Şimdi Ara

SUV Tavsiyesi ( ÖTV Muafiyeti ile) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
3.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tiguanda 1.6 dizel manuel var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üzgünüm ama ötv muafiyetini yanlış yorumlamışsınız. Muafiyet, binek araçlarda(jip de dahil) 1600cc'ye kadar, ticari araçlarda 2800cc'ye kadar motor hacimlerinde geçerli. Ötv muafiyeti ile alınan araçlar 5 yıl boyunca satılamazlar ve sahip olunduğu süre dahilince MTV'den de muaftırlar. Bu kriterleri göz önünde bulundurursak;

Ford Kuga - 2017'de yeni kasa gelecek.
    Seat Ateca - 2017'de gelecek. Şahsi kanaatim beğendim.
    Kia Sportage - Mümkünse GT Line donanım.
    Hyundai Tucson
    Honda Crv - Yakıt takıntınız var ise 160 hp'lik dizel motora ve 9 ileri otomatik vitese sahip bir araç. Yakıt konusunda üzmeyeceğini düşünüyorum.
    Audi Q5 - Donanım olmasın ama ismi cismi belli olsun diyorsanız bir seçenek tabii.
    Bmw X1 ve X3 - Audi Q5'te söylediklerim geçerli.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız iyi günlerde kullanmanızı temenni ederim.

• Suv konusunda zamanlama bakımından şanslısınız.

Premium istediğiniz için size en uygun araç X3 olacaktır. Performans bakımından da kötü değildir.

Daha uygun fiyatlı araba isterseniz yine D Suv araçlardan Kodiaq alınabilir. Otv muafiyeti ile yaklaşık 75.000-80.000 TL civarına dolu bir araç alabilirsiniz.

Yeni 3008 çok güzel, tercih edecek olsam bu 3 modelden birini seçerdim bütçeme göre.

3008 ile Kodiaq arasında sınıf farkı var fakat fiyatlar aynı seviyeye yakın olabilir. 3008 dizel otomatik satacaktir zaten, Kodiaq ta 1.6 dizel olmayacak.

Qasqai, Crv, Tucson, Kadjar, Ateca gibi çok alternatif var.

• şahsi fikrim :

bence şehit ailesinden ötv degil hiç ücret alınmamalı
  • Öncelikle başınız sağolsun 150 bin gibi fiyatlara çıkacaksanız alabileceğiniz en iyisini almaya çalışın yakıt problem değilse bmw x3 olabilir sadece 12-13 arası tüketim olur biraz can sıkabilir
    Crv kalite olarak hiç beğenmiyorum ama motor şanzıman cezbedici
    Yeni 3008 geliyor tasarım efsane olmuş dizel tam otomatik şanzıman
    Tiguan da listesinizde olabilir

• Higline tiguan alın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: siyahtemas

quote:

Orijinalden alıntı: juke sero

Yok öyle bir şey.

1.6 motora kadar geçerli. Alacağınız araçlar crv xtrail veya x3 olur en iyi

Evet arkadaşlar, juke sero haklı çıktı, 1600 motor sınırı var... 145 lira maliyeti, 4x2 çeker ve 100 km de 12 litre benzin tüketimi yüzünden BMW X3 den vazgeçip, 105 lira maliyetli 4x4 Honda crv ex+ modeline yöneldim. Honda CRV 1.6 Dizel at kullanan veya fikri olan var mı?

CRV rezil bir araç hocam.X-Trail falan bakın daha iyi.
  • Babınızın ruhu şad,mekanı cennet olsun inşallah.

Honda crv dört çeklerinde sıkıntı bulunmuş. Konu ile ilgili forumda başlık olması lazım. İyice araştırınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bmw x3
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahtemas

Sevgili dostlar, belki haberiniz vardır şehit ailelerine 1 kere mahsus ötv alınmaması ile ilgili kanun çıkmak üzere... (Şehit Binbaşı Çocuğuyum ) Ben de bu durumu iyi bir şekilde değerlendirmek istiyorum. Benim gözüm önceden beri Wrangle Rubicon, Discovery 4 veya sport, Grand Cherokee modellerindeydi, tabi hayal bile edemiyordum... Sanırım kendimi zorlayarak 150.000 lira civarına da çıkabilirim. Ancak daha sonra bu aracı 5 yıl satamayacağımı da düşünerek, 2000 motor üstüne çıkmayı da pek istemiyorum, zira her sene bir araba parası vergi verecek gücüm de yok, belediyede memurum hali hazırda :) Bir kere doğacak bu şansı kullanırken bana ne tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkür ederim...

Kardeşim herşeyden önce Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.

• Öncelikle babandan ALlah razı olsun, mekanı cennet olsun

Jeep Renegade benim çok hoşuma gitti, Karar vermeden önce mutlaka bir inceleyin derim.
  • İhtiyacınız açık ve net subaru outback. Gidin inceleyin alın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÖTV muafiyeti 1.6 motor hacmindeki ve daha küçük motorlu araçlarda geçerli olduğu için illa Suv olacaksa honda crv veya Nissan xtrail dizelleri öneririm. Ama ben olsam Suv yerine alırım bmw 520i keyifle binerim.(1.6 litre benzinli 170hp)

• Vatan sağolsun arkadaşlar, Rahmetli babam 1987 yılında Hakkari Dağ Komando Tugay komutanlığına vekalet ederken 13 askeri ile birlikte düştükleri pusuda çarpışarak çok arzu ettiği şehitlik makamını kazanmıştı... Allah hepinizden razı olsun...

Bu hak bir kereye mahsus olacağı için alabileceğim en iyi aracı almaya çalışacağım, zira şu anda 2001 model 0 aldığım Nissan Almera aracı 15 yıldır arızasız kullanıyorum. BMW gereksiz yakıt israfı, test etmeye hevesle gittim, hiç ısınamadım, Nissandan bıktım XTRAIL düşünmüyorum, Honda CRV kağıt üstünde ve görüntü olarak çok hoşuma gitti, aklım discovery sportta idi ama onun da 1600 seçeneği yok :) 2000 motor araçları sadece vergisi bile 4000 lira, yani olsaydı bile hayaldi bizim için bunlar... Tiguan da 1600 dizel otomatik gibi seçenek yok yeni kasada... Biraz daha bekleyebilirim diye düşünmeye başladım zira evin borcu da seneye ağustosta bitiyor, hem de nissan almera hala sorunsuz çalışıyor... Bu SUV işi biraz da heves işi olacak yani...

• Ben de aynı durumdayım. Şehit yakını olarak ÖTV indirimli araç alıcaz ama bir türlü karar veremedik. Annem kullanıcak genellikle arabayı ben üniversiteye gittiğim zamanlarda ona kalırsa SUV istiyor. Gerçi ben de istiyorum ayrı bi hava katıyo insana. Otomatik olacak kesinlikle. 130 bine kadar çıkabiliriz maximum. En ucuz ve en donanımlı Kadjar var bu kafamı karıştırmıyo değil ama hazır almışken daha iyi bi marka almalı mıyız acaba diye düşünüyorum. İlla SUV olacak diye şartımız da yok ama olursa daha güzel olur. Geçen annemle vw ve seat bayilerine uğradık. Golf allstar 1.2 dsg için 59000 fiyat verdiler ötvsiz. Passat 1.6 tdi trendline için 78000 comfortline için 86500. Jetta 1.2tsi dsg comfortline için 56000. Leon fr 1.4tsi act 150hp dsg için 50000 fiyat verdiler. Nissan QQ en donanımlı paket için 85.000 vermişti. Opel mokka dizel cosmo için 63500 fiyat verdi. Insignia için 75000 verdi. Audi Q3 için 105.000 ve a3 sedan için 95000 fiyat verdi. Kia sportage için 64500 fiyat verdi ama yakıtı çok fazla geldi. Daha vardı da unuttum açıkçası gezdikçe kafam karıştı. Siz de öneride bulunursanız test edenler varsa iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mami001 -- 13 Eylül 2016; 23:06:38 >

• Ix35 alsam muafiyetten faydlaaanbilirmiyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alemci83 A kullanıcısına yanıt
    Hayır. ix35 sıfır araç bulamazsınız. Yerine tucson alabilirsiniz. Sıfır araç olmalı ve 2.0 motorun altında olmalı.

• mami001 M kullanıcısına yanıt
    Ucuz bildiginiz varmi ix35 tarzi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    En ucuz en dolusu Renault Kadjar. Sonra Nissan Qashqai. Qashqai için ÖTV siz 85000 fiyat aldım bayiden en dolu paketine. Kadjar için 70 küsur bişey söylediler.

En ucuzu Opel Mokka idi ama tipi çok hoşuma gitmedi nedense en dolu paketine 63500 verdiler. Kia sportage için 64500 fiyat verdi ama çok yakıyo diye ona da bakmıyorum.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.