DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Taksi çıkması multijet albea
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
67
Cevap
0
Favori
25.833
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 sonraki >>>
Giriş
      5 Mesaj
      23 Aralık 2010 12:30:14
      [Kunye=Arkadaşlar ben taksi çıkması dizel bir albea ya da accent almayı düşünüyorum. ama çok fazla bilgi sahibi değilim. arabayı alınca motor yaptırmak gerektiğini biliyorum ancak beni aydınlatacak bilgilere ihtiyacım var. siz olsanız ne yapardınız. ]

• Yarbay
      12867 Mesaj
      23 Aralık 2010 12:46:32
      Benim duyumlarım şu yönde: Benzinli bir araca motor yapılabilir, alır paşa paşa binersin.

Yeni nesil turbo dizel bir araca motor yaptırılmaz. 1. Yaptırılır ama 7-8 bin TL yi bulur. Değmez. Zaten fabrikadan yeni bir motor temini yaklaşık 10.000 TL.

2. Yaptırılır ama bir türlü düzen tutmaz.

Sonuç: Dizel motorlu bir araca motor yaptırılmaz.

Haluk

Paran varsa Japon, yoksa alman.
    • Yarbay
      7029 Mesaj
      23 Aralık 2010 12:49:20
      KESİNLİKLE ALMAM,ÜSTE PARA VERSELER DAHİ DÜŞÜNÜRÜM,ACABA ALSAM MI DİYE.

God doesn't play dice with the universe.
    • Yarbay
      2202 Mesaj
      23 Aralık 2010 13:23:56

quote:

Orijinalden alıntı: enoman

KESİNLİKLE ALMAM,ÜSTE PARA VERSELER DAHİ DÜŞÜNÜRÜM,ACABA ALSAM MI DİYE.

O kadar da abartmayın 15 .000 lik arac 6-7 bine düşüyor

• Yarbay
      6753 Mesaj
      23 Aralık 2010 13:28:50
      tabi sürekli şehir içi çalışması daha bir sorun yanaşmayın derim

• Er
      5 Mesaj
      23 Aralık 2010 14:05:17
      Ama fiyat açısından çok avantajlı duruyor. benzinli alsam kaça mal olur ki motor yapmak?

• Yüzbaşı
      414 Mesaj
      23 Aralık 2010 14:10:32
      Taksi lerde km 2 ile çarpılır çünkü şehir içinde sürekli kullanım normal kullanımın iki katı olarak hesaplanır. En azından taksiciler böyle diyor. Alacağınız araç çok yıpranmış olacaktır haliyle. Sadece motor olarakda düşünmemek lazım sonuçta araçta bir çok parça var bunları değiştirerek birşeyler elde edersiniz ama sabit parçalardaki özellikle metal yorgunluğuna yapacak birşey yok malesef.

• Binbaşı
      1562 Mesaj
      23 Aralık 2010 14:57:38
      bir kere taksi çıkması araç aldım bundan sonramı tövbeler olsun

Eğer taksi çıkması araç alıcak kadar zenginsen al... çünki başka türlü para yetişmez...

BMW E46

• Yüzbaşı
      770 Mesaj
      23 Aralık 2010 15:06:34
      arkadasım bence sakın girme sanayiden cıkmazsın arabaya bile binesin gelmez her yerinden ses gelir düzen tutmaz araba 24 saat trafikte bitmiştir artık bence biraz daha bekle temiz bir araba al

• Yarbay
      13038 Mesaj
      23 Aralık 2010 15:16:10
      Bunları sırf fazla yol yaptı diye mi söylüyorsunuz. Peki ya tüm bakımları serviste yapılan bir araba ise..... Sahibi üstüne titreyen biri ise.....

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.
    • Binbaşı
      1223 Mesaj
      23 Aralık 2010 16:27:14
      arkadaş almış 98 şahin arabada el tutulacak kadar sağlam yer yok bir araba u kadarmı biter

kesinlikle girme zaten satamazsında arkadaşlarında dedigi gibi sanayiden çıkamazsın çok ugraşırsın

mükemmel olmaya çalışmakta mükemmeli aramakta hata
    • Binbaşı
      1237 Mesaj
      23 Aralık 2010 16:32:02
      3 kuruş fazla ver veya 2 model düşük al normal kullanıcıdan al.

• Yüzbaşı
      300 Mesaj
      23 Aralık 2010 16:33:21

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Bunları sırf fazla yol yaptı diye mi söylüyorsunuz. Peki ya tüm bakımları serviste yapılan bir araba ise..... Sahibi üstüne titreyen biri ise.....

bir taksi günde 24 saat çalışabilir. buna göre 1-2 ayda bir bakıma girmesi gerekli, bir taksicinin 2 ayda bir 70-80 liraya kendi halledebilceiği bakım için taksiyi servise bırakabileiceğini düşünmüyorum.

• Yarbay
      7029 Mesaj
      23 Aralık 2010 16:46:18

quote:

Orijinalden alıntı: @Majesty

Alıntıları Göster

O kadar da abartmayın 15 .000 lik arac 6-7 bine düşüyor

Sanayi köşelerinde sürünseydin benim gibi aylarca,böyle konuşmazdın,üstelik araç taksi çıkması değildi,bunun halini düşünemiyorum,sanayicilerle akraba oluruz sanırım.

God doesn't play dice with the universe.
    • Yarbay
      2130 Mesaj
      23 Aralık 2010 16:53:24

aldığın fiyat masraflarını kurtarıyorsa ve sanayide harcayacak bol vaktin varsa alabilirsin

2005 Punto 1.3mJ since 2005
    • Yarbay
      3886 Mesaj
      23 Aralık 2010 18:31:29
      motor yaptırma artık senin şansına kalmış.
      enişte bey, bitane taksi çıkması dizel albea aldı. herhangi bi sorunundan bahsetmedi. zaten arabayı idarelik aldı, modelli bi araba almak için şu anda satılık. gerçi ekabiri geniş olduğu için şu anda satmış bile olabilir...

o araba alınır mı? bu araba satılır mı? ona bu kadar para verilir mi? bu araba o kadar etmezz... sen olsaydın ne alırdın, ben olsaydım nasıl satardım. yok benim arabam çok yakıyor, şu marka olsaymış daha iyiymiş... şu para olsun az yaksın çok kaçsın parçası vergisi ucuz olsun, hemen elden çıksın, yok sen delimisin ona kadar arabamı yoktu... EL AYA ÇIKTI, BİZDE HEP AYNI TATAVA...
    • Yarbay
      2366 Mesaj
      23 Aralık 2010 18:37:24
      Taksicilerin çoğu ucuza maletmek için parçaların çoğunu yan sanayi kullanır, lastiğin en ucuzunu alır, kapıları gün içinde defalarca açılır kapanır, içinde sigara içene ses çıkartılmaz, şehir içinde sürekli dur kalk yaparlar, direksiyon ve vites topuzunda aşınmadan dolayı cila atmışın gibi parlar, boyasını değiştireceğinizden aracınız komple boyalı olur, motor bitmeye yakın olur vs vs çok cazip bir fiyat olmadıktan sonra almak akıl karı değil.

• Yarbay
      7412 Mesaj
      23 Aralık 2010 18:45:41
      Paranıza yazık be.O arabadan hayır gelse taksici kullanmaya devam ederdi zaten

Corsa 1.3 CDTI 95HP MT-A Easytronic Şanzıman Start & Stop Enjoy
    • Yüzbaşı
      712 Mesaj
      23 Aralık 2010 18:51:46
      Piyasası 15.000 TL olan bir araca 6500 TL verip kesinlikle alırdım.Motoru sağlamsa alırdım tabi onun dışında hiçbirşeyi mühim değil. Yaptırır binerim hatta yaptırmadan binerim.Satarken de aldığım paraya satabilirsem ne ala.

• Teğmen
      187 Mesaj
      23 Aralık 2010 19:50:55

quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Paranıza yazık be.O arabadan hayır gelse taksici kullanmaya devam ederdi zaten
      + 1000

Dediğiniz gibi o arabadan hayır gelse,herhangi bir sorunu olmasa taksici neden satmak istesin ki?Sonuçta para kazanmak için kullanıyor arabasını,sorun çıkarmadıktan,döküntü olmadıktan sonra ve çok eski olmadığı sürece kullanmaya devam eder.Ama kazandığı paranın çoğunu arabanın bakımına vermeye başlayınca ucuza satıp yeni araba alıyor.Yani taksi çıkması araba almak akıl karı bir olay değil...

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.