Şimdi Ara

'SU SEL BASKINI 377₺' BU ARAC ALINIR MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba, 2013 model 1.6 tdi Golf7 almaya karar verdim, 150.000₺'ye anlastik. Aracta Toplam 1500₺ hasar kaydi var. Ama basliktada yazdigi uzere 2013 senesinde Su Sel Baskini: 377₺ olarak hasar kaydi gozukmekte. Bu araci almalimiyim? Alacagim kisi 4 senedir sahibi, aracin bu hasardan sadece cam dugmesinin degistigini soyluyor. Su sel hasarli araba elektronik aksamda arizalara sebep olabilir bunun farkindayim ama 8 yildirda elektronik aksamdaki problemle arac surekli problem cikartir sahibini yorar diye dusunuyorum. Farkli sehirden gelecegim aracta problem var mi? Diye sordugumda herhangi bir problemin olmadigini soyluyor arac sahibi. Ve su hasar miktari 377₺ diye alacak gibiyim araci. Piyasanin altinda fiyati, satarken yada araci kullanirken bu arac beni yorar mi? Almalimiyim?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Araci satan kisi uzun suredir kullanip satiliga cikardiysa muhtemelen sorun cikarmamistir
    Ama satici 1 2 aylik araci satiyorsa aractan uzaklasin her parcasi pahali bi arac bela olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım sağanak yağmurda cam açık bırakıldığı için düğmesi değiştirildi.

• Aliciysan niyetin varsa alirsin tarcanlara götürürsün altini üstünü getirirler ne olmuş ne bitmiş cikartirlar sana su baskini olayi farkli boyut motor elektronik sorunlar ilerde cikarticagi sorunlar büyük masraf acabilir.Sadece şunu düşün bu aracin ayni özeliklerdeki ayni modeldeki diger fiyatlar ne durumda fiyatlari nasil öyle araştir.Fiyat düşük diye yanaşdiysan altinsa bişey yatiyodur

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Miktar yüksek olsa hic yanasmayacagim ama miktar dusuk ve alacagim kisi yaklasik 4 yildir kullaniyor. Saticida titiz bir insan, golf lerde start stop sistemi oldugu icin efb tip aku alinmasi gerekiyor. Satici daha kaliteli olan agm tip aku almis, ve dort senedir kullaniyor. Ve hani arac elimden ciksin gibi bir kaygisida yok 154 binden 150bine 2 kisi zor dusurduk pazarlik ile.

• sinoplu kullanıcısına yanıt
    Dedigim gibi 3 yil 10 ay sahiplik suresi var sorgulamalarimda.

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt
    Bende aynisini dusundum.

• ben yinede sel hasarlı bir araba almazdım.

• Genelde sel hasarlı araç ağır hasarlı oluyor 377 lira ilginç geldi. Ayrıca 377 lira için bi insan neden kakaodan yaptırıp sel hasarı girer o da ilginç

• Bu konuyu okuyunca şahit olduğum bir olayı aktarmadan edemiyeceğim.

Golf, “tok kapı sesi” mottosunun müsebibi olan kaliteli kapı fitilleri sayesinde su konusunda çok çok iyi.

Bugüne kadar kullandığım, Civic, Corolla, Fiesta, Focus, Corsa gibi maliyet kaygısıyla üretilmiş araçlarımı kendim basınçlı suyla yıkardım, hepsi kapı içlerine su alırdı, almayan Astra J ile Golf 7’im olmuştu ve kalitesine bir kez daha hayran kalmıştım.

Bu arada sel hasarları benim bildiğim ağır hasarlı oluyor, 377 ₺ çok komik bir rakam şahsen bana ilginç geldi.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arabanın stepnesine, kapı eşik fitillerine vs iyi Bi bakın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayseybi A kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum arac 2013 model, hasar 2013 senesinden gozukuyor. Sasi ilede plaka ilede sorguladim. Hatta sigortacimda detayli inceledi bilgiler birbiriyle celismiyor.

• herseyinhayirlisi kullanıcısına yanıt
    Bakacagim ama 2013 senesindeki hasarin gorsel olarak bi kalintisi varmidir bilemiyorum.

• daswagen kullanıcısına yanıt
    "25/11/2013 Sel, Su Baskini 377TL"

5664 sorgulamasi bu sekilde. Saticida titiz oldugunu ve hasari arastirdigini, sadece am düğmesinin degistigini beyan ediyor. Hasarin detay sorgulamasini yaptigimda ise "VOLKSWAGEN GOLF VII 1.6 TDI BMT 90 MIDLINE PLUS markali aracin SBM kayitlarinda eksper raporu bulunmamistir." cevabini aliyorum 5664'den.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okankucukk -- 15 Ağustos 2021; 18:45:9 >
  • okankucukk kullanıcısına yanıt

Alinir hocam bisey olmaz. Ornek arac sunrooftan su aldi diyelim ve ekran arizalandi. Burada kaskodan yaptirinca sigorta sirketleri sel vs diye giris yapiyor.

Arkadasimin doludan dolayi aracinin ön cam catladi, baska bir hasar olmadi aracta. Sadece kaskodan cam degisti. Sigorta sirketi Dolu/Sel diye girmis o yuzden tramerde oyle cikiyordu.

Serviste yapıldıysa kaydı servsite var. Yoksa bence alma sanayide ne hal ettilerse.

normal zamanda sel hasarlı alınmaz derdim ama, umarım sel hasarsız bulup almışsındır, netice ne oldu ?

• CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

Umarım almıştır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.