Binbaşı
10 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 59 (Bu ay: 1)
Gönderileri
IPS, Geniş ekran oluşu ile PG348Q öne çıksa da, 27VQ 144 hz üstü frekans değeriyle aklımı çeliyor... Zotac 1080ti amp ekran kartım var ve IL2 BOS gibi simulasyon oyunları oynuyorum... Sırf 100 hz olayı için 348q dan vazgeçeyim mi ne dersiniz?

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-pg27vq-27-165-hz-1ms-hdmi-display-gsync-qhd-led-monitor-p-HBV000009AS66?magaza=Yenisey
http://www.vatanbilgisayar.com/asus-34-pg348q-gaming-curved-ips-g-sync-3440-x-1440-monitor.html
İyi akşamlar beyler, Şehit çocuğu olmam sebebiyle 1600motora kadar ötvsiz araç alma hakkım var, benim aklım hep jeep rubicondaydı, sonra bu haktan yararlanabilmek için honda crv ye karar vermiştim, 2018 modelini bekliyordum, zira evimin kredisi de ekim ayında bitiyor... Ancak arkadaşlarım a5 sportback, mercedes e180, bmw 4 varken honda crv nedir dediler, ben de uzun zamandır beklemeye aldım kendimi... Sizce bu saydıklarımın hangisi alınır? 130 lira nakit de çıkarabiliyorum ( ekimden sonra), yani bu modelleri rahatça alabilirim,43 yaşında bekar bir maaşlı çalışanım ( 5.500 ),ölmeden önce biraz iyi bir araca bineyim diyorum, kasko bakım vs ne dersiniz? Hali hazırda 2000 model nissan almera kullanıcısıyım, onu da 0 almıştım :)araçsız da değilim, acelem de yok :)
Samsung Tabpro s win10 tabletimde bluetooth yazılımı ve kurulumu tamamen kayboluyor, geçen defada arkadaşım bir takım sürücüler yükleyip düzeltmişti, şimdi yine aniden gitti, sağ alttaki menüde bluetooth ile hiç bir şey yok, sistem aygıtlarında da yok... Bu neden olur ve çözümü nedir bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim... Saygılar...
Sevgili dostlar, belki haberiniz vardır şehit ailelerine 1 kere mahsus ötv alınmaması ile ilgili kanun çıkmak üzere... (Şehit Binbaşı Çocuğuyum ) Ben de bu durumu iyi bir şekilde değerlendirmek istiyorum. Benim gözüm önceden beri Wrangle Rubicon, Discovery 4 veya sport, Grand Cherokee modellerindeydi, tabi hayal bile edemiyordum... Sanırım kendimi zorlayarak 150.000 lira civarına da çıkabilirim. Ancak daha sonra bu aracı 5 yıl satamayacağımı da düşünerek, 2000 motor üstüne çıkmayı da pek istemiyorum, zira her sene bir araba parası vergi verecek gücüm de yok, belediyede memurum hali hazırda :) Bir kere doğacak bu şansı kullanırken bana ne tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkür ederim...
Normalde logitech dongle ile bt headsetlere gayet başarılı ses yolluyorum, acaba mesela trust bt 4.0 usb ile bt bir soundbardan pcnin seslerini doğrudan alabilir miyim? deneyen var mı bunu? bt dongle ile bağlantı yapılan bir soundbar, ses simgesine tıkladığımızda çıkan "kayıttan yürütme araçları" listesinde görünür ve "varsayılan aygıt" olarak ayarlanabilir mi ?
Cok uzun süre, canım sıkılmadan yüzmek için büyük umutlarla bu bluetooth mp3 kulaklık zımbırtısını aldım... Kumanda dahil bütün fonksiyonları çalışıyor fakat ses seviyesi neredeyse duyulamayacak kadar düşük, yüzerken müziği duyamıyorum. Ayrıca bt sinyallerinin sudan 1 cm bile geçmediğini de öğrendim, kafamı suya sokar sokmaz telefonla bağlantı kopuyor. Pazartesi servise yollayacağım kulaklığı,yoksa müzik filan duyulmaz bununla...
Dün ki yağmurda yürürken, uzun zamandır beğenerek kullandığım Note3 cihazıma su girmesi sonucu servislik oldu maalesef. Uzun bir müddet çıkacak gibi görünmüyor. Zaten çıksada bana aşırı büyük geliyordu spor yaparken... Stabil ve küçük yapısıyla ip5 çıktığından beri çekici gelmişti bana. Sizce ip6 arefesinde iken ve ip4s seçeneğim varken ip5s e bu kadar para verilir mi?
Sammy f8000 veya sony 6 ms 55" alayım derken, tesadüfen büyük ekran alma sebebim maç görütülerine gözüm takıldı... Bu demolardaki gibiyse alınmaz bu tvler beyler, fps düşüşü mü dersin, karelenme mi dersin, topun kaybolması mı dersin, sammy nin kendi demosunda tam bir rezalet sözkonusu benim gördüğüm. Normal dijitürk hd bu durumda mı? Kullanıcılar hd maç görüntüleri hakkında birşeyler söyleyebilir mi?
En son 2006 da topladığım emektarı, çok güçlü bir sistemle değiştirme arefesindeyim. Fiyat farkı büyük, ancak eğer getirisi fazlaysa nvidia 690 tercih edebilirim. Amd'yi uzun süre bekledim ama gördüğüm kadarıyla pek beklememe değmemiş. Ne dersiniz ustalarım, fiyat farkına katlanırım ama değmeyecekse, elin gavuru 1000 lira eksik kazansın, lütfen bir akıl verin, 680 mi, 690 mı, Amd 7970 mi?
Şu anda kullandığım Pioneer ve Tannoy hoperlorler zaten küçük (12 m2) olan odamda iyice rahatsız edici büyüklükte gelmeye başladılar... Yeniden dizayn ettiğim odamda
1- yüksek değil, temiz ses veren
2- mümkün olan en küçük
3- tercihen beyaz renk
4- Yamaha rxv 459 amfi ile uyumlu

Hoperlor seti için değerli fikir vc tavsiyelerinize ihtiyacım var...
Hakkında
Forum İmzası:
İ7 8700k, Corsair h150i Pro, Corsair 570x, Asus Z370 E, Zotac 1080ti AMP, Corsair Venegance 8x2, Samsung M2 ssd Evo, Coolermaster 750watt, Dell S2716DG 27"
2009dan beri ; PS3 60GB PAL i7 920, Gigabayt EX58- UD5, Patriot 3x2 gb DDR3 , Zotac 680 4GB,Highpower 1200watt, ASUS 27" LCD, SAMSUNG 55F7000, PANASONIC PTAX100, YAMAHA RXV 459, iPAD2 3G 32gb, IPAD MINI 32GB 3G, NOTE8 , Epson 9100w, Samsung Galaxy Tabpro S, Samsung F7000 55"
Roborock S5 max
Peugeot 3008 Gtline (2018)
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: dün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.654
İkinci El Bölümü Mesajları: 17
Konularının görüntülenme sayısı: 56.600 (Bu ay: 224)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 276 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.