Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (817. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.974
Cevap
718
Favori
1.708.805
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 815816817818819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CengizGurkan

Bilen varsa direkt alıcam, garantisi ne oluyor şimdi bunun yurtdışı ürünü olduğu için?

ekşide bir arkadaş müşteri hizmetleri ile görüşmüş garanti vermiyorlarmış ancak 2 yıl içerisinde bir şey olursa ürünü iade alıyorlarmış (tabii kargo ve gümrük hariç dolayısıyla yüzde40a varan bir risk söz konusu)

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Alınabilir bir risk gibi geldi bana, 1500tl trde satılıyor ben alıcam 1050tlye (100 de word puan)
    Edit: 1030tl maliyetle almış bulundum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengizGurkan -- 22 Eylül 2021; 18:11:26 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ben çok aldım amazon germany bugüne kadar da bir şey olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

Kodları ve satıcıları dışında herşeyi benzer görünüyor.

WDBRPG5000ANC

WDS500G3X0C

bir de bu kodlar üzerinden bakın

Bende :

Kingston NV1 SNVS/500G 500GB 2100/1700MB/s PCIe NVMe M.2 SSD Disk

Kingston A2000 500GB 2200MB/2000MB/s M.2 PCIe NVMe SSD Disk - SA2000M8/500G

arasında okuma/yazma dışında fark var mı, diye soracaktım :)

• Samsung 980 pro ssd aldım PlayStation 5 takıcam yanlız 27 mb güncelleme var pc yok yapıcak bilgimde yok herhangi bir bil götürsem yaparlarmı. Yada samsung bu işleri yapan bir servisi vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SAMSUNG (SAPSI) NVMe 980 1 TB, Dahili Katı Hal Sürücüsü (SSD) (MZ-V8V1T0BW) Her Şey Dahil 998tl

amazon
    SAMSUNG (SAPSI) NVMe 980 1 TB, Dahili Katı Hal Sürücüsü (SSD) (MZ-V8V1T0BW)
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08TJ2649W

Samsung SSD, 970 EVO P. M.2, 1 TB, NVMe MZ-V7S1T0BW Her Şey Dahil 1116tl

amazon
    Samsung SSD, 970 EVO P. M.2, 1 TB, NVMe MZ-V7S1T0BW
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07MBQPQ62
  • WD Blue SN550 NVMe SSD Dahili Depolama, 1 TB https://www.amazon.com.tr/dp/B07YFFX5MD/ref=cm_sw_r_cp_api_glt_i_5GG086SRKWJZGSC80J2Y?_encoding=UTF8&psc=1

958 tl bence çok uygun

ürünler ilgili bilgim yok önerirmisiniz veya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HzVolkan -- 23 Eylül 2021; 11:38:15 >

• HzVolkan kullanıcısına yanıt

Alınır. Bende 250 GB modeli var, neredeyse 1 senedir kullanıyorum. Vaad ettiği hızları verebiliyor.

Ama geçen haberlerde çıktı. WD SN550 modellerinin bellek çiplerini TLC yerine daha ucuz QLC bellekler ile değiştirmiş. Testlerde yazma hızlarında kendini belli ediyor. Ama Amazondan aldığınız için bence riske değer, olmadı iade edersiniz.

techspot
    Western Digital caught swapping lower-grade NAND into budget SSD
    https://www.techspot.com/news/90928-western-digital-caught-swapping-lower-grade-nand-budget.html

Benzer vaka Samsung'da da var.

extremetech
    Samsung Is the Latest SSD Manufacturer Caught Cheating Its Customers - ExtremeTech
    https://www.extremetech.com/computing/326377-samsung-is-the-latest-ssd-manufacturer-cheating-its-customers

• quote:

Orijinalden alıntı: Easy Ice

Samsung 980 pro ssd aldım PlayStation 5 takıcam yanlız 27 mb güncelleme var pc yok yapıcak bilgimde yok herhangi bir bil götürsem yaparlarmı. Yada samsung bu işleri yapan bir servisi vardır.

Yokmu bilgisi olan

• hocam ne güncellemesi. ssd firmware mi diyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: StG 44

hocam ne güncellemesi. ssd firmware mi diyorsun?

Evet

• kocaballi kullanıcısına yanıt

evet kodları farklı, kodları WD sitesinden araştırınca iki farklı model çıkıyor acaba birisi daha iyi mi diye bütün değerlerine baktım her şey aynı ama fiyatları nedense farklı.

• en son ne zaman firmware güncellenmiş bilmiyorum ama zaten çok yakın tarihli güncelleme değilse en güncel sürümle gelir ssd. ayrıca ps5 ile kullanmak için öyle bir şart yok diye biliyorum, çok kritik bir hata düzeltilmediyse pek gerek de yok.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

Fiyatı iyi diye 970 evo plus aldım amazon germany satıcılı ama mesajı görünce üzüldüm hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: StG 44

en son ne zaman firmware güncellenmiş bilmiyorum ama zaten çok yakın tarihli güncelleme değilse en güncel sürümle gelir ssd. ayrıca ps5 ile kullanmak için öyle bir şart yok diye biliyorum, çok kritik bir hata düzeltilmediyse pek gerek de yok.

şuan ps5 takıldıgında 5500 okuma hızı alıyormuş. firewareden sonra 6500 okuma hızı veriyormuş bilemedim yapmak lazımmı. bilgisayarcı yapabilirmi hep soru işareti.

• saçma geldi bana hocam bence ps5'e takın hız testi yapın kendiniz. eğer gerekirse ssd firmware update basit bir şey m.2 nvme destekli anakart yeterli. @Bori Khan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StG 44 -- 23 Eylül 2021; 23:28:13 >

• Az önce sipariş geçtim, size bilgi vereyim derken www.extremetech.com yazısını okudum, istersem iptal edebilirim ama etmek istemiyorum , fiyat baya uygun , hem de james donkey fiyatına . Aldığım yer de amazon Almanya. Samsung, Amazon Almanyaya yamuk yapamaz diye düşünüyorum. Tahmini teslimat zamanı 29 Eylül Çarşamba yazıyor. Geldiğinde test yapar atarım buraya.

• UçamayanSüperKahraman U kullanıcısına yanıt

Az önce sipariş geçtim bunu, pcb nin kaliteye etkisi var mıdır bilmiyorum ama 970 evo plus testlerde baya iyi gözküyor, 1088 lira mantıklı fiyat geldi.

• 2 gün önce evo plus aldım ben de ama gel gör ki her gün 10 lira 15 lira indirim yapıyorlar. 1130a aldım şu an 1080tl aradaki fark 50tl 2 günde delircem.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 815816817818819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.