıyor
Buradan araba alan var mı beyler? Güvenilir midir? Tek çare nakit veya bunlardan almak oldu kredi faizleri uçuşa geçti
Beyler uzun süredir kendime göre bir araç arıyorum ancak seçim konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyorum.

Alacağım araç hem az yaksın hem de full olsun istiyordum. VW bayisinde ki arkadaşlar sağolsun siteye yönlendirdi aracımı oluşturdum ve siparişini yarın vereceğim. İyi dilekleriniz için şimdiden teşekkür ederim. (Çekemeyenler, VW düşmanı olanlar lütfen yazmasın)

Allah herkeze daha iyilerini nasip etsin.

Not:

Araçta ki ses sistemi porsche kalitesinde, deri ve trim kalitesi Rolls Royce ayarında olacak dendi bu konfügüragasyonla. Fiyatı eleştirmeden önce bilmenizi istedim
Kamunun zor günü!

Albayrak açıklama yapmış kemer sıkma vakti geldi diye, S’ler toplanıp Renault, Fiat dağıtılacakmış diyorlar...
https://m.haberler.com/makam-araclarinda-tasarrufa-gidiliyor-hem-11208191-haberi/
Adamların elinde 1 asırlık ar-ge var, üretim tecrübesi var ayrıca her türlü taşıtı üretmeye uygun milyarlık tesisleri var. Artık bi cevap ver şu GT'lere, SLS'lere yahu.

1 serisine 2 serisine M versiyon getireceğine bari şu 8 serisini iddaalı yapaydın da supersportlara ufaktan bir giderin olsaydı. Bu tarz maliyeti ve mühendisliği yüksek ürünler sanırım bir şekilde ekonomik zarar veriyor şirketlere ancak Mercedes hiç kaçmıyor bu işlerden ya. BMW olaya tamamen satış odaklı ve fazla alım gücü istemeyen keyifli araçlar üretmek olarak bakıyor galiba.

Hayalimdeki M8 şöyle hem cabrio hem coupe karoserli en az 750-800 beygir düşük yükseklikte bir supersporttu ama yine optimal olsun diyip yine fazla satılsın başımı ağrıtmasın şeklinde bakmışlar olaya.. O kadar paranız var 1 modelden de kar etmeyin namınız yürüsün arkadaş.

Haksız mıyım?
Arkadaşlar lütfen ciddi yorumlar yapalım.

Metan gazı (osuruk) ile çalışan bir motor icadı olabilir mi? Yanıcı bir gaz sonuçta ve doğada fazlasıyla var. Bu gazın yanıcılığı herhangi bir motorda tork olarak iletilebilir mi?

Teşekkürler
Almanya’da domatesin kilosu 2.5 € civarında, Türkiye’de ise en ucuzu 3.5 TL.

Soğan ve patatesi 1.5 € ortalama ile alıyorlar, biz ise 2.5 - 3 TL’den neredeyse iki katı fark var.

10’lu yumurtayı 2 €’ye yiyorlar biz ise 5 TL’ye.

Burada yiyecek içecek ucuz olupta orada pahalı olan bir şey bulamıyorum bir türlü.. Euro’yu TL’ye çevirde öyle hesapla diyen ekonomist arkadaşlar için şimdiden söyliyeyim asgari ücretleri 12.000 TL’ye tekabül ediyor.

Konu nerden geldi derseniz herkesin ağzında bir laf biz arabaya pahalı biniyoruz ama ucuz yiyip içiyoruz onlar bir dilim elmaya bilmem kaç Euro ödüyor diyenler için açtım. Ha bu arada elma orada 2.2 € burada 5 TL.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 230
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 190)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.111 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.