Şimdi Ara

Superonline Fiber ile PS4 İndirme Hızı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Superonline fiber 100 mbit abonesiyim.

Bilgisayarımı ethernet kablosu ile modeme bağladığımda tam 100 mbit hatta bazen daha fazla hız alabilmeme rağmen, PlayStation 4'ü yine ethernet ile bağladığımda 45 mbitten fazla hız alamıyorum. Bu sebeple yüksek boyutlu oyunları indirirken sorun yaşıyorum.

Düzeltmek için PS4 veya modemin ayarları ile yapılabilecek bir şey var mıdır?

Kısaca sorunun çözümü var mıdır?

• Ps4 ile 100 mbit hız alman zaten mümkün değil. 45 alıyorsan çok iyi. 45 ile sorun yaşıyorsan bişey diyemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Laptobumda ethernet ile aldığım hızın aynısını yine ethernetle PS4'te alamaz mıyım?
  • Legoloman kullanıcısına yanıt
    Hayır alamazsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 Mbps TTnet olanlar napsın ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20 Mbit Uydunet kullanıyorum 10 Mbit hız alıyorum PS4' te. 10 Mbit ile tek seferde 65GB indirdim. 45' i az buluyorsan bir şey diyemeyeceğim.
  • Ps4 un sanırım internet donanimi yuksek hızları kaldiramiyor?

• İlginç bir sorun bence alması lazım. PSN Live chat ile durumu bildir ya da resmi forumlara bak konu ile ilgili bilgi var mı diye.
  • Alamazsın ne demek, tabii ki alabilirsin. Alamazsın diyen arkadaş açsın baksın adamlar ne hızlar alıyolar google fiber ile. Ama maalesef superonline sanırım huwaie kullandığından ve PSN serverları bize uzak ya da düşük server hızı dağıttığından alamıyoruz.

Ben de superonline 25Mbit fiber üyesiyim, oyun indireceğim zaman günlük turbo aktive ediyorum. bilgisayardan test ettiğimde 100Mbit görüyorum fakat PS4 te ne yaptıysam 29Mbit in üzerine çıkmadı. Ve stabil olmamakla birlikte aldığım en yüksek download hızı 2.1MB/s olabildi. Buna superonline'ın acil bir çözüm bulması lazım.

ps: 2.1MB/s hıza otomatik dns ve ip ile MTU yu 1450 yaparak ulaşabildim.
  • Bende 25 Mbit Superonline fiber var. Ps4 üzerinde ve pc de speed testte 30-35 Mbit görüyorum. Oyun indirirken Sn de 2,5/3mb görüyorum.

• Bende 25mbps superonline fiber kullanıyorum. Download hızım 700-800kb/sn'lerde geziyor. Modem ps4'e yakın ancak wifi ile giriyorum. Sorun ne olabilir? İnternet hızım bilgisayarda normal çıkıyor...
  • Legoloman kullanıcısına yanıt
    Ps4 interneti tam kullanamıyor yapacak birşey yok belki dns değiştirirsen hız artabilir
  • cnspnky kullanıcısına yanıt
    Google dns e geç ve kablolu kullan fark olacaktır
  • Mutlaka kablolu bağlantı yapın.
    dns değiştirmeyi deneyin,

Bende bu işe yaradı mesela
    195.175.39.39
    195.175.39.40
    Siz de farklı dns leri deneyerek belki iyi sonuç alabilirsiniz.

Ayrıca Dmz açmayı deneyin genel tavsiye o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 15 Şubat 2016; 3:27:44 >
  • Dns değiştiririz ancak kablolu olmuyor malesef. Sonuçta modem ile ps4 o kadar yakın değil. Wi-Fi'da kayıp ne kadar olabilir ki? olsa olsa %20 ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnspnky

Bende 25mbps superonline fiber kullanıyorum. Download hızım 700-800kb/sn'lerde geziyor. Modem ps4'e yakın ancak wifi ile giriyorum. Sorun ne olabilir? İnternet hızım bilgisayarda normal çıkıyor...

download u duraklat-tekrar başlat. böyle böyle kalan zamanın en az olduğu hıza denk gelirsin. genelde 1-2dk da son hızı yakalarsın. ben hep öyle yapıyorum.
  • rorschach_ kullanıcısına yanıt
    Bende aynı şekilde durdur başlat ile o hıza ulaşabiliyorum ama dünyanın en saçma şeyi yemin ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: quanch

Bende aynı şekilde durdur başlat ile o hıza ulaşabiliyorum ama dünyanın en saçma şeyi yemin ediyorum.

Aynen oyle

• Ps4'ü de yan yatırayım mı deniyeceğim...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.