Şimdi Ara

Superonline 500Mbps 199TL / 1000Mbps 239TL (TV+) / 12 Ay Taahhüt / Wi-Fi 6 / +Turkcell Platinum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
19
Favori
20.205
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam şu taahhüt ettikleri hızı verememe durumunda indirim yapma durumu kesin mi? Bu bilgiye nereden ulaştınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt

Sol altyapıda daha cgnat olmadım hiç.

Ama 35mbit kullandığımız bir diğer evdeki (aynı mahallede) orası cgnat.

• KYTECHNGAMING kullanıcısına yanıt
    Cgnat olup olmadığını nasıl anlıyoruz?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Keenetic arayüzünde ip ne bak speedtest ye bak birde. Aynı ise cgnat değilsin.

İp 10 ile başlıyorsa da genel olarak cgnat olduğunu anlayabilirsin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

eski abone iseniz (min.7-8 senelik) cgnat olmuyor sözleşmenizde olmadığı için.

zaten sorum cgnat olup bu pakete geçenlere. bir değişlik var mı cgnat anlamında.

• Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Arada Vodafone dan hizmet aldım o da cgnat değil idi.

• Saligia kullanıcısına yanıt
    Daha önce Türk Telekom’da aynısı basıma gelmiş, TT hiçbir hamle yapmamıştı. Mecburen ödemiştim o şekilde 75 hız alıp 100’lük paketi. Müşteri hizmetlerine anlattım, aynı yazdığım gibi söylediler.

O zaman yeni SOL ve 1000mbps abonesi olarak İstanbul Çekmeköy’de cgnat olmadığımı bildireyim.
    Modemde ve Speedtestteki IP’ler aynı

• abonelik dondurma vs. işleminiz oldu mu sol de?

yani 1-2 gün içerisinde 1000mbps için yeni sözleşme imzalayıp bağlantı yaptırdınız ve şuan cgnat yok?

• bence veri topluyorlar, filtrelemeden geçtiği için ciddi ping oluşuyor yoksa fiberin ping neden dsl den düşük olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kerros kullanıcısına yanıt
    Superonline 500Mbps 199TL / 1000Mbps 239TL (TV+) / 12 Ay Taahhüt / Wi-Fi 6 / +Turkcell Platinum

belki yaşadıklarınız sonucu genelleme yapıyorsunuz ama başımdan şöyle bir olay geçti, ben de o yönde örnek vereyim;

(Önbilgi: Mart 2021'de 11 senelik 10 Mbps Kabloneti iptal ettirip, 2 sene taahhütlü 50Mbps Superonline'a geçtim)

-12.02.2022 akşam üzeri, Steam'den Ocak ayı başlarında "Lunar New Year" kampanyası kapsamında satın aldığım oyunlardan AvP(2010) oyununu kurayım, biraz oynayayım dedim.

-oyun indirmeye başladı, takribi 8-10GB'lık bir dosyalar topluluğu toplamda, nasılsa 2GB civarı film torrent'de 15-20dk.'da iniyor, ben de "bekleyeyim bari şuradan çay falan alayım" dedim...

-bi bakayım % kaç olmuş derken, daha yeni başlamıştı, 10sn. falan kaldı yazınca bi sersemledim şöyle, dedim yanlış görüyorum herhalde, 8GB'lık dosya neredeyse 1dk. içinde nasıl iner???

-hakikaten de indi, sonra başka oyun deneyeyim dedim, baktım aynı hızı ve süreyi görünce, dedim ne oluyor???

-hemen speedtest girdim, 500Mps görünce başımdan aşağıya kaynar sular döküldü...

-akabinde hemen müşteri hizmetlerini aradım, müşterisi temsilcisi bayana durumu izah ettim, dedim şimdi taahhüt kapsamında verilen hızı aştın diye ek ücret çıkarmasınlar, bir de benim olması gereken hızım 50Mps, hak geçmesin dedim...

-yok beyefendi ek ücretlendirme gibi bir durum söz konusu olmaz, sizde "sinyal fazlalığı olmuş" mu ne dedi-ona benzer bir şey-geçmiş gün aklıma gelmedi şimdi, ben buradan düzeltiyorum, siz modeminizi resetleyin düzelecektir, teşekkür ederiz haber verdiğiniz için dedi.

ben fark etmesem; onlar için herhangi bir sakınca oluşturmasa da(fark edince zaten düzeltirlerdi), benim tarafıma gereksiz yere hak geçmiş olacaktı.

yani yukarıdaki yorum maddenizde hızı kısarlar gerçek hayatta demişsiniz ama bende tam tersi durum yaşandı.

ve bu anlattığım olaya kadar olan 1 senelik süre içerisinde kayda değer bir arıza ile karşılaşmadım.

genel olarak superonline ile kötü deneyim yaşayan kişilerin bulundukları konum nedeni ile altyapı kaynaklı hız problemi olma ihtimali az da olsa olabilir diye düşünüyorum...

• Güzel fırsatmış. Binasında Fiber olanlar bence hiç kaçırmasın.

• Anlatılanlar tam bir facia, yıl 2022 millet uzayda, biz ise hala salak salak kısıtlamalar peşindeyiz güzel kardeşim istersen 10 kat daha hızlı ver kafana göre bazı sitelerde hızı düşüreceksen, bazı sitelere beni sokmakta sorun yaşatacaksan al başına çal o internetine para mı vereceğim birde?

Geçenlerde bir tanıdığımda SOL'a geçti, adam 50mbps için anlaşmış ilk aylar daha fazla hız verme kampanyası yapmışlar falan, gel gör ki adam diyor bazen hız 170 180 bazen 15 20 sürünüyor falan, ilk bağlamaya gelen eleman ballandıra ballandıra anlatmış bir sorun oldu mu hemen bakarız abi falan, şimdi sorunu anlattım artık telefonlarıma çıkmıyor falan diyor aha dedim uzak durmak gerekiyor bunlardan...

Türk Telekom'a çok sövsem de bu ülkede gene en iyi o gibi duruyor en azından diğer firmalarda yaşanılan bu saçma salak durumlara düşmüyorsunuz, en son VDSL paketi Fiber'e taşıdım 50mbps geldi, bağladı kaç aydır bir kere bile tık demedi, her yere cayır cayır giriyorum, muhtemelen 15 yıldır internet kullanıyorum gördüğüm budur...

• Ben şimdi 100 Mbps 130 TL kullanıyorum acaba 500 mbps geçmeye gerek var mı

• mahallemize, sokağımıza, binamızın içine, daire kapısına kadar fiber kablo çektiler, ve hafta başı SOLdan elemanlar geldi. Kart bıraktılar. Hat açık, isterseniz fibere geç,rebiliriz dediler. 1000 tlye kadar taahütünüzü karşılarız dediler. neyse geçmedim. 20 mbit 110 tl gibi tarifeleri vardı. şuan 16 mbit 85 ödüyorum kasıma kadar...

Şimdi burada yazılanları görünce gerçekten çok şaşırıyorum. Bu kadar sıkıntılı bir firma değillerdir diyorum ama olumsuz yorumların ardı arkası yok. 10 yıl önce 8 mbit sınırsız kullanmıştım SOL. o zamanlarda sorun yaşamamıştım.

Böylekısıtlamalar felanda varsa hiç bulaşmamak lazım SOLa...

• superonline pişmanlıktır. web browserime müdahale edip reklam koydukları ve internet hızımı kafalarına göre 0,5 mbit düşürdükleri için bir daha asla.

• Karqasa kullanıcısına yanıt
    Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum.

• losthell kullanıcısına yanıt

O zamana kadar Amerkan Doları 50 TL, mazot 67 TL olur...

• estafine E kullanıcısına yanıt
    Gerçekten internet hızınızı 0.5’e düşürdüler mi?

• sirswager kullanıcısına yanıt
    Buna cevap verirken ben utaniyorum ama malesef evet dusurduler..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.