Şimdi Ara

Superonline VDSL de AKK sonrası upload hızı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
2.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben superonline vdsl2 kullanıyorum 75 gb AKK 24 Mbps ye kadar 3 mbps upload hızı var.AKK yi aştıktan sonra download sonrası hız 3 Mbps ye düştü fakat upload hızı da 3 Mbps den 1 Mbps ye düştü. Benim bildiğim vdsl kullananlarda upload hızlarında hız düşümü olmaması lazım yanlış mı biliyorum ? Online işlemlerde upload limitsiz olarak görülmekte bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi ? upload sonrası hız vdsl2 de düşüyor mu yani superonline vdsl2 de teşekkürler.

Hız testleri AKK öncesi

AKK sonrası

Bunlarda hat değerlerim

Buda imzalamış olduğum taahhütname de yer alan ilgili madde görüldüğü gibi upload ile alakalı hiç bir bilgi yazmamakta sadece download hızı 3 mbps ye düşürülecektir yazmakta.

Buda online işlemlerde görünen kısım limitsiz olduğunu göstermekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porsheli -- 27 Ocak 2017; 11:6:21 >

• Durumu bilen birileri var mı acaba ?
  • btk dize getirir turkcelli :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

btk dize getirir turkcelli :)

Bilmiyorum hocam uğraşıyorum bakalım yazdım btk twitter ne varsa ama bunlar sözleşmede yazmayan şeyleri varmış gibi yapıyorlar sözleşmeye aykırı kendileri davranıyorlar ben değil.
  • Ttnet ve superonlıne yukselttı upload hızlarını vdslde gercı 1 2 megabit ama umarım ttnette boyle bişey yaşanmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldenParsTR

Ttnet ve superonlıne yukselttı upload hızlarını vdslde gercı 1 2 megabit ama umarım ttnette boyle bişey yaşanmaz.

Hocam upload da hız sınırı sadece fiber de var diye biliyorum ben superonline da.Ben vdsl kullanmama rağmen benim upload hızımı da indiriyorlar böyle bir durum var mı superonline vdsl kullananlarda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: porsheli

quote:

Ttnet ve superonlıne yukselttı upload hızlarını vdslde gercı 1 2 megabit ama umarım ttnette boyle bişey yaşanmaz.

Hocam upload da hız sınırı sadece fiber de var diye biliyorum ben superonline da.Ben vdsl kullanmama rağmen benim upload hızımı da indiriyorlar böyle bir durum var mı superonline vdsl kullananlarda?

Dediğiniz gibi bu upload hızlarının yükselmesiyle kotamı koydular acaba diye düşündüm.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: porsheli

quote:

Dediğiniz gibi bu upload hızlarının yükselmesiyle kotamı koydular acaba diye düşündüm.

Kota gelse bile ben upload kotasını aşmamışım daha 5 gb upload yapmışım..Bu işte bir şeyler var ama çözerler mi bilmiyorum.

• Superonline VDSL kullanan yok mu hiç forumda ? Sizlerde de mi böyle yardımcı olabilir misiniz?
  • Selam hocam bende 7 ay önce superonline vdsl 50 mbit kullandım o zaman upload 2 mbitti kota sonrası hızı 800 kb te düşürmüşlerdi yani bayadır bu uygulama var sırf bu yüzden 1 aylık aboneliğimi iptal etmiştim şimdi insafa gelip 1 yapmışlar bende Speedtest te 0,67 çıkıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaRcoss

Selam hocam bende 7 ay önce superonline vdsl 50 mbit kullandım o zaman upload 2 mbitti kota sonrası hızı 800 kb te düşürmüşlerdi yani bayadır bu uygulama var sırf bu yüzden 1 aylık aboneliğimi iptal etmiştim şimdi insafa gelip 1 yapmışlar bende Speedtest te 0,67 çıkıyordu

Sözleşmede yazmıyor hocam upload sınırlanacaktır diye nasıl böyle birşey yapabiliyorlar.
  • porsheli kullanıcısına yanıt
    Bende sizin gibi sözleşmede yazmıyor diye şikayet etmiştim m.h abone olmadan önce aradı başvuru onayı için o zaman hızlı hızlı konuştu o arada upload 800 kb düşecek diye bende tam anlamadım onayladım ses kayıtlarından dinlettiler sizide arayan oldu mu abonelik başlamadan uzun uzun tarife detaylarını anlatıyor onaylıyormusunuz diye soruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaRcoss

Bende sizin gibi sözleşmede yazmıyor diye şikayet etmiştim m.h abone olmadan önce aradı başvuru onayı için o zaman hızlı hızlı konuştu o arada upload 800 kb düşecek diye bende tam anlamadım onayladım ses kayıtlarından dinlettiler sizide arayan oldu mu abonelik başlamadan uzun uzun tarife detaylarını anlatıyor onaylıyormusunuz diye soruyor

Ben dinledim hocam upload hızlarıyla ilgili hiç birşey söylemediler.
  • Zaten fiberde de upload AKN'i uygulaması gayet şaçmaydı ne anlamı kaldı ki o zaman 5mbps upload'ın istersem simetrik ver. Hele ki bu sözleşmede yazmayan VDSL hizmetinde de yapılması... Bakalım ne çıkacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Zaten fiberde de upload AKN'i uygulaması gayet şaçmaydı ne anlamı kaldı ki o zaman 5mbps upload'ın istersem simetrik ver. Hele ki bu sözleşmede yazmayan VDSL hizmetinde de yapılması... Bakalım ne çıkacak...

Üstte zaten taahhütname nin ilgili maddesinin resmini attım sözleşme ve taahhütname benim haklı olduğumu gösteriyor. Firmanın yapmış olduğu sözleşmeye aykırı ortada zaten.
  • Başka superonline vdsl kullanan var mı arkadaşlar ?

Sizlerde de download akk sini aştıktan sonra upload da herhangi bir akk olmamasına rağmen upload hızınız düşürülüyor mu ?
  • Up
  • Bende Kocaeli'de yaşıyorum.Komşularda AKK aşmış fakat kısıtlama gelmemiş sizde farklı bir durum var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Bende Kocaeli'de yaşıyorum.Komşularda AKK aşmış fakat kısıtlama gelmemiş sizde farklı bir durum var.

Superonline vdsl mi kullanıyor komşularınız ?
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Komşularınız superonline vdsl2 mi kullanıyor hocam ? Onlarda hız sınırı uygulanmamış mı upload hızında download akk lerini aşmalarına rağmen ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.