Şimdi Ara

SUV Tavsiyesi ( ÖTV Muafiyeti ile)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
2
Favori
3.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili dostlar, belki haberiniz vardır şehit ailelerine 1 kere mahsus ötv alınmaması ile ilgili kanun çıkmak üzere... (Şehit Binbaşı Çocuğuyum ) Ben de bu durumu iyi bir şekilde değerlendirmek istiyorum. Benim gözüm önceden beri Wrangle Rubicon, Discovery 4 veya sport, Grand Cherokee modellerindeydi, tabi hayal bile edemiyordum... Sanırım kendimi zorlayarak 150.000 lira civarına da çıkabilirim. Ancak daha sonra bu aracı 5 yıl satamayacağımı da düşünerek, 2000 motor üstüne çıkmayı da pek istemiyorum, zira her sene bir araba parası vergi verecek gücüm de yok, belediyede memurum hali hazırda :) Bir kere doğacak bu şansı kullanırken bana ne tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkür ederim...

• siyahtemas kullanıcısına yanıt
    ötv muafiyeti ile 1.6 motor hacminin üzerinde araç alamazsınız. Ekleme: jeep düşünüyorsanız en makulu renegade olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 18 Temmuz 2016; 14:46:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

ötv muafiyeti ile 1.6 motor hacminin üzerinde araç alamazsınız. Ekleme: jeep düşünüyorsanız en makulu renegade olacaktır.

Bu sefer motor kısıtlaması olmayacak diye bilgi aldım ama çok teşekkür ederim Renegade tavsiyesi için.
  • Dizel otomatik olarak Kadjar, Crv gibi araçlar mantıklı.
    Crv pahalı ve Kadjar'dan daha iyi zaten.
    Benzinli düşünürseniz Tucson ve Tiguan var.
    Ama o kadar para vermişken premium olsun diyorsanız Audi Q3, Bmw X1 gibi seçenekler mevcut.
    Ben olsam benzinliler arasından Audi Q3 alırdım yada premium marka değil ama daha yeni olduğu için Tiguan alırdım.
    Dizeller arasından tercihim Kadjar olurdu sanırım üste de baya para kalırdı.

• X1.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Audi q3 veya x3 olmaz mı sizce? veya discovery sport?
    Olur tabiki ama q3le arada kalsam yeni x1i tercih ederdim motor şanzıman ve kasanın yeni olması bakımından.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Alınıyorsa X1 yoksa TUSCON

• Ne kadar iyi insanlarsınız, tekrar tekrar teşekkür ederim... Yalnız Rubicon, Grand Cherokee gibi modellere hiç prim tanınmadı, vergileri yüksek ödeyemem diye mi acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahtemas

Audi q3 veya x3 olmaz mı sizce? veya discovery sport?

Q3 veya X3 olur ama eğer sıfır Discovery Sport alacaksanız olmaz.
    2.0 motor olduğu için Discovery vermezler, eğer verirlerse de tavsiye etmem çünkü bakımı, kaskosu fazla olur.
    5 sene satamayacaksanız, bu süreçte masrafları canınızı sıkar.
    X3 ve Q3 gibi araçlar daha az masraflı olur ama tabi X3 üst segment dolayısıyla masrafları da fazla.
    Babamda Kadjar var, ben de Peugeot 2008 classic edition kampanyasından araç aldım, gelmesini bekliyorum.
    Ama siz daha lüks araçlar bakıyorsunuz sanırım o yüzden Q3 ve X3 modellerini değerlendirin.
    X3 pahalı gelirse yeni X1'de gayet güzel bir araç olmuş, ona da bakabilirsiniz.

• bmw x3
    audi q3,
    mercedes glc dizel 2l motorları düşünebilirsiniz
  • Bmw x3 tucson veya qq alın

• Motor hacim sıkıntısı yoksa hocam al bir rubicon 2.8crd bi lift off kit bi takım bf goodrich lastik ön tarafa vinç falan o biçim

• X3, Q3 ve Rubicon sizce de çok güzel değil mi?

• Bmw x3 güzel bir seçim olabilir. Tabi bakımı servisi parçasını da göze alın. Yoksa crv seçerdim

• Yok öyle bir şey.

1.6 motora kadar geçerli. Alacağınız araçlar crv xtrail veya x3 olur en iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: juke sero

Yok öyle bir şey.

1.6 motora kadar geçerli. Alacağınız araçlar crv xtrail veya x3 olur en iyi

Evet arkadaşlar, juke sero haklı çıktı, 1600 motor sınırı var... 145 lira maliyeti, 4x2 çeker ve 100 km de 12 litre benzin tüketimi yüzünden BMW X3 den vazgeçip, 105 lira maliyetli 4x4 Honda crv ex+ modeline yöneldim. Honda CRV 1.6 Dizel at kullanan veya fikri olan var mı?
    crv sanırım 9 litre civarı yakıyor, yeni tiguanı da seçenekleriniz arasına alabilirsiniz.
  • En pahalı hangisiyse onu alın(en az 2.el değer kaybınıda göz önünde tutarak) ,fiyat ne kadar fazla olursa % bakımındanda karınız o kadar yüksek olur 👍

• Malesef yeni Tiguanda 1.6 dize seçeneği yok, ülkemize 2.0 seçeneğiyle geliyor... CRV 1.6 dizel 160 bg ve 4x4 oluşu ile sıfında sanki x trail nissan ile rakipsiz gibi... nissan da 4x2 ayrıca...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.