Şimdi Ara

STEREO AMFİ ALICAM YARDIMM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
4.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar sistem değiştirdiğim için kullandığım bose 601seriII Hoplarımla kullanacağım yeni bir amfi almaya karar verdim kafamda öncelikle 3 marka var ama işte insan kolay karar veremiyor birkaç seçenek olunca yeni alacağım dediğimide bakmayın ben biraz eski model amfilerin sesini daha çok sevdiğimden stereo olayında 2. el olarak 80'lerin veya 90'ların amfilerine bakıyorum yine seçeneklere gelince

1-pioneer referance serisi
    2-sony es serisi
    3-technics se-a900 pre+power serisi

bide belki vintage damarım biraz daha eskiye giderse pioneer sx-650 modeli receiver amfi

sıralamayı gelişigüzel yaptım ama dediğim gibi kafamda öncelikle bu cihazlar var model olarak sadece technics'i yazdım oda daha üst modellerinin fiyatları çok uçuk olduğundan dolayı
    şimdi birde şöyle bir detaya girmek istiyorum ben müzik dinlerken bass seslerinede çok önem veririm bu cihazlarda basslarıda tok bir şekilde yükselten loudness tuşu sadece pioneer markasında var hatırladığım kadarıyla,sony es serilerinde ve technics'te yoktu ama olmaması istediğim sesi almama etken olmayabilir.müzik olarakta sorulacak olursa öyle sadece belli bir tarz müzik dinlemem her tarz dinlerim,kısaca bu cihazların özellikle varsa herbirini dinleyip test edebilmiş arkadaşlardan yardım bekliyorum......
    not: içlerinde görüntü olarak favorim technics!!!

• Uzun zaman olarak Pioneer A-656 ve akabinde A-757 kullandım. İkiside güç kuvvet olarak, doygunluk oalarak güzel amfiler. Dinleyeceğiniz hoparlörlerde ikiside önerim listesinde size yer alır. Son derece dinamik amfiler tam istediğiniz gibi! Ancak ki bazen temizini el değmemişini bulmak zorlaşıyor.

Ben olsam aralarında güç ve evimde pioneerdan sonra bulunmasını isteyeceğim Technics pre - power dir. Bence sizde bu yolu izlemenizdir.

Pioneerin SX serilerine bulaşmamanızı öneriyorum. Çok eski piyasasi ve değerini bilen son derece azaldı. Ustasıda azalıyor zamanla. :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan2

Uzun zaman olarak Pioneer A-656 ve akabinde A-757 kullandım. İkiside güç kuvvet olarak, doygunluk oalarak güzel amfiler. Dinleyeceğiniz hoparlörlerde ikiside önerim listesinde size yer alır. Son derece dinamik amfiler tam istediğiniz gibi! Ancak ki bazen temizini el değmemişini bulmak zorlaşıyor.

Ben olsam aralarında güç ve evimde pioneerdan sonra bulunmasını isteyeceğim Technics pre - power dir. Bence sizde bu yolu izlemenizdir.

Pioneerin SX serilerine bulaşmamanızı öneriyorum. Çok eski piyasasi ve değerini bilen son derece azaldı. Ustasıda azalıyor zamanla. :))
    Pioneer SX -950 - 1280 receiver veya SA 8500 -9500 serisini tavsiye ederim ,ayrıca o dönemlerde Hi-Fi piyuasasına çeki düzen veren Sansui 8080 -9090 receiver serileri çok kalitelidir . Günümüzün tamamiyle satış politikaları neticesinde artık bu kalitede cihazlar üretilmemektedir .
    Elit serisi Pioneer için kötü yorumum olamaz ama ne varsa eskilerde var .

yeterki kozmetik olarak temiz ve fazla ellenmemiş olanına denk gelmek . Recap ve Retorasyon yapmak kolaydır .ultra pahalı cihazlar hariç Bu tür cihazlardan aldığınız sesi hiç bir cihazda bulamazsanız .

• quote:

Orijinalden alıntı: elektürükçü

Pioneer SX -950 - 1280 receiver veya SA 8500 -9500 serisini tavsiye ederim ,ayrıca o dönemlerde Hi-Fi piyuasasına çeki düzen veren Sansui 8080 -9090 receiver serileri çok kalitelidir . Günümüzün tamamiyle satış politikaları neticesinde artık bu kalitede cihazlar üretilmemektedir .
    Elit serisi Pioneer için kötü yorumum olamaz ama ne varsa eskilerde var .

yeterki kozmetik olarak temiz ve fazla ellenmemiş olanına denk gelmek . Recap ve Retorasyon yapmak kolaydır .ultra pahalı cihazlar hariç Bu tür cihazlardan aldığınız sesi hiç bir cihazda bulamazsanız .

Alıntıları Göster
    uygun fiyata bir ürün bulmak bence en önemli mesele. eskiler ateş pahası... arkası sunta müzik seti bile efsane diye satılıyor ;))

• the_cantan kullanıcısına yanıt
    Eskiciden 100 -200 TL ye topladıkları cihazları , basit bir bakım yapıp , 1000 -2000 üzerine fiyat koyanlar var .
    geçen aylarda bu tür cihaz satan bir dükkan ,beni çağırdı gelin görüşelim ,elimizde bozuk cihazlar var tamir edermisiniz diye .
    gittim ..
    örnekle bir ses çıkış entegresini kaça değiştirirsiniz dedi
    arıza tespitini sizmi yapacaksınız ki ben yalnız entegre değiştireceğim dedim .
    Eee genelde entegre bozuluyor dedi

dedim yok öyle bir şey , entegrenin bozulmasının sebepleri vardır , entegre durduk yere yanmaz . sebep olan kondansatör vardır ,diot vardır ,veya başka sebepler vardır mutlaka ,yaptığım entegre değiştirmek ancak çok kısa süreliğine arızayı savmış olmaktır .
    Peki ne istiyorsunuz dedi .
    çalışma ortamı için yer ve tüm elektronik ölçüm aletleri .
    Yok o kadar kapsamlı bir şeye gerek yok dedi .
    Evimde atölyemde yapayım dedim .
    Güvenmediler galiba yok burada yapın dediler .
    Can alıcı kısma geldik . arıza tamirini kaça yaparsınız dedi ,malzeme bizden olmak kaydıyla .

100 dedim ,en basit arıza .
    Ooooo dedi , ben 20 TL burada tamir ettiriyorum

dedim devam edin ettirmeye . okumuşum ,tecrübe sahibi olmuşum elimde binlerce liralık ölçüm cihazına para saymışım , siz 20 TL uygun görüyorsunuz.

Eee dedi , biz bu cihazları arkadaşlar var ( muhtemelen eskiciler ) onlardan çok ucuza alıyoruz . size 100 -200 verirsek bize bir şey kalmaz .

raflara baktım ,Dual pikaplar ,çerçöp bir sürü mal . Duallere ahşap yeni kasa yaptırmışlar etiket koymuş 900 TL

20 TL adamada tamir ettirdinmi ,salla gitsin 800 -900 TL ye .

Temiz bulmak bu denli zor , temiz olanda kıymetini biliyor ya satmıyor ya iyi para istiyoır Cantam hocam .

• quote:

Eskiciden 100 -200 TL ye topladıkları cihazları , basit bir bakım yapıp , 1000 -2000 üzerine fiyat koyanlar var .
    geçen aylarda bu tür cihaz satan bir dükkan ,beni çağırdı gelin görüşelim ,elimizde bozuk cihazlar var tamir edermisiniz diye .
    gittim ..
    örnekle bir ses çıkış entegresini kaça değiştirirsiniz dedi
    arıza tespitini sizmi yapacaksınız ki ben yalnız entegre değiştireceğim dedim .
    Eee genelde entegre bozuluyor dedi

dedim yok öyle bir şey , entegrenin bozulmasının sebepleri vardır , entegre durduk yere yanmaz . sebep olan kondansatör vardır ,diot vardır ,veya başka sebepler vardır mutlaka ,yaptığım entegre değiştirmek ancak çok kısa süreliğine arızayı savmış olmaktır .
    Peki ne istiyorsunuz dedi .
    çalışma ortamı için yer ve tüm elektronik ölçüm aletleri .
    Yok o kadar kapsamlı bir şeye gerek yok dedi .
    Evimde atölyemde yapayım dedim .
    Güvenmediler galiba yok burada yapın dediler .
    Can alıcı kısma geldik . arıza tamirini kaça yaparsınız dedi ,malzeme bizden olmak kaydıyla .

100 dedim ,en basit arıza .
    Ooooo dedi , ben 20 TL burada tamir ettiriyorum

dedim devam edin ettirmeye . okumuşum ,tecrübe sahibi olmuşum elimde binlerce liralık ölçüm cihazına para saymışım , siz 20 TL uygun görüyorsunuz.

Eee dedi , biz bu cihazları arkadaşlar var ( muhtemelen eskiciler ) onlardan çok ucuza alıyoruz . size 100 -200 verirsek bize bir şey kalmaz .

raflara baktım ,Dual pikaplar ,çerçöp bir sürü mal . Duallere ahşap yeni kasa yaptırmışlar etiket koymuş 900 TL

20 TL adamada tamir ettirdinmi ,salla gitsin 800 -900 TL ye .

Temiz bulmak bu denli zor , temiz olanda kıymetini biliyor ya satmıyor ya iyi para istiyoır Cantam hocam .
    @elektürükçü hocam bizatihi gördüğüm durumu anlattınız. bilahare aynı fikirdeyim. ve bu heryerde böyle. birde en çok katıldığım sözünüz ''çerçöp bir sürü mal ''...
    10 yıl önce av receiver furyasında Sony ES serisi amfiler, Reference lar neyi alacağınızı şaşırıyordunuz. 808ES'i 500TL ye bi arkadaşa aldırdım :)) eski stereo amfilerin yuzune pek bakılmıyordu. devran şimdi değişti ;)) mesele şimdi temiz ve uyguna bulma. şu an fiyatı tavan yapan piyasada Pioneer SA serisi en uygunu. o da pahalı ama. bulabilsem de alsam. eski gözağrılarımdan Pioneer SA-500A yı tekrar alıyım basit mütevazi dinleyeyim dedim. buldum internetde 500 kaat çektiler. hee dedim tamam :)) bulsam alsam ondan tekrar eski arkadaşımı. yılların üstüne tekrar görüşsem.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

@elektürükçü hocam bizatihi gördüğüm durumu anlattınız. bilahare aynı fikirdeyim. ve bu heryerde böyle. birde en çok katıldığım sözünüz ''çerçöp bir sürü mal ''...
    10 yıl önce av receiver furyasında Sony ES serisi amfiler, Reference lar neyi alacağınızı şaşırıyordunuz. 808ES'i 500TL ye bi arkadaşa aldırdım :)) eski stereo amfilerin yuzune pek bakılmıyordu. devran şimdi değişti ;)) mesele şimdi temiz ve uyguna bulma. şu an fiyatı tavan yapan piyasada Pioneer SA serisi en uygunu. o da pahalı ama. bulabilsem de alsam. eski gözağrılarımdan Pioneer SA-500A yı tekrar alıyım basit mütevazi dinleyeyim dedim. buldum internetde 500 kaat çektiler. hee dedim tamam :)) bulsam alsam ondan tekrar eski arkadaşımı. yılların üstüne tekrar görüşsem.

Alıntıları Göster
    Bazen satış sitelerinde dolanırım , beni uğraştaracak ama değecek cihaz arayışlarım olur .
    şunu söylerim ilk açar açmaz .Ne arızası var ve sonra Elektronikçiyim derim
    Başlarlar kusursuz diyen satıcılar ,şu çalışmıyor bu çalışmıyor vs anlatmaya . ,işime gelirse satın alırım tabi onca kusuru anlattıktan sonra sağlam pazarlık yaparak
    kimide içini açmam der . çünkü geçmişte sağlam kazık yiyip , uyduruk sonradan sarma transformatörle donatılmış Yamaha kazıklanmışlığım vardır .
    yanımda yıldız tornavida ile ve D.M.M giderim . DC offset ölçerim . sağlam dediklerine

Açık sözlü olsunlar canım feda

• quote:

Bazen satış sitelerinde dolanırım , beni uğraştaracak ama değecek cihaz arayışlarım olur .
    şunu söylerim ilk açar açmaz .Ne arızası var ve sonra Elektronikçiyim derim
    Başlarlar kusursuz diyen satıcılar ,şu çalışmıyor bu çalışmıyor vs anlatmaya . ,işime gelirse satın alırım tabi onca kusuru anlattıktan sonra sağlam pazarlık yaparak
    kimide içini açmam der . çünkü geçmişte sağlam kazık yiyip , uyduruk sonradan sarma transformatörle donatılmış Yamaha kazıklanmışlığım vardır .
    yanımda yıldız tornavida ile ve D.M.M giderim . DC offset ölçerim . sağlam dediklerine

Açık sözlü olsunlar canım feda

Alıntıları Göster
    hehehe sarılmış trafo dediniz de geçmişde bende ''tornavida değmemiş, mükemmel'' dedikleri EL34 lambalı cihazı aldım. yazsam burda Ankaradakiler esnafı bilir. internetde de satışı var. neyse. eve gittim. ne denirse o. aldık direkt. saf saf denemeden ki hala şaşarım unuttum mu ne yaptıysam. aklım başka yerdeydi herhal. bi trafo sesi bi dırıltı o da ne. bi baktım ampli içine. bu da ne C tipi trafo sarılmış. gözler pört. trafo presbant dahi yok ilkokul defter kağıdıyla sarılmış bantlanmış. yahu dedim. sprey vernik aldım. trafo çalışırken spreyi yedire yedire sesini azalttım. bayağı azalttım ama kesilmedi ses yinede. attım bi köşeye. satıcıya da bir şey demedim uygun fiyata almıştım. ötesinde pek takılmıyorum böyle şeylere. açık söze canım feda yaaw

• quote:

hehehe sarılmış trafo dediniz de geçmişde bende ''tornavida değmemiş, mükemmel'' dedikleri EL34 lambalı cihazı aldım. yazsam burda Ankaradakiler esnafı bilir. internetde de satışı var. neyse. eve gittim. ne denirse o. aldık direkt. saf saf denemeden ki hala şaşarım unuttum mu ne yaptıysam. aklım başka yerdeydi herhal. bi trafo sesi bi dırıltı o da ne. bi baktım ampli içine. bu da ne C tipi trafo sarılmış. gözler pört. trafo presbant dahi yok ilkokul defter kağıdıyla sarılmış bantlanmış. yahu dedim. sprey vernik aldım. trafo çalışırken spreyi yedire yedire sesini azalttım. bayağı azalttım ama kesilmedi ses yinede. attım bi köşeye. satıcıya da bir şey demedim uygun fiyata almıştım. ötesinde pek takılmıyorum böyle şeylere. açık söze canım feda yaaw

Ortalik köylü kurnazi dolu.aman dikkat.

• quote:

Orijinalden alıntı: headbanger6

quote:

Alıntıları Göster
    dediklerinize aynen katılıyorum bende çok cihaz aldım ve işyerinde tamir ettim,ama ne yapayım istediğim gibi kalitede yeni cihazlar çok pahalı gerçi dediğiniz gibi eskileride çok ucuz değilki? kimileri var dediğiniz gibi cihaza tornavida değmedi diyor,iyide değmemiş olması değmesi gerektiği gerçekliğini ortadan kaldırmıyor ki? yani sonuçta elektronik cihaz bu hiç kullanılmamış dahi olsa ne bileyim kondansatör şişmesi gibi sorunla karşılaşmak mümkün.. haa arıza böyle basit şeylerde olduğu zaman pek takmıyorum sonuçta aynı değer ve kalitede parça değişimi ile sorunu çözebilirsem fazla umursamıyorum ama içimdeki o eskici ruhunuda atamadığımdan ne varsa eskilerde var mantığıyla sıfırını bulamayacağımdan dolayı mecburen 2. ellere yönelmek zorunda kalıyorum. valla bir arkadaşamız sx950 serisi pioneer övmüş sağolsun gerçektende benimde en sevdiğim cihazlardan birisidir ama ortalama 3000 tl. fiyat çekiyorlar peki kalite olarak sx-950 ile sx-750 yaklaşık olarak birbirine benzer mi? yada sx-650 serisi benim esas istediğim tonlamaların kalitesi ve daha öncede bahsettiğim gibi bass seslerine ayrı bir önem veririm mesela bir ara sony'nin ta 2650 serisini ve pioneer'ın sa-708 serisini kullandım aslında bunların tonlamalarıda o kadar kötü değil di ama bilirsiniz işte bu işin sonu yok insan zamanla değişiklik istiyor!! birde sormak istediğim gerçi sony es serileri ve technics pre+power hakkında fazla yorum yapan olmamış ama bu ikilide loudness tuşunun olmaması benim sevmiş olduğum bass sesleri almama engel teşkil eder mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: headbanger6

quote:

Alıntıları Göster
    Yaşı 20 nin üzerinde cihazlara tornavida değmemiş olması imkansız . Potansiyometre ,switchler mutlaka oksidasyondan nasibini alır .
    Tornavida değmedi ,hiç kullanmadım veya çok az kullandık diyen ya kendini kandırıyor veya alıcıyı .
    Geçen gün bir ilan gördüm SX 1280 di galiba . Sandıktan çıktı diye yazmış
    naftalinledinmi be adam .

• ubtatto U kullanıcısına yanıt
    Al satçı değilseniz ,alacağınızı uzun yıllar kullanacaksanız ,biraz paraya kıymakta fayda var . SX 650 de iyidir . fakat bu 40 yıllık cihazların mutlaka A Z ye restorasyonu gerekir . öyle göz muayenesi ile şişmiş şişmemiş kondansatör arayışı ,geçici çözümler olur . madem elektronikten anlıyorsunuz ,Bu cihazların üzerindeki kondansatörler 40 yıl önceki teknolojiye sahip üretilmişler ,sahip oldukları teknolojiye rağmen güzel ses vermekte fakat bu kadar geçen zaman içöinde mutlaka kaçak akım dirençleri yükselir ,bu kondansatörleri değiştirmek gerekir ,öyle piyasa malı çin kondansatörleri kullanmakta cihaza haksızlık olduğu gibi cinayet olur demek daha doğrudur . Gold serisi kopndansatörlerle değişimini yapıp ,tüm pot ve trimpotların temizlenip , hatta fuse dirençlerin mutlaka kontrrol edilmesi gerekir . Besleme katındaki büyük kapasiteli kondansatörlerin değişmesi olmazsa olmazlardandır .transistörleri söküp termal macunlarını yenileyip eşleşme sırası bozulmadan tekrar montajını yapmak gerekir . , soğuk lehim dikkatlice aranmalıdır . tüm ayarlar düzgünce yapılıp , koltuğa kurulup sonra kendimizi o tatlı müziğin akışına bırakma zamanı tamamlanmıştır . tabi daha çok detay vardır ,bu tür restorasyonlarda ama ben kısaca özet verdim .
    Eğer elinize hak edecek cihaz gelmişse restorasyonla gerçek hakkını verin

• quote:

Al satçı değilseniz ,alacağınızı uzun yıllar kullanacaksanız ,biraz paraya kıymakta fayda var . SX 650 de iyidir . fakat bu 40 yıllık cihazların mutlaka A Z ye restorasyonu gerekir . öyle göz muayenesi ile şişmiş şişmemiş kondansatör arayışı ,geçici çözümler olur . madem elektronikten anlıyorsunuz ,Bu cihazların üzerindeki kondansatörler 40 yıl önceki teknolojiye sahip üretilmişler ,sahip oldukları teknolojiye rağmen güzel ses vermekte fakat bu kadar geçen zaman içöinde mutlaka kaçak akım dirençleri yükselir ,bu kondansatörleri değiştirmek gerekir ,öyle piyasa malı çin kondansatörleri kullanmakta cihaza haksızlık olduğu gibi cinayet olur demek daha doğrudur . Gold serisi kopndansatörlerle değişimini yapıp ,tüm pot ve trimpotların temizlenip , hatta fuse dirençlerin mutlaka kontrrol edilmesi gerekir . Besleme katındaki büyük kapasiteli kondansatörlerin değişmesi olmazsa olmazlardandır .transistörleri söküp termal macunlarını yenileyip eşleşme sırası bozulmadan tekrar montajını yapmak gerekir . , soğuk lehim dikkatlice aranmalıdır . tüm ayarlar düzgünce yapılıp , koltuğa kurulup sonra kendimizi o tatlı müziğin akışına bırakma zamanı tamamlanmıştır . tabi daha çok detay vardır ,bu tür restorasyonlarda ama ben kısaca özet verdim .
    Eğer elinize hak edecek cihaz gelmişse restorasyonla gerçek hakkını verin
    peki bir pioneer a-656'nın temiz 2. eline 1000 lira verilirmi sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: ubtatto

peki bir pioneer a-656'nın temiz 2. eline 1000 lira verilirmi sizce?

Alıntıları Göster
    yada technics pre+power için 1700 -1800 lira
    Temiz derken ne kadar temiz
    SX 650 piyasa fiyatı max 750 -850 TL

Pardon uzaktan bakınca SX 650 gibi görmüşüm . 656 da hemen hemen aynı fiyat .

Technics o serilerini beğenirim fakat hiç elime düşmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektürükçü -- 21 Ekim 2015; 22:04:28 >
  • quote:

Temiz derken ne kadar temiz
    SX 650 piyasa fiyatı max 750 -850 TL

Pardon uzaktan bakınca SX 650 gibi görmüşüm . 656 da hemen hemen aynı fiyat .

Technics o serilerini beğenirim fakat hiç elime düşmedi
    sizi hatırladım geçen gün Sahibinden .com da soru sormuştunuz ,
    elinizdeki SA 708 onarılmayacak halde değilse , onu onarın .

• quote:

sizi hatırladım geçen gün Sahibinden .com da soru sormuştunuz ,
    elinizdeki SA 708 onarılmayacak halde değilse , onu onarın .

Alıntıları Göster
    teşekkürler evt.sanırım sizle birkaç mesajlaşmamız olmuştu. cevaplarınız için çok sağolun.demek istediğim eğer bu öngördüğüm amfilerden bendeki eski pioneer sa-708 modelinden daha iyi bir ses alamayacaksam dediğiniz gibi kendi amfimi tamir etmem çok daha mantıklı sonuçta çıkışlarında birşey yok.ama şu sorumada tam net bir cevap alabilmiş değilim eğer uygun bir fiyata ve temiz bulursam ve yeni bir amfi almayı düşünürsem ilk seçeneğim hangisi olmalı bu cihazları test edebilen ve kıyaslayabilen birileri yokmu acaba? sony es serilerinden birimi? , pioneer'ın referance serilerinden birimi? yoksa pioneer'ın efsane vintage amiral gemilerinden sx serilerinden mi? yada görüntüsü ilede muhteşem technics'in classAA SE-A900 Pre+Power serilerinden birinimi alsam çok uzun bir süre keyifle müziklerimi dinleyebilirim acaba?? elbette bunlara daha çok örnekler verilebilir ama maalesef çok fazlada bütçem yok yoksa aslında bunların arasına marantz,sansui,kenwood,yamaha,denon,onkyo ....v.b gibi bir sürü daha marka sokulabilir.
    2. el alımında elimden geldiğince titiz davranmaya çalışırım çoğu zamanda cihazı tam anlamıyla kontrol eder uzun süre dinler öyle alırım.mesela 1 sene önce yine internetten evinde satım yapan biriyle tanışmıştım gittim birsürü cihaz hop. bakıyorum o zaman onu dinle bunu dinle bir baktım kıyıda köşede hiç tavsiye bile etmediği 2 tane hop duruyor marka kağıtları bile tam okunamıyordu arkasındaki kasada ne çok iyi nede kötü durumdaydı yaşına göre idare ederdi tabii bu hop.lardan önce bana birsürü hop. dinletti arkadaş,bunun içinde en çokta övgüyle pioneer hpm 40 serisini satmaya çalışıyordu bana ama bu gördüğüm hop.ları dinledikten sonra aklım şaştı gitti muhteşem bir tonu vardı ve sese yüklenildiğinde bile hiçbir bozulma olmuyordu öyle böyle pazarlıkla o gün 750 tl. istediği hpm 40 yerine bu markasını sonradan çözebildiğim national panasonic hop.ları 200 liraya almıştım ve dediğim gibi helede içini açıp kontrol ettikten sonra dahada şaşırdım hop.ların filtreleri olsun körükleri ,kasa iç yapısı çok temizdi,yani demek istediğim eski,yaşlı ama hala sapasağlam cihazlarda bulunabiliyor piyasada ve eminimki o gün 1500 lira civarı para harcasam bu aldığım hop.lardan daha iyi bir hop. alabileceğimi sanmıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: ubtatto

teşekkürler evt.sanırım sizle birkaç mesajlaşmamız olmuştu. cevaplarınız için çok sağolun.demek istediğim eğer bu öngördüğüm amfilerden bendeki eski pioneer sa-708 modelinden daha iyi bir ses alamayacaksam dediğiniz gibi kendi amfimi tamir etmem çok daha mantıklı sonuçta çıkışlarında birşey yok.ama şu sorumada tam net bir cevap alabilmiş değilim eğer uygun bir fiyata ve temiz bulursam ve yeni bir amfi almayı düşünürsem ilk seçeneğim hangisi olmalı bu cihazları test edebilen ve kıyaslayabilen birileri yokmu acaba? sony es serilerinden birimi? , pioneer'ın referance serilerinden birimi? yoksa pioneer'ın efsane vintage amiral gemilerinden sx serilerinden mi? yada görüntüsü ilede muhteşem technics'in classAA SE-A900 Pre+Power serilerinden birinimi alsam çok uzun bir süre keyifle müziklerimi dinleyebilirim acaba?? elbette bunlara daha çok örnekler verilebilir ama maalesef çok fazlada bütçem yok yoksa aslında bunların arasına marantz,sansui,kenwood,yamaha,denon,onkyo ....v.b gibi bir sürü daha marka sokulabilir.
    2. el alımında elimden geldiğince titiz davranmaya çalışırım çoğu zamanda cihazı tam anlamıyla kontrol eder uzun süre dinler öyle alırım.mesela 1 sene önce yine internetten evinde satım yapan biriyle tanışmıştım gittim birsürü cihaz hop. bakıyorum o zaman onu dinle bunu dinle bir baktım kıyıda köşede hiç tavsiye bile etmediği 2 tane hop duruyor marka kağıtları bile tam okunamıyordu arkasındaki kasada ne çok iyi nede kötü durumdaydı yaşına göre idare ederdi tabii bu hop.lardan önce bana birsürü hop. dinletti arkadaş,bunun içinde en çokta övgüyle pioneer hpm 40 serisini satmaya çalışıyordu bana ama bu gördüğüm hop.ları dinledikten sonra aklım şaştı gitti muhteşem bir tonu vardı ve sese yüklenildiğinde bile hiçbir bozulma olmuyordu öyle böyle pazarlıkla o gün 750 tl. istediği hpm 40 yerine bu markasını sonradan çözebildiğim national panasonic hop.ları 200 liraya almıştım ve dediğim gibi helede içini açıp kontrol ettikten sonra dahada şaşırdım hop.ların filtreleri olsun körükleri ,kasa iç yapısı çok temizdi,yani demek istediğim eski,yaşlı ama hala sapasağlam cihazlarda bulunabiliyor piyasada ve eminimki o gün 1500 lira civarı para harcasam bu aldığım hop.lardan daha iyi bir hop. alabileceğimi sanmıyorum...

Alıntıları Göster
    Şans işi bu . Kesinlikle dinlemeden almayın , hatta mümkünse elinizdeki Bose kolonlarla dinleyin . Her ampli her kolonda iyi ses vermeyebilir .

iyi şanslar .

• quote:

Şans işi bu . Kesinlikle dinlemeden almayın , hatta mümkünse elinizdeki Bose kolonlarla dinleyin . Her ampli her kolonda iyi ses vermeyebilir .

iyi şanslar .

Alıntıları Göster
    bu arada birinden technics pre+power modelini 1500 liraya buldum sizce şu an o kadar edermi acaba? tabii cihazı test edicem..
    Hangi modeli ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.