Şimdi Ara

Süperonline gerçek IP alamama sorunu ve çözümü (CGN ip) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
30
Favori
97.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    internet sağlayıcısı nın sitesinden yada telefon ile arayarak statik ip alabilirsin ozaman cgn ip den çıkmış oluyorsun turknet için fiyat aylık 12 TL onun dışında ben henüz denemedim ama yukardaki yorumlara bakılırsa arayarak istediğin port u actırabiliyormuşsun ozaman da cgn ip den çıkıyorsun gibi duruyor bı dene istersen konuyu guncellersin eğer olursa ama statik ip nın kesin ise yaradigindan eminim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • PromHeda P kullanıcısına yanıt

• https://www.turksatkablo.com.tr/Servisler-Statik-IP,36

Kablonet 4.99tl ye veriyor adamlar sa sonline da tutturabildigine yapiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gzegen kullanıcısına yanıt

Bence hesabı toplam maliyet üzerinden yapmak lazım. Mesela SoL ile aynı gerçek sınırsız 100/5 tarifeyi KabloNet kaça veriyor ve 5tl statik IP ekleyince toplam kaç para fatura çıkıyor? Zeki, Akıllı, Zihni Sinir gibi AKN'nin gün içine dağıtılmış yeni versiyonu olan tarifelerden bahsetmiyorum. KabloNet tarifeler açısından zaten en kazık ISS şu anda. Bırakın da statik IP 5 tl olsun. :))).... Bir de statik IP'den öperlerse fatura iyice şişer.

• 100mbit akilli sinirsiz demis aksam 25 oluyomus bu tarifeyi 104.9 a veriyor 5 de statik koy 110 a 100mbit aksamlari 25 almis olunuyor

sonline 89.90 a 25mbit verse 24.9 da statik ip 115e 25mb sinirsiz geliyor

sonline kablonetin tersi var gündüz 25 gece 100mbit olan tarife 99.90 artı statik 24.90 yani 125tl ye geliyor 25mbit aksamda 100mbit olan

o nedenle yazmistim üstad

• gzegen kullanıcısına yanıt

Gerçek sınırsız tariflerini bir karşılaştırsanız... :) Zihni Sinir tarifeleri değil gerçek sınırlara bakın demiştim.

• onlara baktim pahali benim demek istedigim 25mbit düzeyinde bakinca gecerli yoksa 25 üstüne ucmus adamlar fiyat olarak. bu ara sozlesmemiz bitiyor sonline ile o nedenle arastiriyorum henüz mantikli bi teklif yapmadi sonline herhalde iptal ettirecegim fahis fiyatlar istiyor devam icin.

• Arkadaşlar, üç gündür deli oldum. Daha önce çalışan port yönlendirmeler çalışıyordu. Ne yaptımsa olmadı. Sanırım ben de cgn a girdim.

whatismyip shows 176.88.xxx.yyy

ZTE H267A ise 100.87.aaa.bbb gösteriyor.

Hiç bir port yönlendirme çalışmıyor. Bu benim de CGN ye girdiğim anlamına mı geliyor?

• ozymate O kullanıcısına yanıt

Evet hocam cgndesiniz modem arayüzünden modemi yeniden başlatmayı veya kapatıp 10 dk bekleyip tekrar açmayı deneyin bu şekilde cgn den çıkmazsa müşteri hizmetlerinden port yönlendirme yapmasını isteyin

• PowerPlay P kullanıcısına yanıt

hangi portu yönlendirmek lazım hocam?

• Dün deneme amaçlı Superonline dan statik ip satın aldım modemi kapatıp açtım ve PS4 de nat tipi direk 2 oldu. Online oyunlar artık bariz şekilde daha akıcı oldu. whatsmyip sitesindeki ile modem arayüzdeki ip ler aynı oldu. Yalnız verdiği ip yine 176. İle başlıyor.

• Statik ip alamadan bir türlü çıkamadım, yok mu bir çözümü ya bu işin. Platin pakete geçince de değişmiyor yine cgnat.

• Modeldeki tüm portları da açtırsanız artık SOL’de CGNat’tan kaçış yok. Boşuna kasmayın. Yorulmayın. Fantezi denmeyin. 24,90 verince de dünya değişmiyor. Denemiş biri olarak söylüyorum.

İnatlaşıp 1,5 ay ısrarla denedim. Ping 1-2 MS düşüyor. Yurt Dışı 5ms civarı. Yarıya falan gelmiyor yani. Platin paket falan fişman artık o da eskide kaldı. Bölgeyi soktularsa, hiç acımıyor ne kadar para veriyorsun hızın ne diye. Ha çıkılıyor mu? Çıkılıyor. Son denememde sanırsam başarıya ulaştım. Ama kesin sonuçları açıklamak için erken. Bir iki fatura dönemim geçsin. Her gün modem resetliyorum durum değişecek mi diye. Ateşle oynamak gibi ama şimdilik adamların sistemini çözdüm gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bambogie

Modeldeki tüm portları da açtırsanız artık SOL’de CGNat’tan kaçış yok. Boşuna kasmayın. Yorulmayın. Fantezi denmeyin. 24,90 verince de dünya değişmiyor. Denemiş biri olarak söylüyorum.

İnatlaşıp 1,5 ay ısrarla denedim. Ping 1-2 MS düşüyor. Yurt Dışı 5ms civarı. Yarıya falan gelmiyor yani. Platin paket falan fişman artık o da eskide kaldı. Bölgeyi soktularsa, hiç acımıyor ne kadar para veriyorsun hızın ne diye. Ha çıkılıyor mu? Çıkılıyor. Son denememde sanırsam başarıya ulaştım. Ama kesin sonuçları açıklamak için erken. Bir iki fatura dönemim geçsin. Her gün modem resetliyorum durum değişecek mi diye. Ateşle oynamak gibi ama şimdilik adamların sistemini çözdüm gibi.

darısı basimiza

• artık port yönlendirme çalışmıyor çalışan yöntem olursa yazmayın...

• bambogie B kullanıcısına yanıt

Lütfen çözümü yazmayın. O çözümden de olursunuz. Çalışan birkaç yöntem var ancak yayıldığı zaman hemen önlem alıyorlar. O nedenle buralarda bahsetmiyoruz artık.

• Ne gibi yöntemler? CGN'de porta erişmekten mi bahsediyorsunuz yoksa bir şekilde cgn'den kurtulmaktan mı? Yöntemi paylaşmamanızı anlıyorum.

• bambogie B kullanıcısına yanıt

Başkan çözümü özelden yazar mısın   Kimseye yaymam söz.

• Azıcık sabır. Ben sabırlı adamımdır. Sırf ne olacak diye bir buçuk ay statik ip kullandım. Biraz daha test etmek lazım. Oldu demek kolay. Olduğunu ispat etmek zor.

Bilgi paylaşmak için :) yıllardır bizim burada bulunma sebebimiz bu. Sonuçta emin olduğumda paylaşacağım. Mesele şu ki isteseler bu yöntemi de kapatabilirler. O kısımda hem donanım hem de yazılım tarafındaki işleyişlerini anlamam(K) lazım.

Bir kere içine düştünüz mü çıkabilmek neredeyse imkansız. Port o bu şu falan filan boş. Ya içerdesin ya dışarıda. Ama girmekte çıkmakta mümkün onu buldum diyebilirim.

• hocam yalvarırım çözüm varsa beni bilgilendirin, oyunlarda paket losstan dolayı soğudum resmen.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.