DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
SVCHOST.exe aşırı CPU kullanıyor !!! (çözüldü)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
49
Cevap
2
Favori
67.053
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> SVCHOST.exe aşırı CPU kullanıyor !!! (çözüldü)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      14173 Mesaj
      05 Temmuz 2008 15:50:26 Konu Sahibi

sebebi ne olabilir acaba ve CPU kullanımını azaltmak için ne yapmalıyız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Old_Town -- 9 Temmuz 2008; 10:13:37 >

• Binbaşı
      1182 Mesaj
      05 Temmuz 2008 15:54:44
      sebebi zararlı. AV ve Antispyware larla tartın pc yi. .

• Yüzbaşı
      389 Mesaj
      05 Temmuz 2008 15:57:28
      buradan

baslat>calıstır>services.msc altındaki kullanmadıgınız servisleri kaldırırsan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RomanticaL -- 5 Temmuz 2008; 16:00:24 >

Insanları ne kadar düşünürsen düşün,onların seni o kadar düşükmediklerini öğrendim..
    • iOS Beta Kullanıcısı
      14173 Mesaj
      05 Temmuz 2008 16:32:18 Konu Sahibi
      İKİNİZİN DEDİĞİDE DEĞİL. başka bir sebebi var svchost.exe bir sistem dosyası kaldırıran nete giremezsin

• Yüzbaşı
      531 Mesaj
      05 Temmuz 2008 16:41:45
      benimde sistem boşaltma zımbırtısı o kadar kullanıo bendedemi sorun var ?

• Binbaşı
      1182 Mesaj
      05 Temmuz 2008 18:32:12
      @Old_Town
      Sistem dosyasına virüs bulaşmış işte bunula ilgili forumda bi kaç konu vardı istersen ara bi.. Çok eminim virüs kaynaklı olduguna..

@Dark_m_Dark
      Hocam sistem boşaltma değil o Sistem boşta , yani cpu'nun boşta olan yüzdesini gösteriyo, sende bir sorun yok.

• Yüzbaşı
      844 Mesaj
      05 Temmuz 2008 18:35:03
      evet bende virüsteten kaynaklığını duymuştum pc ne sağlam bi tarama yaptır

"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

M.K.Atatürk
    • iOS Beta Kullanıcısı
      14173 Mesaj
      05 Temmuz 2008 18:41:09 Konu Sahibi
      virüs yoookkk.... bende bundan eminimmm..
      üfürük yerlere kesinlikle bu makinadan girilmezzz..

• Yarbay
      7345 Mesaj
      05 Temmuz 2008 19:11:48
      quote:

Orjinalden alıntı: Old_Town

virüs yoookkk.... bende bundan eminimmm..
      üfürük yerlere kesinlikle bu makinadan girilmezzz..

Hangi antivirüs programını kullanıyorsunuz?
      Bilgisayarınızı sizden başka kullanan var mı?

Ayrıca bu kadar iddealı olmayın. Bu virüsler sadece kötü içerikli sitelerden girmiyor bilgisayarınıza. Herhangi takılan bir cd, usb disk vs.
      Bu nedenle biraz sakin olun ve söylenenlere uyun. Başka türlü çözüm bulamazsnız. Yok ben iddealıyım diyorsanız,
      www.google.com
      derdiniz burada değil google'de arayın. Seçim sizin, kolay gelsin.

ASUS Z97 PRO Gamer - i7 4790K 4.6 Ghz - G-Skill Ripjaws 4x4 16 GB 1866 MHz DDR3 Quad Kit - Zotac GTX 970 AMP! Extreme Edition 4 GB + LG M2762D 27" FHD - Corsair Force GT SSD + Sandisk Extreme SSD + WD Caviar Black 1 TB - Cooler Master CM 693 MidT ATX + Seidon 120V CPU Liquid Cooler - High Power Astro Lite 750W - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...
    • Binbaşı
      1336 Mesaj
      05 Temmuz 2008 21:43:27
      virüsle alakalı değil sanırım.

kaspresky kuruluysa makinada makina açılırken genelde başlangıç nesnelerini tara çalışıyor buna bağlı olarakta svchost.exe çalışıyor.
      yada makina nete bağlanmaya çalışırken msn falan ilk açılışta bu şekilde olabiliyor

• Çavuş
      66 Mesaj
      06 Temmuz 2008 01:41:43

http://forum.donanimhab..._1/key_//tm.htm#14716403

bu linkte benim mesajı bir oku ben orada azdığım şekilde çözdüm

• Teğmen
      204 Mesaj
      06 Temmuz 2008 02:54:20
      kaspersky yükle sistemi tara .. services.exe ye başka türlü yüklenme olmaz virüs olmadan

Millete din,iman kendilerine han,hamam.
    • iOS Beta Kullanıcısı
      14173 Mesaj
      08 Temmuz 2008 19:54:42 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: JANT!

Alıntıları Göster

Hangi antivirüs programını kullanıyorsunuz?
      Bilgisayarınızı sizden başka kullanan var mı?

Ayrıca bu kadar iddealı olmayın. Bu virüsler sadece kötü içerikli sitelerden girmiyor bilgisayarınıza. Herhangi takılan bir cd, usb disk vs.
      Bu nedenle biraz sakin olun ve söylenenlere uyun. Başka türlü çözüm bulamazsnız. Yok ben iddealıyım diyorsanız,
      www.google.com
      derdiniz burada değil google'de arayın. Seçim sizin, kolay gelsin.

kaspresky IS yüklü ve güncel .. virüs olmadığından eminim

çözümü basitmiş aslında hallettim bir tık ötedeymiş çözümü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Old_Town -- 8 Temmuz 2008; 19:55:25 >

• Yüzbaşı
      601 Mesaj
      08 Temmuz 2008 20:05:37
      Çokmuş hakikatten.Hizmetlerden gereksiz olanları kapatmayı dene.Onlar da yapıyor olabilir.

• Çavuş
      98 Mesaj
      08 Temmuz 2008 23:59:58
      microsoft update i kapat

• Yarbay
      7345 Mesaj
      09 Temmuz 2008 00:04:48
      Old_Town

Nasıl yaptığınızu burada da açıklarsanız aynı sorunu açan kişi arama yaptığında bu konu ile karşılaşacak. Eli boş dönmezdi. Bir tık derken ?

ASUS Z97 PRO Gamer - i7 4790K 4.6 Ghz - G-Skill Ripjaws 4x4 16 GB 1866 MHz DDR3 Quad Kit - Zotac GTX 970 AMP! Extreme Edition 4 GB + LG M2762D 27" FHD - Corsair Force GT SSD + Sandisk Extreme SSD + WD Caviar Black 1 TB - Cooler Master CM 693 MidT ATX + Seidon 120V CPU Liquid Cooler - High Power Astro Lite 750W - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...
    • Binbaşı
      1297 Mesaj
      09 Temmuz 2008 00:18:03
      çözümü basitmiş aslında hallettim bir tık ötedeymiş çözümü

------------------------------

O bir Tık ötede olan çözümü buraya yazsana, herkes faydalansın.

Not: Önüne gelen konu açıyor, ya sorunu halledince yazmıyor veya bunun gibi bir tık ötedeymiş diyor.

Not2: Sorunun çözümü bence otomatik güncelleştirmeler. PC il açıldığında bendede svchost % 50-55 lerde çalışıyor, 2-3 dakika sonra sıfıra düşüyor.

• Yarbay
      10306 Mesaj
      09 Temmuz 2008 00:18:05
      güncellemeler acikmi?
      birde cidden antispy ware programlarini kur caliştir başima cok geldi bu olay

@34_gurcangurel katiliyorum. bazen arastirdigimiz bişeyler oluyor aynen böyle sorunu hallettim diyor adam? eee bilmeyenler aynı sorunu yaşayanlar ne yapicak? saf saf nettemi dolanacak !!! sorununu nasil bu forum yardimiyla hallettiysen cevabinida yazmalisin bu foruma ki herkes faydalansin.
      hmmm kimse bilmesin istiyorsan ozaman forumlar neden faaliyet gösteriyor hepsini kapatalim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McCarty -- 9 Temmuz 2008; 0:20:53 >

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB
    • Yarbay
      2861 Mesaj
      09 Temmuz 2008 02:53:40
      zannediyorum o tık; http://forum.donanimhab..._1/key_//tm.htm#14716403 bu tık!!!

quote:

Orjinalden alıntı: JANT!

Old_Town

Nasıl yaptığınızu burada da açıklarsanız aynı sorunu açan kişi arama yaptığında bu konu ile karşılaşacak. Eli boş dönmezdi. Bir tık derken ?

• Yüzbaşı
      495 Mesaj
      09 Temmuz 2008 09:39:41
      quote:

Orjinalden alıntı: Old_Town

sebebi ne olabilir acaba ve CPU kullanımını azaltmak için ne yapmalıyız

Yanlış bilmiyorsam svchost.exe küçük harfle yazılır,sendeki büyük harfle yazılmış,bence Windows Defender indirip kurun sonrada Windows Defender da araçlar,yazılım gezginine basın,ordanda çalışmakta olan programlardan büyük harfle yazılan SVCHOST.EXE hangi programın kullandığını görün

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
      Mustafa Kemal ATATÜRK
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.