Şimdi Ara

ilk çalıştırmada arabadan kayış sıyırma sesi geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
26.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar imzamdaki aracımı temmuz ayında aldım, aldığım kişi aynı zamanda alfa parçacısı ve araca komple bakım yaptığını söyledi, Bostancı'da alfa aracımı hep götürdğüm ustaylada baktık test sürüşü yaptık alırken OK dedi...

ancak sabahları aracı çalıştırırken hemen çalışmıyor kontağa normalden daha uzun süre basmam gerekiyor ve çalıştığında bi kayış sesi geliyor (1 sn kadar sonra kesiliyor)...sizce ne olabilir fikri olan varmı? Trigerdenmidir sorun?

• triger kayışı dişli kayıştır atlama yapmaz, atlarsa zaten güzel masraf çıkarır o ayrı mevzu, sesi yapan alternatör kayışıdır, sürekli yapmıyorsa bırakın ellemeyin, gerdirip gereksiz yere rulmanlara yük bindirmemiş olursunuz, bu ses kışın daha artabilir, bi kaç sn içinde kesiliyorsa kopana kadar devam ...
  • Bostancıda hangi servise götürüyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkaç sene önce 0 kilometre aldığımız Palio da bu sorun vardı, 1 kere yetkili serviste gerdirdiler fakat ses devam etti. Birkaç ay kadar sonra da araç satıldı zaten. Üstüne de düşülmedi fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForteVeloce

Bostancıda hangi servise götürüyorsunuz?

alfiste gidiyorum,
    motorda geç çalıştığı için kıllandım biraz ama ciddi bi sorun yok herhalde...zaten bunu alalı daha 2 ay oldu bakıma götürmedim hiç...3. alfa 156m bu arada...
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginkocaman

quote:

alfiste gidiyorum,
    motorda geç çalıştığı için kıllandım biraz ama ciddi bi sorun yok herhalde...zaten bunu alalı daha 2 ay oldu bakıma götürmedim hiç...3. alfa 156m bu arada...

Ecevit Usta deneyimlidir, iyidir.

Başka herhangi bir yere sordunuz mu peki?
  • quote:

quote:

quote:

alfiste gidiyorum,

Ecevit Usta deneyimlidir, iyidir.

Başka herhangi bir yere sordunuz mu peki?

Yok daha Ecevit Ustaya bile sormadımki:), fırsat bulunca bi bakıma götürecem, ..

• Varyatör sesi dediğimiz husus vardır Km.si yüksek 156-147'lerde. Sabah ilk çalıştırmada "GIRRRR" seklinde dizel gibi bir ses gelir. 1-1,5 sn sonra kesilir. Biliyorum kayis sesi incedir ama sizdeki buna benziyorsa bu varyator sesidir. Ses haricinde problem teşkil etmez. Triger kayısı degisiminde o da değişir, pahali bir parca degildir, ya da geçici önlem olarak yaglanabilir. Ama ses ince kayış sesiyse, bir servise göstermek gerekir..

Edit: Mobilden girdiğim icin imzanızı göremiyorum, haliyle hangi arac var bilmiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahraman202 -- 21 Eylül 2013; 8:56:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimki 2.0 selespeed bunlarda varyatör yok...ilk 156m 1.6ydı onda geliyodu varyatör sesi...
  • quote:

benimki 2.0 selespeed bunlarda varyatör yok...ilk 156m 1.6ydı onda geliyodu varyatör sesi...

Yanılıyor olabilirim ama T.S motorlarda vardır varyatör. JTS'lerde ve Boxer motorlu Alfa'larda yoktur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.