Şimdi Ara

Superonline 500Mbps 199TL / 1000Mbps 239TL (TV+) / 12 Ay Taahhüt / Wi-Fi 6 / +Turkcell Platinum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
19
Favori
20.205
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Binamda 100 mbit en son limit olduğu icin ust paket alamiyorum. Bunu nasil upgrade ettirebilirim bilen var mi? 100 d 20 u icin 179 oduyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AdRenaLime kullanıcısına yanıt

Bunu koymasa adam alıcak 1gpbs İnterneti dağıtacak bütün apartmana tek yönlü bakmayın herşeye

• bende 5 TB'a çok takılmadım, evden çalışmama rağmen aylık 500gb zor dolduruyorum ama router gibi cihazlar (modem arkası sinyal sinyal güçlendirici vb) kullanılması yasaktır ne demek yahu.

• Gaara34 kullanıcısına yanıt

10+ yıllık üyeyim, Cgnat taydım Statik alarak çözüme kovuştum yoksa Netflix-Youtube-Twitch hatta online oyunlar bile işkence haline gelmişti.

• Turkcell'den her şey beklenir. Aslında cgnat'da olmamanız lazım. bilen bilmeyen, görüp itiraz etmeyenleri de sokuyorlar demek cgnat'a. itiraz ettiniz mi bilmiyorum ama 10 yıllık abonelerin sözleşmesinde superonline'nın sonradan eklediği bir madde var, o yoktur sizde. hatta turkcell superonline sözleşmesi bile olmaması lazım sizde. tellcom superonline'dı o zamanlar. statik ip iptal ettirip sözleşme görselinizle itiraz edin bence bir denemediyseniz. belki sabit statik ip ücreti vermekten yırtarsınız.

• oha router bağlamak yasak nedir?

• moustapha129 M kullanıcısına yanıt

superonline fiber yıllardır böyle. SOL'ün sağladığı modemler dışında başka bir modem bağlamak için deveye hendek atlatmanız gerekiyor çünkü hiç bir şekilde Wan internet kullanıcı adınızı ve şifrenizi paylaşmıyor (sözde güvenlik önemleri içinmiş)

• Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Başka modem bağlatmıyor. Peki routerı nasıl anlıyor. Benim eve iss modemleri zayıf kalıyor router kullanıyorum mecbur

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 100 mbit için 115 ₺ ödüyorum. altyapı da 1gbit'e kadar destekliyor sanırım. taahhütümün bitmesine daha 4 ay varken geçsem m acaba? ne dersiniz

• srkn kullanıcısına yanıt
    Hocam yazdiklarini okudum sagolun gorusunuz icin.

Siz olmasi gereken hizinizdan 10 kat fazla hiz aldiginiz bir durumu anlatmissiniz.

Ancak aslinda siz 500mbit bile hiz almadiniz o gun. Zira hiz testinizi single yapmadiniz. Yani sandiginiz seyi bile yasamadiniz.

Gerci ben download etmekle ilgili bir orneklendirme de yapmadim. Emin olun SOL steami farketsin hemen blogu vurur.

Benim bahsettigim hususlar belgelidir. Bolgem pilot bolgedir, alt yapi ve kutulari eski degil.

Forumun SOL bolumunde benzer sorunlardan yakinan binlerce kisi var.

Ben film izleyen bir aboneden yasadiklarimi
    anlamasini beklemem ya da single player oyun oynayan, multide gta takilan vb.

Sizin goruslerinize saygi duymakla beraber ben yasadiklarimin kefiliyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • moustapha129 M kullanıcısına yanıt

Kendisi zaten kampanya dahilinde örneğin Mesh cihazları veriyor;

www.superonline.net
    TP-Link Deco E4 ile Tüm Evde Fiber Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE
    https://www.superonline.net/kampanyalar/cihaz-kampanyalari/tp-link-deco-e4-ile-tum-evde-fiber-kampanyasi

Bende de aşağıdaki cihazdan var, ev kullanıcılarına bu şekilde takılacaklarını hiç sanmıyorum.

akakce.com
    Mercusys Halo H50G 3 Port 1900 Mbps 2'li Router Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/router/en-ucuz-mercusys-halo-h50g-3-port-1900-mbps-2-li-fiyati,1864204519.html

Ticari olarak dağıtım yapılmasına karşılık bu uyarıları yazdıklarını düşünüyorum.

Hiç bugüne kadar birinden, evinizde router kullanmışsınız, iptal ediyoruz denildiğini duymadım. 5TB'ı dolup fesih edileni de.

Edilmez anlamına gelmiyor elbette fakat 1 ay 5TB'i geçersiniz, diğer ay geçmeniz çok zor.

Bunun yüzdesi de çok az. 100 Kişiden 1-2 kişi geçiyordur 5TB'ı.

Benim önerim şu olur; Hali hazırda 100Mbit Superonline kullanıcılarının minimum 160TL olacaktır yeni dönemdeki faturası. 160TL vereceğime 199TL verip 500Mbit alırım derim. Yarın € 20TL olursa, 500Mbit'de 300-400'lere çıkacaktır zaten. En azından 12 ay garantidesiniz.

• HULKBABA H kullanıcısına yanıt

hocam turknet kullanıyorum, 140 tl oldu. 50 mbps veriyor yaşadığım yere. şu an bana yetiyor. ama dediği gibi 500 mbps verirse çok iyimiş. tabi ping değerleri nedir bilmiyorum. turknet 8 ms

• Altyapısı destekleyen şu fiyatlara geçmezse yazık eder. Ben kablonete 300mbit için 299 ödüyorum  

• MegaWolt38 kullanıcısına yanıt

Sana denk geldiyse herkese denk gelecektir o zaman kesin.

Böyle hızlarda internet alırken, oturduğun altyapıya güveneceksin. Nereden biliyorsuun altyapının iyi olduğunu? Herşey yeni yapılınca iyi olacak diye bir kaide yok. Ben sol'un rakibinde çalışmama rağmen SOL interneti kullanıyorum. Bu altyapıların development tarafında çalıştım.

Turknet te kullanıyorum. Ama istanbulda değil, memlekette. Orada da o iyi gidiyor. Ama şehirde güzel yerde iken, bu hız varken bu fiyata. Tartışması yok bile.

2 yıl 100mbit interneti 100 tl ye kullandım. Taahhüt bu ay bitti. 200mbit 165 tlye geçecektim. Bu çıktı 500mbs 199TL'a geçtim. 2 yıldır bir kere aradığımı sanmıyorum. Şuan SOL interneti ile başka bir internetin development tarafında evden çalışıyorum. Neden?

Diğerleri Fiber bilmiyorken superonline burada kendi internet altyapısını, fiberi kuran tek yerdi.

Bu arada, 1 ayda 5TB indiren kişi, nereye indiriyor acaba? Bende 40 bin TL'lik laptop var, 3 TB ssd. Ben bile ayda 500-600GB download geçemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLIFE -- 3 Haziran 2022; 20:21:34 >

• Tamam.

• Vallaha kusura bakmayın. İki yıldır superonline kullanıyorum. Sürekli kopma donma takılma hız azalması yaşıyorum. 5g li olan WiFi sürekli kesiliyor. Üstelik Fiber. 2 kere servis geldi. Kabloları kontrol edip gittiler. Modem arızalı olabilir hattınızda sorun olabilir demediler. İşkence çeke çeke 2 yıldır kullanıyorum. Taahhüdüm bitiyor 2 ay sonra. Herkes her operatörden memnun olmak zorunda değil. Benim önceki operatörüm turknetti vdsl olmasına rağmen çok memnundum. 2 ay sonra da İnternet kutusuna geçeceğim. Sadece şunu söyleyim. Sizin muhteşem dediğiniz başkası için kötü başkası için kötü olan sizin için muhteşem olabilir. Kullanıcı deneyimlerini ihmal etmemek gerekir.

• 500mbps pakete geçtiğinizi yazmışsınız hocam memnunmusunuz benimde binama 1 ay önce fiber altyapı çekip kutu kurdular hızda kopma düşüş gibi problemler yaşıyormusunuz yada oyunlarda veya netflix izlerken hız düşümü gibi durumlar oluyormu

• 1 ayda 5 değil 15 de indirir insanlar herkesin interneti kullanma şekli aynı değil. Kulladnığınız cihaz ilede kolerasyonu yok bu durumun gereksiz bir detay.

Yeri gelir proje için 2 tb veri indirirsin o verinin 2 gb'ı işini görür kalanını silersin. Sınır yok.

Sol 5 TB sınırını muhtemelen uygulamaz eğer oradaki birçok şey aynı anda ihlal edilirse sözleşme fesh edilir diye düşünüyorum yoksa bir ay 7 tb, bir ay 1 tb çeken kişi de olabilir ihtiyaca göre... 2-3 cihazdan çekiliyorsa bu veri sorun yaratmayacaktır aynısı vodafone da daha düşüktü diye hatırlıyorum sanırım 2 tb geçenleri arıyorlardı ''iptal ederiz'' diye ama kimsenin iptal edilmedi.

• Man Of Earth kullanıcısına yanıt

İnsanların interneti kullanma şekli aynı değil evet.

Eğer 15 TB indirip, 199 TL'luk internet paketi alıyorsan. Daha başta hata yapıyorsun zaten. Bireysel normal kullanıma yönelik paketler. Sen %0.0001 istisna isen, gidip ona göre paket alman lazım. 15TB indiren en az 4-5 bin tl bir kere depolamaya veriyordur.

%.01 lik dilimde olup geri %99.9 luk gibi internet kullanmak istiyorsan zaten karşına problem çıkar.

• Tirt Telekom dan tık yok

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.