Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (420. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.029
Cevap
198
Favori
983.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uguroz76

Hoşgörünüze sığınarak Xv ile alakasız bir mesaj yazıyorum. Haftasonu uzun bir aradan sonra eşimle başbaşa sinemaya gittik. Film Gülse Birsel' in Aile Arasında filmi. Gerçekten güzel ve eğlenceli bir film, benim için sürpriz ise filmdeki araçların hepsinin subaru olmasıydı. Brz den levorg kadar subarular var. Hatta Outback ler birsürü.

Film güzel, vakti olanlar değerlendirebilir.

Gülse nin anlaşması var zaten SUBARU ile bir sürelik. Yani daha bir süre daha Gülse BİRSEL i görebiliriz SUBARU ile beraber.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Forester XT buldum bir tane, aracımı şu sıra satabilirsem onu alacağım.
    Ilan numaram 510547111.
    Malum siteden mesaj atabilirsiniz.
  • hayırlı olsun descartes46,
    şimdi bizim xv ler ortalama 8-9 litre yakıyor 100 km'de, bu rakam forester'larda kaça çıkıyor? 11 rahat vardır diye düşünüyorum ama siz alacağınız için daha detaylı araştırmışsınızdır sanırım.
  • Arkadaslar Xtra (baz) donanim gorenler icten ve distan bir resim cekip paylasabilir mi?

Ozellikle direksiyon uzerindeki tuslari?

Bayi hiz sabitleyici yok diyor ama Eyesight standart.

Nasil oluyor bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gang44

hayırlı olsun descartes46,
    şimdi bizim xv ler ortalama 8-9 litre yakıyor 100 km'de, bu rakam forester'larda kaça çıkıyor? 11 rahat vardır diye düşünüyorum ama siz alacağınız için daha detaylı araştırmışsınızdır sanırım.

Forester Xt özel bir araç. Karmada 11-12 olması muhtemel
    Benim mevcut yaşandımda Xv ile tüm zamanlar ortalamam 8 tl.
    10 lt leri tutturup gerektiğinde güç kullanmak istiyorum
    Ford Kuga aracım da 180 BG ve 9.5 lt/100 Km ortalamaya sahipti
    BMW3.20 ied de 7.5/8Lt ortalama tüketiyordu
    Çok yakın arkadaşımın 1.6 Lt 170 Bg BMW X3 ü de 11-12 bandında yakıyor
    Bu açıdan bakınca forester Xt çılgın yakıyor diyebiliriz ama çok özel bir araç olduğunu düşünüyorum...

• türkiyede en çok satılan 4x4 suv'ları listelemişler, neyseki subaru listede yok.
    bence çok güzel bir haber bu ayrıcalığın bizde olması :)

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-iste-turkiyenin-en-cok-satan-4x4-modelleri-40678018?p=1
  • parpali0800 P kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Ben Kasım ayında yeni xv Xtreme aldım. Karar verme aşamamda da bu forumda yazılanlar çok etkili oldu. Daha önce küçük ve yakıt tüketimi çok düşük olan sorunsuz bir arabam vardı, 2008 model Mitsubishi Colt CZ3. O yüzden yakıt tüketimi ve aracın ölçüleri benim için sorun olur mu diye biraz endişeliydim. Bir ay sonunda toplam 2000 km. yaptım ve yakıt ortalamam şu anda 7.1 lt. Bu km'nin yarısı Eskişehir şehir içi trafikte ve diğer yarısı da şehirler arası ve köy yolları dahil. Eskişehir-Bilecik arasındada gidiş-dönüş yakıt ortalaması ise yaklaşık 5.5'di. Hafta sonu da toplamda 160 km'lik bir yol yaptım, üçte biri stabilize bir yoldu. Burada da ortalama 6.2'ydi yakıt tüketimi. Yani tüm okuduklarımdan sonra aslında korktuğum kadar yüksek bir yakıt tüketimi olmadığını söyleyebilirim. Bu araç için oldukça makul görünüyor. Tabi benzin litre fiyatı korkunç olduğu için maalesef bunun çok anlamı kalmıyor . Aracın diğer özelliklerine gelecek olursak da, benim önceki arabam içeriye çok fazla ses aldığı için Xv neredeyse tamamen sessiz geliyor bana :) Herkesin eleştirdiği motor gücüne bağlı, performans sorunu vardı. Evet, ilk hızlanmalarda çok seri davranmıyor, daha çok lineer bir hızlanma söz konusu ama çok agresif araba kullanan birisi değilseniz bu sizi hiç rahatsız edecek bir yavaşlık da değil. CVT vitese yönelik çok ön yargı vardı, benim de hiç bir fikrim yoktu. Önceki arabamda yarım otomatik vitesliydi (AMT). Çok sorunsuzdu ama vites biraz geç değiştiği ve değişirken sarsıntı yaptığı için genelde manuel modunda kullanıyordum. Yeni XV'de vites geçişlerini hiç hissetmiyorum, bence oldukça konforlu. Umarım bu gözlemler size bir fikir verir, başka bir sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım. SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blipsberry -- 14 Aralık 2017; 18:54:11 >

• blipsberry B kullanıcısına yanıt
    kazasız sürüşler diliyorum. eskişehirin şehir merkezi trafiği istanbuldan beter. yakın yakın ışıklar, kısa mesafeli yolculuklar ve soğuk hava. bence bu koşullara göre yakıt tüketiminiz hele yeni bir araba için çok iyi. ben de mitsubishi colt kullandım. o da bu değerlerde yakıyordu. zaten iki aracı mukayese etmek bile doğru olmaz sanırım.

ben de bugün 2016 xv'mi verip 2017 xtreme donanım aracı aldım. kısmetse yarın teslim alacağım.
  • Yeni yeni XV alan arkadaşları gördükçe çok seviniyorum, aracı alıp te beğenmeyen olmadığına da daha çok memnun oluyorum.
    Zaten eminim ki bu aracı kendini ve ne istediğini bilerek alan asla memnuniyetsiz olmaz.
    Hayırlı olsun. Sizde ben gibi Colttan XV geçmişsiniz. İyi bir Japondan ancak daha iyi bir Japon için vazgeçilir :)
  • Çukurda bir XV gördüm sanki, yan rolden ünlü olduk :)

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!!
    Hayırlı olsun, renk muhteşem!
    Aracınız hayırlı olsun. Ben de 2015 iç makyajlı modelden yeni kasaya geçsem mi diye düşünüyorum. Yoğunluktan bayiye gidip doğru düzgün görüşemedim .Takasta maliyetiniz ne oldu, kaça bırakıyorlar yeni kasayı?
  • kontekhasan kullanıcısına yanıt
    ben colttan sonra corsayı da denedim ama tespitiniz yerinde :)
    Teşekkürler. Size de şimdiden hayırlı olsun.
  • kontekhasan kullanıcısına yanıt
    Herkesin bi Colt geçmişi var galiba, ne güzel :)
  • uguroz76 U kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.Turuncu rengini bulmak biraz zor oldu. Satılması zor olduğu için bayiler pek getirmek istemediklerini söylüyor ama bulabildim neyse ki.
  • uguroz76 U kullanıcısına yanıt
    yeni kasayı (extreme donanım) 125 civarında bir fiyata bırakıyorlar. yeni modelin önceki modele göre olumlu anlamda iyileşmesi biraz takasta eski aracın bedeli üzerinde olumsuz etki yapmış gibi görünüyor. 2016 elegance 22 bin kmde bir araç eğer temiz ise 90 bin civarında bir fiyata sayılıyor diyelim özetle.
  • Ben onu bunu bilmem, 2 ceker otomatik Dusterin 100bin oldugu, Yeni kasasinin da 115e geleceginden bahsedilirken, Yeni XVnin 120binlere satilmasinin BEDAVAdan baska bir aciklamasi olamaz.

Piyasadaki fiyatlar ortada.
  • otomobilin ithalat bedelini 69.999 kabul edelim
    ötv:69999*%50=35.000
    kdv matrahı:69999+35000=105.000
    otomobilin fiyatı:105.00+kdv(105.000*%18)=123.390 aracın yaklaşık maliyeti.

eğer döviz baskısıyla aracın ithalat bedeli 70.001 liranın üstüne çıkarsa;
    ötv %60 oluyor ve aracın maliyeti zorunlu olarak 132-133 bin lira gibi bir maliyete yaklaşıyor.

bence bayiler şimdilik satıştaki araç bedelini 125 civarında tutabiliyorlar. ama döviz biraz daha yüksek olabilirse bu mümkün olmayacak. benim de aracı nisan gibi alacakken erkene almamın nedeni bu. bu durumu dikkate almakta fayda var.
    öte yandan mtv’de de %25 bir artış var. mtv, 1300 cc-1600 cc arası araçlar fiyatı 70 bini aşanlarda bin 553 lira olacak 2018 yılında tescil edecekler için.

31 aralık 2017 tarihinden önce kayıt ve tescil edilen araçlar için mtv hesaplamasında taşıt değerine bakılmayacak. bu araç sahipleri mtv'yi araçlarının motor hacmine göre ödeyecek. yani eskisi gibi ödenecek.
    bu durumları da dikkate almakta fayda var.

• 
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.