Şimdi Ara

STAND BY IŞIĞI 3 DEFA YANIP SÖNÜYOR AMA TV AÇILMIYOR ( PHILIPS LCD TV 5405H )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
2
Favori
137.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Philips LCD TV 42" Televizyonum yaklaşık 1 saat önce kendiliğinden kapandı, ve hemen ardından 2 saniye aralıklarla 3 defa kırmızı stand by ışığı süreki olarak yanıp sönüyor. Prizden çektim işe yaramadı. Tunç akım korumalı priz ile Powercom 1000VA KGK ya bağlı olmasına rağmen böyle bir arıza oldu.

Aynı anda çalışan PC bilgisayarım ve Samsung Led monitörüme hiç bir şey olmadı.

Garantisi bittikten sonra olması moralimi bozdu. 1600 TL verdik, paramızla rezil olduk.

Daha önce bu sorunla karşılaşıp sorunu çözebilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korgeneral -- 10 Kasım 2013; 2:19:15 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Philips LCD TV 5405H Açılmıyor ve Stand By Işığı 3 Defa Yanıp Sönüyor

Philips LCD TV 5405H modeliniz açılmıyor ve stand by ışığı 3 defa yanıp sönüyorsa, aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyebilirsin:

• Güç kaynağını kontrol et: TV'nin fişinin prize tam olarak takılı olduğundan ve elektrik aldığından emin ol.
    • Farklı bir güç kaynağı dene: TV'yi farklı bir prize veya uzatma kablosuna takmayı dene.
    • Uzaktan kumandayı kontrol et: Uzaktan kumandanın pillerinin dolu olduğundan ve TV'nin sinyal aldığından emin ol.
    • TV'yi güç kaynağından çıkar: TV'nin fişini prizden çıkar ve birkaç dakika bekle. Ardından fişi tekrar tak ve TV'yi açmayı dene.
    • Fabrika ayarlarına sıfırla: TV'nin arkasındaki veya yanındaki sıfırlama düğmesine küçük bir nesne ile basarak TV'yi fabrika ayarlarına sıfırlamayı dene.

Bu adımları uyguladıktan sonra TV'n hala açılmıyorsa, aşağıdaki adımlara geçebilirsin:

• Ana kartı kontrol et: Ana kart, TV'nin işletim sistemi gibi önemli bileşenleri içeren ana devre kartıdır. Ana kartın gevşek kabloları veya hasarlı bileşenleri olup olmadığını kontrol et.
    • Arka ışığı kontrol et: Arka ışık, TV ekranını aydınlatan bileşendir. Arızalı bir arka ışık, TV'nin açılmamasına neden olabilir.
    • T-Con kartını kontrol et: T-Con kartı, anakart ile panel arasındaki iletişimden sorumludur. T-Con kartındaki gevşek kabloları veya hasarlı bileşenleri kontrol et.
    • Bir teknisyene başvur: Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, kalifiye bir teknisyenden yardım alman gerekebilir.

Yukarıdaki adımları izleyerek, Philips LCD TV 5405H modelinizin stand by ışığı 3 defa yanıp sönme ve açılmama sorununu çözebilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Korgeneral kullanıcısına yanıt
    kaç yıllık tv yapsın o kadar ....

yeni tvlerde bu sorunla karşılaşanların hali daha kötü

zamanlama ayarları falan ayarlı değilse iş servislik <<
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

kaç yıllık tv yapsın o kadar ....

yeni tvlerde bu sorunla karşılaşanların hali daha kötü

zamanlama ayarları falan ayarlı değilse iş servislik <<

TV yi alalı 3 yıl bile olmadı aslında. Akım koruyucu priz var, Powercom imd 1000 ap KGK var. Elektriklerde kesilmedi, voltaj düşmedi. Giden gidiyor , sebepsiz bozuldu.

12 yıllık Vestel 70 ekran ZX tüplü gül gibi duruyor. Ne varsa eskilerde varmış.

Led ve LCD TV' ye verilen para Ç
    ÖP.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korgeneral -- 10 Kasım 2013; 10:23:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korgeneral

Philips LCD TV 42" Televizyonum yaklaşık 1 saat önce kendiliğinden kapandı, ve hemen ardından 2 saniye aralıklarla 3 defa kırmızı stand by ışığı süreki olarak yanıp sönüyor. Prizden çektim işe yaramadı. Tunç akım korumalı priz ile Powercom 1000VA KGK ya bağlı olmasına rağmen böyle bir arıza oldu.

Garantisi bittikten sonra olması moralimi bozdu. 1600 TL verdik, paramızla rezil olduk.

Daha önce bu sorunla karşılaşıp sorunu çözebilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

aynı sorun samsung lcd tv de meydana geldi.
    anakartı yanmış yatıyor 350 tl istiyorlar tamirine 6 yıllık tv...

• quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

quote:

Philips LCD TV 42" Televizyonum yaklaşık 1 saat önce kendiliğinden kapandı, ve hemen ardından 2 saniye aralıklarla 3 defa kırmızı stand by ışığı süreki olarak yanıp sönüyor. Prizden çektim işe yaramadı. Tunç akım korumalı priz ile Powercom 1000VA KGK ya bağlı olmasına rağmen böyle bir arıza oldu.

aynı sorun samsung lcd tv de meydana geldi.
    anakartı yanmış yatıyor 350 tl istiyorlar tamirine 6 yıllık tv...
    eski tüplü tv lerin , vestelin ve diğerlerinin yılda kaç bin adedinin garanti içinde ve kaç bin adedinin garanti dışında arızalandığınızdan haberiniz varmı ?

yada arızalanan tv niz philips değilde başka bir marka olsaydı sony , vestel panasonic yine paramızla rezil olduk diyecekmiydiniz.

üzmeyin kendinizi bu kadar.her cihaz fiyatına, markasına modeline bakmaksızın arızalanabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cce

eski tüplü tv lerin , vestelin ve diğerlerinin yılda kaç bin adedinin garanti içinde ve kaç bin adedinin garanti dışında arızalandığınızdan haberiniz varmı ?

yada arızalanan tv niz philips değilde başka bir marka olsaydı sony , vestel panasonic yine paramızla rezil olduk diyecekmiydiniz.

üzmeyin kendinizi bu kadar.her cihaz fiyatına, markasına modeline bakmaksızın arızalanabilir.

12 yıllık Vestel 70 ekran ZX TV taş gibi duruyor salonda. Şu anda da onu seyrediyorum, hiç bir zaman koruyucu priz bile takmadım. Bu arada araştırırken gördüm ki, Philips LCD TV de yaşadığım bu sorun forumlarda okuduğum kadarıyla pek çok kişiyi mağdur etmiş.

Daha önce de kullandığım Philips monitör ( 17 ve 19 ") farklı sorunlar yüzünden servise gitti.

Babamın kullandığı Crea plazma bile nerdeyse 7 yıldır sorunsuz çalışıyor.

Bu benim için son tecrübe oldu, artık Philips benim için bitmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korgeneral -- 10 Kasım 2013; 19:01:28 >

Vestel'in kalitesi nerde Philips nerde. Philips'in çok daha kaliteli olduğu tabiki tartışılmaz. Bunlar elektronik cihazlar belki temizlik yaparken su kaçırıldı belki prizden kaynaklı belki de panel hatası bunu bilemeyiz tabiki. Ama Philips'in mağdur etmesi gibi birşey söz konusu değil hangi marka olursa olsun bozulabilir gayet normal ölümsüzlük nasıl yoksa ömür boyu garanti kapsamı diye de birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkangl

Vestel'in kalitesi nerde Philips nerde. Philips'in çok daha kaliteli olduğu tabiki tartışılmaz. Bunlar elektronik cihazlar belki temizlik yaparken su kaçırıldı belki prizden kaynaklı belki de panel hatası bunu bilemeyiz tabiki. Ama Philips'in mağdur etmesi gibi birşey söz konusu değil hangi marka olursa olsun bozulabilir gayet normal ölümsüzlük nasıl yoksa ömür boyu garanti kapsamı diye de birşey yok.
    Beslemeden arızası varmış, servis board'u değiştirmedi tamir etti. Daha ucuza sorun çözüldü. 1 yılda garanti verdiler.
    bendeki lg monitör de aynı sorun vardı sanırım besleme ünitesi değişti ama aynı rezillik devam ediyor bu sorun lgnin kronik sorunu diğer markalarda azda olsa görülebiliyor ...
  • quote:

bendeki lg monitör de aynı sorun vardı sanırım besleme ünitesi değişti ama aynı rezillik devam ediyor bu sorun lgnin kronik sorunu diğer markalarda azda olsa görülebiliyor ...

Zamanla kondansatörler şişiyormuş, ne akım korumalı priz ne de KGK buna engel olabiliyormuş. (Bana söylenen)

Yani göz göre göre cihazlar kendi kendini yiyor, ısıya, zamana, voltaj sirkülasyonuna karşı kaliteli malzeme kullansalardı bu sorunları yaşamazdık.
  • quote:

quote:

Zamanla kondansatörler şişiyormuş, ne akım korumalı priz ne de KGK buna engel olabiliyormuş. (Bana söylenen)

Yani göz göre göre cihazlar kendi kendini yiyor, ısıya, zamana, voltaj sirkülasyonuna karşı kaliteli malzeme kullansalardı bu sorunları yaşamazdık.

Samsung tv aldım panelin kenarındaki boşluk aşırı açıktı vatan bilgisayarı aradım servise yönlendirdi tv yi alıp gittiler 1 hafta tv yok normal imiş o sol alt köşedeki açıklık iyi alayım tv yi dedim tv streç ile sarmalanmış ve arka tarafta açık kimsede yok sebebini sordum neden tv açık ve her yeri kapalı diye bişi olmaz eve getirdim birde çerçeveyi çizmişler sinir oldum tv fırın gibi olmuş şimdi sizin yazıyı görünce erken ölsün de tamirden para alalımmı diyorlar ki bunlar dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: odaben

quote:

quote:

Samsung tv aldım panelin kenarındaki boşluk aşırı açıktı vatan bilgisayarı aradım servise yönlendirdi tv yi alıp gittiler 1 hafta tv yok normal imiş o sol alt köşedeki açıklık iyi alayım tv yi dedim tv streç ile sarmalanmış ve arka tarafta açık kimsede yok sebebini sordum neden tv açık ve her yeri kapalı diye bişi olmaz eve getirdim birde çerçeveyi çizmişler sinir oldum tv fırın gibi olmuş şimdi sizin yazıyı görünce erken ölsün de tamirden para alalımmı diyorlar ki bunlar dedim

Alıntıları Göster
    Merhaba standbay ışığı sorunu benim Samsung smart tvde oluştu garantisi biteli 3 yıl oldu çalışırken kapandı fişi söküp taktım ekran ve ses yok kumandadan açarken standbay 3 defa yanıp sönüyor tv açılmıyor anakart değişti güç devresinin küçük kondansatörlerini kendim değiştirdim sorun aynı sebebi ne olabilir bilgisi olan varmı? Bu arada ekran ledleri arkadan baktığım zaman çalışıyor.

• iersen İ kullanıcısına yanıt
    Şuan ayni sorun benim 4 yillik plazmada var. Gecen gün içini açtım lakin hiçbir kondanstorde şişkinlik vs.rastlamadim ve şimdilik karakutu yatıyor öylece
  • Benim LG 42Lw5590 da az önce aynı sorunu çıkardı, hiç voltaj düşüklüğü olmamasına rağmen, bakalım kaça mal olacak bana :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasoci

Benim LG 42Lw5590 da az önce aynı sorunu çıkardı, hiç voltaj düşüklüğü olmamasına rağmen, bakalım kaça mal olacak bana :(

Servisler para kazansın diye yapıyor firmalar. Bizi soyuyorlar resmen. Daha sağlam kondansatör kullanabilirlerdi. Power Kartı değiştirmek yerine tamir yaptırın, benden 500 lira istediler, power kartını tamir ettirmeyi kabul ettim 120 TL halletti zamanında.
  • quote:

quote:

Benim LG 42Lw5590 da az önce aynı sorunu çıkardı, hiç voltaj düşüklüğü olmamasına rağmen, bakalım kaça mal olacak bana :(

Servisler para kazansın diye yapıyor firmalar. Bizi soyuyorlar resmen. Daha sağlam kondansatör kullanabilirlerdi. Power Kartı değiştirmek yerine tamir yaptırın, benden 500 lira istediler, power kartını tamir ettirmeyi kabul ettim 120 TL halletti zamanında.

Hocam merhaba, benim ana kart yanmış Allah'tan bir arkadaşımın servisçi dostu çıktı, 350 TL sadece parça parası aldılar.

• quote:

quote:

quote:

Hocam merhaba, benim ana kart yanmış Allah'tan bir arkadaşımın servisçi dostu çıktı, 350 TL sadece parça parası aldılar.

Geçmiş olsun, ucuza hallolmuş.

• arkadaşlar ben de bugün 7 yıllık Philips LCD televizyonumda aynı sorunla karşı karşıya kaldım. Ne kadara patlar acaba?
  • Tam aynı sorun bende de var kırmızı Stand By ışığı yanıp sönüyor sonra tık tık tık tık ses geliyor hoparlöründen ve TV açılmıyor.

Sorun kondansatör mü power board damı? Philips servis dışında daha ucuza tamir edilecek usta bulamazmıyım?

TV 2009 da alındı, 2015 te hiç açılmama sorunu yaşadım Philips servise 250 TL ye tamir ettirdim sorun 3 hafta sonra tekrarlamıştı sonra yine tamir etmişlerdi sorunsuz tam 3 yıl geldi bu seferde stand by ışığı yanıp sönüp açılmama sorunu çıktı.. Acilen çözülmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightbreaker

Tam aynı sorun bende de var kırmızı Stand By ışığı yanıp sönüyor sonra tık tık tık tık ses geliyor hoparlöründen ve TV açılmıyor.

Sorun kondansatör mü power board damı? Philips servis dışında daha ucuza tamir edilecek usta bulamazmıyım?

TV 2009 da alındı, 2015 te hiç açılmama sorunu yaşadım Philips servise 250 TL ye tamir ettirdim sorun 3 hafta sonra tekrarlamıştı sonra yine tamir etmişlerdi sorunsuz tam 3 yıl geldi bu seferde stand by ışığı yanıp sönüp açılmama sorunu çıktı.. Acilen çözülmesi lazım.
    orjinal power kartı 500 liraydı, 120 liraya anlaştım, kondansatörü değiştirdi sadece. Çok şükür yaklaşık 4.5 yıldır sorun yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.