Şimdi Ara

Sigarayı Bıraktım Bırakmak isteyene ÜCRETSİZ bir yöntem BUNU SİZDE DENEYİN...! Bırakan 863 Üye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.714
Cevap
373
Favori
228.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sigarayı Bırakan Arkadaslar isimlerini Yazdırırlarsa Listeye eklerim Ayrıca referans olurlarsa sevinirim.
    Liste başlangıç tarihi 9 Nisan 2010 - 25 ARALIK 2015 toplam forumda bu yöntemle bırakan 984 kişi

Arkadaşlar merhaba; Sigara Fanatiği bir insandım bundan bu yöntemle tanışana kadar...
    BİR ANDA BIRAKMAMI SAĞLAYACAK KOLAY BİR YÖNTEM İLE TANIŞTIM ...

Tütün ve Sigara türlerinin ucuz pahalı çesitlerini yaklasık 10 sene düzenli ve giderek daha bir sempati ile içiyordum.
    Sigara içmeyenleri anlayamıyordum. Hatta bir bar, kafe veya parka gittigimde bile ilk yaptığım;
    hemen bir sigara yakıp OHH diyip keyfini cıkarmaktı. Sigara yasağı çoktığı zaman cok canımı sıkmıştı Bu yasağı protesto eden guruplarla haber bültenlerine mailler atmıştım bu yasak KALKMALI diye.

Size dürüst olcam bu sigara ictigim süreç icerisinde bilinç altımda bana zarar verdigini ve bırakmam gerektigini biliyordum.
    fakat hiçbir zaman tam ve kesin bir iradeyle bırakmaya karar veremedim nedeni ise bunu yaptıgımda bırakamazsam birdaha asla bırakamayacagım düsüncesiydi belkide.

Sigaraya beraber başladığımız çoçukken gizli saklı kuytu köse yerlerde sigara içtiğim arkadasım bir video izledim bıraktım dedi.
    Önce güldüm sonra dalga gectim sonra len yak bi sigara dedim baktım içmiyor. O an onun akıl sağlığından süphe ettim tabi 20-21 yıllık arkadaş olmanın rahatlığıyla nekadar dalga gectiğimide tahmin edemezsiniz :) bir videodan nasıl bukadar etkilenirdiki normal piskolojide ve akıl ergenliginde bir insan diye düsündüm..
    Sonra merak ettim sordum

- Zararlarınımı anlatıo videoda *HAYIR
    -içersen söyle olur böyle olurmu diye * PAKETİN ÜSTÜNDEDE YAZIYOR ONLAR OKUMUYORMUSUN ONLARI OKUR BIRAKIRDIN DEDİ
    -Sigara icen insanın cigerinni dalagını böbreginimi gösteriyo * Hayır
    -Evliliği özel ve cinsel hayatını etkiledigini yada cocuklarınımı gösteriyo? * HAYIR

-Şukadar paranız olur tasarruf edersinizmi diyo ?? * Tasarrufa ihtiyacımmı var benim alakası yok dedi.

konusmanın ardından videoyu indirdik Kitabıda varmıs video kitaptan uyarlanmış zaten ama o gece alkollüydük, arkadaşım bu gece videoyu izle sende dedi "S.... VİDEOSUNU nasılsa sonra izlerim" deyip izlemek istemedim sabaha kadar gırgır şamata. Aradan 1-2 ay geçti arkadasım hala sigara icmiyordu. Bir gece kendi kendime şu videoyu izleyim bakalım ne keramet varmıs dedim YAKTIM bir sigara ve film bitene kadar 2 sigara içtim.

Filmin bitmesine 10 15 dk kala 2. sigaramı yarıda söndürdüm. Ve o günden beri sadece 2 kez ciddi sigara krizi yaşadım ikisindede kendimi tutum bu krizler toplam 3-5 dk kadar sürdü ve su an SİGARAYI ARAMIYORUM. Kullanmıyorum.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Sigarayı Bırak Video İzle

Sigarayı Bırak Kitap TIKLA İndir Oku

EVET VİDEO BU, iZLEYİP DENEMEKTE KAYBEDİCEK BİRSEYİNİZ YOK...
    YAKIN SİGARANIZI ;

1 BASKA HİÇBİRSEYLE İLGİLENMEYİN
    2 AÇIK BİR ZİHİN VE ALGI İLE İZLEYİN
    3 SİGARA İCMEK İSTİYORSANIZ İÇİN
    4 iZLERKEN NEDEN İCİYORUM SORUSUNUN CVBINI ARAYIN ANLAMAYA CALISIN. NE KAZANDINIZ ŞİMDİYE KADAR.
    5-Sigarara ARTIK ÜSTÜNÜZDEKİ HAKİMİYETİNİ KAYBETTİ

YORUMLARINIZI BU KONUDAN ESİRGEMEYİN ARKADAŞLAR...

Forumdaki bu paylaşım daha çok insana ulaşsın ve sigarayı daha çok insan bıraksın istiyorsanız.Profilinize lütfen
    ForZ4 ARKADASIN YAPMIŞ OLDUĞI SİGARAYI BIRAK LOGOLU ekteki imzayı ekleyin.Teşekkürler.

[***center][***image]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6b/No_Smoking.svg/45px-No_Smoking.svg.png[***/image]
    [***link=http://forum.donanimhaber.com/m_38787811/mpage_1/f_/key_//tm.htm#38787811/][***b]Tıkla Sigarayı Bırak ![***/b][***/link][***/center]

PS: EKLEMEDEN ÖNCE *** İŞARETLERİNİ kaldırmanız gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NosWagen -- 9 Temmuz 2016; 5:00:15 >

• Nereden bulabiliriz peki bu filmleri ? Elinde varsa Upload etmek gibi bir şansın var mıdır acaba?
  • Dostum link falan bir şeyler ver valla booooool boooooooool dua ederim sana. Bu aralar niyetleniyorum vesile olursun
  • ama sende şu videoyu koy bizde indirelim , belki 1 ay sonra bizde izleriz ...

az değil ayda 100-150 lira
  • ... Sigarayı bırakan Arkadaşlar ...

(Bu liste 9Nisan itibariyle oluşturulmaya Baslandı)

1-NosWaGen (BEN )
    2-OnurCelebi >>> Kankam <<<
    3-ASiLKaN88
    4-ForZ4 >>> Onur Üyesi KONU İMZASI İÇİN TEŞEKKÜRLER....
    5-ReservoirDogs
    6-HellLord_gs
    7-Virtus
    8-legen.(WFI).dary
    9-self_control
    10-JoomlaPerest
    11-Lord Sıth
    12- Death Time
    13-girmiyor
    14-blackenedd
    15-SIRLI
    16-mAh0
    17-octavarium
    18-Remain2Live
    19-İlkerDiyeBiri
    20-ysfxx
    21-SaW331
    22-STVxVTS
    23-ilkdostun
    24-rasim888
    25-Ogzhn_
    26-Bimba
    27-epsis
    28-.:BBR:.
    29-Grimmjow JeagerJaques
    30-Minoksidil_satış
    31-exnadia
    32-talip333
    33-Bimba
    34-HellSinG_AlucarD
    35-RandoLF >>>Onur Üyesi
    36-CRimiNaLs
    37- rnk.
    38-WaLe06
    39-gladyo38
    40-vtecpower >>>Onur Üyesi
    41-NitroWar
    42-i.karadag
    43-spider003
    44-crazyonur
    45-stifflers
    46-Augias
    47-black jack >>>Onur Üyesi
    48-rbcntechnic
    49-Engin.K
    50-sariemir06
    51-iloveyouhagi
    52-earthofdevil
    53-Nuri_abi
    55-yedikeresekiz
    56-supermanTr
    57-Bugraloji
    58-rbcntechnic
    59-TheFade0ut
    60-freedom36
    61-verag
    62-caesz
    63-TWiST_oF_FaCe >>> Onur Üyesi
    64-_2FAST4U_
    65-ilkdostun
    66-eFhiaLte`s
    67-MMORAPGAME
    68-Cém
    69-Sing_a_song
    70-SLeePWaLKeR_
    71-HellSinG_AlucarD
    72-kozdil
    73- hugosan_tr
    74-IValessi
    75-Sedat. >>> Onur Üyesi
    76-darendeli
    77-yasaluyari
    78-Pretender
    79-thelayka
    80-E A
    81-hsntkn
    82-ravenous
    83-krocker09
    84-mustaac
    85-rbcntechnic
    86-canyucekaya
    87-yasaluyari *
    88- by_MuKa
    89-oguzhan1992
    90-_2FAST4U_
    91-Hyperchondriac
    92-hetfield
    93-- murderuo >>> Onur Üyesi
    94-reLo
    95- ReservoirDogs
    96- - S0N3R >>> Onur Üyesi
    97- tubul
    98- [ QzMéN ]
    99- w0s3ra
    100- ASiLKaN88
    101- birisi_98
    102- leo
    103- griefofsoul
    104-XR9
    105- aeka
    106- muhacir
    107-Jack Sniff
    108-silverscreen
    109- RomeodL.
    110- AlicanNalbat
    111-@desertrain@
    112-Denizuga
    113- Aybars Mert
    114- Opinion
    115- Hobar
    116 - Dabb Escobar >>> Onur Üyesi
    117- GökhanS34
    118- zed
    119- aeka
    120- _rayman_
    121- jebote
    122- olizvel
    123- jebote
    124- BmCpRo827
    125- Cehennemden_Cennete
    126- guRizingo
    127- bayro91
    128- Kobrakai
    129- Sodalayn
    130- T-K-Y
    131- *Whisky
    132- Shiftlenbik
    133- ayaz19
    134- sezing
    135- mc_avalon
    136- ekrem.kolu
    137- Just In Time
    138- serfiraz72
    139- Kharoon
    140- cafein34
    141 -KRİZANTEM >>> Onur Üyesi
    142- -SoloTurk-
    143- _Heisenberg_
    ...

864 kişi oldu. Yogunluğumdan dolayı tek tek isimleri yazamıyorum özelden ismim yazılsın diyenleri eklicem (9 EKİM 2013)

Forumdaki bu paylaşım daha çok insana ulaşsın ve sigarayı daha çok insan bıraksın istiyorsanız.Profilinize lütfen
    ForZ4 ARKADASIN YAPMIŞ OLDUĞI SİGARAYI BIRAK LOGOLU ekteki imzayı ekleyin.Teşekkürler.

[***center][***image]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6b/No_Smoking.svg/45px-No_Smoking.svg.png[***/image]
    [***link=http://forum.donanimhaber.com/m_38787811/mpage_1/f_/key_//tm.htm#38787811/][***b]Tıkla Sigarayı Bırak ![***/b][***/link][***/center]

PS: EKLEMEDEN ÖNCE *** İŞARETLERİNİ kaldırmanız gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NosWagen -- 23 Ekim 2013; 11:13:54 >

• Valla bende niyetliyim yanımda biri içmedikçe hatırmıyorum bu ara
  • Evet arkadaşlar Videolar eklendi. İZLEYENLER görüş bildirirse sevinirim Konu ayakta kalır daha çok insan bırakır.

quote:

Orijinalden alıntı: vtecpower

31 martta izledim videoyu ve 1 nisanda bıraktım sigarayı. ilk gun yanımda camel içinde son 1 sigara olan paketimi taşıdım cebimde. iş yaparken cebimdeydi aklımda ordaydı ama içimdeki nikotin canavarı tırmalıyordu gögsümde kaşıntı hissi veriyordu. içmedim dayandım canavarla savaştım. 2.ci gun paketi evde bıraktım işe gittim. 3.cü gun son paketimin fotografı çekip çöpe attım. 2004 yılında aldıgım zippomu kutusuna koyup sakladım

5.gune kadar ara ara strese girdim agresif oldum. ama şimdi 10.cu gun hiç canım çekmiyor nikotin canavarı can çekiştiğini hissediyorum. şimdi kendime soruyorum devam etseydim ne olcaktı? kokacaktım cigerlerim hırıltı yapıyor olacaktı öksürüyor olacaktım. uyuşuk olacaktım.

sigarayi bıraktıktan sonra neler oldu?

1)uyku kalitesi arttı daha rahat uyuyorum ve çok rahat kalkıyorum hergun 7 de kalkıyorum 5 dk olmadan kendime gelip kahvaltımı hazırlıyorum uykusuz. eski hayatta uyuşuk oluyordum yataktan çıkamıyordum. kahvaltımı hazırlayamayıp geç kalıp dısardan kumru alıyordum.

2)kokular yok oldu. her sabah kalkışta agzımdaki koku yok oldu. hırıltısız ve bogazın açılmış olması sebebiyle rahat nefes almak. ve oksijenin ne oldugunu anlamak

3)izmirde oturuyorum hataydan üçyola metroya eski hayatımda 20 dk da yaya olarak gidiyordum her sabah. ve terleyip yoruluyordum üstelik hızlı tempoda sigarada içiyordum. şimdi yeni hayatta 20 dk değil 10 ile 15 dk arasında metroya varıyorum terlemeden yorulmadan.

4)tepkilerim arttı çabuk tepki veriyorum. ok gibi fırlıyorum :)

5)konuşmam düzeldi sesim berraklaştı. eski hayatta borazan gibi sesim vardı boguk pütürlü tip sesim varken şimdi çok net çıkıyor. insanlar beni daha iyi anlamaya başlıyorlar. tekrar etmeye gerek kalmıyor

6)işitmede değişti. sigara içerken östaki borusu tıkanması yuzunden boguk duyma yerine daha berrak duyuyorsun.

7)iş yaparken eski hayatta sürekli sigara isteği yuzunden işimi yapamıyordum dikkati sigaraya verince gecikiyorsun. yeni hayatta sigaraya değil işe odaklanıyorsun iş yaparken daha duzenli kontrolli dikkatli iş yapıyorsun. iş yerinde sigara içmek mola verdim sanıyorsun ama yanıldıgını çok iyi anlıyorum. kendime nescafe yapar bitinceye kadar yayılırım patron bişey demez bakar ama bişeyi farkeder sigara yok ! ama o fokur fokur içer 2 paket içiyor. ona rağmen patrona acıyorum kendini uyuşturuyor ve yakışını çok dikkat ediyorum gözlerinden okunuyor oh sonunda yaktım der gibi bakıyor.

8)sosyal hayatım yavaş yavaş değişime ugruyor. kokusuz ve sigarasız bi insana dönüştüğüm için arkadaşlarım hep yanımda. eski hayatta dışarda oturalım vs deyip dururdum hoşlarına gitmezdi.

9) kapalı alanlarda çok rahatsın dert etmiyorsun

10)kız arkadaşlara ve akrabalarıma daha rahat sarılıp öpebiliyorum artık

11) maddi durumun kaliteli olmaya başlıyor. 2 gun de bi paket içerdim. şimdi 2 gunde bi 5 lira kumbaraya atıyorum bi yandan sürekli cebinde paran oluyor. sigara parası niyetine arkadaşa kokoreç ısmarlıgım oluyor

sigara sadece uyuşturucu bagımlısıdır bu kadar basit listeye benide yazın !

vtecpower
    Çook Güzel bir şekilde anlatmıssın içten anlatmıssın 3. sayfadaki yazını buraya alıntı yaparak ekliyorum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NosWagen -- 10 Nisan 2010; 22:59:33 >

• http://video.google.com/videoplay?docid=-7032825356513183711#

EVET VİDEO BU SİZDEN TEK RİCAM İZLERKEN ;

1 BASKA HİÇBİRSEYLE İLGİLENMEYİN
    2 AÇIK BİR ZİHİN VE ALGI İLE İZLEYİN
    3 SİGARA İCMEK İSTİYORSANIZ İÇİN
    4 FİLMİ DEGİL NEDEN İCİYORUM SORUSUNUN CVBINI ARAYIN ANLAMAYA CALISIN.

BIRAKANLAR BURADAN YAZSIN :)
  • Allen Carr, Kitabıda olur Videosuda!

• malum site
    ..............
    linkler konuyu açan arkadaşın isteğiyle silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabrek -- 9 Nisan 2010; 17:33:29 >
  • Daha ayrıntılı okuyucam daha sonra bu konuyu... Teşekkürler emek, paylaşım için.
  • Aynı yöntemle Ben bıraktım benim zamanımda daha FİLMİ çıkmamıştı. Kitabını 3 sigara içerek okudum ve 9 aydır sigara içmiyorum. Bana hiçbir güç bıraktıramaz düsüncesindeydim kız arkadasımla sorunlarım vardı evde işte huzurum yoktu. Tek arkadasım sırdasım sigaramdı günde 1.5 paket bazen 2 paket içtigim oluyordu.

MADDİ olarak düsünürsek 9 aylık sigara param ile sıfır bir LCD tv yada PS3 alabiliyorum. Manevi olarak ise rengim elim yüzüm acıldı sabahları ağzımda koku olmuyor. Kolay yorulmuyorum. Cinsel olarakda cok cok daha güclüyüm. 9 ay sürecinde düzenli DİŞLERİMİ FIRCALAMIYORUM ama beyazlık herkezin dikkatini ceker oldu.

En sevdigim yönü ise sigara uzattıklarında bıraktım içmiyorum demek oluyor insanlar sasırıyor.
    Filminide merak ettim onuda şimdi izlicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wale06 -- 30 Mart 2010; 4:28:54 >
  • bende izledim bir faydasını görmedim ama herkes gormucek diye bir kaide yok bak arkadal bırkamış hatta izlerken adam diyor yakın yakın bi sigara yakın diyor izlerken ama güzel bir içeriğe sahip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NosWagen

Hocam ben Netten indirmiştim Rapit kaynaklı linkler vardı. Fakat bir arkadasımla denedik aradık buldugumuz linkler silinmişti. Ben elimdeki CD den kendisine temin ettim.

http://video.google.com/videoplay?docid=-7032825356513183711#

oNLİNE İZLEMEK İSTEYENLER İÇİN AMA mUTLAKA aCIK BİR ALGI İLE İZLESİNLER

Burdada Kitabı var kİTAPTAN UYARLANAN VİDEOYU İSTEYENDE VİDEOYU İZLESİN.

Sigarayı Bırak Kitap Oku

günde 1 bazen 1.5 paket içen biriyim şimdi sen bu videoyu filmi yani izleyince bıraktın dimi yanlış anlamıyorum yarın ilk işim izlemek kardeşim umarım yarar işe

• Sigaramı yaktım izliyorum bakalım.Çok iddialı konuşuyor adam.
  • izledim daha önce birkaç ay içmedim problemlerim nedeniyle yine başladım sigaraya ot alıyorum daha ucuza geliyor kilosu 30 ytl 2 ay götürüyor en azından şuan için öyle görünüyor ama tabi ki sağlıklı değil ve bırakmak gerçekten zor dediğim gibi birkaç ay içmedim sonunda yine başladım.
    Sorun sizin gerçekten ne istediğinizle alakalı.
  • Sigara içmediğim halde sıkılmadan izledim ve sonuç olarak sigara içenlere artık daha fazla acıyorum.
  • Alen carr ı aslında sabit konu yaptırmak lazım
  • Benimde bırakalı 4 ay oldu.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.