K

Yüzbaşı
10 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 77 (Bu ay: 13)
Gönderileri

Gelen servis gaz eksik deyip r32 klimaya r410 bastı. Bunu sonradan öğrendim. Bu bir sorun çıkarır mı? Bir de 30 derece havada inverter r32 klima için 10 bar düşük bir değer mi?

Bu upload sorunu üç gün önce başladı.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/2b/c6/5b/2bc65b346139455c1cf7970d8831fe45.png&t=0&width=480&text=1

Denemediğim şey kalmadı, sorun kesinlikle benim tarafımda değil. Drive'a 5 megabaytlık dosya bile atılmıyor, hata alıyorum. Desteğe başvurunca her zamanki gibi sadece kayıt açıyorlar, başka bir şey yaptıkları yok. Millenicom sorun çıkana kadar iyi...

Edit: Belki aynı sorunu yaşayan vardır, Milleni mtuyu bozmuş sanırım, 1470 yapınca eskisi gibi oldu.

Merhaba, 88 doğumluyum ve eylülde lisans mezunu oldum. Benim de iki yıl tecil hakkım var mı? Bu konuyla ilgili net bir bilgiye ulaşamadım. Kimisi 29 yaş sınırı sadece okumakta olan için diyor, kimisi farklı. Savunma bakanlığının sitesindeki tecil ile ilgili link de çalışmıyor.
Merhaba, ikametgahım Kocaeli ama şu anda Ankara'da olduğum için buradaki askerlik şubesine gitmek istiyorum. Celp dönemi Ankara'ya göre mi belli olur? İlçe o anki adresim mi olur?

Bir de hangi ilde teslim olurum? Kocaeli'de olmak için orada mı yoklamaya gideyim?
ABD'den gl702vm modelini getirttim, ilk kez kullanmaya başladığımda benden yapmamı istediği bios güncellemesinde başarısız oldu ve laptop çalışmaz oldu. Ürünü ABD'den aldığım için bu modele kendim ram takıp takamayacağımı oraya sordum ve izin alarak kendim ram taktım. Türkiye'de işlerin en ufak bir şeyde garantiyi iptal edip, dolandırmak olduğunu bilmiyordum tabii.

Global garantiden yararlanmak istedim ve laptop u asus a gönderdim. Bana izinsiz ram takılmıştır anakart yanmıştır ve bunların değişimi için toplam 3370 lira istediklerini söylediler. Ben inanamadım, yazılım sorunu nedeniyle yolluyorum ve bana kısadevre diyorlar. Laptopu derhal geri istedim ve garantimi haksız yere de olsa iptal ettikleri için Ankara'daki bir laptop tamircisine götürdüm. Bir kaç gün sonra aynı modelin çalışan bios yazılımını buldu ve bunu bios çipine yazdı ve halletti. Laptop sapasağlam çalışıyor ve hiçbir donanımsal hasar, kısadevre vs yok. Düpedüz dolandırmaya kalktılar, yalandan arıza çıkartıp binlerce lira kopartmaya çalıştılar.

Elimde teknik servisin çıkarttığı arıza raporu ve fatura bulunuyor. Şu anki tek derdim garantinin yalandan iptal olması ve bunu yanlarına bırakmak istemiyor oluşum. İlk iş Asus ABD'ye şikayet ettim sonra Türkiye'deki müşteri hizmetlerini aradım ve yine suçu bana attılar. Olmayan arıza yazılmaz, yetkisiz ram takmışsın paralı olur tabii dedi ve kendimi dinletemedim. Ayrıca mail de yazdım bunlara. Ama Asus müşteri hizmetleri beş para etmiyor maalesef, dinlemiyorlar düzgün cevap vermiyolar.

Sizce elimdeki seçenekler nedir? Ne yapmalıyım? Tüketici hakem heyetine gitmeyi düşünüyorum, elimdeki çalışan laptop ve teknik servisin raporu yeterli deliller midir?
Seçeneklerim kısıtlı olduğundan ve sorunun bios olduğundan emin olduğum için Ankara'da bios çipi tamir edecek bir yer arıyorum. Bildiğiniz bir yer var mı?

Asus gl702vm laptopum bios güncellemesi yapamadı ve açılmaz hale geldi, sadece power ışığı yanıyordu ve hdd çalışıyordu. Başka hiçbir şeyde hayat yoktu. (Easyflash'da verify kısmında hata verdi ve hiçbir kurtarma yolu yok) ABD'den sipariş ettiğim için oranın desteğine güvendim, belki bir işe yarar diye bios pilini söktüm, geri taktım. Boşunaydı. Buranın garantisine arızayı ve saf bir şekilde yaptıklarımı açıklayan not bıraktım. Asus ABD ram için arka kapağın açılmasına izin veriyoruz dedikleri için notta ram yükseltmesi yaptım o yüzden açtım dedim. Asus Türkiye bana izinsiz müdahele ile yapılan ram yükseltmesinden dolayı anakart ve ram yanmıştır deyip 3370 lira fatura kesti. Kısa devre nasıl olmuş çok merak ediyorum. Kaç kere mail atarsam atayım bios hakkında tek bir şey demediler.
29 Haziranda paketim bitmişti, tl yüklenmezse paketin iptal süresi 60 gün olduğunu hatırlıyorum. Bugün online işlemlere girdiğimde paketimin olmadığı yazıyor, acaba iptal mi olmuş? Eğer öyleyse bizim yıldız ek genç gitti.

Edit: Şimdi kontrol ettim doğru hatırlıyormuşum. 58 gün olmuş, tl yüklemeye güvenemedim ama.

https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/yeni-turkcell-musterisi/yildiz-ek-paketi/sikca-sorulan-sorular
Günlerdir İzmit'te Playstation 3 içindeki nand flash çip e lehim yapabileceğim kablo arıyorum.
Hangi sözde elektronikçiye girdiysem ne düzgün bir havya nede kablo bulabildim. Bana en fazla gösterdikleri telefon kablosu ve onlar çok kalın. Bu koca yerde adam akıllı gerçek bi elektronikçi yada hobi malzemeleri satan bir dükkan biliyor musunuz? Yeni açılan baumaxx dahi elektronik konusunda 5 para etmez. :(

Lehim yapılacak çipin resmi aşağıda:

Türkiye'de de Amerika'da olduğu gibi belli bir ücret karşılığı garanti dışı ps3'ümüzü tamir ettirebiliyor muyuz? Sony teknik servise tabii ki. Mümkünse deneyen oldu mu?
http://www.turktelekom.com.tr/webtech/default.asp?sayfa_id=425
hangi altyapıylainternet şu anda gene yavaş rezil olcaklar orda.
Hakkında
Hakkımda:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 18 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 338
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 2.171 (Bu ay: 485)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 33 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.