Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (816. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.971
Cevap
718
Favori
1.708.666
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 814815816817818
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ben bir tane getirttim bir daha alsak gümrüğe takılır mı ki?millet sürekli ekran kartı alınca sayıyorlarmış artık.vekaletname veriyormuşsun noterden bir ton para verip yani değmez bir ssd'ye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

ben bir tane getirttim bir daha alsak gümrüğe takılır mı ki?millet sürekli ekran kartı alınca sayıyorlarmış artık.vekaletname veriyormuşsun noterden bir ton para verip yani değmez bir ssd'ye.

Amazon.com.tr'den aldınız değil mi hocam? O ödediğinizin içinde vergisi var zaten. Fiyatın altına bakın, orada "İthalat Ücreti Depozitosu dahil" yazıyor, üzerine geldiğinizde ne kadar vergi kesildiği yazıyor. O yüzden gümrüğe takılma gibi bir şey söz konusu değil. Ayrıca merkez bankasını sıfırlayıp sırra kadem basan kaçak bakan sağolsun, artık 1 TL'lik ürün bile getirtsek gümrüğünü alıyorlar. Yani çok eskidendi o işler, şu kadar takılır bu kadar takılmaz olayları.

Bazı başka yurtdışından ürün satan siteler var, vergiyi ödeme anında almıyorlar; o alışverişlerde de postacı kapıya gelince elden ödüyorsun, sürpriz oluyor. Geçenlerde babam sudan ucuz diye beş altı tane gözlük söylemiş çinden, hepsi geldi gelmesine ama bir o kadar da vergilerini verince dandik gözlüklere tonla para vermiş oldu. Bir de ürün Avrupa'dan gelirse, gümrük anlaşmaları olduğu için %18 vergi ödüyorsun ama Avrupa dışından gelirse %20 oluyor. Vergili fiyatın %20'si kadar da ÖTV koyuyorlar, 8 TL gümrük sunum ücreti (maksat halkı soymak olsun), mürekkep harcamayan damganın vergisi falan derken 100 liralık ürüne 52 küsür lira gibi bir vergi çıkıyor.

• Haplo kullanıcısına yanıt

tabi amazon.tr vergisini falan verdik beklemem bir takılma ama ekran kartı takip başlığında adam yazmış benim geçirdiğim ikinci beşinci neyse kart olduğu için 400 lira verip noterden vekalatname verdim kargo firmasına diye.bir keresinde de com.tr değil com'dan psu aldım gümrüğe takıldı hoca bu ne diye çünkü TR'de olmayan bir modeldi seasonic daha çıkmamıştı burada.bi para pul istemediler ama yine de form göndermişlerdi doldurun yollayın diye.formda diyor ki bu ne?güç kaynağı.ne işe yarar nedir?belem i.. gibin p.. gibin bişi yazacaktım da la havle ve la kuvveten dedim içimden ve rambo3 mavi ışık esprisi yaptım bilgisayara elektrik verir yazdım.o olaydan beri ifrit oluyorum yurt dışından bir şey almaya 2019'du.bir tane aldık tamam bir daha alınca satıyor bu adam diye takılabiliyor demek ki ekran kartında millet getirtip getirtip satınca.

• Bildiğim kadar 1 ay içinde 5 adet ürün getirtebiliyorsunuz. Fazlası ticarete giriyor o yüzden gümrüğe takılır.

• Ahmetqzl01 kullanıcısına yanıt

yani dün bir tane daha sipariş versek sıkıntı olmuyormuş eyvAllah hocam bilgilendik.

• Başkasının adına sipariş verin hocam sıkıntı olmaz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

o zaman TC'ye göre sayıyorlar hani ssd'de olmaz da başka bir şeyde olabilir.bu da faydalı bilgi yani bir iki bir şey daha derseniz atlayıp gelecem bir yemek yiyelim ölümü gör diye.SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]  eyw hocam.

Dram'i yoksa iyi değil zaten bu fiyatlara yurtiçinde bulabilirsiniz. Dramsiz 2000 küsür okuma /yazmalı nvme Kingston SSD 2 TB modelini kargo gümrük dahil amazon.com.tr / Almanya üzerinden satın alınabiliniyordu. Bu arada alırsanız paraya kıyıp 2 TB alın, çok fark ettiriyor.

• emrahcey E kullanıcısına yanıt

Anladım hocam. Almıştım ama kargoda kaybolmuş şansa arkadaşta türkiyeye döndü. Artık burdan fırsat bulursam güzel bir ürün alırım.

• dün metro'da samsung ssd'ler ile ilgili bir kampanya görmüştüm de sitesinde bulamadım. Eski bir kampanya mı o acaba bilen varmı ?

• Merhaba arkadaşlar, 1 tb düşünenler değerlendirsin:

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]
    SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]amazon
    SAMSUNG (SAPSI) NVMe 980 1 TB, Dahili Katı Hal Sürücüsü (SSD) (MZ-V8V1T0BW)
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08TJ2649W/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcanka

Merhaba arkadaşlar, 1 tb düşünenler değerlendirsin:

amazon
    SAMSUNG (SAPSI) NVMe 980 1 TB, Dahili Katı Hal Sürücüsü (SSD) (MZ-V8V1T0BW)
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08TJ2649W/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Teşekkurler ben degerlendırdım

• mcanka M kullanıcısına yanıt

Fiyat çok mu iyi acaba? 1044 tl'ye geliyor vergiler vs dahil. Ben 75tl daha uyguna da alabiliyorum hani acaba nasıl yapsam bilemedim.

Edit: Dram yokmuş vazgeçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengizGurkan -- 21 Eylül 2021; 12:17:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CengizGurkan

Fiyat çok mu iyi acaba? 1044 tl'ye geliyor vergiler vs dahil. Ben 75tl daha uyguna da alabiliyorum hani acaba nasıl yapsam bilemedim.

Edit: Dram yokmuş vazgeçtim.

hocam, dram'in fazla abartıldığını düşünüyorum.

Dramin okuma hızına faydası yok, yazmaya var. Yazma hızı sizin için ne kadar önemli bilemiyorum. Ev kullanıcılarının %95'i için de önemli olmaması gerekiyor.

Bunun dışında ssd'nin ömrü biraz daha fazla oluyor, benim için ha 6 sene ha 7 sene çok farketmiyor,

Ayrıca bu ssd dram'li ssdler kadar hızlı, geçemedikleri var tabii 980 pro, 970 evo plus vs. Yine de hızı iyi. 4k read hızı ortalama 56.3 MB'den düşük ve bundan pahalı ssd görürseniz direkt olarak eleyin.

• mcanka M kullanıcısına yanıt

fazla abartılıyor kısmı nvme ssd'ler içinse doğru. fakat sata ssd'ler için yanlış. sata ssd alıyorsanız dram'siz bakmayın, sadece depolama olarak kullanacaksanız bile.

• değerli arkadaşlar imzamdaki msi laptop için (7.nesil intel işlemcili) ana sürücü olarak kullanacağım 500-512 gb m2 nvme ssd arıyorum tavsiyelere açığım.

• https://www.amazon.com.tr/dp/B07MBQPQ62/

Sanırım dip fiyat.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşım ben kaç tane SSD baktım hiçbirinin özelliğinde dram olayı yazmıyor. Neresinde yazar bu dram çözemedim. Son olarak "https://www.ciceksepeti.com/adata-su630-asu630ss-480gq-r-2.5-480-gb-sata-ssd-kcm27025810?gclid=CjwKCAjwhaaKBhBcEiwA8acsHFkPoxpQxx_y397WedN2sXs-grr1TVV0Mv3mhJft9q2cm0MMyfiEXhoCKmQQAvD_BwE" bu ürünü almak istiyorum, dram var mıdır acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• murtigur M kullanıcısına yanıt
    Yaz Google'a kodunu özelliklerde yazar kendi sitesinde falan.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Bilen varsa direkt alıcam, garantisi ne oluyor şimdi bunun yurtdışı ürünü olduğu için?

• 
Sayfa: önceki 814815816817818
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.