Şimdi Ara

Superonline VDSL de AKK sonrası upload hızı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
2.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok hocam ne fiberi Vdsl Kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Yok hocam ne fiberi Vdsl Kullanıyor.

Bende neden sınırlama yaptılar ki o zaman ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • porsheli kullanıcısına yanıt
    son durum ne hocam hızınız düzeldi mi?
  • porsheli kullanıcısına yanıt
    Superonline VDSL'ye yeni geçtim. Kotayı aşmadan önce 3 mb upload vardı şimdi kontrol ettim 1'e düşürmüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou

Superonline VDSL'ye yeni geçtim. Kotayı aşmadan önce 3 mb upload vardı şimdi kontrol ettim 1'e düşürmüşler.

Btkya şikayet edin böyle saçma bir durum olamaz yükselsin diye bakarken düşüyor.

• GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    Geçeli 2 hafta anca olmuştur belki. O yüzden genelde durum nedir bilmiyorum. Forumu gezerken bu konuyu gördüm işte. Olay bir netleşsin de şikayet kısmı basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 20 Şubat 2017; 20:51:1 >
  • Superonline'nın en saçma uygulaması bu. Maalesef fiberde de vdslde de upload hızı kotayı aşınca 1 mbps hızına düşüyor. Fiberde download kotasını aşmasanız bile upload kotasını aşarsanız downloadda düşüyor. Vdsl de uploadda kota yok ama download kotasını aşarsanız upload da yavaşlıyor. Al birini vur ötekine tüm servis sağlayıcıları birbirinden berbat birbirinden beter..
  • quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

Superonline'nın en saçma uygulaması bu. Maalesef fiberde de vdslde de upload hızı kotayı aşınca 1 mbps hızına düşüyor. Fiberde download kotasını aşmasanız bile upload kotasını aşarsanız downloadda düşüyor. Vdsl de uploadda kota yok ama download kotasını aşarsanız upload da yavaşlıyor. Al birini vur ötekine tüm servis sağlayıcıları birbirinden berbat birbirinden beter..

Eminmisiniz hocam komşuda var upload kotasını geçtiğinde download hızı düşmüyor bendede fiber var superonline ama uploadım az ayda 5 gb felan anca oluyor o yüzden bakamadım bu duruma harbi düşüyorsa rezillik.
  • Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Gece kuşu 50 mbps paketini kullandım gerçek fiber superonline idi. 100 gb download kotası vardı 50 gb upload kotası vardı. Bir defasında download değil upload kotasını aşmıştım ve aynı şekilde 3 down 1 up hızına düştüm. Yani superonline vdsl yada fiber olması farketmiyor upload hızı 1e düşüyor. Ttnet ne hikmetse upload kotası koymadığı gibi hızınıda düşürmüyor uploadın. Kesin bu mesajımdan sonra onlarda ayıkır bi çakallık yaparlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    Superonline vdsl de kota olmamasına rağmen uploadda sözleşmede ve taahhütname de yazmamasına rağmen hızı düşürdüğünden upload ın şikayet ilettim btk ya 27 ocak 2017 de bugün 20 şubat 2017 hala cevap gelmedi tarafıma. Çıkar yol bulamadılar tabi köşeye sıkışınca cevap yok. Resimli bir şekilde durumuda kanıtladım 1 aydır cevap yok sizde deneyin isterneniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

Gece kuşu 50 mbps paketini kullandım gerçek fiber superonline idi. 100 gb download kotası vardı 50 gb upload kotası vardı. Bir defasında download değil upload kotasını aşmıştım ve aynı şekilde 3 down 1 up hızına düştüm. Yani superonline vdsl yada fiber olması farketmiyor upload hızı 1e düşüyor. Ttnet ne hikmetse upload kotası koymadığı gibi hızınıda düşürmüyor uploadın. Kesin bu mesajımdan sonra onlarda ayıkır bi çakallık yaparlar.

Anladım hocam muhtemelen artık öyle olmuyor upload kotası aştığında indirme hızı düşmüyor kota aşmadıkça.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

Superonline vdsl de kota olmamasına rağmen uploadda sözleşmede ve taahhütname de yazmamasına rağmen hızı düşürdüğünden upload ın şikayet ilettim btk ya 27 ocak 2017 de bugün 20 şubat 2017 hala cevap gelmedi tarafıma. Çıkar yol bulamadılar tabi köşeye sıkışınca cevap yok. Resimli bir şekilde durumuda kanıtladım 1 aydır cevap yok sizde deneyin isterneniz.

yeni bir gelişme var mı hocam bende superonline ye geçmeyi düşünüyorum ama sırf şu upload hızlarını düşürdüğü için türk telekom mantıklı geliyor hiç yoksa upload hızını düşürmüyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaRcoss

quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

yeni bir gelişme var mı hocam bende superonline ye geçmeyi düşünüyorum ama sırf şu upload hızlarını düşürdüğü için türk telekom mantıklı geliyor hiç yoksa upload hızını düşürmüyorlar

Hala gelişme yok 27 ocak 2017 den beri btk üzerinden iletilen şikayete cevap vermediler.

• Bugün şubeye gittim bilgimiz yok, çağrı merkezini arayın dediler. Aradım ve bana download hızının 3'e düştüğü için upload hızının 1'e düştüğünü söyledi. Mayıs düzenlemesini sordum bize gelen bir şey yok ama hızınız 16'ya düşerse uploada bir şey olmaz dedi.
  • Ben de aynı sorunu farkettim hatta müşteri hizmetleri de "evet yanlış yazılmış." bile dedi ! Tüketici haklarına danıştım ve BTK dahil bir çok kuruma şikayet belirtmemi istediler.
  • Aynı durum

• aynı durum bendede var üstelik kotada resetlenmedi..
  • Arkadaşlar diğer konuyu görmeyenler için buraya da yazmak istedim. Bir kaçınız verdiğim savaşı biliyor bu VDSL upload hızı konusunda çağrı merkezi ve sosyal medya kanalından laz inadıyla şikayetimi doğru şekilde kayda geçene kadar ilettim.

Bugün Superonline çözüm merkezinden tekrar beni aradılar. Yetkili birim. Verdiğim bilgiler doğrultusunda araştırma yaptıklarını ve araştırmanın sonucunda web sitesinde olsun, bilgi portalında olsun Upload hızında AKK düşmesi ile alakalı bilgi olmadığını KABUL ETTİLER. Süreçten sorumlu ekibe durumu eskale ettiklerini söylediler ve bu konu ile alakalı alınacak aksiyonu bana Pazartesi veya Salı günü iletecekler.

Bu ne demek oluyor, şu demek oluyor: Hatalarını kabul ettiler. Eğer gerekli düzenleme getirilmez ise kontrat ihlali gerekçesiyle taahhüt cezası ödemeden abonelikten çıkma imkanım olacak, ve benim böyle bir imkanım olması demek tüm VDSL müşterilerinin böyle bir imkanı olması demek oluyor. Böyle bir şeyden korkacakları için en kısa sürede Upload AKK uygulamasını tahminimce VDSL için kaldıracaklar.

Şimdiden hepimize hayırlı uğurlu olsun. (Dipnot: Nisan şakası DEĞİLDİR.)

• quote:

Orijinalden alıntı: keremimo

Arkadaşlar diğer konuyu görmeyenler için buraya da yazmak istedim. Bir kaçınız verdiğim savaşı biliyor bu VDSL upload hızı konusunda çağrı merkezi ve sosyal medya kanalından laz inadıyla şikayetimi doğru şekilde kayda geçene kadar ilettim.

Bugün Superonline çözüm merkezinden tekrar beni aradılar. Yetkili birim. Verdiğim bilgiler doğrultusunda araştırma yaptıklarını ve araştırmanın sonucunda web sitesinde olsun, bilgi portalında olsun Upload hızında AKK düşmesi ile alakalı bilgi olmadığını KABUL ETTİLER. Süreçten sorumlu ekibe durumu eskale ettiklerini söylediler ve bu konu ile alakalı alınacak aksiyonu bana Pazartesi veya Salı günü iletecekler.

Bu ne demek oluyor, şu demek oluyor: Hatalarını kabul ettiler. Eğer gerekli düzenleme getirilmez ise kontrat ihlali gerekçesiyle taahhüt cezası ödemeden abonelikten çıkma imkanım olacak, ve benim böyle bir imkanım olması demek tüm VDSL müşterilerinin böyle bir imkanı olması demek oluyor. Böyle bir şeyden korkacakları için en kısa sürede Upload AKK uygulamasını tahminimce VDSL için kaldıracaklar.

Şimdiden hepimize hayırlı uğurlu olsun. (Dipnot: Nisan şakası DEĞİLDİR.)

Bravo hocam inşallah sonuca ulaşılır bende tekrardan olmazsa sizin uyguladığınız adımları uygulayarak gerekli aksiyonların alınmazsını sağlamak isterim gerekirse benim haklı olduğum için aboneliğimi ücretsiz iptal etsinler. Rica etsem sizden uyguladığınız adımları yazarak sizi arayan yetkili üst birimin hangi aşamadan sonra sizi aradılar teşekkürler.

• hocam konu eskide kalmış fakat bi tavsiye veriyim başınız derde vs girerse twitterdan kaan terzioğluna tweet atın dmden mesaj atiyor kendi ilgileniyor sıkıntı olursa daha hızlı halledilir beklediğinize değmez
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.