Şimdi Ara

WAN ve Internet ışığı yanmıyor [ACIL YARDIM]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
64.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • DWAN ve Internet ışığı yanmıyor [ACIL YARDIM]ün evde temizlik yapilirken modemin kablolari cikartilmis.. Eski yerlerini bilmedigim icin yerlerine takamadim derken superonlinei aradim. Bana tarif ettikleri sekilde kablolari taktim. Ama taktigim zaman power tusu yaniyor bir de Lan1 lan2 ledleri yaniyor WAN ve Internet ledleri yanmiyor.. Access pointin kablosunu denemek icin WAN kablosuna bagladim ve tepki verdi fakat baglanti olusmadi. Apartmanin kablosunu WAN kismina bagladigimda ise tepki olusmuyor..Ne yapmam gerekir? WAN ve Internet ışığı yanmıyor [ACIL YARDIM]

• ont cihazından çıkan ethernet kablosunu router ( modem )deki wan yazan yere tak bitti... taki sendeki durumda santral çalışmıyor denebilir... elektriği kesildi yada senin kablo kesildi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutankenshta -- 21 Mayıs 2017; 12:34:28 >
  • WAN portuna binanın switchinden sizin daireye gelen ethernet kablosu takılacak. Bazı durumlarda eve kadar fiber geliyor ve ufak bir kutuda sonlandırılıyor. Eğer böyle bir durum varsa, o cihazdan çıkan ethernet kablosunu WAN 'a takacaksınız.

LAN portlarından birine ise evde kullandığınız cihazların ethernet kabloları takılacak.

Eğer tam tersini yaparsanız, bahsetmiş olduğunuz sıkıntı yaşanabilir.

Eğer bağlantıları doğru yaptığınız halde WAN ışığı yanmıyorsa, binadaki switchde sorun olabilir.
  • ZeneX Z kullanıcısına yanıt
    Hocam binadaki switchde sorun oldugunu dusunmuyorum tum bina superonline kullaniyor sorun bir tek bizde var. O da kablolari cikardiktan sonra olustu onceden cok iyi calisiyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • superonlinei cagiracaktim ama 20 gun sonra simavim var internet olmamasi isime geliyor dogrusu.. sabahtan aksama kadar video izliyorum yoksa. Simavlar bitsin oyle cagiririm artik

• superonlinei cagiracaktim ama 20 gun sonra sinavim var internet olmamasi isime geliyor dogrusu.. sabahtan aksama kadar video izliyorum yoksa. Sinavlar bitsin oyle cagiririm artik

• pretendyouloveme kullanıcısına yanıt
    Binadan gelen kabloyu routerın LAN girişlerinden birine takınca ilgili portun LAN ışığı yanıyor mu? Bu şekilde binadaki switch ile arandaki bağlantıda kablo sorunu olup olmadığını anlayabilirsin.

Gönderdiğin fotoğraflarda WAN 'ın port ışığının yanmadığını görüyorum. Sanıyorum LAN'a taktığında da yanmayacak.

Eğer taktığın LAN portunun ışığı yanmıyorsa switche giden kabloda sıkıntı var demektir. Veya switchden kablonu çektiler ya da kablonun ucundaki tellerde sıkıntı oldu, veya başka bir şey. Temizlik yaparken çıkartıldı dediğine göre binadan gelen kablonun senin taraftaki ucunda bulunan RJ45 'de sıkıntı olabilir diye düşünürüm. Hatta bir de modemin WAN portunun içindeki tellere bak bakalım yamulma çıkma vs. var mı diye.

Eğer taktığın LAN portunun ışığı yanarsa, WAN portunun da yanmadığını düşünürsek, bu sefer de routera suç atarım. Sıkıntı olabilir diye. :) Çünkü LAN ışığının yanması demek, binadaki switch ile bağlantın var demektir. Yani kablo çalışıyor demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZeneX

Binadan gelen kabloyu routerın LAN girişlerinden birine takınca ilgili portun LAN ışığı yanıyor mu? Bu şekilde binadaki switch ile arandaki bağlantıda kablo sorunu olup olmadığını anlayabilirsin.

Gönderdiğin fotoğraflarda WAN 'ın port ışığının yanmadığını görüyorum. Sanıyorum LAN'a taktığında da yanmayacak.

Eğer taktığın LAN portunun ışığı yanmıyorsa switche giden kabloda sıkıntı var demektir. Veya switchden kablonu çektiler ya da kablonun ucundaki tellerde sıkıntı oldu, veya başka bir şey. Temizlik yaparken çıkartıldı dediğine göre binadan gelen kablonun senin taraftaki ucunda bulunan RJ45 'de sıkıntı olabilir diye düşünürüm. Hatta bir de modemin WAN portunun içindeki tellere bak bakalım yamulma çıkma vs. var mı diye.

Eğer taktığın LAN portunun ışığı yanarsa, WAN portunun da yanmadığını düşünürsek, bu sefer de routera suç atarım. Sıkıntı olabilir diye. :) Çünkü LAN ışığının yanması demek, binadaki switch ile bağlantın var demektir. Yani kablo çalışıyor demektir.

Hocam çok teşekkürler konuyu kapatmayı unutmuşum,
    turkcellden geldiler bizde sorun yokmuş, binada bulunan merkezde sorun varmış. Kabloları falan değiştirdiler düzeldi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.