Şimdi Ara

SVCHOST.exe aşırı CPU kullanıyor !!! (çözüldü) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
80.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: JANT!

Old_Town

Nasıl yaptığınızu burada da açıklarsanız aynı sorunu açan kişi arama yaptığında bu konu ile karşılaşacak. Eli boş dönmezdi. Bir tık derken ?

Elbette yazarım neden yazmayayım
    dün işim yoğundu resimleyemedim

bu hale getirildiğinde makina açılrken başlangıç nesnelerini taramasını engellemiş oldum böyle oluncada sorun ortadan kalktı

ayrıca otomatik güncellemeleri de ayarladım
    "Bana bildir, ancak otomatik olarak karşıdan yükleyip kurma." işaretledim şimdi otomatik güncelleme olduğunda uyarı işareti çıkıyor ancak yükleme ve kurma işlemi gerçekleşmiyor ben kendim manuel olarak yükleyip kuruyorum

işte çözümü
     SVCHOST.exe aşırı CPU kullanıyor !!! (çözüldü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 9 Temmuz 2008; 14:29:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: McCarty

güncellemeler acikmi?
    birde cidden antispy ware programlarini kur caliştir başima cok geldi bu olay

@34_gurcangurel katiliyorum. bazen arastirdigimiz bişeyler oluyor aynen böyle sorunu hallettim diyor adam? eee bilmeyenler aynı sorunu yaşayanlar ne yapicak? saf saf nettemi dolanacak !!! sorununu nasil bu forum yardimiyla hallettiysen cevabinida yazmalisin bu foruma ki herkes faydalansin.
    hmmm kimse bilmesin istiyorsan ozaman forumlar neden faaliyet gösteriyor hepsini kapatalim..

sorunu bu forum yardımıyla halletmedim sorunu kendim çözdüm
    . burada ne sorarsan sor bilmeyenler balıklama atlıyor. (maksat yıldızlarının rengini değiştirmek olsa gerek)

hatta bilgisayarla dün tanışan 8-9 yaşındaki bebeler bile post kasmaya çalışmak için saçma cevaplar ile konuları dolduruyorlar.

keşke bilinçli kullanıcılar cevap verebilseler ama bazıları kulaktan dolma bilgilerle yaklaşıyorlar..
    40 kere yazdım sorun virüsten spywareden kaynaklanmıyor diye ama mesajlara şöyle bir göz gezdirecek olursanız herkes virüs vardır diye hücum etmişler. bazılarının amacı sorun çözmek değil sadece mesaj yazayımda ne olursa olsun yeterki mesaj sayılarım yükselsin yıldızların rengi değişsin amacı taşımaktalar.

aslında sorunu nasıl hallettiğimi yazmamalıydım ama yinede bilgi paylaştıkça çoğalır mantığı ile ve o saçma sapan cevap yazanları görmezlikten gelerek dürüst ve mantıklı davranan arkadaşlar yararlansın diye yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 9 Temmuz 2008; 14:27:19 >

• Peki. Ayrıca konu başlığını "çözüldü" eklemeniz iyi bir hareket. Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Old_Town

quote:

Orjinalden alıntı: McCarty

güncellemeler acikmi?
    birde cidden antispy ware programlarini kur caliştir başima cok geldi bu olay

@34_gurcangurel katiliyorum. bazen arastirdigimiz bişeyler oluyor aynen böyle sorunu hallettim diyor adam? eee bilmeyenler aynı sorunu yaşayanlar ne yapicak? saf saf nettemi dolanacak !!! sorununu nasil bu forum yardimiyla hallettiysen cevabinida yazmalisin bu foruma ki herkes faydalansin.
    hmmm kimse bilmesin istiyorsan ozaman forumlar neden faaliyet gösteriyor hepsini kapatalim..

sorunu bu forum yardımıyla halletmedim sorunu kendim çözdüm
    . burada ne sorarsan sor bilende bilmeyende balıklama atlıyor.

hatta bilgisayarla dün tanışan 8-9 yaşındaki bebeler bile post kasmaya çalışmak için saçma cevaplar ile konuları dolduruyorlar.

keşke bilinçli kullanıcılar cevap verebilseler ama bazıları kulaktan dolma bilgilerle yaklaşıyorlar..
    40 kere yazdım sorun virüsten spywareden kaynaklanmıyor diye ama mesajlara şöyle bir göz gezdirecek olursanız herkes virüs vardır diye hücum etmişler. bazılarının amacı sorun çözmek değil sadece mesaj yazayımda ne olursa olsun yeterki mesaj sayılarım yükselsin yıldızların rengi değişsin amacı taşımaktalar.

aslında sorunu nasıl hallettiğimi yazmamalıydım ama yinede bilgi paylaştıkça çoğalır mantığı ile ve o saçma sapan cevap yazanları görmezlikten gelerek dürüst ve mantıklı davranan arkadaşlar yararlansın diye yazdım.

Tamamen katılıyorum, bilmeyen cevap yazmamalı.

• Şimdi biri püskürmüş, diğeri gelmiş destek vermiş. @kyorhan sen hiç takılır mıydın Teknik Yardım'a. Sen ve Old-Town arkadaşımız genelde Yazılım-Genel de değil misiniz.
    Ne oldu da böyle bir sorunda pat diye geldin anlayamadım. He yok benim kullanıcı adım gizli , konulara cevap vemriyorum ama takıp ediyorum diyorsan birşey diyemem. Attığın postta bana göre forumda atılan en boş mesajlardan biri.
    Old_Town senin hakkındaki düşüncelerimi özelden sana belirttim....

Konu kapansın. Zaten arkadaşımızda kendi becerisi ile sorununu çözdü ve burada paylaştı. Başlıkta doğru şekilde değiştiğine göre , herkese iyi forumlar.
  • az önce birisi daha böyle bir konu açmış demekki çok kimsede bu sorun oluşmakta bundn dolayı konuyu uplayalım :)

birde bu dosyalar ne işe yararlar buyrun herkes yararlansın baksınlar.

.exe. ve .dll dosyaları ne işe yararlar bu dosyalar nedir. ??? TIKLA ÖĞREN
  • Aynı sorun bizimde başımıza geldi bu olay tamamiyle windowsla ilgili...

Olay şu virüs windows\system 32 nin altında çalışıyor ...

Svc.exe isimli dosyayı bulup silin restart atın düzeliyor...

Sistem geri yükleme servisini durdurduk fakat fayda etmedi

bu Silme işlemini yaptıkdan sonra duzeldi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toygun_ank -- 9 Nisan 2009; 10:59:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Old_Town

az önce birisi daha böyle bir konu açmış demekki çok kimsede bu sorun oluşmakta bundn dolayı konuyu uplayalım :)

birde bu dosyalar ne işe yararlar buyrun herkes yararlansın baksınlar.

.exe. ve .dll dosyaları ne işe yararlar bu dosyalar nedir. ??? TIKLA ÖĞREN

valla verdiğin site süper buna benzer site görmüştüm...
  • merhaba arkadaslar ben 64 bit vista kullaniyorum ve bendede bu problem meydana geldi cpu 100 e cikan kullanim orani gosteriyo yazan cozumleri uyguladim fakat ise yaramadi pc de 4 tane svchost.exe var gosterio arattigimda fakat bunlari silmeye kalktiigmda hepsinde yetkim oolmadigindan silme islemini iptal ediyo

ayrica lsass.exe de %44 cpu kullanimi gosteriyor svc ile beraber ikisi toplamda %100e vuruyo acaba bu konu hakkinda ne yapabilirm yardim edebilirmisiniz
  • arkadaşlar benim sorun ..bilgisayara format atmadan once cpu kullanımı 27-25 civarı idi bide içinde bir çok proram vardı.250 gb hafızanın 200 dolu olmasına rahmen 25 civarı idi...pc format attıktan sonra boş pc de cpu 37 lere cıktı . çok az program yuklememe ragmen .benim bu sorunu çozmemde yardımcı olursanız çok sevinırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: RomanticaL

buradan

baslat>calıstır>services.msc altındaki kullanmadıgınız servisleri kaldırırsan

Aynı soruna sahiptim. Bu mesaj çok yardımcı oldu. Teşekkürler.
  • arkadaşlar görev yöneticisinde hangi dosya 100 de 100 yapıyorsa o dosyayı sağ tkla dosyanın olduğu klasöre git..oradaki dosyaları temizle yani sil...bitti).
  • pardon bendeki sorun virüs tü...
  • konuyu hortlatmış olacağım tekrar konu açmamak adına..bu aşırı cpu kullandıran svchost başıma geldi burada ve başka yerlerde anlatılan ne varsa yaptım windows update ile alakası yok o bende zaten micrososft update değil windows update olarak gorunuyor..Daha olmadı pc ye format attım hala svchost cpu aşırı yukleniyor.. xp pc de nod 32 end point sürümü ve advanced systemcare var..virus falan bulamıyorum sadece C değil D yide formatladım bu cpuya yüklenme sorununu nasıl aşacağım ?? yardımlar için şimdiden teşekkürler..
  • Arkadaşlar hiçbir alakaıs yok virüslee..
    ben başlar başlamaz işlemi sonlandır diyorumm kapanıyo pc hızlanıyo windows teması değişiyo ama kasılma çok azalıyo bir süre sonra tekrar geliyor zaten svchost.exe ben çözdüm yanii
  • çözümü yok mu hala? KİS system32 de virüs görmüyor. update kapalı acaba o etkiler mi?
  • Sorun tamamiyle windows ubdateden kaynaklanıyor çözümüne gelince windowsu guncelleyin sonra bitince guncellemeleri denetleme seçeneğine tıklayın sonra denetim masasından windows defender ayarlarına girin devre dışı bırakın sorun çözülecektir...
  • engin_er_26 kullanıcısına yanıt
    Uzman birinden duyduğum için yazmak istedim. Adama dedim:

-Abi svchost.exe die bi şey var CPU yu sömürüyo bi baksana dedim.

Adam Bilgisayarı açtı (masaüstünde simgesi olan).Yerel disk :C Ye girdi ve Microsoft.old die 2-3 tane klasör vardı.Dediki:

-senin bilgisayarın(kasan)önceden başka model(XP gibi) olduğu için ve sonradan başka modele çevirdiğin için veya başka nedenlerden dolayı bu klasör var.bu klasörler yüzünden o kadar svchost.exe çalışıyor.hatta bu klasörde eski dosyaların bile vardır.Sakın bu klasörleri silme bi şey yapma.(kişisel)Dosyalarını flash belleğe yada başka şeylere yedekle ve format at.Format atınca büyük bir ihtimalle düzelir.

Dememedim ama en yakın zamanda deneyecem.

NOT:olmassa free fixer adlı programı yükleyin ve tarama yaptırın.

ÖNEMLİ NOT 2:Bu program tarama bitti mi (pcde yüklü) bütün programların dosyalarını silinecek,düzeltilecek die gösterecek. onların tiklerini ayırın

NOT 3:Free fixer ben kulandım sorunu %70-80 çözdü belki sizde %100 çözer bence kullanın

Size yardım ettiysem ne mutlu bana :D @engin_er_26 @engin_er_26

• cMbRs kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bende de aynı sorun vardı sorunun kaynağını internette araştırdım ama geçerli bişey bulamadım ben sorunu çözdüm sizlere yardımcı olmak için anlatacağım

Öncelikle benim windows update kapalıydı uzun bi süredir ama hizmetlerden kapatmadım ve svchost.exe nin cpu'nun % 50 sini kullandığını farkettim

Görev yöneticisinden svchost.exe kısmına tıkladım ve hizmetlere git dedim bu svchost.exe nin içindeki çalışan uygulamaları görmenizi sağlar ve wuauserv adında çalışan bi hizmet gördüm açıklama

kısmında windows uptade yazıyordu hizmeti sağ tıkladım hizmeti durdur dedim baktımki cpu %1 yani sorunun kaynağı buydu ama bu geçici bir çözümdü tamamen kurtulmanız için yapmanız gerekenler

başlat kısmına services.msc yada hizmetler yazın farketmez hizmetler kısmını açtıktan sonra windows update yi bulun çift tıklayın ve başlangıç kısmını devre dışı olarak seçin bu ayarları yaptıktan sonra

başlat kısmına cmd yazın sc delete wuauserv yazdıktan sonra enter'layın başarılı derse sorundan tamamen kurtulmuş olursunuz benim söylediğim çözümü kullanarak sorundan kurtulan arkadaşlarımız

bana geri dönüş yaparsa başka sorunlar içinde yardımcı olmaya çalışacağım

Edit düzeltiyorum virüs diyen arkadaşlar var bu sorunun kesinlikle virüsle alakası yok 4 tane virüs programıyla bilgisayarı taradım ama geçerli bi sonuç bulamadım cpu hala %50 olarak duruyor du sorunu bu şekilde çözdüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derdaz001 -- 12 Mart 2016; 18:28:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: derdaz001

Arkadaşlar bende de aynı sorun vardı sorunun kaynağını internette araştırdım ama geçerli bişey bulamadım ben sorunu çözdüm sizlere yardımcı olmak için anlatacağım

Öncelikle benim windows update kapalıydı uzun bi süredir ama hizmetlerden kapatmadım ve svchost.exe nin cpu'nun % 50 sini kullandığını farkettim

Görev yöneticisinden svchost.exe kısmına tıkladım ve hizmetlere git dedim bu svchost.exe nin içindeki çalışan uygulamaları görmenizi sağlar ve wuauserv adında çalışan bi hizmet gördüm açıklama

kısmında windows uptade yazıyordu hizmeti sağ tıkladım hizmeti durdur dedim baktımki cpu %1 yani sorunun kaynağı buydu ama bu geçici bir çözümdü tamamen kurtulmanız için yapmanız gerekenler

başlat kısmına services.msc yada hizmetler yazın farketmez hizmetler kısmını açtıktan sonra windows update yi bulun çift tıklayın ve başlangıç kısmını devre dışı olarak seçin bu ayarları yaptıktan sonra

başlat kısmına cmd yazın sc delete wuauserv yazdıktan sonra enter'layın başarılı derse sorundan tamamen kurtulmuş olursunuz benim söylediğim çözümü kullanarak sorundan kurtulan arkadaşlarımız

bana geri dönüş yaparsa başka sorunlar içinde yardımcı olmaya çalışacağım

Edit düzeltiyorum virüs diyen arkadaşlar var bu sorunun kesinlikle virüsle alakası yok 4 tane virüs programıyla bilgisayarı taradım ama geçerli bi sonuç bulamadım cpu hala %50 olarak duruyor du sorunu bu şekilde çözdüm

eyvallah hocam dediğiniz şekilde yaptım ve %100 çözüldü uzun zmandır bu sorunla karşı karşıyaydım hallettim tekrar teşekkürler ve bu sorundan kurtulmanın tek yoluda bu

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.