Şimdi Ara

wi-fi geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
4.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 2-3 ay önce laptopumu değiştirdim. msi kullanıyorum şu an. hemen hemen aynı tarihlere denk gelen bi şekilde de internet sağlayıcımı superonline olarak değiştirmiştim. o yüzden sorun laptoptan mı yoksa internet sağlayıcımdan mı kaynaklanıyor bir türlü emin olamıyorum. sorunum ise şu şekilde; internete bağlıyken günde en az 3-4 kez "sınırlı" ibaresi çıkıyor bağlantımda. yani kopmuyor tam olarak (bazen tamamen de kopuyor) ama sınırlı diyor ve internete ulaşımım olmuyor. bilgisayarı yeniden başlattığımda ya dabağlantıyı onardığımda genelde sorun düzeliyor. superonline teknik destekle konuştuğumda bağlantımda hiçbir problem görmediklerini söylüyorlar. ama onlar zaten bağlantım sınırlı göründüğü zaman koptuğunu görmediklerini de belirttiler. onar dediğim zaman çıkan görseli sizinle paylaşıyorum. yardımlarınızı bekliyorum.
     wi-fi geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil

• ip adresiniz : 192.168.1.2 (192.168.1.2 ile 192.168.1.255 arası kullanılabilir)

alt ağ maskeniz: 255.255.255.0

alt ağ geçidiniz: 192.168.1.1 şeklinde yaparsanız sorununuz çözülecektir.
  • yapmam gerekeni biraz daha ayrıntılı anlatmanız mümkün müdür acaba?
  • ağ ve paylaşım merkezini açın wi-fi'nizin bağlı oldu yerel ağ bağlantı ayarlarına tıklayın,özellikler deyin,
    İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) e tıklayın.Aşağıdaki İp adresini kullan diyerek ip yapılandırmanızı yapın
  • Elle IP vererek sorun çözülebilir, ancak bu seferde notebookunuz ile baka yerde internete giremebilirsiniz. (Farklı bir IP bloğu kullanan yerlerde)

Sorunun ya modeminizde ya da wifi kartınızdan olabilir.

Modeminiz IP dağıtamıyor ise bu sorunu yaşatabilir,

Ya da wifi kartınızın driver update'ini yapmanız yararlı olabilir.

En basitinden öncelikle varsa wifili bir telefon ile bağlanıp aynı sorunu yaşayıp yaşamayacığnızı kontrol edin (Başka bir notebook ile de deneyebilirsiniz.
    Eğer başka cihazlarda sorun çıkmıyorsa modem ve adsl hattınızda sorun yok demektir.

O zaman wifi driver update deneyiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arescom

Elle IP vererek sorun çözülebilir, ancak bu seferde notebookunuz ile baka yerde internete giremebilirsiniz. (Farklı bir IP bloğu kullanan yerlerde)

Sorunun ya modeminizde ya da wifi kartınızdan olabilir.

Modeminiz IP dağıtamıyor ise bu sorunu yaşatabilir,

Ya da wifi kartınızın driver update'ini yapmanız yararlı olabilir.

En basitinden öncelikle varsa wifili bir telefon ile bağlanıp aynı sorunu yaşayıp yaşamayacığnızı kontrol edin (Başka bir notebook ile de deneyebilirsiniz.
    Eğer başka cihazlarda sorun çıkmıyorsa modem ve adsl hattınızda sorun yok demektir.

O zaman wifi driver update deneyiniz.

bende de modem arayüzünde güncelleme tamamlandı geçerli bir........ diye devam eden malum uyarıyı alıyorum ne yapsam olmadı ama denemeye devam güncel çözüm varmı bilen ayrıca bende hem kablo hemde kablosuz internet yok bilgisayırmda yani birinde var diğerinde yok şeklinde değil o yüzden güncelleme de yapamıyorum başka cihazlarda bağlanmıyor

• Bilgisayarınızdan sabit ip vermek yerine modem ayarlarınızdan bilgisayarınıza sabit ip verin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErkanCo

Bilgisayarınızdan sabit ip vermek yerine modem ayarlarınızdan bilgisayarınıza sabit ip verin.

aynen önce o şekilde yapıp sonra tekrar otomatiğe çevirdim reset yeniden modem kurulu ayarı vs. derken çözüldü durum teşekkürler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.