Şimdi Ara

Sürtme sesi sonrası kapanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar pc'yi 3 gün önce topladım fakat bir türlü yüzümü güldürmedi...
    Bugün xp yüklerken kurulum sırasında bir çeşit sürtme sesi başladı(oldukça gürültülü), bir kaç tekrar sonrasında elektirik kesilir gibi pc kapandı...

Bu durum bir kaç kez tekrarlandı ve ilk şüphelediğim şey harddisk oldu, emin olmak için kasayı açıp harddiski dışarı aldım bu seferde kurulum sorunsuz devam etti

Fana birşey sokunca ses gelirya onun daha gürültülüsü. Bir kaç saniye sürüyor ve kesiliyor, 3-5 tekraradan sonrada pc kapanıyor. Harddisk dışında başkada bir şey aklıma gelmiyor tek kafama takılan pc nin kapanması...

• Kasanın kapağını açıp önüne alıp öle yaparsan kurulumu böylece nerden geldiğini bulursun gibime geliyo.
    İşlemci fanını düzgün oturtmamış olabilrmisin...
  • Bilgisayarda mekanik olarak hareket eden 2 aygıt var sadece; hardisk ve fanlar. O ses başka bir parçadan geliyor olamaz bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pinocchio27

Kasanın kapağını açıp önüne alıp öle yaparsan kurulumu böylece nerden geldiğini bulursun gibime geliyo.
    İşlemci fanını düzgün oturtmamış olabilrmisin...

olabilir, hatta fanı takarken baya zorlandım ama fanın bir yere sürtmediğinden eminim...yinede ses ve kapanmanın sebebi bu olabilirmi??
  • Arkadaşlar sistemi kasadan çıkartıp masa üstünde tekrar topladım ve iki sorun ile karşılaştım...
    birincisi işlemci fanının sadece ayaklarından birisi tutuyordu,
    ikincisi ise ekran kartını kasa içinde takarken hemen altında bir kondansatör varmış ve kart üstüne dayanıp biraz ezmiş...

Bunlardan herhangi biri yukarıda yazdığım soruna sebep olabilirmi??

Sürtme sesi sonrası kapanma
  • CPU fanı yerine tam oturmadığından kasa kapanabilir. ve ayrıca ezilmiş olan kondansatör ne gibi bi olumsuzluk öne sürer bilmioyurm ama durum kritik gibi gözüküyor.
  • Fanı iyice yerine oturttum, umarım soruna çözüm olur...
    Birde problem çıkarması halinde kondansatörün ezilmiş olması garantiyi nasıl etkiler acaba?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.