U

Binbaşı
28 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 47 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Panasonic tv var. Tv de you tube gayet güzel çalışıyor, netflix uygulaması da var ama üye değilim. Bilgisayar ve telefondaki indirilmiş içerikleri tv den kablosuz izleyebiliyorum. Şimdi yapamadıklarıma geleyim, tarayıcıdan film, dizi sitelerindeki içerikleri izleyemiyorum, puhu tv izleyemiyorum.
Öncelik, film dizi sitelerinin içeriğini izlemek ve puhu tv olmak üzere mi tv box işimi görür mü? Veya daha basit bir önerisi olan var mı?
Bim de son kalan diye kapalı kutu ps4 ü 599 tl ye oğlum için aldım.

Fiyat kelepir ama bu işlerden uzun yıllardır uzağım. Oyunlar dünya para! Çevrimiçi, demo, ikinci el vb neler önerirsiniz tavsiye lazım. Oğlan Bf1 diyor, bakıyorum 200tl. Ne yapmak lazım? En uygun nereden, nasıl alınır?

Her türlü tavsiyeye açığım. Teşekkürler
6 ncı sınıfa giden oğlum için 500tl ye alsam diyorum. Eski nesil bir konsolmuş ama idare etmez mi? Bütçeyi çok arttırmak istemiyorum. Ben gençliğimde ilk nesil ps almıştım ama sonrasında ilgim kalmadı. Komşuda wii vardı, bir hayli hareket ettirdiği için hoşuma gitmişti aslında ama artık kalmamış.

Anlayan arkadaşlar bi fikir versinler lütfen.
2015 yılı temmuzda sıfır olarak aldığım xv ile bir yılı ve 9300km yi tamamladım.

Araç Elegance donanım ve inci beyazı renginde. Ailemle güvenli ve konforlu şekilde kullanmak için aldığım araç benim beklentilerimi karşıladı.

Şimdiye kadar servise sadece multimedya sistemine mirrorlink güncellemesini yaptırmak için uğradım. İstinye Bayraktar randevum olmamasına rağmen bir saat içerisinde ücretsiz olarak işlemi gerçekleştirdi. Sony z1 ile sygic programını araç ekranından kullanıyorum.

Bunun dışında araca iki defa silecek suyu koydum, bir defa lastik havalarını ayarladım, benzin alıp biniyorum.

Şimdi aracın kullanım özelliklerine gelelim. Motor çok sessiz çünki çok düşük devirde ilerliyor. Uzun rampalarda motor keşke daha güçlü olsaydı diyorsunuz, bunun dışında şehiriçinde ve uzun yolda gayet yeterli. CVT şanzıman zaten konforu ile ünlü ben beğeniyorum. Yol sesi doğal olarak tırtıklı asfaltta artıyor. Süspansiyonlar normal yol bozukluklarında başarılı iken hız tümseklerinde aşırı sert geliyor ve zıplatıyor, nedenini anlamadım.

Boyutlara gelirsek yerden yüksekliği 22cm ile sınıfında birinci. Tavan yüksekliği rakiplerine karşı düşük olmasına rağmen iç hacim nasıl geniş oluyor bilmiyorum ama gerçekten geniş ve rahat. Hem önde hem arkada diz ve baş mesafeleri gayet iyi. Bagaj aracın yine daha iyi olmasını istediğim bir bölümü ama yinede kullanışlı yapısı sayesinde bir adet en büyük boy, bir adet kabin boy valiz ile, beraber bir bebek arabası yanında bol miktarda, sırt çantası, poşet vb şeyleride ite kaka sığdırabiliyorsunuz.

Araç donanım ve özellik olarak benim için fazlasıyla iyi. Awd ve otomatik vitesin yanısıra, zenon far, far-yağmur sensörleri, hız sabitleyici, bluetooth bağlantı, koltuk ısıtma, ön cam ısıtma, katlanır ayna, start-stop vb donanımlar mevcut. Anahtarsız giriş olmasını da isterdim doğrusu.(premium da var)

Tüketim verilerini sona sakladım. Tüm zamanların ortalaması 7.9lt. Yani 9300km nin değeri. Son 20 günde yaptığım, Lüleburgaz, İstanbul, Tokat, Maraş, Antep, Mersin, Konya, İstanbul, Lüleburgaz güzergahındaki 3500km lik yolculuğun ortalaması 7.4 lt. Bu değere giderken 4 saat, dönüşte 2 saatte geçtiğim İstanbul şehiriçi ciddi etki etti. Bu bölüm olmasa değer 6.5-7.0 arasında olurdu.

Biraz karışık oldu kusura bakmayın. Merak ettiğiniz birşey olursa cevaplamaya hazırım.
Pioneer bcs424 sistemin sağ arka hoparlörden ses gelmediğini farkettim. Kabloları, ek yerlerini filan kontrol ettim. Ana ünite üzerinden çıkışları değiştirdim, hoparlörlerin yerini değiştirip denemeler yaptım. Ulaştığım sonuç sistemin çıkışında veya kablolarda sıkıntı yok, hoparlör çalışmıyor. Sebep ne olabilir, tamir filan olur mu, hoparlörün içinde sigorta vb basit bir çözüm olabilir mi? Bilgili arkadaşlar yol gösterirse memnun olurum.
Yılda 10-15bin km yapan iki çocuklu aile için subaru xv tercih edeceğim. Bu bütçe ile sıfır ve otomatik vites olması şartı ile başka önerileriniz var mı? Dizel olursa iyi olur. Olmazsa biraz düşük tüketimli benzinlide olabilir. Kendi incelemelerim doğrultusunda ix35 i yeni değişecek olması ve aşırı tüketimi, sportage ı yüksek tüketimi, nissan qq ı dizel otomatiğini yüksek fiyatı, benzinlisini fikir sahibi olmadığım motoru, yeti yi tipi ve dsg si, mokka yı ve cx3 ü iç hacimleri nedeniyle tercih etmedim. Xv nispeten makul tüketimi sürekli 4x4 ve otomatik vites ile sunması ve yeterli donanımı vermesi ile bana mantïklı geliyor. Düşüncem doğru mu? Başka model önerebilir misiniz?
Öncelikle araç otomatik olacak, dizel veya benzin olur ama benzinli biraz tasarruflu olmalı, 1.6 veya altı olacak. Aileye uygun, hatcback veya crossover olmalı. Yakışıklı bir stationda olur ama sedan olmaz!! İkince el kaygım yok, önceki aracımı 14 yıl kullandım, buda en az 5-10 yıl gider. Birde her sokakta 10 tane olan bir araç istemiyorum, biraz özel olsun.
Şimdiye kadar 2nci el olarak ciddi şekilde ds5 ve volvo v40- v60 baktım fakat şimdi ciddi olarak sıfır km makyajlı subaru xv düşünüyorum.
Son olarak şunuda belirtiyim, donanımlı araçları seviyorum yani fiyatı uygun diye bomboş araçları tavsiye etmezseniz sevinirim
İlk sahibi olduğum 138bin km deki aracımı artık değiştirmek istiyorum. Araçta değişen veya boya kesinlikle yoktur. Koyu renk (lacivert) olması ve hava şartları nedeniyle boyanın vernik katmanı soyulmuştur. Trigger seti 90bin de yetkili serviste, baskı balata 115bin de özel serviste değişmiştir. Üzerindeki Lassa impetus revo lastiklerle henüz 5-6 bin km yapmıştır. Atiker lpg takılı ve ruhsata işlidir.

Bilmeyenler için araçta abs, çift airbag, digital klima, yol bilgisayarı, otomatik 4 cam, merkezi kilit vb gibi döneminin en üst donanımı bulunmaktadır.

Aracın piyasasını henüz araştırmadığım için bir fiyat belirtmiyorum. Ne kadara satılabileceğiyle ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Almayı düşünen olursa pm den ulaşılabilir.
Başlıkta belirttiğim gibi ds5 veya v40 düşünüyorum. Araç 2nci el ve dizel otomatik olacak. Fiyatlar araç km sine göre biraz değişkenlik göstersede 75-80 civarına bulunabiliyor gibi. Bu modelleri düşünme sebebim her iki aracında belli bir donanım ve kaliteye sahip olmasının yanında temiz ve az km li olarak bulunabilmeleri ve açıkcası herkesde olmamaları. Biraz özel olduklarını düşünüyorum. Volvo marka kalitesi ve güvenliği ile öne çıkarken, ds5 bir hayli geniş bagajı ile beni cezbediyor. Sonuçta iki çocuklu aile arabası olarak kullanılacak.

Bende şu an sıfır olarak aldığım 2001 model seat cordoba signo (benzinli) var. 13 yıldır beni memnun etti ama artık değişecek. Almışken değiştirdiğime değecek bir araç olsun istiyorum. Boyasının verniğinin soyulması dışında bir problemi olmayan bir araçtır, Ocak ayında elden çıkarmayı düşünüyorum, piyasası hakkında bilgi sahibi arkasdaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Tabi onu bir şekilde satarızda, ben v40 mı, ds5 mi bakayım. Veya ikisinide boşver şu daha iyi dediğiniz modeller var ise onlarıda değerlendirebilirim.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.046
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 19.204 (Bu ay: 187)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.074 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.