Şimdi Ara

SSeyir halinde fren ve direksiyon kitlendi (otomatik araç)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
15.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu gün 2014 model Honda civic aracımla yokuş aşağı inerken yavaşlamak için frene bastığımda fren sertleşti ve basamadım. Tüm gücümle ittirip arabanın hızlanmasını önleyebildim. Yolun sonu bina olduğu için aşağıda sağa kırmaya çalıştım ama direksiyon da aynı şekilde sertleşmişti. Tam kaza yapacakken el frenini çekip aracı durdurdum yolun ortasında.

Arkamdaki aracın sahibi beyefendi aracından inip yardımcı olmak istedi. Ama o da direksiyonu hareket ettiremedi. Anahtarı çıkarıp aracı yeniden çalıştırdığımızda düzeldi ancak araç.

Acemi şoförüm. İlk başta hata yapmış olabileceğimi düşünmüştüm ama yardıma gelenler de anlayamadılar. Bunu daha önce aracın kapısı açıkken yaşamıştım. Aracın kapısı açık kaldığında bu şekilde kitliyordu. Fakat seyir halinde ve kapı kapalıyken, üstelik yokuş aşağı bunun olması beni çok korkuttu. Yavaş gidiyor olmasaydım aracı durduramazdım.

Araç çalıştıktan sonra 15 km kadar sorunsuz sürüp evime geldim.
    Başına bu tarz bi şey gelen oldu mu? Bunun sebebi ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir Benzerini de ben ornek vereyim, fiesta sahibiyseniz yokus yukarı cikarken birden direksiyon sertlesip, ariza ışığı yakabilir.. Korkmayın, ayni yokuşu tekrar inin duzelecektir.

Acaba motor stop mu etti ki? Fren sertlesmesi kilitlenmesi bu yüzden olur genelde?

• Araç stop etmişmiydi? Eğer lpg de veya benzinde sorun var ise stop ettiği için fren şişer ve direksiyon kilitlenir. Aynısı bmw de başıma geldi kaldırıma çıkmıştım :geçmiş olsun,

• KöfteSuyu kullanıcısına yanıt
    Müzik sesi yüksek olduğu için hiçbir fikrim yok stop mu etti. Otomatik araba stop etmez diye bildiğim için aklımın ucundan bile geçmedi bu. O anki korkuyla sadece el frenlerini çekip durabildim

• ben dün tam otomatik aracı park ederken stop ettirdim. hatta güldük nasıl başardım diye. yaşadığınız şeyler aracın stop ettiğini gösteriyor bence. müzikten anlamamış olabilirsiniz.. adam yardımcı olmaya geldiğinde araba çalışıyormuydu ? müziği kısmıssınızdır illaki durunca. stop ettiyse ve yeniden çalıstırdıysanız düzelmiştir..
  • Fren ve direksiyon hala kilitti. Gaza basınca ses geliyordu ama araç hareket etmiyordu

• araba lpg li heralde

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Aynen, lpgli

• Geçmiş olsun.

Yaşadığınız olay çok değişik bir durum.

Garantisi devam ediyorsa servise gidin gösterin aracı. Bu iş şakaya gelmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lpg candir

Muzigin sesini acmaya korkuyorum ben arabaya binince refuja ciktim bi kere ayni sekilde (e34)

Edit : benim 93 e34 de devir aniden dusup(rölantinin altina) hemen geri yukseldiginde konsol stop uyarisi veriyordu direksiyon ve fren kitleniyor ama motor calismaya devam ediyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orsak26 -- 24 Temmuz 2017; 7:5:57 >
  • Motor stop etmiş, otomatik vites araç da seyir halinde stop edebilir.
  • ateşleme ya da yakıt enjeksiyonunda sıkıntı varsa otomatik araç da stop edebilir. bobin arızası nedeniye seyir halindeki honda cr-v aracım stop etmişti. direksiyon aynen eski hidroliksiz şahinlerde gibi sertleşti ama araç hareket halinde olduğu için döndürülebiliyordu. Bir süre sonra fren de sertleşir.

Ayrıca otomatik araç hareket halinde stop ettiğinde mevcut vites yavaş yavaş devir düşerek yavaşlamaya başlıyor.
  • ilteris_ kullanıcısına yanıt
    Aslında stop etmek denmez buna. Araba hareket halinde ve viteste olduğu sürece motor dönmeye devam eder. Hidrolik direksiyonun gücü zayıflar ama neticede döner. Pistonlar çevrime devam ettiğinden fren servosu da çalışmaya devam eder.
    Ama vitesi boşa alırsanız iş başka. O zaman motor tamamen durur. Bütün destekleri kaybedersiniz.
  • korktum hocam ben hondadan artık sadece s2000e binerim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dun seyir halinde lpg li otomatik insignia stop etti. Calistirip 2 defa devam ettim ama 3. Stopta arac calismadi. Aku takviyesiyle calistirmayi basardik. Nasil ve neden oldu anlamadim. Dun motor ariza yakmisti bugun sondu. Simdilik bi sikinti yok gibi.

• anlattıklarınıza bakılırsa araç stop etmiş.
  • araç stop etse de anahtar geri yönde çevrilmediği için aracın direksiyonu kilitlenmez, sadece biraz ağırlaşır ki hareket halindeki arabayı çevirmekte zorluk olmaz, fren de şişer ama sürekli pompalanırsa

böyle bir durum sadece arızadan kaynaklı meydana gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: supergoktugtr

Dun seyir halinde lpg li otomatik insignia stop etti. Calistirip 2 defa devam ettim ama 3. Stopta arac calismadi. Aku takviyesiyle calistirmayi basardik. Nasil ve neden oldu anlamadim. Dun motor ariza yakmisti bugun sondu. Simdilik bi sikinti yok gibi.
    lpg ayarı veya supap problemlerinden yapar genelde, önce lpg kontrol edilmeli, opellerde cut-off la alakalı problem oluyor lpgde, bir de klima çalışıyorsa normal

araç 1.4 veya 1.6 turbo mu yoksa atmosferik 1.6 mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

lpg ayarı veya supap problemlerinden yapar genelde, önce lpg kontrol edilmeli, opellerde cut-off la alakalı problem oluyor lpgde, bir de klima çalışıyorsa normal

araç 1.4 veya 1.6 turbo mu yoksa atmosferik 1.6 mı?

Alıntıları Göster
    1.6 turbo. Ben aracin benzin pompasindan suphelendim cunku araba benzinde de calismadi.

• Araç stop etmiş bence yakit sisteminde bir sorun olduğu için olmuş benzinli olsa motora pislik gelmiş diyeceğim

Dün de benim başıma geldi tam otomatik araç kavşağın tam ortasında stop etti ve motor ariza ışığı yandı tekrar marş basınca vuruntulu ama çalıştı ve arıza ışığıda söndü

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.