Şimdi Ara

Stereo amfi önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1996 yılında Çorlu'dan vatani görevimi tamamlayıp döndüğümde İstanbulda o zamanlar popüler olan elektronik eşya satış merkezi Doğubank'a uğrayarak modelini hatırlamadığım 1 adet pioner amfi ve kalan parçaları ekolayzır dahil tecnics markasından oluşan bir müzik seti sistemi satın aldım gene markasını tam hatırlamadığım biraz hacimli 2 adet 3 yollu hoparlör kolonunu aldığım sete dahil ettim memlekete geldiğimde ssitemi kurdum. aldığım sese tatmin olmayınca araba için üretilen pioneer marka 4 ohm 30 cm 2 adet kaliteli subwoofer ve başka marka tiz ve mid hoparlör alarak bir marangoze mdf de yaklaşık 1metre boyutunda kolon yaptırarak monte ettim aldığım ses kanımca fabrikasyon kolonlora göre bas ve tiz bazında çok daha güzeldi daha sonra bu sistemi sattım ve sonradan çok pişman oldum

an itibariyle bu sektöre biraz yabancı kaldım zaten teknik olarakta neredeyse hiç bilgim yok desem yalan olmaz tekrar böyle bir sistemi ekonomik şartlarıda dikkate aldığımızda 2. el piyasadan edinmek istiyorum şu an piyasada avr tarzında ev tipi sinema sistemleri daha yaygın ve bu sistemlerin benim streo müzik ihtiyacımı karşılamayacağı tatmin etmeyeceği konusunda ikazlar aldım hatta pioneer vsx 520 bmodel bir amfiye 5+1 setiyle uygun fiyat teklifi aldım bu setinde ihtiyacımı karşılamayacağı hatta forumdan bu konuda bilgili bir arkadaşın dediğine göre 4 ohm araba hoparlörü bağlanamayacağı ikazına şahit oldum

sorum şu basların tizlerin güçlü yüksey düzeyde sergilendiği 90 lı yıllarda üretilen bir amfi alacağım bilgisi olan arkadaşlardan marka ve model tavsiyesi bekliyorum hazır sistemler pahalı olduğu için hoparlör setinide gene eski mantıkla yapmayı düşünüyorum şimdiden çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nazzam -- 7 Şubat 2023; 13:35:15 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.